PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni başlarken hangi tür motor almamı tavsiye edersiniz ?

zb_meqan
29 Ağustos 2009, 16:49
herkese merhabalar... ben forumda ve motosiklet dünyasında daha yeni bile değilim :) öğrenciyim okulum 4 km uzaklıkta ve ben kendime bi motor almak istiyorum yani kısacası yeni başlayanlardanım (konuyuda inşallah doğru yere açmışımdır yanlış yere açmışsamda admin abi hoşgörsün bu seferlik :) ) benim size sorum şu alacağım motorla devamlı dur kalk yapıcam haliyle haftasonlarıda şehir dışına çıkarım aklımda almayı düşündüğüm bi model var mondial 150 zc ama Cruiser-Chopper tarzı motorlarda çok hoşuma gidiyor sizce ben bu iki seçenekten hangisini alayım ? ve 250 cc Cruiser-Chopper tarzı bi motor km de ne kadar yakar ? aydınlatırsanız çok sevinirim.... saygılarımla...

ERTUNGA
29 Ağustos 2009, 17:42
kardeşim al bir yamaha ybr 125cc...taş gibi kullan....

DeJaVu_91
29 Ağustos 2009, 17:59
Eğer yeni başlıcaksan kardeşim scooterdan şaşma, heleki okula gidicem diyosun sürekli istanbul trafik ve dur kalk şeklinde syir ediyor, yani vitesli motorlara hiç yanaşma çok zorluk çekersin, bende senin gibiyim aldım hyosung gv-250 chopper ama çok zorluk çektim başlarda, ama şu da bi gerçekki alıştıktan sonra chopper kadar sürüş keyfi olan bir motor tanımıyorum, hyosung olarak değil chopper tarzında butun motor üreticilerini kastediyorum.

karasahin
29 Ağustos 2009, 18:00
aklındaki rakam ne kadar ?

Unique693
29 Ağustos 2009, 18:02
Eğer yeni başlıcaksan kardeşim scooterdan şaşma, heleki okula gidicem diyosun sürekli istanbul trafik ve dur kalk şeklinde syir ediyor, yani vitesli motorlara hiç yanaşma çok zorluk çekersin, bende senin gibiyim aldım hyosung gv-250 chopper ama çok zorluk çektim başlarda, ama şu da bi gerçekki alıştıktan sonra chopper kadar sürüş keyfi olan bir motor tanımıyorum, hyosung olarak değil chopper tarzında butun motor üreticilerini kastediyorum.

Scooter ilk başlayanlara tehlikeli olabilir virajlarda dönmüyor scooter çok beceri isteyen bir motor.

zb_meqan
29 Ağustos 2009, 18:05

ya ben burdurda okuyorum tarfik sorunu hiç yok ama haklısın senin dediğin gibi yapraım olmazsa scoter la motor hayatına girer sonra satar chopper alırım :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:05 PM ----------

aklındaki rakam ne kadar ?

2100 tl ayırdım

enes_007
29 Ağustos 2009, 18:09
2.el temiz bir ybr al kesinlikle krdeş

mustafa_33
29 Ağustos 2009, 18:15
bence hem virajda olsun hemde dur kalk olayında rahat etmen için vites li fakat debriyajı olmayan arası açık motorlar var çok hoş

zb_meqan
29 Ağustos 2009, 18:25
bence hem virajda olsun hemde dur kalk olayında rahat etmen için vites li fakat debriyajı olmayan arası açık motorlar var çok hoş

dediğin tarz motora örnek verirmisin kardeşim

ünlümotor
29 Ağustos 2009, 18:30

mondial 100 ukh tavsiye ederim

pentaone
29 Ağustos 2009, 19:01
al ufak cc'li bi japon viteslisinden ;) gez dolaş ...

immortalboss
29 Ağustos 2009, 19:03
mondial 100 ukh tavsiye ederim

ben tam aklındaki fiyata modesa 125 R öneririm.(kaçıncı oldu bilmiyorum modesa öneriyorum.Hem vitesli her yokuşta kalkabilir.Hem kullanımı rahat.Debriyaj da olsun dersen çeşitli ufak cc'de debriyajlı motor kullanabilirsin.

MeTaFiZiK
29 Ağustos 2009, 19:29
Al bi ybr 5 sene sür

Akileos
29 Ağustos 2009, 19:48
hoşgeldin....

paran neye yetiyorsa onu al....

DeJaVu_91
29 Ağustos 2009, 19:56
arkadaşlar scooter'a dönmüyor diyorsanız virajda, chopper sürmediniz hiç galiba?chopperlar en zor dönen makinalardır, üstüne tanımam, eğer viraja 50nin üzerinde girdiyseniz, motoru yatırmanız %80...

Boğaçhan
29 Ağustos 2009, 19:59
Öğrencisin, yeni başlayacaksın, tabiki ekonomik durum süper değil! Bu durumda kullanacağınız motosiklet CUB olmalı.
Bir kaç model hariç tüm CUB motosikletler 4 vites ve otomatik debriyajlıdır.
Piyasanın nerdeyse en az yakan motosikletleridir, 100cc'yi geçmezsen; vergiden de muaf olur.
Arıza oranı da en düşük motosiklet sınıfı CUB'lardır.
Şu an için Bilinen en iyi CUB'da Honda İnnova'dır. Fakat bütçene uygun olacak diğer marka ve seçeneklerde seni yolda bırakmaz.

mustafa_33
29 Ağustos 2009, 20:08
http://img442.imageshack.us/img442/5813/partner1.th.jpg (http://img442.imageshack.us/i/partner1.jpg/)

örnek bi tane resim koydum

bu motorların vergisi yok km de ortalama 75kuruş falan yakar debriyaj derdin yok şehir içi hoş bişiy

ixeywent
29 Ağustos 2009, 20:15
cup alcaksan mondial alabilirsin vergisi yok. yada 2, el wave alabilirsin onunda vergiisi yok. scoterr alıcam diosan honda beat al derim 2, el. sıfır istiosan 151 rs al.

HeIIoween
29 Ağustos 2009, 20:50
Bu konuda 1500 tane başlık var. Onları bir okumanı tavsiye ederim önce.

ünal1974
29 Ağustos 2009, 21:52
honda cbf 150 derim sana

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:50 PM ----------

Honda huzur onda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:51 PM ----------

Honda hayat onda derim ben

tapır
30 Ağustos 2009, 00:55
scooterla baslamıstım bende okadarda zor deıl ama tabıkı motor ısı dıkkat ısı.aceleye gerek yok.

karasahin
30 Ağustos 2009, 02:00
2100 tl ayırdım

temiz bir ybr bul veya apaçi bul :)

AlperAy
30 Ağustos 2009, 02:02
ben cbf150 ile başladım, sana da tavsiye ederim, kullanımı çok kolay, parçası ucuz, az yakar vs vs vs...:cat::cat::cat: