Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin alırken motordan inelim

Sayfa : 1 [2]

neuremencer
22 Ağustos 2009, 15:27
Bu tür durumlara inanmayanlardanım dogrusu,ama kurak konulduysa uyulacak çaresi yok.

kızılbere
22 Ağustos 2009, 20:46
in birdahada binme dememişler iyiki:queen:

caner22
22 Ağustos 2009, 21:25
ilginç :) .

ixeywent
22 Ağustos 2009, 21:36
ben mecbur iniyorum zatenn :d

KonyaLi
22 Ağustos 2009, 21:44
ben şu güne kadar motorun üstünde bir kere bile benzin almadım alışkanlık olmuş motorun üstünde oturupta benzin almak bile aklıma gelmedi hiç :)

hao_asakura
22 Ağustos 2009, 22:31
ben hiç inmedim. ne uyardılar ne gerek duydum. motor yansa üstünde olsan ne olcak yanında olsan ne olcak her türlü ölcen .

umut2738
22 Ağustos 2009, 22:49
ilk kez karşılaştığım motordan inermisiniz diyen pompacıya çok kızmıştım
aynen konuyu aaçan arkadaş gibi neden dedim
karşımdaki bana ''yasak işte yasak'' deyince e haliyle tepem attı bende ''yan ayağı yok nasıl ayakta duracak'' dediğimde mecbur ben motosikletimin üzerindeyken doldurdu orta sehpaha var mıdır yok mudur bakmadı bile
ama statik elektrik açıklamasını duyunca gayet mantıklı geldi
inerim artık :cat:

motodrift
22 Ağustos 2009, 22:55
bana hiç inermisin falan demediler.

bundan sonra inerim artık.

motorları düşündükleri için sevindim doğrusu.

Maverick35
22 Ağustos 2009, 23:25
kesinlikle hayır !!!
geçtiğimiz haftalarda :
yabancı bir ülkede benzin doldururken motor alev alıyor ve üzerindeki elemanda yanıyor bunu önlemek amaçlı :wiinkk::rendeer:

Bu olay benim başıma 2 ay kadar önce geldi, benzin alırken benzinlik sahibi yanıma geldi, yüzüme baktı ve aramızda geçen konuşma:

-"Aslında, benzin alırken motordan inmeniz gerek"
-"Neden?"
-"Sürtünmeden dolayı elektriklenme oluyor, bize eğitimde gösterdiler, yabancı bir memlekette adam motorla geliyor, benzin alırken motor alev alıyor, adam da yandı"
-":cyclopsan"

Yani aslında dedikleri doğru, küçük bir ihtimal de olsa yangın tehlikesi var.Ancak, bize motordan inmek zor geldiğinden bu uygulamayı yadırgıyoruz.

antifa
23 Ağustos 2009, 03:11
bununla ilgili bi belgesel izlemiştim discovery channelda ve benimde fikrim motordan inmek gerçekten çok mantıklı herkesin can sağlığı açısından.izlediğim belgeselde adam motorla benzin istasyonuna benzin almak için yanaşıyor ve motorundan inmeden deposunu doldurtmaya çalışırken motor havaya uçuyor sizce neden?adamın plastik zırlı motor kıyafetinde sürtünmeyle oluşan mikornluk bir elektrik akımı yakıtın yanmasına yeterli oluyor...

TORAMAN
23 Ağustos 2009, 03:28
Benzincinin bana in demesine gerek yok mecburen iniyorum çünü benzin kapağı selenin altında.:cherry:

Şaka bir yana motosikletten inmek çok zor değilya 5-10 saniyelik iş güvenlik için inilmeli.:cat:

Lucas
23 Ağustos 2009, 03:49
yok hacım bu Lucasın orda sürtünmeymiş, statik elektrikmiş pek anlamazlar.
zaten çevresinde sevilen bi şahsiyet değil, indirmiyolardır ondan dolayı :cherry:

36500 Volt ile çok haşır neşir oldum, 380 volt'la bir kaç defa çok yakınlaştık. 220 volt ise bağımlılık yapmıştı. Bir kaç iş kazasının ardından mesleğimi bıraktım. Statik elektrikten anlamam ben. Ayrıca siz kendinize bakınız, sizin yüzünüzden Bakanlıklar bile binalarını değiştiriyor.