PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk kez yağmurda kullandım, çok keyif aldım!

Doobly
06 Ağustos 2009, 22:33
7-8 aylık motosiklet geçmişime baktığımda hep kuru zemin hastası oldum. Yağmurlu havalarda çıkmadım neredeyse hiç. Tehlikeli olacağını düşünüyordum. Bikaç kez yaz yağmuruna yakalandım ama o da hep biyerlerde otururken oldu ve yerler kuruduktan sonra devam ettim. Bugün hafif bir yağmura yakalındım ama durmadım devam ettim 10-15 dakika boyunca sağanak olmasada hafif hafif yağmuru yedim. Motorla giderken de daha çok ıslanıyor insan. Ama montum ve kaskım vardı üzerimde. Giderken yolcan çıkan şıpır şıpır sesleri, özellikle de lambalarda trafiğin felç olup en önden gidebilmenin zevki paha biçilemez. Sonradan da o güneşin çıkıp yeniden ısıtmaya başlaması da süper oldu.
:P

Bir sonraki yağmuru sabırsızlıkla bekleyeceğim.:queen:

aya
06 Ağustos 2009, 22:47
yağmur güzeldir. kaskın camına vuran damlaların çıkardığı tıkırtılar şarkı gibi gelir. montla terlemezsiniz, serin, serin gidilir. yağmuru ben de severim.

tehlikeli olan kısmı yerlerin daha yeni ıslanmaya başladığı zamanlar ve fren mesafesinin artıyor olması. ani hareketlerden ve frenlerden kaçındıkan ve hız yapmadıktan sonra yağmur da tıpkı gece gibi zevkli gelmiştir hep bana...

askon
06 Ağustos 2009, 22:48
en tehlıkelı zemınde ve zamanda kullanmışsın çünkü yazın tozunun üstüne hafıf yağan yağmur yolu dağa kaygan yapar dıkkatlı olduktan sonra zevklıdır yağmur lakın unutmadan scooterdesin hız kesınlıkle normal zamanın yarısı olmalı dıkkat derim:cat:

snaken
06 Ağustos 2009, 22:54
7-8 aylık motosiklet geçmişime baktığımda hep kuru zemin hastası oldum. Yağmurlu havalarda çıkmadım neredeyse hiç. Tehlikeli olacağını düşünüyordum. Bikaç kez yaz yağmuruna yakalandım ama o da hep biyerlerde otururken oldu ve yerler kuruduktan sonra devam ettim. Bugün hafif bir yağmura yakalındım ama durmadım devam ettim 10-15 dakika boyunca sağanak olmasada hafif hafif yağmuru yedim. Motorla giderken de daha çok ıslanıyor insan. Ama montum ve kaskım vardı üzerimde. Giderken yolcan çıkan şıpır şıpır sesleri, özellikle de lambalarda trafiğin felç olup en önden gidebilmenin zevki paha biçilemez. Sonradan da o güneşin çıkıp yeniden ısıtmaya başlaması da süper oldu.

ben korkuyorum motor kayar filan diye göze alamıyorum yaaa

CallofJuarez
06 Ağustos 2009, 22:57
Ben de bugün yakalandım yağmura.Ancak daha tam hızlanmadan çektim bi ağacın altına.Oradan koştum zafer plazaya.Bi mcdonalds yedim.Oradan da Ulucami'de bi namaz kıldım.Biraz dolaştım.Baktım yerler kurumuş bile.Sonra atladım motora.Zevklidir yağmura yakalanmak.Ancak baya bi dikkat etmen lazım.O ıslak zeminde fren yapmak çok tehlikeli.Allah korusun ne olduğunu anlamadan asfaltı öpüverirsin hemen.

cakalaz
06 Ağustos 2009, 23:00
Yahu yağmur sevenler DELİ olmalı :mrgreen:

Ben karadeniz Cocuğuyum ; cok kullandım yağmurda. Su an yalova dayım ve gecen gün 11 km boyunca sırılsıklam oldum! Ama yağmurlu havalardan hiç haz etmem ! Çünkü suyu yeyince kask görüşü azalıyor; Mont ağırlasıyor ve taamen ıslanıyorum içliği takmadım diye ve asıl önemlisi Pantolonum fena hale geliyo !

ANTİYAĞMUR um arkadaslar :)

Ramazan Can
06 Ağustos 2009, 23:12
bir yağmura birde sabah uykusuna doyamadım....

peoples
06 Ağustos 2009, 23:18
2 ay önce motoru aldım daha ilk trafige çıktıgım gün istanbulun göbegi mecidiyeköy de 5dk bir bulut geçti ve her yer ıslandı tabi ben o günkü ilk gün heycanım yüzünden bi şey anlamamıştım ama geçtigimiz hafta mt dükyan gurubu ile buluştuktan sonra fecii bir yagmur başladı hatta bi arkadaşımız o akşam gözümüzün önünde kaza yaptı . Herkesten ayrıldım eve gidiyorum yaklaşık 15 dk lık yolu 30dk da gitim öyle güzel ve keyifliydiki yolu uzatabildigim kadar uzattım tabii üstümde yazlık mont sırılsıklam ben sırılsıklam ama kaskı çıkartım gecenin bi yarısı evde bi başıma yüz ifadem aynen şöyleydi:cherry:

Ramazan Can
06 Ağustos 2009, 23:27
2 ay önce motoru aldım daha ilk trafige çıktıgım gün istanbulun göbegi mecidiyeköy de 5dk bir bulut geçti ve her yer ıslandı tabi ben o günkü ilk gün heycanım yüzünden bi şey anlamamıştım ama geçtigimiz hafta mt dükyan gurubu ile buluştuktan sonra fecii bir yagmur başladı hatta bi arkadaşımız o akşam gözümüzün önünde kaza yaptı . Herkesten ayrıldım eve gidiyorum yaklaşık 15 dk lık yolu 30dk da gitim öyle güzel ve keyifliydiki yolu uzatabildigim kadar uzattım tabii üstümde yazlık mont sırılsıklam ben sırılsıklam ama kaskı çıkartım gecenin bi yarısı evde bi başıma yüz ifadem aynen şöyleydi:cherry:

bizde çok ıslandık ama yaz yamurunda değil..... kışın surat ifaden şek,l değiştire bilir...:pale::pale::pale::pale: mesala böyle olabilir...:P:P:P

picasso
06 Ağustos 2009, 23:27
en güzeli de kışın ekipman tam iken (kask-mont-eldiven-pantolon-dizlik-maske vs :) )o yağan yağmurda yol almak. koşmak kadar stres alan bir duygu..

tavsiye ederim :)

kazasız sürüşler..

Ramazan Can
06 Ağustos 2009, 23:32
en güzeli de kışın ekipman tam iken (kask-mont-eldiven-pantolon-dizlik-maske vs :) )o yağan yağmurda yol almak. koşmak kadar stres alan bir duygu..

tavsiye ederim :)

kazasız sürüşler..

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:
al benden de o kadar

aya
06 Ağustos 2009, 23:46
valla yazğmura yakalanma durumu için daha geçen hafta yağmurluk aldım. üstünü eve kaldırdım, nasılsa mont yağmur geçirmez diye. altını da güzelce sarıp, bir poşete koyup, seleye attım. yolda yakalanırsam direkt çıkarıp pantolonun üzerine çeker, yola devam ederim diye...

Ramazan Can
06 Ağustos 2009, 23:57
valla yazğmura yakalanma durumu için daha geçen hafta yağmurluk aldım. üstünü eve kaldırdım, nasılsa mont yağmur geçirmez diye. altını da güzelce sarıp, bir poşete koyup, seleye attım. yolda yakalanırsam direkt çıkarıp pantolonun üzerine çeker, yola devam ederim diye...

olay budur............:cat::cat::cat::cat::cat:

cakalaz
07 Ağustos 2009, 01:19
@ aya ;
Dostum nerden ; Ne kadara aldın yağmurluğu :)

aya
07 Ağustos 2009, 01:24
şunu aldım arkadaşlar :

http://www.motovizyon.com/dukkan/armode-zeta-takim-yagmurluk-p-560.html

kuyucadısı
07 Ağustos 2009, 01:32
yagmurda motosiklete binmek ayrı bir zevktir...

eftelya
07 Ağustos 2009, 01:37
Yahu yağmur sevenler DELİ olmalı :mrgreen:

Ben karadeniz Cocuğuyum ; cok kullandım yağmurda. Su an yalova dayım ve gecen gün 11 km boyunca sırılsıklam oldum! Ama yağmurlu havalardan hiç haz etmem ! Çünkü suyu yeyince kask görüşü azalıyor; Mont ağırlasıyor ve taamen ıslanıyorum içliği takmadım diye ve asıl önemlisi Pantolonum fena hale geliyo !

ANTİYAĞMUR um arkadaslar :)

yağmur var yağmur var :) yavaş yavaş çiselerken sürmek zevkli olabilir ama sağnak yağmurda o kadar hoş olmaz .

aya
07 Ağustos 2009, 01:42
yağmurun korkacak ve sevilmeyecek bir tarafı yok ama rüzgarı sevmiyorum ben. bir taraftan birden bire vuruyor, resmen şerit değiştirtiyor insana. hadi o bir tarafa, estiği tarafa yatıyorsun denge bulmak için, birden bire kesiliveriyor, hadi onu da geçtik, bir de kesildiği an ters taraftan esmiyor mu? dengelerden denge beğen kolaysa...

cakalaz
07 Ağustos 2009, 01:43
E tabi ki hos olmuyor :) b kere kafadan 15 kilo artıyosun :P Valla şahsen sevmiyorum Yağmurda kullanmayı ; güneş güneş güzel güneş :) Ne varsa güneste var :)

Yağmur seven arkadaslar benim yerime de sevsinler :bounce:

mandarake
07 Ağustos 2009, 01:55
İlginçdir,bende bu gün ilk defa yağmurda kullandım!!başlığı görünce hemen atladım o yüzden..:)bende nisandan beri motor kullanan biri olarak şimdiye kadar hep kaçındım yağmurdan.hatta bulut gördümmü motoru garajda bırakıyordum o gün...:mrgreen: ama artık güven gelmiş bana heralde havanın yağışlı olacağını bile bile işe motorla gittim ve tam da iş çıkışı yakalandım yağmura ama hiç dert etmedim bu sefer...keyfini çıkardım durumun...:P tabi dikkatli sürerek...:cat:
velhasıl,güzelmiş...özellikle yağmurun kaska çarpma sesinin şarkı gibi gelmesi olayına katılıyorum...:cherry::cat::queen::bounce::rendeer :

Ahmet Can
07 Ağustos 2009, 02:18
Özellikle yaz yağmurundan epey bir korkarım. Yerler tozlu olduğu için yollar jilet gibi oluyor. Ama bahar yağmuru çok keyiflidir. Yollar tertemizdir. Yemyeşil mis gibi kokar. Kaska vuran yağmur damlaları ile şarkı söylemek inanılmaz keyif verir insana. Ama dediğim yağmur bardaktan boşanırcasına yağan bir yağmur değil tabiiki.

murat_34
07 Ağustos 2009, 02:33
bide bir iki karış suyun içine 20-30 km ile girmek vardır çok zevklidir sıçrayan su ayna seviyesine kadar çıkar, bi daha ki sefere uzun asfalt zeminli bi su birikintisine girmeni tavsiye ederim. (tabi gaz kesmeden)

chatkut
07 Ağustos 2009, 03:52
canım çekti yaw, bi yağmur yağsada gezsem bende motorla...kışın sürekli geziyorum tat vermiyo ama yaz yağmuru çok güzel olur serinletir :cherry:

Osbourne
07 Ağustos 2009, 04:25
Aşırı yağmurda 1 kez sğrdğm motoru..
ama öyle bir yağmur ki PTT motosikletli kuryesi bile ağbi bune yav diyordu o gün bana :)
afedersiniz donuma kadar ıslandım.. (bildiğin don) ve eve öyle vardım..yazlık eldivenleri elimi yumruk yapıp sıktığımda şakır şakır su çıkıyordu o derece..

demem o ki;
yağmurluksuz yağmurda sürüş = eziyet,
ama yağmur korumalı sürüş = zevk..tir..

Omicron
07 Ağustos 2009, 11:17
yağmur var yağmur var :) yavaş yavaş çiselerken sürmek zevkli olabilir ama sağnak yağmurda o kadar hoş olmaz .

yanılıyorsun eftelya ben de yağmur hastasıyım. yağmur yağdımı motoru alır gezerim. yazın buralarda pek yağmur olmaz ama kışın olay çok zevkli. sırılsıklam olmak ve eve gidince heryerinizden su damlaması. toprağın muhteşem kokusu. siz yolla cebelleşirken yağmurdan kaçan insanlardan kaçmaya çalışmak. yağmurun hızlısı zevklidir. tavsiye ederim.

anılyuksel
07 Ağustos 2009, 11:30
bugün burdada yağmur yağdı ama o biçim ben gemen motoru hazırladım şortumu terliklerimi giydim direk motorla plaja girdim millet yağmurdan nası kaçacaz diye bakıyo ben kumda motorlar gazlıyorum süper bi zevk deniz kenarındakilerin denemesini tavsiye ediyorum:cat:

OGLUMVE BEN
07 Ağustos 2009, 11:32
en tehlıkelı zemınde ve zamanda kullanmışsın çünkü yazın tozunun üstüne hafıf yağan yağmur yolu dağa kaygan yapar dıkkatlı olduktan sonra zevklıdır yağmur lakın unutmadan scooterdesin hız kesınlıkle normal zamanın yarısı olmalı dıkkat derim:cat:

evet aynen katılıyorum çok yağmurda sorun olmazda az yagdıgı zaman kayabilirsin dikkat etmeni dilerim:rendeer:

Doobly
07 Ağustos 2009, 18:56
konuyu açıp kapatmıştım bilgisayardı demek birçok kişi yağmuru seviyormuş. Sadece bir arkadaş yağmuru sevmediğini belirtmiş. Hız konusuna gelince de normalde 80 le gittiğim yolda 50 ile fln seyrettim. Zaten motor frene bastığında ben kayacağım dikkat et diyor sana. O yüzden tabularımı yıkıp dikkatli olunduğu ve yavaş gidildiği sürece yağmurdan çok keyif alınabileceğini düşünüyorum.

kutaydemirel
07 Ağustos 2009, 18:59

paslanma kaçınılmaz olacaktır.:cyclopsan

Tequ
07 Ağustos 2009, 19:09
Yağmurda motosiklet kullanmak çok zevkli katılıyorum.Sağanak yağmuru sevmeyen çok gördüğüm kadarıyla.Emin olun bu hoşnutsuzluk tamamen ıslanana kadar olacaktır :) Heryeriniz sırılsıklam olduğunda , artık ıslanmamaya çalışmazsınız.İşte orada bu işin keyfi başlar :) Arabalardan sıçrayan sular genelde arabalara küfür olarak dönerken, bu aşamada size haz verecektir.Duraklayacağınız yerleri gölet olmuş yerlerden seçeceksiniz.:)

murat_34
07 Ağustos 2009, 20:10
sagnak yagmurda daha zevkli ıslanıncaya kadar biraz sıkıcı ama tam ıslandıktan sonra mükemmel. hava raporuna bakmadım ama bu gece ist'e yagacak gibi tavsiye ederim. özelikle endurocu arkadaşlara

egelim 43
07 Ağustos 2009, 20:35
Aşırı yağmurda 1 kez sğrdğm motoru..
ama öyle bir yağmur ki PTT motosikletli kuryesi bile ağbi bune yav diyordu o gün bana :)
afedersiniz donuma kadar ıslandım.. (bildiğin don) ve eve öyle vardım..yazlık eldivenleri elimi yumruk yapıp sıktığımda şakır şakır su çıkıyordu o derece..

demem o ki;
yağmurluksuz yağmurda sürüş = eziyet,
ama yağmur korumalı sürüş = zevk..tir..

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat: Tatlı su motorcuları sizi :) şaka bi yana arkadaşa aynen katılıyorum korumalı sürüş zevkli oluyor yağmurda,ama korumasız eziyet hele birde ertesi gün grip olupta yatmak daha bi eziyet:salut:

alix35
07 Ağustos 2009, 20:43
bende severim yağmurda kullanmayı fakat motorumun hava filtresi okadar kötü yerdeki en az 2 cm su doluyor içine ve pofff poffff aynen su birikintilerinin içerisinde kalıyorum:queen::queen: görenlerde bana naslı gülüyor...bide kaska çarpan yağmur tanelerinin sesi hoşuma gidiyor...