PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : krom sac nerde bulunur ??

archeus
23 Haziran 2009, 22:52
arkadaslar egzozun dışını krom sacla kaplıcam bu malzeme nerde bulunur ben tuvalet fırcası kabı seklınde buldum :queen: tanesı 10 lıra 2 tane gıder 20 lıra eger daha ucuza bulabılecegımız bı yer varsa paylasırsanız cok makbule geccek :)

osmaniyeli
23 Haziran 2009, 22:59
krom saç en çok güneş enerjisi(su) yapan yerlerde olur. krom depo yapıyorlar ben de düşünüyorum almayı.http://www.turkfreezone.com/urunresim/87111.jpg

Sinan Er
23 Haziran 2009, 23:05
arkadaslar egzozun dışını krom sacla kaplıcam bu malzeme nerde bulunur ben tuvalet fırcası kabı seklınde buldum :queen: tanesı 10 lıra 2 tane gıder 20 lıra eger daha ucuza bulabılecegımız bı yer varsa paylasırsanız cok makbule geccek :)

O buldukların kaplama. Ve yüksek ısıya dayanıp dayanamayacakları meçhul.

Kaplama kalınlığı önemli. Buyuk ıhtımalle yuksek sıcaklıkta dokulecek yada paslanacak.

Onun yerine eloksal kullanabilirsin bulması da kolay. Biraz rengi siyahımsı olur ama bellide olmaz paslanmaz kolay kolay ezılmez.

archeus
23 Haziran 2009, 23:14
O buldukların kaplama. Ve yüksek ısıya dayanıp dayanamayacakları meçhul.

Kaplama kalınlığı önemli. Buyuk ıhtımalle yuksek sıcaklıkta dokulecek yada paslanacak.

Onun yerine eloksal kullanabilirsin bulması da kolay. Biraz rengi siyahımsı olur ama bellide olmaz paslanmaz kolay kolay ezılmez.

sen rengını boşver nerde buluncagını ve malıyetını sole :D
:queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:07 PM ----------

krom saç en çok güneş enerjisi(su) yapan yerlerde olur. krom depo yapıyorlar ben de düşünüyorum almayı.http://www.turkfreezone.com/urunresim/87111.jpg

aa guzel fıkır ama onların ımalathanelerını bulmak lazım bızım gorduklerımız bayılıklerı ya bende bı kawasakı 500 egzozu var honda cg 125e denedım ınanılmaz bır ses verıo en nefret ettıgım sey tıtanların egzozundan gelen o ossuruk sesıne benzeyen patırtı valla bu egzozu bı dayadım arkaya gürlüyo resmen tam susturuculu deıl acmıslar bıraz ama patırdtı flan kalmıo super bi ses gelıyo krom kaplamasınıda yaparsak goruntude mukemmel olcak :D

Sinan Er
23 Haziran 2009, 23:15
sen rengını boşver nerde buluncagını ve malıyetını sole :D
:queen:

Alaminyum profil satan yerlerde bulunur. Genellikle tabelacılar kullanır. Asıl görevi dış cephe kaplaması olmaktır. :cherry:

Çok kaliteli ve özel bir malzemedir. Sana lazım olan mıktar fireden de çıkabılır. Ustaya koyacağın bağlama oranında rakam değişir tabi.

Nerelerde satıldığını öğrenmek istiyorsan tabelacılara sor.

İstanbulda çağlayan semtinde bol miktarda var ama ankarayı bilmıyorum.

osmaniyeli
23 Haziran 2009, 23:16
bu depoları güneş enerjisi montajı yapan hemen hemen her firmadan temin edebilirsin. bir güneş enerjisi firması teli bulup hemen temin edebilirsin sanırım.

Sinan Er
23 Haziran 2009, 23:20
bu depoları güneş enerjisi montajı yapan hemen hemen her firmadan temin edebilirsin. bir güneş enerjisi firması teli bulup hemen temin edebilirsin sanırım.

Depo:pr::pr: Eksoz olmak için biraz kalın değilmi :queen::queen::queen:

djelals
23 Haziran 2009, 23:21
Ben bir ara oto aksesuarcısında bulmuştum. 60x90 ebadında. Hakiki krom. Ayna gibi de parlaktı. Başka bir alternatif de:çamaşır makinası-buzdolabı işiyle uğraşanların elinde eski kazanlardan bulunabilir. Çok kalın ve hakiki kromdurlar.

archeus
23 Haziran 2009, 23:27

ama bize depo deıl sadece yarım m2 kadar sac lazım :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 PM ----------

Ben bir ara oto aksesuarcısında bulmuştum. 60x90 ebadında. Hakiki krom. Ayna gibi de parlaktı. Başka bir alternatif de:çamaşır makinası-buzdolabı işiyle uğraşanların elinde eski kazanlardan bulunabilir. Çok kalın ve hakiki kromdurlar.

fiyatı ne kadardı )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 PM ----------

Alaminyum profil satan yerlerde bulunur. Genellikle tabelacılar kullanır. Asıl görevi dış cephe kaplaması olmaktır. :cherry:

Çok kaliteli ve özel bir malzemedir. Sana lazım olan mıktar fireden de çıkabılır. Ustaya koyacağın bağlama oranında rakam değişir tabi.

Nerelerde satıldığını öğrenmek istiyorsan tabelacılara sor.

İstanbulda çağlayan semtinde bol miktarda var ama ankarayı bilmıyorum.

tabelacılarda bulunursa direk ostime inmek lazım ama hurdacılar sıtesını kurcalarsak beleşe bile getirebılırız sankı 5 inde 1o unda deılım ama adamlardan gidip cöpe atacakları artık malzemeyı ısdedıgın zaman faiş fiyat cekıolar ona gıcık oluorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 PM ----------

dogru biraz kalın kacabılır :D onu kesmesı bicmesı var bıde

azgurbuz
23 Haziran 2009, 23:31
Adresini at bana, atelyede parça bulursam yollayayım.

Bulursam AISI304 ve 0.70mm olur.

Sacı yuvarlak şekillendirmen için silindir ve ek yerini birleştirmen için TIG kaynak yapan yer bulman lazım.

archeus
23 Haziran 2009, 23:49
Adresini at bana, atelyede parça bulursam yollayayım.

Bulursam AISI304 ve 0.70mm olur.

Sacı yuvarlak şekillendirmen için silindir ve ek yerini birleştirmen için TIG kaynak yapan yer bulman lazım.

abi harıkasınn :D ben matkapla zımbalarımm onu egzoza

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:48 PM ----------

ama adanadan ankaraya kargo ucretı sacın parasını gecmezmı :S

osmaniyeli
24 Haziran 2009, 03:20

eksoza kalın krom saç daha iyi olur en azından ses teneke gibi çıkmaz ayrıca kaç mm arkadaşım eksoz sacı . depo sacı kaç mm onu da yaz istersen.

ben bizim damdaki krom depodan biliyorum 500 litre depo 1-1.5 mm arası cidara sahip.

ayrıca depocular sabit kalınlıkta saçtan yapmaz 100 litrelik depoyla 1000 litrelik deponun saç kalınlığı aynı değil yani

lütfen mesaj yazarken kafanı duvarlara vurma çok huylanıyorum bu hareketten

fehmiilker
24 Haziran 2009, 03:28
krom saca nasıl şekil vermeyi düşünüyorsunuz. 3mm sacı delerken bile kaçtene makkap uçunun başını yedik.

KaPTaNHaSaN
24 Haziran 2009, 03:36
[QUOTE=archeus;1645534]ama bize depo deıl sadece yarım m2 kadar sac lazım :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 PM ----------

fiyatı ne kadardı )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 PM ----------

tabelacılarda bulunursa direk ostime inmek lazım ama hurdacılar sıtesını kurcalarsak beleşe bile getirebılırız sankı 5 inde 1o unda deılım ama adamlardan gidip cöpe atacakları artık malzemeyı ısdedıgın zaman faiş fiyat cekıolar ona gıcık oluorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 PM ----------

dogru biraz kalın kacabılır :D onu kesmesı bicmesı var bıde[/QUOT
hurda da biraz işin zor daha çok küçük parçalar vardır. kaldı ki kromu 1 mm veya 0,70 mm olarak bulursun. 80 ila 100 arasında bir fiyatı var toptanda. izmirde bir ara krom kesim yapan bir yerde çallışmıştım şöyle olur parlak krom dan yaparsın o da normal bir egsosun üzerine 1mm den kaplama şeklinde direkt tüpü yapman çok zor bir durum. ve ısındımı çabuk çizilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:35 AM ----------

yarım tabaka 50ye 80 cm

archeus
24 Haziran 2009, 03:58
off fıyatlar yuksek cıkdı ısıya dayanıklı boya ılemı boyasak