PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah mtorla giderken kuş çarptı

Sayfa : [1] 2

halimmm
18 Mayıs 2008, 22:24
Evet garip ama gerçek,

sabah saat ereken kalktım, motorla 60 -70 gibi giderken sağ omuzuma, herlade daha uyanamamış yada akşamdan kalma, kuş çarptı, ''nooluyolan'' demeye kalmadan sendeledim ama toparladım.

Aman sabahları sersem kuşlara dikkat :queen:

mhyen
18 Mayıs 2008, 22:26
Geçmiş olsun.Kuşta inş birşey yoktur:mrgreen:

halimmm
18 Mayıs 2008, 22:27
sağol mhyen
yakalasaydım olacaktı ama şerefsizler uçabiliyor :cherry:

mhyen
18 Mayıs 2008, 22:30
Yapma dostum kıyma yine hayvancağız bilerek çarpmamıştır merak etme:cat:
Valla kuşları motorlardan da çok seviyorum nedense:queen:

digi_boy26
18 Mayıs 2008, 22:31
Yapma dostum kıyma yine hayvancağız bilerek çarpmamıştır merak etme:cat:
Valla kuşları motorlardan da çok seviyorum nedense:queen:

kediye benziyon burdan ondan heralde :queen:

geçmiş olsun iyi kurtarmışsın :cherry:

bende de kaska çarpmıştı kuş. :) yolda giderken ıssız sakin bi öğlen saati, kenarda kaldırımda yerden bişeyler yiyen güvercinler ben yaklaşınca bi havalandılar hobaaaa yol kuş oldu bi anda :queen: bitanesi alçaktan uçuyodu paat diye kaska bi kondurdu :queen: neye uradığıma şaşırdım bende :) düşüyodum nerdeyse :)

halimmm
18 Mayıs 2008, 22:32
evet kafası dalgındı galiba :) evde karıyla mı atışmış artık, neyse,

digi_boy26 geçmiş olsun sanada, yavaş giderken sorun yokta hızlıyken kötü olur valla, eşek arısı kaska vurunca bile o haa diyesim geliyor ve kaskı bulan arkadaşa bir dua ediveriyorum:cat: kuş neler yapmaz

mhyen
18 Mayıs 2008, 22:38
kediye benziyon burdan ondan heralde :queen:

Kedileri de seviyordum tabi bir aralar ama kuşlarınkisi daha ağır basıyo:cat:
Not:Arkadaşım onlar benim.Yiyeceklerim değiller:queen:
Bu arada şu avatara da bir düzenleme yapalım:cat:

babaçi
18 Mayıs 2008, 22:40
piyango bileti alın hemen :)

motorla giderken kuş çarpması uğurdur derler:P

geçmiş olsun düşmemişsiniz ya yeter:rendeer:

mhyen
18 Mayıs 2008, 22:45
@digi_boy26
Bak şimdiki avatar nasıl olmuş:bounce:

zacay
18 Mayıs 2008, 22:46
Arkadaşlar size bu konu üzerine bir fıkra anlatmak istiyorum.
Serçe yoldan yarım metre yukarıda uçarken bir motosikletliyle çarpışır ve serçe yolun kenarına düşer. Motosikletli durur ve yaralı serçeyi yanına alır ve evine götürür. Evinde bulunan bir kafesin içine serçe için bir yatak yapar, suyunu ve yemini koyar. sercenin yaralarına ilaç sürer, kafesin içine koyar ve evden çıkar. Bir süre sonra serçe kendine gelmeye başlar. Gözlerini açtığında şaşırır ve kendi kendine der : Eyvah, yandık. Motorlu rahmete kavuştu galiba...

halimmm
18 Mayıs 2008, 22:50
sağolasın babaçi,

evet düşmedim ama titretti valla.

HRC
18 Mayıs 2008, 22:53
3 gün önce az daha güvercin çarpıyordu banada, bende aynı hızdaydım yaklaşık

halimmm
18 Mayıs 2008, 22:57
aman geçmiş olsun hrc,
güvercinde sağlamdır çarptımı mazallah iyi çarpar...

06bluedragger
18 Mayıs 2008, 22:59
gecen sabah işe gidiyordum daha afyonum patlamamış gözümü kaşımak için vizörü açtım tam o sırada içeri bi serçe girdi şaşkın şakın hayvanı izliyom panik oldum kaska vuruyom çıksın diye zavallı bi türlü çıkmıyoda durdurdum motoru kaskı cıkardım kuş uçup gitti cırk cırk öterekden kayboldu heralde eyvallah birader diyordu..:mrgreen:

thaii_vtec
18 Mayıs 2008, 23:03
yaa şelepsizim siz şanslısınız ya baba beni bi kere ufaktan karga kovaladı bitanede karga bana çarpıyodu kafamı eydimde kurtuldum =)):P

VaScO1925
18 Mayıs 2008, 23:04
geçmiş olsun, Allah beterınden korusun

halimmm
18 Mayıs 2008, 23:04
thaii_vtec ne diyosun, karga mı kovaladı,

bana çarptı diye piyango bileti al dedi babçi, heralde senin durumun için piyasada nekadar şans oyunu varsa git oyna demek en iyisi, baksana uğur seni kovalamış :queen:

muvattali
18 Mayıs 2008, 23:06
Bu siteden bir arkadaşa da martı çarpmıştı ve kolu kırılmıştı yanılmıyorsam.

Geçmiş olsun.

okayyorukcuoglu
18 Mayıs 2008, 23:09
gecen sabah işe gidiyordum daha afyonum patlamamış gözümü kaşımak için vizörü açtım tam o sırada içeri bi serçe girdi şaşkın şakın hayvanı izliyom panik oldum kaska vuruyom çıksın diye zavallı bi türlü çıkmıyoda durdurdum motoru kaskı cıkardım kuş uçup gitti cırk cırk öterekden kayboldu heralde eyvallah birader diyordu..:mrgreen:

::koop::::koop::::koop::sabah sabah kim sohtulan bu serçeyi :queen::queen:

milletin nekadar kuş macerası var yaw bi kuşum bileyok :P arada bizimde evin camına çarpıyorlar korkutuyorlar bigün evin camını alıcaklar ama nezaman :mrgreen:

taylan eğill lem arkadan bitane daha geliyo :queen:

digi_boy26
18 Mayıs 2008, 23:12
@digi_boy26
Bak şimdiki avatar nasıl olmuş:bounce:

hah oldu şimdi :) bu da geveze papağan oldu şimdi de :queen:

aman geçmiş olsun hrc,
güvercinde sağlamdır çarptımı mazallah iyi çarpar...

o sesi unutamadım ben zaten PATT !! kuş sona uçmaya devam etti :)

thaii_vtec
18 Mayıs 2008, 23:13
thaii_vtec ne diyosun, karga mı kovaladı,

bana çarptı diye piyango bileti al dedi babçi, heralde senin durumun için piyasada nekadar şans oyunu varsa git oyna demek en iyisi, baksana uğur seni kovalamış :queen:

sorma ya öle tam kovalamadı tabi yalan olmasın :P peşime takılmadıda =) karşıdan aynı yukseklıkten gelıyodu kafamı eydim geri döndü:P şans oyunlarında şanslı olsam valla alırım hepsini:P

halimmm
18 Mayıs 2008, 23:23
aman thaii_vtec geçmiş olsun, boşver parayı pulu sağlık ve motor yerinde olsun yeter :cat:

zacay
18 Mayıs 2008, 23:25
Mini mini bir kuş doğmuştu,
Pencere konmuştu.
Aldım onu içeriye
cik cik cik ötsün diye
Pır pır ederken canladı
Ellerim bak boş kaldı.

hepinizi çok seviyommmm.

RAMBOLU
18 Mayıs 2008, 23:43
Mini mini bir kuş doğmuştu,
Pencere konmuştu.
Aldım onu içeriye
cik cik cik ötsün diye
Pır pır ederken canladı
Ellerim bak boş kaldı.

hepinizi çok seviyommmm.
konu ile alakası yok ama balıkları bitirdin sanırım.bu arada MT DE RAMBOLU yum zeki abi görüşürüz iyi akşamlar.

06bluedragger
18 Mayıs 2008, 23:43
::koop::::koop::::koop::sabah sabah kim sohtulan bu serçeyi :queen::queen:

milletin nekadar kuş macerası var yaw bi kuşum bileyok :P arada bizimde evin camına çarpıyorlar korkutuyorlar bigün evin camını alıcaklar ama nezaman :mrgreen:

taylan eğill lem arkadan bitane daha geliyo :queen:

okay sende motora bostan korkuluğu taktın galiba..

harbi he sabah sabah kim sohtu lan bu serçeyi..:queen:

okayyorukcuoglu
18 Mayıs 2008, 23:52
yok yaw motora değilde eve lazım bitane bostan korkuluğu :) kuş değilde büyük böceklerden çarpıyor körsinek sürüsüne bir dalıyorum kendimi sağa zor atıyorum

muratgergerli
19 Mayıs 2008, 00:07
Geçmiş olsun kardeşim...:pale:
Zarar almadan olaydan kurtulman sevindirici..:rendeer:

serçeye inşallah birşey olmamıştır...:):pale:

Acaba serçede de kask varmıydı diye düşündüm biran?..:mrgreen:

06bluedragger
19 Mayıs 2008, 00:31
yok yaw motora değilde eve lazım bitane bostan korkuluğu :) kuş değilde büyük böceklerden çarpıyor körsinek sürüsüne bir dalıyorum kendimi sağa zor atıyorum

ıyygghhhkkk lem yutmuşsundur bide onları kaskın vizörünü kapasan boynundan içeri giriyor sinek sürüsü..:cat:

halimmm
19 Mayıs 2008, 00:35
körsinek ne yaw? köryılan duydum ama, o büyük uçan böcekler kaskın camına vurunca paramparça oluyor bide sarı sıvı akıyor aman diyorum bunun yüzüme vurduğunu düşünsene, kör olur mazallah insan!:cyclopsan

ferotr
19 Mayıs 2008, 00:54
çok tehlikeli bir olay kuş çarpması..boş bir anına gelirse insanın kaza bile yaptırabilir..motosikleti kullanırken her'an,herşeye hazırlıklı olmak lazım..

Syriana
19 Mayıs 2008, 00:56
halimmm geçmiş olsun arkadaşım, ama merak etme yalnız değilsin bugün 60-70 ile giderken benimde ön kafa grenajına türünü göremediğim bir kuş çarptı. :pale:

HeadbaNgeR
19 Mayıs 2008, 01:17
ben çok korkarım kuşlardan
yolda kuş sürüsü fln görsem yerde yem yerken yolumu değiştiririm
gerçek bu :)
bisikletle giderken ya da yürürken hep kuş çarpardı bana.
motosiklete geçtim kafada kask var tanıyamıyolar galiba artık.

halimmm
19 Mayıs 2008, 01:34
Sağolun sağolun, herkeze geçmiş olsun

eet dikkat etmek gerek, bi kuş sürüsü falan görünce gazı kesmek lazım. Allah korusun birden yön değiştiriyorlar.

Anlamdığım bazen yakın bile uçuyorlar acaba hava akımına girip uçmak onların hoşuna mı gidiyor.

Syriana;

o türü görmediğin mi? yoksa türünün son örneğini de sen mi halletttin :) hayvansevenler derneği duymasın özellikle kaplan bi kadın vadı ya o! 200 le giderken kuş çarpmışa çevirir adamı valla:queen:

SmirnouF
19 Mayıs 2008, 09:28
Halim kardeşim,geçen sene bir gece bizimde başımıza geldi ama bize çarpan salak kuş ağzındaki örümceğide düşürmüştü . Kuşun carpışı değil ama motosikleti kullanan arkadaşın örümcekten çok korkuyo olması bizi düşürecekti :)

mhyen
19 Mayıs 2008, 09:31
hah oldu şimdi :) bu da geveze papağan oldu şimdi de :queen:

Ona laf yok::shhh::Kendisi birinci dereceden papağanım bonibon olur:queen:

halimmm
19 Mayıs 2008, 09:58
geçmiş olsun SmirnouF, şansa bak :pr:, iyi düşmemişsiniz

Stain
19 Mayıs 2008, 10:21
geçmiş olsun iyi sana bişe olmamış

okayyorukcuoglu
19 Mayıs 2008, 10:29
ıyygghhhkkk lem yutmuşsundur bide onları kaskın vizörünü kapasan boynundan içeri giriyor sinek sürüsü..:cat:

:mrgreen::mrgreen: çok tatlı oluyorlar taze et :P içime giriyorlar zaten gıdıklanmaktan zorzar duruyorum pirinç tarlalarından çıkıyorlar e denizin yoluda pirinç tarlalarının arasından geçiyo neyapayım :mrgreen: biraz katliyam yaptıktan sonra denizde alıyorum soluğu :cherry:

SRHT949
19 Mayıs 2008, 10:32
Evet garip ama gerçek,

sabah saat ereken kalktım, motorla 60 -70 gibi giderken sağ omuzuma, herlade daha uyanamamış yada akşamdan kalma, kuş çarptı, ''nooluyolan'' demeye kalmadan sendeledim ama toparladım.

Aman sabahları sersem kuşlara dikkat :queen:

KARDEŞİM HEM KUŞA HEMSANA GEÇMIŞOLSUN TRAFIK POLISI CAĞIRSAYDIN :mrgreen:

MrCool
19 Mayıs 2008, 10:32
Geçmiş olsun, boynuna gagası çarpsaydı bayağı tehlikeli olabilirdi.

halimmm
19 Mayıs 2008, 10:35
sağolun,

trafik polisi mi:bounce: valla cezayı ona keserdi o ters şeritten geliyodu valla doğru :)

miyo
19 Mayıs 2008, 11:40
iyi kurtarmışsın , geçmiş olsun.Benim bir tanıdığımın yüzüne çarpmıştı.Kaskının her tarafı kan olmuş.Kuş parçalanmış resmen.Çok korkunç.Tekrar geçmiş olsun

halimmm
19 Mayıs 2008, 11:47
sağolasın miyo,

evet hızlı yakalanmak çok kötü olur, ben yavaş gidiyordum birde sabah olduğu için de yol boştu. asıl tehlike yoğun trafikte böyle bir durumun olması, düşünce allah korusun.

eftelya
19 Mayıs 2008, 11:55
omzuna çarptığı için bişe olmamış . kaskına çarpsaydı ölürdü :pale:

halimmm
19 Mayıs 2008, 12:10

hayvan sevgisi bukadar büyük yani...:silent:

SmirnouF
19 Mayıs 2008, 12:11

sen kuşu boşver ,eger kus kaska çarpsaydı sürücününde durumu hiç iyi olmazdı :wiinkk:

halimmm
19 Mayıs 2008, 12:13
SmirnouF helal valla, şaşkınlığımı biraz aldın.

Aman arkadaşlar bir kuş ölünce bişey olmaz ama bana bişey olunca çok şey olur. doğaya sevgimiz sonsuz ama lütfen :)

eftelya
19 Mayıs 2008, 12:15
SmirnouF helal valla, şaşkınlığımı biraz aldın.

Aman arkadaşlar bir kuş ölünce bişey olmaz ama bana bişey olunca çok şey olur. doğaya sevgimiz sonsuz ama lütfen :)

ya tabiki o kadar da değil . ama o minnacık :pale:

halimmm
19 Mayıs 2008, 12:17
çarptımı osmanlı tokadı gbi geliyor. inşallah yaşamazsın, inşallah ama öyle minnacık göründüklerine bakma saatte kaç km hızla geliyor o minnacık(!) şeyler

:)

Syriana
19 Mayıs 2008, 12:21
Syriana;

o türü görmediğin mi? yoksa türünün son örneğini de sen mi halletttin :) hayvansevenler derneği duymasın özellikle kaplan bi kadın vadı ya o! 200 le giderken kuş çarpmışa çevirir adamı valla:queen:

Dostum inan herşey çok ani oldu bir baktım soldan kafa hizamdan yaklaştı sonra aşşağıya doğru ani bir manevra yaptı ve kafa grenajına çarpıp sağa doğru savruldu.

İyiki kaska veya boynuma falan çarpmadı kesin kaza yapardık heralde. :pale: