PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni motor alacam soru?

agabey
23 Temmuz 2005, 16:23
Bende uzun süreden beri motor alacam diye acayip bi heves ettim öğrenciyim dişimden tırnağımdan artırıp para biriktirdim hatta A2 ehliyeti bile aldım.Bu yüzden alırken çok titiz davranmaya çalışıyorum.2.500YTL bütçem var.mondial kt125 veya
xgj 150gy arasında net bi karar veremedim.Asıl sorunum Ben MERSİN deyim Kırıkkale üniversitesinde öğrenciyim analayacağınız motoru burda anca 3 ay kullanabilecem sonrasında motoru sürecek kimse yok.sıfır alacağım motorda böyle bekletmem sorun olurmu.Yoksa mezun olmayımı beklemeliyim

aythakan
23 Temmuz 2005, 16:55
Arkadaşım al motoru okuldada binersin. İçinde varsa bu sevgi 12 ay kullanırsın yoksa 3 ay için alma zaten.

ChatnoiR
23 Temmuz 2005, 17:02
aythakan, kırıkkale yi antalyayla karıştırdın galba :) orası kışın buz gibi olur nereye binsin? zaten birikimi ancak motora yetecek, kışlık kıyafetleri nasıl alsın? bence insanda motor sevgisi varsa 1 gün kullanmak için bile motor alır ;)

agabey
25 Temmuz 2005, 19:31
dostlar çok saolun ama daha fazla dayanamayıp verdim peşinatını çarşambaya kt125i teslim alacam(2günsonra).Asıl sorum hala yanıtsız kaldı ÜNİVERSİTEYE GİDİNCE MOTOR EPEY SÜRE KİMSE SÜRMEYECEK.BU ARADA MOTORA NE YAPIP BIRAKMAM LAZIM?

bservet
26 Temmuz 2005, 15:05
http://www.motosiklet.net/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=6 adresinde .

Kolay gelsin.

hasansonmez
28 Temmuz 2005, 01:00
aythakan, kırıkkale yi antalyayla karıştırdın galba :) orası kışın buz gibi olur nereye binsin? zaten birikimi ancak motora yetecek, kışlık kıyafetleri nasıl alsın? bence insanda motor sevgisi varsa 1 gün kullanmak için bile motor alır ;)

doğru diyorsun ben haftada bir kere binmek için alıyorum oda bana yetiyor

just_life
28 Temmuz 2005, 01:11
Sen motoru al bak okul içinde bile bineceksin :)

trigger
28 Temmuz 2005, 01:28
merhabalar uzun süredir ben de motor almak istiyordum.aynen arkadaş gibi ben de öğrenciyim. 3 milyara kadar ayarladım ama düşündüğüm asya 150 t1 den sonra mondial zat 150 yi gördüm forumlarda hakkında neredeyse kimse kötü birşey söylememiş hatta oldukça övülmüş.size soracağım görüntüsü dışında iki motor arasında kalite, yakıt tüketimi,servis,vs farklar neler? mondial için sıra var heryerde...ayrıca ben kışın da kullanmayı istiyorum ne kadar sağlıklı bir iş olur? şimdiden teşekkürler

mo-zat
28 Temmuz 2005, 01:39
kardeş sen mondial al bak ben sabahlara kadar forumları okudum gözlerim kan çanağı oldu en sonunda kırmızı mondial 150 zat ımın siparişini verdim.. asyanın tek hoşuma giden yanı arka tarafı.. çok güzel büyük ve gösterişli... ama mondial de daha çok bir yarış motoru havası var.. ön taraftan bütün racing lere benzetiyom valla.. hadi byeee.

aristo
28 Temmuz 2005, 01:44
Hocam önce hayırlı olsun diyelim..motoru kış aylarında yağmur ve kar altında bırakma,önemlisi bir dahaki binişe kadar aküsünü üzerinden çıkar,kutup başlarını gresle ve öyle muhafaza et. :bounce:

trigger
01 Ağustos 2005, 13:38
asya 150 t1 veya mondial yağmurda 2 kişi giderken arkası kayar dendi ne kadar doğru?? alarm garanti kapsamı dışında bırakıyor denildi ne kadar doğru?? uzun yola gidilir mi bu motorlarla mesela izmir-ist?? bekleme yapmam gerekir mi motor ısınır mı? bir de rodaj tam olarak kaç km de bitiyor herkez farklı birşey söylüyor...(Bilgiye çok açım çok!! :)

ChatnoiR
01 Ağustos 2005, 14:23
trigger, her iki motor içinde ayrı ayrı açılmış forum sayfaları var sitede. oralardan istediğin bilgilere ulaşabilirsin. okurken bir kağıda da not alman faydalı olur. daha sonra topluca bi göz gezdirirsin, çünkü haftaya sınav var :P

patatessogan
01 Ağustos 2005, 14:32
Beyler motor fiyatları kışın düşer mi :silent: