Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor ne kadar dengelidir

Sayfa : 1 [2]

nx4_falcon
03 Mayıs 2004, 16:02
Aşadaki linke bir göz atmanızda yarar var bir kaza sonrası Full korumalı olan bir arkadaşımızın Koruma mağzemelerinin durumu. Kendisinde hiç birşey yok ama birde kaskın durumuna bakın kask yerine kafası gelseymiş yere ne olurmuş düşünün.

nx4_falcon
03 Mayıs 2004, 16:03
http://www.ikiteker.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=302 afedersiniz linki koymyı unutmuşum.

hondacbr1100xx
03 Mayıs 2004, 23:50
bu eldivenler ve kask insanı bunaltmıyormu yahu.
insanın elleri eldivende terleyip kazaya sonuç açmazmı. bana açar gibi geliyor.
hem kask desen adamın kafasını bence patlatır :)

Donald_Duck
04 Mayıs 2004, 02:29
bu eldivenler ve kask insanı bunaltmıyormu yahu.
insanın elleri eldivende terleyip kazaya sonuç açmazmı. bana açar gibi geliyor.
hem kask desen adamın kafasını bence patlatır :)

Honda,

Burada bu yazisma tam bir luzumsuz geyik muhabbetine dondu. Sorularinin samimi oldugunu sanmiyorum...eger samimi isen

http://donald.hypermart.net

adresime gidip, butun Motosiklet Teorisi ni oku, sonra aklinda bir soru kalirsa yaz-sor mantikli bir duzeyden baslayarak yazisalim. Bana dogrudan soru da sorabilirsin, memnuniyetle yanitlarim

Donald_duck@newyorkcity.com

Yok eger samimi degilsen git baska yerde, baskalariyla dalga gec, bizi rahat birak.

FreeWind
04 Mayıs 2004, 12:13
Motorsikletin Olmazsa olmazları 1.KASK 2.ELDİVEN 3.BOT tabi bu mazemeler motorsiklet için üretilmiş ve onaylı olmaları gerekyor. Bu üçü olmadan motorsikletin üzerinde olmamamız gerekiyor. Ama malesef çoğu zaman hepimiz Kakımızı bile takmıyoruz.
benim çıplak kullandığım bile oluyo motoru yazın altımda bi deniz şortu :cherry: okadar baska bişi yoh çok zevkli oluyo ama düştünmü :jocolor:

nx4_falcon
04 Mayıs 2004, 17:10
Kask içinde birşey varsa korur dimi?

hondacbr1100xx
04 Mayıs 2004, 23:31
donald duck ben samimi olmadığımı sanmıyorum. sadece aklıma gelen her soruyu sormak istiyorum . bu her halde ömrümde bir defa bile motora binmememden kaynaklanıyor. burası motorsıkletten yoksun bir yerde.
hem bunları ben bu soruların cevabını bilsem burda olmazdım.
ama sizin dediklerinizi yapacagım. adreslerinize ve sitenize gireceğim. daha çok şey öğrenmek için.

safrane
05 Mayıs 2004, 17:43
bilsem burada olmam ne demek, öncelikle öğrenmenin yaşı ve sınırı yoktur, senin bilmediğini başkası biliodur, yanlış bildiini de başkası doğru biliodur, motora binmedisen binenlerin deneyimleriyle ilgili gevezelik yapma, soru sor öğren saygı duyarım ama gevezelik yapma bilsem burada olmazdım filan diye sadece menfaat için mi giriosun siteye, yapma gözünü seviim ya

ra
05 Mayıs 2004, 21:06
bence düşmeyen motorcu mümkün olabilir zorda olsa

hondacbr1100xx
05 Mayıs 2004, 22:47
bilsem burada olmam ne demek, öncelikle öğrenmenin yaşı ve sınırı yoktur, senin bilmediğini başkası biliodur, yanlış bildiini de başkası doğru biliodur, motora binmedisen binenlerin deneyimleriyle ilgili gevezelik yapma, soru sor öğren saygı duyarım ama gevezelik yapma bilsem burada olmazdım filan diye sadece menfaat için mi giriosun siteye, yapma gözünü seviim ya
bilsem burada olmazdımdan kasıt bu kadar sıklıkla girmezdim. her foruma g&z atmaz her foruma yazılar yazmaz sorular sormazdım. anlamında
yoksa sadece menfaat i&in girdiğim s&ylenemez. eğer bilse idim bilenlerin &ok komiğine gidecek basit sorular sormazdım kastım.
bilmeyene zor gelen sorular size kolay gelebilir. bilne bilmeyenden &ğrenecektir.

safrane
06 Mayıs 2004, 02:02
o zmn anlatmak istediğini kastetme yaz açık açık, neyse tartışmayalım bi tane daha kilitli başlık olmasın

Donald_Duck
07 Mayıs 2004, 18:43
hem bunları ben bu soruların cevabını bilsem burda olmazdım.
ama sizin dediklerinizi yapacagım. adreslerinize ve sitenize gireceğim. daha çok şey öğrenmek için.

Bravo sana Honda...once mantikli sorular sorabilecek duzeye gel ki hepimiz elinden tutabilelim. Seni seviyor ve yardim etmek istiyoruz ama biraz sen de gayret edeceksin.
Hosca kal...

hondacbr1100xx
07 Mayıs 2004, 22:59
merhaba.
abi Allah Tala razı olsun. inşallah öyle olacak. .yardımlarınız için çok sağolun.

bolcadarbe
24 Mayıs 2012, 04:11
[QUOTE=nx4_falcon;6348]Motorsikletin Olmazsa olmazları 1.KASK 2.ELDİVEN 3.BOT tabi bu mazemeler motorsiklet için üretilmiş ve onaylı olmaları gerekyor. Bu üçü olmadan motorsikletin üzerinde olmamamız gerekiyor. Tek kelime kasksız binen gerizekalıdır

ardat35
24 Mayıs 2012, 04:21
Motorda pek fazla tecrubem yok fakat şunu söyleyebilirim gazı verdiğin zaman motor kendi dengesini hemen alıyor gerisi senin kabiliyetine kalmış. Bisikletin üstünde bile denge kurmak için daha fazla çaba harcanıyor.

eren özer
24 Mayıs 2012, 04:22
[QUOTE=nx4_falcon;6348]Motorsikletin Olmazsa olmazları 1.KASK 2.ELDİVEN 3.BOT tabi bu mazemeler motorsiklet için üretilmiş ve onaylı olmaları gerekyor. Bu üçü olmadan motorsikletin üzerinde olmamamız gerekiyor. Tek kelime kasksız binen gerizekalıdır
:sunny::sunny::sunny::sunny:???????

adem80
24 Mayıs 2012, 04:46
sen ne kadar dengelisen motorunda o kadar dengelir. Sen dengesizsen motorunda dengesizdir :cat: nokta.

Karlıyollar
24 Mayıs 2012, 11:51
bisikleti 3 yıl kullandım vede arabayı 7 yıl motor tutkusu bende yeni ve ben hızdan korkuyorum bunda arabayla yaptığım kaza da etkili adamın teki yola atladı bakmadan aynısı motorda olsa öldüm demektir bu yüzden herşeyden korkar oldum daha yeni açılıyorum

İlk olarak önerim 100-125 cc bir motorla başlaman ve bisiklette denge kurmak motorsiklettekinden daha zor motor zaten ağır sen motorun üstünde şapşallık yapmadıkça düşmezsin :) ama önerim asfalt ıslak iken motoru sakın yatırma :) çakıldada hızın yavaş ise bir şey olmaz.

bu arada profesyonel olanlar önce racing alma diyor peki soruyorum zorla sevmediğim bir modele binmek çokmu anlamlı
sizce bu zevki ve keyfi köreltmezmi
bence sevmediğin alete binmek işkence
eğer korkuları racingle hız yapılması tehlikesiyse ben hız sevmem sadece racinglerin tipini seviyorum

Racingle şimdi hız yapmam diyosun ama altında racing oldumu illa ki yaparsın 100-125cc ile başlamanı tavsiye ediyorum

güzel yaklaşım valla saol ama ben racingle başlamakta ısrarlıyım sanırım yada söz mü dinlesem
ama ben racing istiyorummmmmmmmmmm :joker:

Hayatını seviyorsan söz dinle bak bende ilk 100 lükle başladım bu yaz 135lik bir motor alacağım (135 cc Mondial Mh 125 Drift )

sen ne kadar dengelisen motorunda o kadar dengelir. Sen dengesizsen motorunda dengesizdir :cat: nokta.
Haklısınız hocam :) motor dengeli diye bir şey olmaz motoru elinle tutarken salsan yıkılır giden motorun dengesini üstündeki birey sağlar :)

Ahmet N.
24 Mayıs 2012, 12:36
Bu öcüleri kim hortlattı...

tr100a
24 Mayıs 2012, 12:47
hooooort hoooort
bir hort u kabul etmedi

wers
24 Mayıs 2012, 12:53
İlk olarak önerim 100-125 cc bir motorla başlaman ve bisiklette denge kurmak motorsiklettekinden daha zor motor zaten ağır sen motorun üstünde şapşallık yapmadıkça düşmezsin :) ama önerim asfalt ıslak iken motoru sakın yatırma :) çakıldada hızın yavaş ise bir şey olmaz.

Racingle şimdi hız yapmam diyosun ama altında racing oldumu illa ki yaparsın 100-125cc ile başlamanı tavsiye ediyorum

Hayatını seviyorsan söz dinle bak bende ilk 100 lükle başladım bu yaz 135lik bir motor alacağım (135 cc Mondial Mh 125 Drift )

Haklısınız hocam :) motor dengeli diye bir şey olmaz motoru elinle tutarken salsan yıkılır giden motorun dengesini üstündeki birey sağlar :)

tebrikler :thumleft: :rendeer: 2004 de cevap yazdınız. Adam şu anda büyük ihtimalle 1000lik falan kullanıyordur :P :queen:

Karlıyollar
24 Mayıs 2012, 13:18
tebrikler :thumleft: :rendeer: 2004 de cevap yazdınız. Adam şu anda büyük ihtimalle 1000lik falan kullanıyordur :P :queen:

Ben konunun eski olduğunu sonradan farkettim :D kusura bakmayın :D :D kim hortlattı bu konuyu yaw

wers
24 Mayıs 2012, 13:29

gaz hafif açık iken dümdüz bir yolda motoru bırak dümdüz gider diye biliyorum.. Tabi ki üstatlar daha iyi bilir :)

Karlıyollar
24 Mayıs 2012, 13:35
gaz hafif açık iken dümdüz bir yolda motoru bırak dümdüz gider diye biliyorum.. Tabi ki üstatlar daha iyi bilir :)

Orda demek istediğim motorun üstünde insan yokken :)

adem80
24 Mayıs 2012, 13:37
denge motorda değil, sürücüsündedir. Bidaha söylemek ihtiyacı hissettim.

Seko
24 Mayıs 2012, 14:09
Bazı arkadaşlar hortlatacak konu arıyorlar, bulunca da hortlatıyorlar. Moderatorler bu gibi luzumsuz, faydasız, kişisel tatmin amaçlı konuları neden temizlemiyor ? 8 sene olmuş başlık açılalı...

Motor üzerinde sürücüsü olmadan da dengede gider. (bkz. Jiroskobik etki)

http://www.youtube.com/watch?v=NeXIV-wMVUk&feature=related

adem80
24 Mayıs 2012, 14:11
bazı konular eskimez. 18 yıl geçse bile.

Karlıyollar
24 Mayıs 2012, 16:37
Bazı arkadaşlar hortlatacak konu arıyorlar, bulunca da hortlatıyorlar. Moderatorler bu gibi luzumsuz, faydasız, kişisel tatmin amaçlı konuları neden temizlemiyor ? 8 sene olmuş başlık açılalı...

Motor üzerinde sürücüsü olmadan da dengede gider. (bkz. Jiroskobik etki)

http://www.youtube.com/watch?v=NeXIV-wMVUk&feature=related

anlatmak istediğimi anlamadım galiba dostum motor stop edikken dedim ben onu ayaklık niçin yapılmış zaten motorun dik durması için.

Motors123
24 Mayıs 2012, 19:53
Konuyu acan arkadas suan ne kullanıyor ne durumda acaba:d

Seko
24 Mayıs 2012, 20:26
anlatmak istediğimi anlamadım galiba dostum motor stop edikken dedim ben onu ayaklık niçin yapılmış zaten motorun dik durması için.

Ne yazdığını anlamadım kusura bakma...

Karlıyollar
24 Mayıs 2012, 20:39
Ne yazdığını anlamadım kusura bakma...

Neyse boşver dostum :)

Konuyu acan arkadas suan ne kullanıyor ne durumda acaba:d

Son girişi 26-03-2011 19:04 foruma girmiyor galiba artık arkadaş :)