PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazadan Sonra Servise Götürmelimiyim

MOTOMANYA
30 Nisan 2007, 11:42
Arkadaşlar Yaklaşik 45 Gün Ewel Kaza Geçirip Ayağimi Kirmiştim .bu Sebepten Motorum Yatiyor Ve Hiç Kullanilmadi.iki Günde Bir 10 Dk çaliştiriyorum Sadece .bir Servise Götürmelimiyim Sizce.kazada Motoruma Hiç Birşey Olmadi Bunuda Belirteyim.

Barış Şuşut
30 Nisan 2007, 11:48
gözle görünür bişeyi yoksa didonda bir egilme, jantlarda herhangi bir egilme bükülme yoksa servise götürmene gerek yok hiç bi sorunu olmayan motora servisin yapacağı ne olabilir ..ama dediğim gibi gidon ve jantları kontrol etmeyi ihmal etme.. iyileşti isen motoru düz bir çizgide sür arkadan bir araba veya motor ile başka bir arkadaşın her iki tekerininde dönüşünü kontrol etsin

bathu
30 Nisan 2007, 11:50
kardeş motorun ne marka tipi ne motorunu bilmiyoruzki sana yardımcı olalım

MOTOMANYA
30 Nisan 2007, 11:55
Hyosung Gt 250 Comet.kazada Benzİn Geldİ Bİryerden Ama Depoda Herhangİ Bİr Delİk Yok Sanirsam Ondan Sonra Gelmedİ.normalmİdİr?

edy
30 Nisan 2007, 12:00
bir gün kaygan bir yolda düştüm , görünüşte hiç birşey yoktu sadece çizilmişti. kaldırdım devam ettim. bir kaç gün sonra motorun arka terleği kaymaya başladı. yolda durdum ne oluyor diye motordan yağ sızıyor ve sızan yağ egzosa ordanda tekerleğe gidiyordu. iyice eğilip baktımki sağdaki motor kapağı alt kısmı çatlak. ufacık bir çatlak ama büyük sorunlar yaratabilirdi bana. bence motoru bir servise götür ve iyice baktır. hem için rahat eder, aklındada soru kalmaz.

benzin hortumundandır bence binmeden baktır.

tubis
30 Nisan 2007, 12:17
Geçmiş olsun, bence üşenme ve gidip baktır.. Sanırım çok fazla teknik bilgiye sahip değilsin, senin göremediğin mühim bişey olabilir..........

AYDEMİR
30 Nisan 2007, 12:20
öncelikle gecmiş olsun motorunda birsey yoksa goturme bence

By Mükemmel
30 Nisan 2007, 12:27
Bence servise göstermelisin.Daha önce arkadaşımın yaptığı bir kazada motorun bazı bölümlerine su gitmişti.Servis temizledi ve uzun süre kalsa problem yaratabileceğini söylemişti.

joybell
30 Nisan 2007, 12:33
servisi götürmenin bir faydası olacaktır bence bende motordan fazla anlamam yağıydı suyuydu birgün motor yağını bi kontrol edelim dedim motor eğik pozisyonda baktım öyle olunca yağ hiç yok sandım servise değilde başka biryere götürdüm ooo abi motorda hiç yağ yok nası geldin buraya kadar dediler 0,8 ml yağ eklettim 17 milyon para verdim zaten 1000 km bakımı gelmişti servise götürdüm bakımını yaptılar yağ değişimi falan filan 20 milyon aldılar ve servisten bana söylenen 1 litreye yakın fazla yağ çıktığıydı
o yüzden servisin bakmasında yarar olacaktır bence

ennginn
30 Nisan 2007, 12:43
ileride büyük sorunlar yaşamamak için göstermekte fayda var bakınca ya para alırlar ya almazlar ama bir problem olduğunda canın çok yanar

MOTOMANYA
30 Nisan 2007, 12:49
çok sağolun arkadaşlar iyileşim götüreceğim

myheart
02 Mayıs 2007, 01:18
geçmiş olsun arkadasım bi an once servisine gotur motorunu kontrol etsinler...

ARBETUS
02 Mayıs 2007, 12:58
geçmiş olsun bildiğim kadarı ile kaza esnasında moto karbüratördeki benzini tahliye ediyor ben kaza yaptığımda bende de aynısı olmuştu. kırık omuzla motorum yanacak diye kaldırıp motoru kenara çekmiştim. ama yinede servise kontrol ettir.
sağlıcakla.