PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanunimi Çin Malımı ?

Sayfa : 1 [2]

KAYA018
28 Nisan 2007, 13:14
EVET ARKADASLAR KANUNIYE O KADAR PARA BAGLANMAZ EGER ILLEDE SCOOTER DIYORSANIZ MONDIAL 150 HS VEYA 151 RS SI SIZE TAVSIYE EDERIM SAGLAM VE DAYANIKLI MOTORLARDIR FIYATI UYGUN AYRICA BOL YEDEK PARCASI VAR BENDE MONDIAL KULLANIYORUM VE MEMNUNUM AYRICA HER YERDE SERVISI VAR BENDEN SIZE TAVSIYE :mrgreen:

volkanabur
28 Nisan 2007, 20:27
merhaba arkadaşlar kanuni rokko yu 40 gün önce aldım siyahına vuruldum.motor güç olarak çok iyi çok seri görünüşü süper.fakat ön düzenden ses yapıyo ve yakıt sarfiyatı fazla.fakat japon alamıyosan alıncak bi motor en azından yedek parçaları ucuz.bu paraya bu kadar oluyo

enis89
28 Nisan 2007, 20:37
Bence Asayamotor a bak 150 T1 sanırım ön arka disk firen Keeway de var bu markada iyi çin degil macar deselerde çinde üretiliyor

GeCe__
28 Nisan 2007, 21:09
bence böle saçma sapan topikler kapatılsın ondan sonra plomıkler yaşanıyor çünkü...

asome_67
29 Nisan 2007, 03:35
superzzt

sole aydınlatayım kardesım sen 2 zamanlıların en kalıtelısını almıssın bu arkadasta okadar para yok. 2zamanlı motor hızlı gıdebılır ama tek avantajı hızlı gıtmesıdır. ben motora bınerken arkamdan beyaz duman cıksın ıstemem yakıtı cok yaksın ıstemem yakıta yag karıstırmayla yada ayrı yerde duran yag bolemesıne zırt pırt yag koymakla ugrasmam. 2 zamanlı motorun omru 4 zamanlıya gore daha azdır cok serı oldugu ıcın yıpranma daha cabuk görülür. bı cok kısıde 2 zamanlının bu dezavantajları yuzunden asla almaz ama senın motorun gusel bws ıle kıyas edılmıcek bı motor. o parayı bws vermek bence cok mantıksız.2 zamanlının bakımı ucuzda 4 zamanlının pahalımı bence deıl sor 4 zamanlı motosıklet kullananlara bakalım kac ytl oduyorlar. en basıtınden sana ybr 125 ı ornek gostereyım 3000 den 3000 e yagını degıstır baska bısı ıstemez. bu kadar saglam motor omrumde gormedım yag degısmesınede verecegın para 30 ytl dıyelım en fazla. 100.000 km hıc motor arızası vermeden deviren o kadar cok ybr varkı yanı motor yaptırma dıye bı sıkıntın yok. 4 zamanlı her yonden ıyıdır ama tabıkı zevkler ve renkler tartısılmaz. yamahanın scooterlarıda genelde sorunsuzdur ama dusuk fıyatta alınabılecek en ıyı scooter kymcodur cunku adamlar scooterda doktora yapmıslar resmen.

Erfer
29 Nisan 2007, 09:13
evet kanunı çin malının anası.....yerli merli değil yanı sadece montaj türkiyede yapılıyor.

xmen
29 Nisan 2007, 12:15
ne kanuni ne mondial al bi tane 2 el temiz yamaha ybr 125,için rahat senelerce kullan.

soress
29 Nisan 2007, 12:25
Arkadaşım ben de yaklaşık bir yıldır kanuni popcorn kullanıyorum. Motorumdan gayet memnunum şimdiye kadar bir sorun verdiğini görmedim. Ayrıca cin mallarının servis ve yedek parça sorunu var emin ol ki bu konuda biraz araştırma yapınca bana hak vereceksin. Ayrıca şehir içinde kullanacaksan sana kaçırma derim. Çok tasarruflu 155 km 'yi 14 ytl gibi cüzzi bir fiyatla gidebiliyorsun. Motorun tek sorunu hız 90 km olunca motor hafif olduğu için sallanıyor.

Şimdiden hayırlı olsun.....:)

savtunemir_34
29 Nisan 2007, 13:55
Arkdaşlar
Ben bu formlarda aynı şeyleri yazmaktan ve okumaktan bıktım diyebilirim.
Honda Çin'de üretim yapıyor, Yamaha Çinde ve Brezilya'da üretim yapıyor.
Biz bu saatten sonra % 100 Japon motorunu unutalım. Kanuni ve Mondial % 100 yerli üretim olmadığını Honda ve Yamaha'nın %100 japon Olmadığını aslında hepimiz biliyoruz.
Parası olan gitsin Yüksek kalitesi Honda,Yamaha,Piaggo,Suzuki alsın.
Orta ve ucuz sınıfa ait motora ancak parası yeten kişi oturduğu yerde servisi varsa ve yedek parçasını kulaylıkla ve ucuza buluyorsa girsin kendi tercih ettiği markayı alsın.
Bakımları düzenli olarak yapılırsa ve limitler fazla zorlanmazsa Kanuni'de Mondial'de sorunsuz kullanılıyor.
Başkalarını bilmem ama benim şahsen pahalı motor alacak kadar maddi gücüm yok.
Herkese Selamlar

Muttaki
29 Nisan 2007, 14:54
Bak dostum, ben ilk motor alacağım zaman para sınırım yoktu, kredi kartında 5.000ytl limit vardı, ben ilk olarak kanuni lider motora gittim ve modelleri inceledim. Kanuni nin scooter ları çok zayıf yani beygir gücü çok düşük, adam 150 lik motora 7 beygir diyor, hiç böyle saçmalık olurmu? ayrıca diğer 100 lük ve 125 lik motorlara filan baktım inceledim hiçbirini beğenmedim, örneğin analog göstergeler berbat ve bayağı(adi) bir elektronik kol saatini saat olarak takmış ve sanki alay etmişler tüketici ile.
Benim o an ki düşüncem, türk işadamları veya ithalatçılarının kesinlikle motosikletten anlamadığı ve motosiklet sevdası olmayışından dolayı ve birde türk insanına eşşeği motor diye satsan alır mantığını protesto ettim ve almadım.
Bakın bu sözde en büyük delilim satıcının deneme sürüşü yapma isteğimi şiddetle red etmesidir! ve sattıktan sonra kesinlikle geri almayacağını söylemesidir.
Bundan sonra gittim Konşuk motora ve kaliteyi buldum, hayatımın motorunu aldım, verdiğim 3000 ytl helal olsun. 15 000 km de en küçük bir arıza olmadı, 0 lira masrafla yola devam, eğer ben kanuni alsaydım o motora bir o kadar daha masraf ederdim.

Eğer birisi 150 lik motor almak istiyorsa honda nın 16 beygir gücündeki Dylan modelini alsın 5,500 ytl. ben şahsen kanuniyi veya mondiali tavsiye etmem, veya asya motor. çünkü geçen gün bi asya motor gördüm hani şu klasik modeli 125 lik, adam 1000 liraya satiyim diyor daha 150 km.de motor yatıyor garajda, bir baktım direksiyon ve diğer kromaj kaplı demir aksamları çürümüş :)

Arkdaşlar
Ben bu formlarda aynı şeyleri yazmaktan ve okumaktan bıktım diyebilirim.
Honda Çin'de üretim yapıyor, Yamaha Çinde ve Brezilya'da üretim yapıyor.
Biz bu saatten sonra % 100 Japon motorunu unutalım. Kanuni ve Mondial % 100 yerli üretim olmadığını Honda ve Yamaha'nın %100 japon Olmadığını aslında hepimiz biliyoruz.
Parası olan gitsin Yüksek kalitesi Honda,Yamaha,Piaggo,Suzuki alsın.
Orta ve ucuz sınıfa ait motora ancak parası yeten kişi oturduğu yerde servisi varsa ve yedek parçasını kulaylıkla ve ucuza buluyorsa girsin kendi tercih ettiği markayı alsın.
Bakımları düzenli olarak yapılırsa ve limitler fazla zorlanmazsa Kanuni'de Mondial'de sorunsuz kullanılıyor.
Başkalarını bilmem ama benim şahsen pahalı motor alacak kadar maddi gücüm yok.
Herkese Selamlar

ne honda nede yamaha hatta suzukinin çinde en ufak bir parça bile üretimi yoktur, bunu belge ile ıspat etmelisin, sözle olmuyor, benim motorumun üretim yeri endonezya, üstünde yazıyor ge beraber bakalım.

asome_67
30 Nisan 2007, 02:01
yahu ıskembeden sallıyorsunuz hakıkaten yaaa yamaha veya honda ıscılık ucuz dıye mondıla gıbı cın ıscılerını kullanıyorsa bu tamamen cınlımı demek oluyor yapmayın yahu.sadece ıscıyı ucuza calıstırıyor.motoru olusturaN butun parcalar yamaha ve hondaya yakıısır sekılde fıyatla orantılıdır. madem mondıalde cın ybr 125 te koyun 2 motoru yanyana bakın malzeme kalıtesıne yetınmeyın bının kullanın en cok okuyan deıl gezen bılırmıs kıtaptan ordan burdan okumayın bının gezın anlayın ne demek ıstedıgımızı. nıye 2 sıde cın malıda hondayla yamaha fıyatları pahalı delımı bu adamlar mondıalle aynı paraya mal edıp mondıal 20 kazanırken bunlar 200 kazansın.mondıalın ve dıger cınlılerın 125 cc lık vıteslılerı ybr 125 e ve honda cg gıbı motora kafa tutamaz. cekıs farkı hız farkı konfor farkı(tıtresim olmayısı) her konuda ustundur. 1 aylık motorun gaz telı koparmı ya butun cıvataları gevsermı bunlar tanık oldugumuz seyler sız sımdı sert kullanırsan kopar tabı dıceksınız bız nıye ybr 125 e delı gıbı abanıyoruz 10000 11000 cevırtıyoruz gaz acıyoruzda kopmuyo yada gevsemıyo. azcık mantıklı olun yahu gozunuzu sevem.benım param buna yettı mondıal aldım ama dokuluyo arkadas motorda tıtresım var dıyın ya korkmayın cunku zaten ısını bılenler sız solemesenızde bunları bılıyo. sadece kendınızı kandırıyosunuz.

superzzt
30 Nisan 2007, 02:17
yahu ıskembeden sallıyorsunuz hakıkaten yaaa yamaha veya honda ıscılık ucuz dıye mondıla gıbı cın ıscılerını kullanıyorsa bu tamamen cınlımı demek oluyor yapmayın yahu.sadece ıscıyı ucuza calıstırıyor.motoru olusturaN butun parcalar yamaha ve hondaya yakıısır sekılde fıyatla orantılıdır. madem mondıalde cın ybr 125 te koyun 2 motoru yanyana bakın malzeme kalıtesıne yetınmeyın bının kullanın en cok okuyan deıl gezen bılırmıs kıtaptan ordan burdan okumayın bının gezın anlayın ne demek ıstedıgımızı. nıye 2 sıde cın malıda hondayla yamaha fıyatları pahalı delımı bu adamlar mondıalle aynı paraya mal edıp mondıal 20 kazanırken bunlar 200 kazansın.mondıalın ve dıger cınlılerın 125 cc lık vıteslılerı ybr 125 e ve honda cg gıbı motora kafa tutamaz. cekıs farkı hız farkı konfor farkı(tıtresim olmayısı) her konuda ustundur. 1 aylık motorun gaz telı koparmı ya butun cıvataları gevsermı bunlar tanık oldugumuz seyler sız sımdı sert kullanırsan kopar tabı dıceksınız bız nıye ybr 125 e delı gıbı abanıyoruz 10000 11000 cevırtıyoruz gaz acıyoruzda kopmuyo yada gevsemıyo. azcık mantıklı olun yahu gozunuzu sevem.benım param buna yettı mondıal aldım ama dokuluyo arkadas motorda tıtresım var dıyın ya korkmayın cunku zaten ısını bılenler sız solemesenızde bunları bılıyo. sadece kendınızı kandırıyosunuz.

A+++ kesinlikle katılıyorum bu konuda arkadaşa,ama asome_67 arkadaşımız birşeyi unutmuş bazıları kendilerini kandırdığı gibi bazıları bayii olduğu için başkalarınıda kandırıyor

savtunemir_34
10 Mayıs 2007, 23:04
ne honda nede yamaha hatta suzukinin çinde en ufak bir parça bile üretimi yoktur, bunu belge ile ıspat etmelisin, sözle olmuyor, benim motorumun üretim yeri endonezya, üstünde yazıyor ge beraber bakalım.

Muttaki ARKADAŞIM
Yamaha'nin ybr serisinin Çinde Üretildiğini Müşteri hizmetlerinden öğrenebilirisin. Yeni çıkacak 250 cc naked Yamaha motor ise Brezilya'da üretiliyormuş. Ben Müşteri hizmetelerinden öğrendim. Ama adamlar nerde üretirse üretilsin kaliteler sonuçda. Biraz daha maddi durumum iyi olsa R6 alırdım. Motor tek kelime ile bir harika.

denizcimuzaffer
10 Mayıs 2007, 23:08
dervişe sormuşlar: Kışı mı seversin allah ın Takdiri, yoğusam Yazı mı?
Derviş cevaplamış:
Yahu Bahara Kıran mı girdi :)

myheart
11 Mayıs 2007, 01:29
cinden gelen motorlarla kanunınin sattıgı motorlara dikkatli bi şekilde bakarsanız türk malı mı cin malı mı anlarsınız.... Bu konu defalarca konusuldu forumda... Kanunı ismi konusunda Tr de Tuttugu için adamlarda bunu fırsat bilerek değerlendiriyolar...

TuğrulÖzbek
11 Mayıs 2007, 23:22
zinhar kanuni çin malı değildir. çinliler kanuniyi kopyalıyor:queen:

emocan
11 Mayıs 2007, 23:35
Kanuni mi Çinli mi ? sorusu Elma mı Armut mu? gibi bişey .
ikiside aynı al birini vur ötekine .

furkankyl
13 Mayıs 2007, 17:10
bi gün bineceğim inş japona ve benzin döküp yakacağım bu kanuni tigeri

sercenk
13 Mayıs 2007, 18:27
arkadaşlar ben daha 3 ay öncesine kadar kanunu ve kondial yetkili servisinde çalışıyordum arkadaşlar bahsettiğiniz motorların hepsi aynı yerin aynı fabrikanın parçalarını kullanıyor biraz zahmet edip motorların altındaki imalat etiketlerine bakarsanız çinde üretim yapan belli bir kaç firmanın ürünü olduğunu göreceksiniz elbetteki dengi bir araç atıyorum 5 iken bu 2 ise biraz düşünmek lazım şuan 4 büyük japon ve italyan scooterlarının dışında diğer tüm markalar çin malından başka bir şey değil ben kendim 600 lük japon racing kullanıyorum param yetinceye kadar inanın içim gitsede ucuzların yüzüne bile bakmadım eğer ucuz mal kullanacak kadar zenginseniz bir lafım yok.ben bu işin kalbi
ndeyim bana güvenin hepinize iyi günler.(japonun yaşlısı 10 tane çinin sıfırı eder)

yarisci_14
13 Mayıs 2007, 19:39
abıler suan pıyasada nekadar motor varsa hepsı cın malı honda olsun yamaha olsun ben ıyıce arastırdım sadace plastık fıber kısımları turkıyede toplanıyo eger varsa tanıdık servız arkılerınız gıdın sorun yada yanında durun bakın sadece fıber kısımları burda toplanıyo

180cc
21 Mayıs 2007, 13:54
Kanuni belli bir pazardan ürün alıyor,çin motorları gelmeden önce Thiwan motorlarını kullanıyordu,buna örnek bobcat Bu motor italyan asıllı Thiwan malıdır,bir diğer ismide PGO Dur,ancak çin mallarından sonra bunların üretimini durdurdu,Kuralkanın Sattığı Tüm Motorlar Şuan Çin Malıdır,ve piyasadaki asya motor,mondial gibi motorlarla aynı fabrikadan ürün almaktadır,sadece kanuni patentini alıyor,bunun dışında hiçbir değişiklik yok,Kanuninin satmış olduğu Rokko 150,Asya motor 19 A İle aynıdır,parcaları kanuni pek fazla temin edemediği için piyasadan kullanıyor,kimse yanılmasın boş yerede daha fazla para ödemesin kafam karıştı diyorsan güvenemiyorum diyorsan suzuki,yamaha,piaggio gibi ürünlere yöneleceksin 2 liraya motor alıcam diyosan düşünmene gerek yok hepsi aynı.

furkankyl
21 Mayıs 2007, 14:07
ALLAH Belasını versin bu kanuni nin belasını