PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 125 scooter motorumla gece yaşadığım arıza

Zehrialdım
06 Nisan 2024, 23:56
Kuryelik yapıyorum paketi verdikten sonra motorun başına geldiğimde motor mars aldığını ama çalışmadığını farkettim orta sehpada calisiyor üstüne binince calismiyor orta sehpadan indikten sonra üstüne bilmeyince de çalışıyor sizce neden kaynaklanıyor olabilir

Motoseverrr
07 Nisan 2024, 00:40
Boştayken çalıştırdığınızda ve ardından üzerine bindiğinizde stop ediyor mu?

Nikkfurie
07 Nisan 2024, 04:54
Ulen nerden okudum uykum kaçtı bu nasıl arıza , sehpada çalışıyor , oturunca çalışmıyor , sehpadan indirince başka bişeyler oluyor :) şase kablosu mu gevşek ? sehpadayken gerilen kablo sen oturunca gevşiyor olabilir , ucuz Çinli motorlardan ise marş rublesi çabuk bozuluyor akü zayıflamışsa marş dönüyor ama ruble hareket etmiyor diyeceğim de sehpayla , oturmayla alakasız bir arıza ruble..

Kasım38
07 Nisan 2024, 11:25
Yan ayaklık açıldığında motorun çalışmasını engelleyen siviç var, bu sistem varsa o bozulmuş olabilir.

Motoseverrr
07 Nisan 2024, 12:36
Ulen nerden okudum uykum kaçtı bu nasıl arıza , sehpada çalışıyor , oturunca çalışmıyor , sehpadan indirince başka bişeyler oluyor :) şase kablosu mu gevşek ? sehpadayken gerilen kablo sen oturunca gevşiyor olabilir , ucuz Çinli motorlardan ise marş rublesi çabuk bozuluyor akü zayıflamışsa marş dönüyor ama ruble hareket etmiyor diyeceğim de sehpayla , oturmayla alakasız bir arıza ruble..

Atalarımız arızayı evvel zaman önce bulmuş abi, at sahibibe göre kişner :). Motosikletin artık yeni bir kullanıcıya ihtiyacı var :).

IRau
07 Nisan 2024, 13:13
ağırlık olunca çalışmıyorsa soketlerde buji piposunda temassızlık

Zehrialdım
07 Nisan 2024, 13:53
Evet stop ediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Motor benim parçam oldu yeni sahip olmaz

Motoseverrr
07 Nisan 2024, 13:57
Yan ayaklık müşürünü iptal edin ve birde böyle deneyin.

Zehrialdım
07 Nisan 2024, 14:28
Onu zaten iptal ettirmiştim

Tokus
07 Nisan 2024, 19:19
gidonu tam sağ yapınca çalışmayan sinyal gibi (kablo hastasıydı), buda benzer bişeydir

Zehrialdım
08 Nisan 2024, 00:01
Simdi şey farkettim gidona üstten baskı yapınca da çalışıyor yarın ustaya götürünce bilgilendirme amaçlı yazicam umarım önemli bir şey yoktur

yaşlıveacemi
08 Nisan 2024, 02:36
Kuryelik yapıyorum paketi verdikten sonra motorun başına geldiğimde motor mars aldığını ama çalışmadığını farkettim orta sehpada calisiyor üstüne binince calismiyor orta sehpadan indikten sonra üstüne bilmeyince de çalışıyor sizce neden kaynaklanıyor olabilir

Anla be kardeşim senden hoşlanmıyor üzerine binmenden rahatsız oluyor. :)

Şakası bir yana enteresan. Neyse usta bir baksın sonra sonucu bizle de bir paylaş.