PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayenede gömme sinyal ve sinyalin hızı

YubuaZillo
20 Haziran 2023, 23:35
motorumda ön tarafta gömme sinyal var ve olması gerekenden hızlı yanıp sönüyor. cumartesi günü muayeneye kızıltoprağa götüreceğim sorun çıkarırlar mı? orjinal sinyalleri duruyor değiştirmeli miyim :silent:

tommygun
21 Haziran 2023, 07:41
Aslında flaşör mü ne basit bir parça değişimiyle sinyallerinizin yanma hızı normale dönebilir.

maktama
21 Haziran 2023, 09:40
Aslında flaşör mü ne basit bir parça değişimiyle sinyallerinizin yanma hızı normale dönebilir.

Doğru söylemişsiniz, motorundaki sinyal rölesi yerine led için olan "ayarlanabilir röle" alacak eski rölesinin yerine takacak, röleden yanıp sönme hızını ayarlayabilecek.

Beto87
21 Haziran 2023, 10:04
motorumda ön tarafta gömme sinyal var ve olması gerekenden hızlı yanıp sönüyor. cumartesi günü muayeneye kızıltoprağa götüreceğim sorun çıkarırlar mı? orjinal sinyalleri duruyor değiştirmeli miyim :silent:

Hafif kusur verir hızlı yanmaya. Cumartesi benim motorun da muayenesi var kızıltoprak'ta inşallah susturuculu egzozu geçirirler.
Türkiye'de yoksa 'Aliexpress'ten motoruna uygun led flaşör alıp takarsan hızlı yanma sorunun çözülür. Ben öyle yaptım.

Motoseverrr
21 Haziran 2023, 10:10
Herhangi bir sinyal ampülü patladığı için hızlı yanıp sönüyor olabilirmi? Onun haricinde bahsedildiği gibi flaşör takmanız gerekmektedir.

berk_cglr
21 Haziran 2023, 10:53
Hafif kusur verir hızlı yanmaya. Cumartesi benim motorun da muayenesi var kızıltoprak'ta inşallah susturuculu egzozu geçirirler.
Türkiye'de yoksa 'Aliexpress'ten motoruna uygun led flaşör alıp takarsan hızlı yanma sorunun çözülür. Ben öyle yaptım.

gözümün önünde oradan arrow egzozlu street triple geçmişti muayeneden db killer takılı olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Herhangi bir sinyal ampülü patladığı için hızlı yanıp sönüyor olabilirmi? Onun haricinde bahsedildiği gibi flaşör takmanız gerekmektedir.

bazı motorlarda röle halojen tipe göre oluyor ampul yanınca ısınır rölede sıcaklığa göre keser elektriği bu şekilde sinyal vermiş olur led takınca bu ısınma süreleri değiştiği için daha seri yanma oluyor patlaklıktan ziyade ki arkadaştaki gömmle sinyallerde led zaten anladığım kadarıyla

Motoseverrr
21 Haziran 2023, 11:57
bazı motorlarda röle halojen tipe göre oluyor ampul yanınca ısınır rölede sıcaklığa göre keser elektriği bu şekilde sinyal vermiş olur led takınca bu ısınma süreleri değiştiği için daha seri yanma oluyor patlaklıktan ziyade ki arkadaştaki gömmle sinyallerde led zaten anladığım kadarıyla

Arkalar halojen olma ihtimali olabilir diye düşündüm, eğer arkalar halojen ve patlaksa aynı durumu yapar diye düşünüyorum.

Robinson_C
21 Haziran 2023, 12:14
Bence hafif kusurla geçer geçen muayenede motorumda çanta vardı hafif kusur ile geçirdiler geçen ay yaptırdım çantayı görmezden geldiler kaskım yanımda yoktu kaskı yok diye hafif kusur verdiler,

yamtareroglu
21 Haziran 2023, 16:18
Sinyal yanıp sönüyorsa muayeneden geçer, sürekli yanıyorsa veya hiç yanmıyorsa kalır.