PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka diske yanlışlıkla WD-40 sıktım

HRider
18 Haziran 2021, 01:48
Yav dün ustadaydım, nedense balata spreyi sıkacakken wd-40 sıktım arka fren balatasına. Aklımda yer etmiş wd-40 balata spreyi gibi bi dalgınlığıma geldi, yağlandı balata. Asperox vs sıktım ilk başta tuttu fakat sonra yine saldı kendini. Nasıl çözebilirim, arka balatayı söküp zımparalasam nasıl olur?

liquem
18 Haziran 2021, 02:36
Eğer arka balatanız wd-40'ı çekmedi ise bir süre arka freni sık kullanarak diskteki wd-40'ı yakmanız mümkün benzer bir durum benim de başıma gelmişti hemde ön arka 2 freni de kontrollü olarak ısıtıp wd-40'ı yakarak sorunu çözmüştüm

Cr1Enis
18 Haziran 2021, 03:30
Balata spreyini yakından biraz uzun süre balatana sık. Yağı vs alır o zaten. Zararıda olmaz uçup gidiyor zaten.

HRider
18 Haziran 2021, 03:36
Eğer arka balatanız wd-40'ı çekmedi ise bir süre arka freni sık kullanarak diskteki wd-40'ı yakmanız mümkün benzer bir durum benim de başıma gelmişti hemde ön arka 2 freni de kontrollü olarak ısıtıp wd-40'ı yakarak sorunu çözmüştüm

Reis diski yemez miyiz öyle?

furkanguvenc
18 Haziran 2021, 08:59
Bir gün sağ olsun motor yıkama yapan bir yer de bir solüsyon ile arka tekeri çamurluğu zincir vs. temizledi. Motoru aldım çıktım arka frene bir bastım, "aa fren yok" "-alooo arka fren!" tık yok. bir süre eze eze freni üstünde ki solüsyonu bitirdim ve eski haline döndü. Yani demem o ki sorun yok.

cıbılduck
18 Haziran 2021, 10:06
Balata spreyi, köpüklü su ve yıkama çözer gibi geldi bana.

BikeManiac
18 Haziran 2021, 10:10
balata spreyi ile diski güzelce temzle.
balataları ise söküp zımparalayıp 1 katman alman lazım. yoksa gitmez

Gökhan_Aygün
18 Haziran 2021, 11:23
Balataları çıkarıp, balata spreyi ile temizleyip bunu yaparken de ince bir zımpara atmak en mantıklı çözüm olur ..

Ancak " uğraşamam " dersen, alkol'de bir çözümdür .. hatta şansın varsa kolonya döküp sürekli frene basa basa da kurtulabilirsin ..

Kanımca her iki durumda da balatanın ömrünü kısaltmış olacaksın, geçmiş olsun ..

Not ; Yukarıda yazanlar sinter ve yarı sinter balatalar için uygulanmış çözümlerdir ..

BloodyBaron
18 Haziran 2021, 11:24
Ben balatayı değiştirmeden eski performansını yakalayamadım. Benim balatam 15 tlydi o yönden şanslıydım.

okanbagiscan
18 Haziran 2021, 11:37
Balata komple emdiyse yağı yüzeyden silsende fayda etmez.
Benim ufaklığın biziklet balatasına bulaştı yağ.Taş gibi sıkmıyordu hiç.Üç dört kere söküp yüzeyi zımparaladım ama banamısın demedi.İlk biraz tutar gidi oluyor sonra yine patataes.
Fren önemli konu değişmende fayda var.

HRider
18 Haziran 2021, 13:38
Dün baya garajda asperoxla yıkadım her yerini diski balatanın içini. Bakalım sonuç ne olacak, yazarım buraya.

-ZERO-
18 Haziran 2021, 14:10
birşey olmaz. tenha bir yolda 1 km falan arka freni teker kitlenmeyecek kadar sıka sıka git wd40'ın tozu kalmaz. ben senelerdir hep böyle yaparım diske herhangi bir bulaşma durumunda. abartılacak bir durum değil o kadar.