PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet sevdasına kapılan kocasına açtığı boşanma davasını kazandı

istanbuls34
29 Mart 2021, 16:29
8 yıllık eşi T.E.'nin motosiklet sevdasına kapıldığı nedeniyle kendisiyle ilgilenmediği ve başka kadınlarla vakit geçirdiği için boşanma davası açan M.E. davayı kazandı. Mahkeme ayrıca T.E.’nin iki çocuk için 750 lira iştirak nafakası, boşandığı eşi için de 400 lira yoksulluk nafakası ödemesine hükmetti.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne iki yıl önce açılan davaya göre, 2013 yılında evlenen M.E. ile T.E. çiftinin iki çocukları vardı. T.E., evliliklerinin ikinci ayında motosiklet satın aldı. Eşine haber vermeden sık sık motosiklet gezileri düzenleyen T.E., eve geç gelmeye başladı.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre iki yıl sonra işten ayrılan T.E., evin ihtiyaçlarını karşılamayınca M.E. çocuğunu da alarak ailesinin yanına gitti. İşe girmesinin ardından eşini razı ederek evine geri getiren T.E. vurdumduymaz tavırlarına devam etti. Eşinin kendisinden ayrı yaşaması ve soğuk davranmasından şüphelenen M.E., sosyal medyada eşinin motosiklet üzerinde başka kadınlarla fotoğraflarını gördü.

'Ben böyleyim, işine gelirse'

T.E.’nin 3 ay eve gelmediğini ve ailesini aramadığını dilekçesinde anlatan M.E.’nin avukatı, "M.E., 3 ayın sonunda eşini affetmiştir. Ancak bu defa fiziksel şiddet baş göstermiştir. Gece geç saatlere kadar başka kadınlarla mesajlaşan T.E. eşine, ‘Ben böyleyim, işine gelirse’ demiştir. 200 bin lira manevi tazminat ile çocuklar ve mağdur anne M.E. için toplam 2 bin 500 lira nafaka istiyoruz" dedi. T.E. ise suçlamaları reddetti. İddiaların doğru olmadığını ve asıl suçlunun eşi olduğunu belirten T.E., eşinin çocuklara şiddet uyguladığını öne sürdü.

Mahkeme: Koca kusurlu

2 yıldır devam eden davayı geçen hafta karara çıkaran mahkeme, çiftin ‘evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle çekişmeli’ olarak boşanmasına hükmetti. Davalı T.E.’yi kusurlu bulan mahkeme, iki çocuğun velayetinin anneye verilmesine, davalı T.E.’nin eşine 35 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. Mahkeme ayrıca T.E.’nin iki çocuk için 750 lira iştirak nafakası, boşandığı eşi için de 400 lira yoksulluk nafakası ödemesine hükmetti.

Kaynak: Sputniknews

gurcanozturk
29 Mart 2021, 19:00
Ben de az once facebook gruplarindan birinde denk geldim.

https://i.hizliresim.com/sY2g2l.jpg

mavzer-i
29 Mart 2021, 19:14
ben de mi böyle olucam yoksa

tommygun
29 Mart 2021, 19:15
Bir ailenin parçalanması elbet üzücü bir durum ama T.E'ye kızamadım, adam bu dünyaya bir defa gelmiş ve hayatını yaşamayı tercih etmiş. Lakin eşine "ben böyleyim, işine gelirse" demekle de olayın biraz b.kunu çıkarmış, efendi gibi ayrıl, hayvanlığın lüzumu yok.

Av.Rider
29 Mart 2021, 19:18
Mesele başka. Motosiklet meze

hasmet
29 Mart 2021, 20:18
Mesele başka. Motosiklet mezeAynen... Belli ki sorun motosikletten ziyade etrafındaki hatunlarda...

Ozan arıcı
29 Mart 2021, 21:45
Gariban GSXR arada kaynamış. Motosikletin suçu yok. adam karakter yoksunu. Baktı motosikletle hatun düşüyor, bu yolda devam etmiş.

GLADiUSS
29 Mart 2021, 21:54
Motosikleti kendini mutlu etmek için sürmeyenlerin hazin sonu. Biraz olsun bencil olmasın insanlar. İnsanlığın içine ediyorlar. İnsan olan böyle davranmaz. Daha beteri başına gelsin.

oldcockroach
29 Mart 2021, 22:15
Yakın çevremde böyle bir örnek var ve o kadar kötü bir durum ki uzaktan şahit olması bile adamı bunaltıyor. Bu dayımı salın artık bu dünyada değil o.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Bir ailenin parçalanması elbet üzücü bir durum ama T.E'ye kızamadım, adam bu dünyaya bir defa gelmiş ve hayatını yaşamayı tercih etmiş. Lakin eşine "ben böyleyim, işine gelirse" demekle de olayın biraz b.kunu çıkarmış, efendi gibi ayrıl, hayvanlığın lüzumu yok.

Şimdi sen evlen çocuk yap ondan sonra ben hayatımı yaşayacağım dersen, nerede lastik levyesi ? nerede lastik hava hortumu derler abi :D Aslında bu abinin terapisi sanayide :D

tommygun
29 Mart 2021, 22:20
Yakın çevremde böyle bir örnek var ve o kadar kötü bir durum ki uzaktan şahit olması bile adamı bunaltıyor. Bu dayımı salın artık bu dünyada değil o.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Şimdi sen evlen çocuk yap ondan sonra ben hayatımı yaşayacağım dersen, nerede lastik levyesi ? nerede lastik hava hortumu derler abi :D Aslında bu abinin terapisi sanayide :D

Biz ne desek boş, adam ya evlilikti, aileydi bu durumların ağırlığının adamı değil ya da hakikaten çok bunalmış ya da gözü hep dışarıdaymış da sonradan ortaya çıkmış. Yaşamadan anlamak zor. Misal ben de motora hanımdan ayrıldıktan sonra başladım sırf evi taşırım da işe gitmesi gelmesi kolay olsun diye, hanımdan ayrılmasak motor aklımın ucunda yoktu, işin komik yanı motor konusunda hanım hala en büyük destekçim.

gurcanozturk
29 Mart 2021, 22:20

Ulkenin genel problemi. Baskilardan, kulturden dolayi cinselligini yasayamayan, careyi evlilikte bulmaya calisip ustune bir de cocuk yapip mutsuz olan genc insanlar. Yine baskilardan dolayi bosanamadiklari icin gozleri hep disarida oluyor. Ataerkil toplumun dogasi geregi de kadin evdeyken testesteron yuklu bu abiler ortaliga saldiriyor Saldiray abi gibi. Sonra bakiyorsun facebook'ta, evlilik sitelerinde fink atiyorlar, bekarim diyorlar. Vs vs vs.

Gencken hayatini yasa(ya)mayan bir toplumun hezeyanlari. Isin sosyolojik boyutu boyle iken ahlak konusu ise cok farkli degerlendirilebilir.

AzÇok
29 Mart 2021, 22:28
Zaten aile adamı değilmiş. Motosikletin bir kabahati yok. istikrarlı çalışma hayatı yokken 4 silindir motoru nasıl almış?
Çalışma hayatımda hiç işsiz kalmadım. R1 alacak param varken bile aile sorumluluklarını düşünerek 250cc üstü motor almadım. Hayallerinden fedakarlık yapamayacak adamın yuva kurmasını tavsiye etmem.

Nikkfurie
29 Mart 2021, 22:28
Şanslı adammış 35bine paçayı kurtarmış :D

hokahey
29 Mart 2021, 22:35
Haber çarpıtılmış. Boşanma nedeni "motosiklet" değil bi kere; boşanma nedeni erkeğin ailesine gerekli özeni göstermemesi, vakit ayırmaması ve de erkeğin başka kadınlarla beraber takılması. Motosikletin suçu yok.

Motosiklet ne yapmış, "uff abi şurda bi karı var, süt yemin ederim, hafta sonu beraber gidek mi la?" mı demiş?

arndiol
30 Mart 2021, 09:10
ne salak bir haberdir bu yav.

adam motosikletle baska kadınlara gidiyor suc motosiklette.

taksi ile gitse taksiciyi mi hapse atacaklardı :D

Mr.wind
30 Mart 2021, 10:56
Turkiye de kadin olmak zor.

Turkiye de erkek olmak ta zor.

Turkiye de hayvan olmak daha zor.

Turkiye de canli olmak zor. Turkiye zor.

okul zor, is bulmak zor, para kazanmak zor, toplum zor, ikili iliskiler zor, cinsellik zor, cocuk buyutmek zor, mal sahibi olmak zor. zor oglu zor.

konuyla alakasiz oldu ama icimden geldi.

Erenkc91
30 Mart 2021, 12:07
Turkiye de kadin olmak zor.

Turkiye de erkek olmak ta zor.

Turkiye de hayvan olmak daha zor.

Turkiye de canli olmak zor. Turkiye zor.

okul zor, is bulmak zor, para kazanmak zor, toplum zor, ikili iliskiler zor, cinsellik zor, cocuk buyutmek zor, mal sahibi olmak zor. zor oglu zor.

konuyla alakasiz oldu ama icimden geldi.
Motosiklet olmak bile zor, hiç suçu yokken haberciler Gsxr’ı suçluyor :D
Aslında ben böyle çarpıtmalara çok karşıyım, motosiklet kullanıcalarına kötü gözle bakılmasına neden oluyor kurunun yanında yaşda gidiyor misali. Şimdi insanın aklına gelmez değil motosiklet sahibi eşiniz olduğunu düşünün bu haberi düşündükden sonra fikirlerde saçmalamalar başlayacak.

yaşlıveacemi
30 Mart 2021, 21:14
Kaynak: Sputniknews

Memleket ne hale geldi be. Abidik gubidik haberlimizi bile Ruslardan alıyoruz.

okanbagiscan
30 Mart 2021, 23:45
Haberi görünce dedim ahaa İsmet abiyi hanım kapının önüne koydu. :):).
Abi biz hiç bir şey yapmasak senin kadar gezsek eve almazlar :)

Cr1Enis
31 Mart 2021, 01:37
ismet abimiz önce ailesini gezdirip sonra kendi geziyor :D. Vide'sunda da diyordu sadece ben gezsem olmaz önce hanımı çocukları gezdiriyorum sonra kendim geziyorum.

Alman_
31 Mart 2021, 15:50
Böyle insanların evlenmesi saçma geliyor bana. Üstüne birde kalk çocuk yap. Aile, akraba baskısı ile evlenmiştir kesin. :)

okanbagiscan
01 Nisan 2021, 10:38
Konu dışı ama çocuk dünyadaki en güzel şey olsada evliliği zorlaştıran bir şey.Geçinemeyen çiftlere çocuk yapmayı tavsiye edenleri anlamıyorum.Biz ilk kavgamızı çocuk doğduktan sonra çocuk yüzünden yaptık.
Şu an bile problemlerin hemen hemen hepsi çocuk odaklı.Sınavı ders çalışması yatma zamanı falan.Çok seviyoruz orası ayrı.

gurcanozturk
01 Nisan 2021, 10:40
Konu dışı ama çocuk dünyadaki en güzel şey olsada evliliği zorlaştıran bir şey.Geçinemeyen çiftlere çocuk yapmayı tavsiye edenleri anlamıyorum.Biz ilk kavgamızı çocuk doğduktan sonra çocuk yüzünden yaptık.
Şu an bile problemlerin hemen hemen hepsi çocuk odaklı.Sınavı ders çalışması yatma zamanı falan.Çok seviyoruz orası ayrı.

'Iliski boka sarinca evlenilir, evlilik boka sarinca cocuk yapilir.

İnazuma
01 Nisan 2021, 10:56

Bizdede tam tersi oldu, çocuk yokken birbirimize sarıp tartışırdık genelde büyük oğlan 6 yaşında 6 yıldır tartışmamız yok. Küçük 1 yaşında artık büyükle hanım tartışıyor ben ara bulucuyum :D

Thracian
01 Nisan 2021, 11:03
Bende motosiklet varken kısa mesafe günü birlik gezilere hanımla beraber gidiyorduk.Çok uzun mesafelere ben motosikletle gidiyordum,eşim otobüse atlayıp geliyordu.Gittiğimiz yerde buluşup motosiklet ile beraber geziyorduk.Yada eşim gelmek istemiyorsa o ailesini ziyarete gidiyordu ben tek başıma gezmeye gidiyordum.Demokrasilerde çareler tükenmez.Özgürlüğünüze rahatınıza çok düşkünseniz o zaman çocuk yapmayacaksınız,hem kendi hem de çocuğun hayatını karartmayacaksınız.

Bu arada buradaki sorun motosiklet değil.Adamın,toplumun zorlaması ile kendi karakterine ters bir hayatın içine girmesi.Yanlış hayatı seçmesi,yanlış kişi ile evlenmesi.

F54
04 Nisan 2021, 10:26
motosikletlik durum ne anlamadım ?
adam başka karılarla takılıyor diye kadın ayrılmak istemiş gayet doğal olanı yapmış
birde bu tazminat işleri çok saçma ben ayrıldığım kadına neden nafaka ödüyorum çalışsın yaşasın aq ayrılmışız ben ona para vermeye devam ediyorum böyle adalete başlarım