Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet sevdasına kapılan kocasına açtığı boşanma davasını kazandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)

8 yıllık eşi T.E.'nin motosiklet sevdasına kapıldığı nedeniyle kendisiyle ilgilenmediği ve başka kadınlarla vakit geçirdiği için boşanma davası açan M.E. davayı kazandı. Mahkeme ayrıca T.E.’nin iki çocuk için 750 lira iştirak nafakası, boşandığı eşi için de 400 lira yoksulluk nafakası ödemesine hükmetti.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne iki yıl önce açılan davaya göre, 2013 yılında evlenen M.E. ile T.E. çiftinin iki çocukları vardı. T.E., evliliklerinin ikinci ayında motosiklet satın aldı. Eşine haber vermeden sık sık motosiklet gezileri düzenleyen T.E., eve geç gelmeye başladı.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre iki yıl sonra işten ayrılan T.E., evin ihtiyaçlarını karşılamayınca M.E. çocuğunu da alarak ailesinin yanına gitti. İşe girmesinin ardından eşini razı ederek evine geri getiren T.E. vurdumduymaz tavırlarına devam etti. Eşinin kendisinden ayrı yaşaması ve soğuk davranmasından şüphelenen M.E., sosyal medyada eşinin motosiklet üzerinde başka kadınlarla fotoğraflarını gördü.

'Ben böyleyim, işine gelirse'

T.E.’nin 3 ay eve gelmediğini ve ailesini aramadığını dilekçesinde anlatan M.E.’nin avukatı, "M.E., 3 ayın sonunda eşini affetmiştir. Ancak bu defa fiziksel şiddet baş göstermiştir. Gece geç saatlere kadar başka kadınlarla mesajlaşan T.E. eşine, ‘Ben böyleyim, işine gelirse’ demiştir. 200 bin lira manevi tazminat ile çocuklar ve mağdur anne M.E. için toplam 2 bin 500 lira nafaka istiyoruz" dedi. T.E. ise suçlamaları reddetti. İddiaların doğru olmadığını ve asıl suçlunun eşi olduğunu belirten T.E., eşinin çocuklara şiddet uyguladığını öne sürdü.

Mahkeme: Koca kusurlu

2 yıldır devam eden davayı geçen hafta karara çıkaran mahkeme, çiftin ‘evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle çekişmeli’ olarak boşanmasına hükmetti. Davalı T.E.’yi kusurlu bulan mahkeme, iki çocuğun velayetinin anneye verilmesine, davalı T.E.’nin eşine 35 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. Mahkeme ayrıca T.E.’nin iki çocuk için 750 lira iştirak nafakası, boşandığı eşi için de 400 lira yoksulluk nafakası ödemesine hükmetti.

Kaynak: Sputniknews

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben de az once facebook gruplarindan birinde denk geldim.

espresso bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben de mi böyle olucam yoksa

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir ailenin parçalanması elbet üzücü bir durum ama T.E'ye kızamadım, adam bu dünyaya bir defa gelmiş ve hayatını yaşamayı tercih etmiş. Lakin eşine "ben böyleyim, işine gelirse" demekle de olayın biraz b.kunu çıkarmış, efendi gibi ayrıl, hayvanlığın lüzumu yok.
    Turker11 ve Hızvetutku bunu beğendiler.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Mesele başka. Motosiklet meze

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesele başka. Motosiklet meze
    Aynen... Belli ki sorun motosikletten ziyade etrafındaki hatunlarda...

Motosikleti
    MT-09 SP
    Gariban GSXR arada kaynamış. Motosikletin suçu yok. adam karakter yoksunu. Baktı motosikletle hatun düşüyor, bu yolda devam etmiş.
    Turker11 ve Hızvetutku bunu beğendiler.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Motosikleti kendini mutlu etmek için sürmeyenlerin hazin sonu. Biraz olsun bencil olmasın insanlar. İnsanlığın içine ediyorlar. İnsan olan böyle davranmaz. Daha beteri başına gelsin.
    Hızvetutku bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yakın çevremde böyle bir örnek var ve o kadar kötü bir durum ki uzaktan şahit olması bile adamı bunaltıyor. Bu dayımı salın artık bu dünyada değil o.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ailenin parçalanması elbet üzücü bir durum ama T.E'ye kızamadım, adam bu dünyaya bir defa gelmiş ve hayatını yaşamayı tercih etmiş. Lakin eşine "ben böyleyim, işine gelirse" demekle de olayın biraz b.kunu çıkarmış, efendi gibi ayrıl, hayvanlığın lüzumu yok.
    Şimdi sen evlen çocuk yap ondan sonra ben hayatımı yaşayacağım dersen, nerede lastik levyesi ? nerede lastik hava hortumu derler abi :D Aslında bu abinin terapisi sanayide :D
    Hızvetutku bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın çevremde böyle bir örnek var ve o kadar kötü bir durum ki uzaktan şahit olması bile adamı bunaltıyor. Bu dayımı salın artık bu dünyada değil o.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Şimdi sen evlen çocuk yap ondan sonra ben hayatımı yaşayacağım dersen, nerede lastik levyesi ? nerede lastik hava hortumu derler abi :D Aslında bu abinin terapisi sanayide :D
    Biz ne desek boş, adam ya evlilikti, aileydi bu durumların ağırlığının adamı değil ya da hakikaten çok bunalmış ya da gözü hep dışarıdaymış da sonradan ortaya çıkmış. Yaşamadan anlamak zor. Misal ben de motora hanımdan ayrıldıktan sonra başladım sırf evi taşırım da işe gitmesi gelmesi kolay olsun diye, hanımdan ayrılmasak motor aklımın ucunda yoktu, işin komik yanı motor konusunda hanım hala en büyük destekçim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ulkenin genel problemi. Baskilardan, kulturden dolayi cinselligini yasayamayan, careyi evlilikte bulmaya calisip ustune bir de cocuk yapip mutsuz olan genc insanlar. Yine baskilardan dolayi bosanamadiklari icin gozleri hep disarida oluyor. Ataerkil toplumun dogasi geregi de kadin evdeyken testesteron yuklu bu abiler ortaliga saldiriyor Saldiray abi gibi. Sonra bakiyorsun facebook'ta, evlilik sitelerinde fink atiyorlar, bekarim diyorlar. Vs vs vs.

Gencken hayatini yasa(ya)mayan bir toplumun hezeyanlari. Isin sosyolojik boyutu boyle iken ahlak konusu ise cok farkli degerlendirilebilir.
    espresso ve Hızvetutku bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten aile adamı değilmiş. Motosikletin bir kabahati yok. istikrarlı çalışma hayatı yokken 4 silindir motoru nasıl almış?
    Çalışma hayatımda hiç işsiz kalmadım. R1 alacak param varken bile aile sorumluluklarını düşünerek 250cc üstü motor almadım. Hayallerinden fedakarlık yapamayacak adamın yuva kurmasını tavsiye etmem.
    Mallaca, Hızvetutku ve speed_dream bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Şanslı adammış 35bine paçayı kurtarmış :D
    gurcanozturk ve Hızvetutku bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haber çarpıtılmış. Boşanma nedeni "motosiklet" değil bi kere; boşanma nedeni erkeğin ailesine gerekli özeni göstermemesi, vakit ayırmaması ve de erkeğin başka kadınlarla beraber takılması. Motosikletin suçu yok.

Motosiklet ne yapmış, "uff abi şurda bi karı var, süt yemin ederim, hafta sonu beraber gidek mi la?" mı demiş?
    speed_dream bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne salak bir haberdir bu yav.

adam motosikletle baska kadınlara gidiyor suc motosiklette.

taksi ile gitse taksiciyi mi hapse atacaklardı :D
    KırmızıGrom, bdrhngvnc ve Hızvetutku bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Turkiye de kadin olmak zor.

Turkiye de erkek olmak ta zor.

Turkiye de hayvan olmak daha zor.

Turkiye de canli olmak zor. Turkiye zor.

okul zor, is bulmak zor, para kazanmak zor, toplum zor, ikili iliskiler zor, cinsellik zor, cocuk buyutmek zor, mal sahibi olmak zor. zor oglu zor.

konuyla alakasiz oldu ama icimden geldi.

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiye de kadin olmak zor.

Turkiye de erkek olmak ta zor.

Turkiye de hayvan olmak daha zor.

Turkiye de canli olmak zor. Turkiye zor.

okul zor, is bulmak zor, para kazanmak zor, toplum zor, ikili iliskiler zor, cinsellik zor, cocuk buyutmek zor, mal sahibi olmak zor. zor oglu zor.

konuyla alakasiz oldu ama icimden geldi.
    Motosiklet olmak bile zor, hiç suçu yokken haberciler Gsxr’ı suçluyor :D
    Aslında ben böyle çarpıtmalara çok karşıyım, motosiklet kullanıcalarına kötü gözle bakılmasına neden oluyor kurunun yanında yaşda gidiyor misali. Şimdi insanın aklına gelmez değil motosiklet sahibi eşiniz olduğunu düşünün bu haberi düşündükden sonra fikirlerde saçmalamalar başlayacak.
    Turker11, Hızvetutku ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaynak: Sputniknews
    Memleket ne hale geldi be. Abidik gubidik haberlimizi bile Ruslardan alıyoruz.
    arokh bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Haberi görünce dedim ahaa İsmet abiyi hanım kapının önüne koydu. .
    Abi biz hiç bir şey yapmasak senin kadar gezsek eve almazlar
    sandıkçı ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    ismet abimiz önce ailesini gezdirip sonra kendi geziyor :D. Vide'sunda da diyordu sadece ben gezsem olmaz önce hanımı çocukları gezdiriyorum sonra kendim geziyorum.
    erkanzdemir ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)