PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hoş gözüken Siyah vizörlü Siyah Uygun Kask Tavsiyesi

KinqEmpires4
12 Mart 2021, 21:11
Merhaba.

Elimde HJC IS17 Armada kask (Yaklaşık 1400 TL'lik kaliteli diyebileceğimiz bir kask ) bulunmasına rağmen sırf görüntüsünden ötürü yeni kask almak istiyorum. Elimdeki IS17'yi de artçı kaskı yaparım yeni alırsam.

Siyah vizörlü siyah kask'lar fotoğraflarda ve gerçekte çok fena gözüküyorlar. Özellikle yuvarlak olanları değil arkaya rüzgar ile birlikte kuyruklaşarak gidenler çok daha deli dehşet gözüküyor.

Uygun ve görüntüsü şekil şukul olan belirttiğim özelliklerde siyah vizörlü siyah kask önerebilirseniz sevinirim.

NOT : Kırmızı-Beyaz R25'im bulunuyor bu motora uygun tarzda bir kask olması daha hoş.

Ezio41
12 Mart 2021, 21:59
Siyah ve siyah vizörlü kask kullanmayın. Gece trafiğinde hem görünmezsiniz hem de siz yolu göremezsiniz. Gece kazalarının bir çoğunun sebebi siyah vizör kullanmaktan kaynaklanıyor.

tommygun
12 Mart 2021, 22:20
"Hoş gözüken" kavramı biraz öznel bir konu, mesela sağlam bir bedel ödeyerek satın aldığınız kaska berberiniz, bakkalınız, komşunuzun genç irisi oğlu "ooooo yakışır kardeşime, süper" derken karşı cinsten biri "ne o öyle mok gibi kask" diyebilir. Burada kime göre hoş gözükeceğini analiz edip ona göre aksiyon almak daha sağlıklı olacaktır.

aLoneman
12 Mart 2021, 22:32
al al komple siyah al. yazın güneş paneli gibi güneşi yiyip akabinde güneş çarpmasından sonra görürüm seni. (deneyimlerime dayanarak konuştum)

KinqEmpires4
12 Mart 2021, 22:54
Bu tarz düşünceleri aşarak geldik. Öncelik hoş gözüken kuyruk çizgili siyah vizörlü siyah kask bulmak.

@tommygun Gruba sormamın amacı farklı çeşitte kask tavsiyeleri arasından kendime uygun olanı seçmek , beğenirsem almak. Bir elin nesi var , iki elin fazlası var olsun

Öncelik güzel gözükmesi, zaten yeni kask alınca 2 tane kaskım olacağı için seçme fırsatım bulunacak. Düşünceler için teşekkürler. Bir sağlam bir de gösteriş kaskımız olsun. Genç adam için önce görüntü olacakmış. Bu kaskı seçmemde ki amaç gösteriş

tommygun
12 Mart 2021, 22:58
Bu tarz düşünceleri aşarak geldik. Öncelik hoş gözüken kuyruk çizgili siyah vizörlü siyah kask bulmak.

@tommygun Gruba sormamın amacı farklı çeşitte kask tavsiyeleri arasından kendime uygun olanı seçmek , beğenirsem almak. Bir elin nesi var , iki elin fazlası var olsun

Öncelik güzel gözükmesi, zaten yeni kask alınca 2 tane kaskım olacağı için seçme fırsatım bulunacak. Düşünceler için teşekkürler. Bir sağlam bir de gösteriş kaskımız olsun. Genç adam için önce görüntü olacakmış. Bu kaskı seçmemde ki amaç gösteriş

Ben de biraz makara yapar gibi olmuşum, kusura bakmayın, amacınızı yeni anladım.

Gaahl
12 Mart 2021, 23:12
fg17 al vizörünü is17 ile değişmeli de kullanırsın. hem daha aerodinamik hem fiberglass kompozit hem snell sertifikalı.

KinqEmpires4
12 Mart 2021, 23:34
@Gaahl tavsiyen için teşekkürler. İşin aslı uygun bütçeli derken öğrenci işi tarzında , mümkün olduğunca ucuz olan kask daha hoş şuanki bütçe için. 500-600 TL civarı bandı hatta mümkünse daha az maliyetli varsa belirttiğim özelliklerde bir kask öneriniz, beklerim.

whitedeamon
12 Mart 2021, 23:55
Agv gp pista 😂

tomass
13 Mart 2021, 00:02
O paralara arkada spoiler olan kask çok zor.
Arkadaşın dediği gibi agv pista gp r/rr , shoei x sprit 3 vs gibi görünen kask istiyorsunuz.
Benim bildiğim düşük bütçeli ona benzeyen MT revenge 2 var

BloodyBaron
13 Mart 2021, 09:55
Uygun fiyatlara şekil kask olarak Axxis Draken ve Mt Revenge 2 var. Onlara bakabilirsin.

Kerem34_
13 Mart 2021, 10:22
Bak başlık açtım sordum, siyah güneşi daha çok soğurur, mat siyah kask alacağım kafam yanmasın dedim. Herkes olur mu öyle şey dedi. Yazın kafam alev alırsa suçlusu forumdur benden günah gitti.

500-600tl bandında güzel gözüken kaskları sadece aliexpress'den alabilirsin. Onlar da yoğurt kovasından daha kötü performanstalar. Kafana takıp yola çıkacağına 500 600 liraya bir tane av tüfeği 1 2 tane de 12 kalibre al sık kafana, bir kaza durumundan daha acısız olur sonu.

Eğer sadece fotoğraf çekilmek için, kapalı alanda video çekilmek için şekil olsun diye falan istiyorsan dediğim gibi git aliexpressden xspirit3, pista gp çakması kasklardan al.

vandamme
13 Mart 2021, 10:33
al al komple siyah al. yazın güneş paneli gibi güneşi yiyip akabinde güneş çarpmasından sonra görürüm seni. (deneyimlerime dayanarak konuştum)

Komple siyah vizörle, temmuz güneşinde, bir günde 600km yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Siz nasıl bir deneyim yaşadınız?

BloodyBaron
13 Mart 2021, 11:06
Komple siyah vizörle, temmuz güneşinde, bir günde 600km yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Siz nasıl bir deneyim yaşadınız?

Vizörün siyahlığından değil de kask siyah olunca gerçekten çok ısınıyor. Benim Ls2 kaskımın bazı yerleri siyah bazı yerleri neon. Siyah yerler bariz daha sıcak oluyor. Ki Kütahya burası. 35 40 derecelerde 2-3 saat güneşin altında kask baya ısınır. Ben birdahaki kaskımda beyaz ya da gri tek renk almayı düşünüyorum. Belki bir kaç küçük sticker yapıştırırım. Mesela Youtubedaki TekTabancanın kaskı çok hoşuma gidiyor. Hem üst seviye shoei gibi kasklarda tek renkler daha ucuz.

https://i.hizliresim.com/BsHkNP.png (https://hizliresim.com/BsHkNP)

IceFrog
13 Mart 2021, 11:56
Genel olarak sırt çantanda bir şeffaf vizör taşımanı tavsiye ederim. Siyah vizör belirli bir süre sonra gündüz sürüşlerinde bile şaşırtabiliyor ayırt etme özelliğini düşürüyor. Tecrübeyle sabit.

KinqEmpires4
13 Mart 2021, 22:44
@BloodyBaron Axxis Draken tarzı bir kask hoşuma gitti bütçesi de baya uygun.

https://i.hizliresim.com/udW4Da.jpg (https://hizliresim.com/udW4Da)

Siyah olmasa da siyah vizörle dehşet gözüken bu tarz kask'larda olur. Kişisel siyah vizöre yakışan kask düşüncelerinizi beklerim.