Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hoş gözüken Siyah vizörlü Siyah Uygun Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Merhaba.

Elimde HJC IS17 Armada kask (Yaklaşık 1400 TL'lik kaliteli diyebileceğimiz bir kask ) bulunmasına rağmen sırf görüntüsünden ötürü yeni kask almak istiyorum. Elimdeki IS17'yi de artçı kaskı yaparım yeni alırsam.

Siyah vizörlü siyah kask'lar fotoğraflarda ve gerçekte çok fena gözüküyorlar. Özellikle yuvarlak olanları değil arkaya rüzgar ile birlikte kuyruklaşarak gidenler çok daha deli dehşet gözüküyor.

Uygun ve görüntüsü şekil şukul olan belirttiğim özelliklerde siyah vizörlü siyah kask önerebilirseniz sevinirim.

NOT : Kırmızı-Beyaz R25'im bulunuyor bu motora uygun tarzda bir kask olması daha hoş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Siyah ve siyah vizörlü kask kullanmayın. Gece trafiğinde hem görünmezsiniz hem de siz yolu göremezsiniz. Gece kazalarının bir çoğunun sebebi siyah vizör kullanmaktan kaynaklanıyor.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    "Hoş gözüken" kavramı biraz öznel bir konu, mesela sağlam bir bedel ödeyerek satın aldığınız kaska berberiniz, bakkalınız, komşunuzun genç irisi oğlu "ooooo yakışır kardeşime, süper" derken karşı cinsten biri "ne o öyle mok gibi kask" diyebilir. Burada kime göre hoş gözükeceğini analiz edip ona göre aksiyon almak daha sağlıklı olacaktır.

al al komple siyah al. yazın güneş paneli gibi güneşi yiyip akabinde güneş çarpmasından sonra görürüm seni. (deneyimlerime dayanarak konuştum)

Motosikleti
    Bu tarz düşünceleri aşarak geldik. Öncelik hoş gözüken kuyruk çizgili siyah vizörlü siyah kask bulmak.

@tommygun Gruba sormamın amacı farklı çeşitte kask tavsiyeleri arasından kendime uygun olanı seçmek , beğenirsem almak. Bir elin nesi var , iki elin fazlası var olsun

Öncelik güzel gözükmesi, zaten yeni kask alınca 2 tane kaskım olacağı için seçme fırsatım bulunacak. Düşünceler için teşekkürler. Bir sağlam bir de gösteriş kaskımız olsun. Genç adam için önce görüntü olacakmış. Bu kaskı seçmemde ki amaç gösteriş

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz düşünceleri aşarak geldik. Öncelik hoş gözüken kuyruk çizgili siyah vizörlü siyah kask bulmak.

@tommygun Gruba sormamın amacı farklı çeşitte kask tavsiyeleri arasından kendime uygun olanı seçmek , beğenirsem almak. Bir elin nesi var , iki elin fazlası var olsun

Öncelik güzel gözükmesi, zaten yeni kask alınca 2 tane kaskım olacağı için seçme fırsatım bulunacak. Düşünceler için teşekkürler. Bir sağlam bir de gösteriş kaskımız olsun. Genç adam için önce görüntü olacakmış. Bu kaskı seçmemde ki amaç gösteriş
    Ben de biraz makara yapar gibi olmuşum, kusura bakmayın, amacınızı yeni anladım.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    fg17 al vizörünü is17 ile değişmeli de kullanırsın. hem daha aerodinamik hem fiberglass kompozit hem snell sertifikalı.

Motosikleti
    @Gaahl tavsiyen için teşekkürler. İşin aslı uygun bütçeli derken öğrenci işi tarzında , mümkün olduğunca ucuz olan kask daha hoş şuanki bütçe için. 500-600 TL civarı bandı hatta mümkünse daha az maliyetli varsa belirttiğim özelliklerde bir kask öneriniz, beklerim.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Agv gp pista 😂

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    O paralara arkada spoiler olan kask çok zor.
    Arkadaşın dediği gibi agv pista gp r/rr , shoei x sprit 3 vs gibi görünen kask istiyorsunuz.
    Benim bildiğim düşük bütçeli ona benzeyen MT revenge 2 var

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Uygun fiyatlara şekil kask olarak Axxis Draken ve Mt Revenge 2 var. Onlara bakabilirsin.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bak başlık açtım sordum, siyah güneşi daha çok soğurur, mat siyah kask alacağım kafam yanmasın dedim. Herkes olur mu öyle şey dedi. Yazın kafam alev alırsa suçlusu forumdur benden günah gitti.

500-600tl bandında güzel gözüken kaskları sadece aliexpress'den alabilirsin. Onlar da yoğurt kovasından daha kötü performanstalar. Kafana takıp yola çıkacağına 500 600 liraya bir tane av tüfeği 1 2 tane de 12 kalibre al sık kafana, bir kaza durumundan daha acısız olur sonu.

Eğer sadece fotoğraf çekilmek için, kapalı alanda video çekilmek için şekil olsun diye falan istiyorsan dediğim gibi git aliexpressden xspirit3, pista gp çakması kasklardan al.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al al komple siyah al. yazın güneş paneli gibi güneşi yiyip akabinde güneş çarpmasından sonra görürüm seni. (deneyimlerime dayanarak konuştum)
    Komple siyah vizörle, temmuz güneşinde, bir günde 600km yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Siz nasıl bir deneyim yaşadınız?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple siyah vizörle, temmuz güneşinde, bir günde 600km yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Siz nasıl bir deneyim yaşadınız?
    Vizörün siyahlığından değil de kask siyah olunca gerçekten çok ısınıyor. Benim Ls2 kaskımın bazı yerleri siyah bazı yerleri neon. Siyah yerler bariz daha sıcak oluyor. Ki Kütahya burası. 35 40 derecelerde 2-3 saat güneşin altında kask baya ısınır. Ben birdahaki kaskımda beyaz ya da gri tek renk almayı düşünüyorum. Belki bir kaç küçük sticker yapıştırırım. Mesela Youtubedaki TekTabancanın kaskı çok hoşuma gidiyor. Hem üst seviye shoei gibi kasklarda tek renkler daha ucuz.

[IMG][/IMG]

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Genel olarak sırt çantanda bir şeffaf vizör taşımanı tavsiye ederim. Siyah vizör belirli bir süre sonra gündüz sürüşlerinde bile şaşırtabiliyor ayırt etme özelliğini düşürüyor. Tecrübeyle sabit.

Motosikleti
    @BloodyBaron Axxis Draken tarzı bir kask hoşuma gitti bütçesi de baya uygun.

Siyah olmasa da siyah vizörle dehşet gözüken bu tarz kask'larda olur. Kişisel siyah vizöre yakışan kask düşüncelerinizi beklerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler