PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forza 750 geliyormus

Sayfa : [1] 2

Hırbonen
20 Eylül 2020, 11:42
Honda,integra modeli yerine Forza 750 yi konumlandiracakmis..

Yine Dct ile gelecek bu yeni model integra dan 500 euro daha pahali olmasi bekleniyormuss.

Bence iyi bir model olacak,integra biseye benzemiyodu zaten.Modelin Dct ile gelmesi rakiplerine gore cok buyuk avantaj..

Video:https://youtu.be/lEVXza4_AHM

Cyan
20 Eylül 2020, 12:45
DCT ve 750 ise Integra'nın adı değiştirilip Forza yapılmış hali diyebiliriz. Pek heyecanlandırıcı değil. Bagaj sorununu çözmüşlerse iyi...

gurcanozturk
20 Eylül 2020, 13:08
Bana kalirsa Forza altyapisina Integra motoru koymus gibi olacak, fiyati da 100k TL olacak :)

Hırbonen
20 Eylül 2020, 14:56
DCT ve 750 ise Integra'nın adı değiştirilip Forza yapılmış hali diyebiliriz. Pek heyecanlandırıcı değil. Bagaj sorununu çözmüşlerse iyi...

Forza 750 tam bir maxi scuter olur,integra oyle degildi.
en yakin rakibi tmax den daha performasli olup daha az yakacaktir ve ustune maxi skuter konforu.daha ne olsun

XGAMER
20 Eylül 2020, 16:01
Bana kalirsa Forza altyapisina Integra motoru koymus gibi olacak, fiyati da 100k TL olacak :)

:) 100bin TL 750cc maxi scooter için çok iyimser bir rakam. Hiç ümidim yok ama o rakamlara gelirse bende bu ülkede Goldwing alamayacağım için hiç düşünmez alırım. Benim tahminim yeni model yeni kurlar ile en az 160bin TL.

Ros1n2
20 Eylül 2020, 16:43
:) 100bin TL 750cc maxi scooter için çok iyimser bir rakam. Hiç ümidim yok ama o rakamlara gelirse bende bu ülkede Goldwing alamayacağım için hiç düşünmez alırım. Benim tahminim yeni model yeni kurlar ile en az 160bin TL.

160 bine Honda marka scooter mi olur ?? Cbr650r dan pahalı olması pek mümkün değil.. 160 bine birkaç yaşında multistrada alınıyor kim 50 beygir motora 160 bin vericek Allah aşkına. Tamam piyasa kötüde o kadarda değil. Ben fiyat tahmini olarak 98-105 arası diyorum

gurcanozturk
20 Eylül 2020, 16:57

O fiyata scooter alacaksam gider BMW C650GT alirim, niye Honda alayim :)

Hırbonen
20 Eylül 2020, 17:26
O fiyata scooter alacaksam gider BMW C650GT alirim, niye Honda alayim :)

Yaa birakin su bmw hayranliginii.biri dandik cvt digeri aslanlar gibi dct..daha az yakar daha cok kacar,serviste opulmezsin,daha az sorun yasarsin.

Benim ilk aklima gelen bunlar..integra ve c650 gt nin fiyatlarini bulamadim fakat honda bmw gibi kazikci olmadigindan cok daha uygun olur fiyati,bu da ayri bir guzellik.

haluk23
20 Eylül 2020, 17:28
Forza 750 ile ilgili konu açtım 2 gün önce, daha doğrusu açmaya çalıştım ama bir türlü ve de nedense muhterem yöneticimizin onayından geçmedi. Sonra dün bir kez daha denedim. Yine yönetici onayına düştü ve de bir gelişme olmadı. Forum desteğe mesaj attım dün gece. Onunla ilgili de bir dönüş olmadı.

Zaten 10 yılda bir falan konu açıyorum.

2030 gibi görüşürüz :)

gurcanozturk
20 Eylül 2020, 17:38
Yaa birakin su bmw hayranliginii.biri dandik cvt digeri aslanlar gibi dct..daha az yakar daha cok kacar,serviste opulmezsin,daha az sorun yasarsin.

Benim ilk aklima gelen bunlar..integra ve c650 gt nin fiyatlarini bulamadim fakat honda bmw gibi kazikci olmadigindan cok daha uygun olur fiyati,bu da ayri bir guzellik.

"Daha az sorun yasayacaksin" derken garantisini siz mi veriyorsunuz Honda'nin ? Ayrica 250cc scooter alirken bile size soracak degilim. Hatta arttirayim, o paraya gider Suzuki Burgman AN650 alirim.

O kadar parayi herhangi bir araca yatirmak istemedigim icin, muhtemelen 2021 Subat'ta, yine Forza 250 alacagim.

BMW fiyat listesi sitesinde yok.
Honda 2020 fiyat listesinde Integra yok.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-borusan-oto-istinye-den-satilik-2020-model-c-650-gt-option-719-859710248/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-honda-integra-861825896/detay

XGAMER
20 Eylül 2020, 17:52
Umarım fiyatı dediğiniz gibi olur fakat şu an 560cc olan Yamaha Tmax Techmax'ın fiyatı 155bin TL.

gurcanozturk
20 Eylül 2020, 18:10
Umarım fiyatı dediğiniz gibi olur fakat şu an 560cc olan Yamaha Tmax Techmax'ın fiyatı 155bin TL.

Hocam Yamaha'ya hic bakmamistim, gercekten yuksekmis fiyati Tmax'in. Simdi ben de killandim Forza 750 fiyatindan.

Cyan
20 Eylül 2020, 18:33
Zincirli aktarma varsa hiç şansı yok. Scooter dediğinde kayış olur...

Hırbonen
20 Eylül 2020, 18:42
"Daha az sorun yasayacaksin" derken garantisini siz mi veriyorsunuz Honda'nin ? Ayrica 250cc scooter alirken bile size soracak degilim. Hatta arttirayim, o paraya gider Suzuki Burgman AN650 alirim.

O kadar parayi herhangi bir araca yatirmak istemedigim icin, muhtemelen 2021 Subat'ta, yine Forza 250 alacagim.

BMW fiyat listesi sitesinde yok.
Honda 2020 fiyat listesinde Integra yok.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-borusan-oto-istinye-den-satilik-2020-model-c-650-gt-option-719-859710248/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-honda-integra-861825896/detay

Bana soracaksin demedim zaten,neden bmw alinmayabilir diye fikrimi soyledim..

gurcanozturk
20 Eylül 2020, 18:56
Bana soracaksin demedim zaten,neden bmw alinmayabilir diye fikrimi soyledim..

Fikir soylemekten ote diger insanlarin tercihleriyle dalga geciyorsunuz ve henuz olusmamis durumlar icin ahkam kesiyorsunuz.

Hırbonen
20 Eylül 2020, 19:16
Fikir soylemekten ote diger insanlarin tercihleriyle dalga geciyorsunuz ve henuz olusmamis durumlar icin ahkam kesiyorsunuz.

Nerde dalga gecmisim ? Ne bu havalar ?

Burda olusmamis ve olusmayacak tek bir durum var o da forza nin bmw fiyatinda olmayacagidir..

Hem sen beni bloklamamis miydin ?

"Keske blokladigim insanlarin basliklari gozukmese !1!" deyip, neden basliga geliyosun gurcanozturk ? blogu mu kaldirdin yoksa ?

Ne artis adamlar var ya su forumda..

Nikkfurie
21 Eylül 2020, 00:06
Bir sukutura 160 bin verip zincir yağının eline , janta falan bulaşması :D

gurcanozturk
23 Eylül 2020, 19:09
https://www.youtube.com/watch?v=HG5sQ7JZwhM

Mobildeyim, video olarak ekleyemedim.

tommygun
23 Eylül 2020, 19:42
Dünya değişiyor, motosiklet kullanıcıları değişiyor, bizler değişiyoruz..30 sene önce Honda "750 cc scooter yapıp pazara süreceğiz" dese millet bir taraflarıyla gülerdi bence. İlla ki tek tük örnekler vardı belki ama bugünkü gibi yaygın değildi. Bu işin ekonomi boyutundan ziyade "adrenalin" boyutuna ağırlık veren Yamaha bence benim kafama daha fazla uyuyor. Kawasaki ve Suzuki hakkında yorum yapmıyor, onların Türkiye distribütörlerini Allah'a havale ediyorum.

Hırbonen
23 Eylül 2020, 20:59
Bir sukutura 160 bin verip zincir yağının eline , janta falan bulaşması :D

Hop hop..bir kere zincirle gelecek diye bir bilgi yok.

İkincisi,

250 bine s1000xr alana da guluyor muyuz ?
Kayis bu kadar guzel birseyse neden motosikletlerin buyuk cogunlugunda kullanilmiyor ?

Nikkfurie
24 Eylül 2020, 00:04

İkincisi,

Kayis bu kadar guzel birseyse neden motosikletlerin buyuk cogunlugunda kullanilmiyor ?

Kayış hakkında bir yorum yapmadım madem yazdın evet gayet güzel bir sistem , hem hafif hem sessiz hemde yağlama derdi yok , sadece biraz tuzlu , Harley kayışı 8000 civarı diye duyduğumda sesli "yuh" demiştim..

S1000XR ın zincirine kurban olurum , 160 beygiri bu kadar konforlu sunan başka bir motor yok , varsın elime yağı bulaşsın dert etmem , ama sukuterde 1. sele altı bagaj olmalı 2. zincir yağlama derdi olmamalı , Yamaha Tmax mis gibi kayışlı , kayış kısa olduğu için fiyatı makul olabilir , debriyajıda DCT den çok daha güzel çalışıyor ;)

gixxer27
24 Eylül 2020, 08:43
integrayı sindirimedik integra 1000 beklerdim forza nerden çıktı yavvv

Cyan
24 Eylül 2020, 11:51

İkincisi,

DCT ise çok yüksek ihtimal zincir olacaktır. Aksi Honda için fazla innovasyon(!) olur. :) Scooter'daki kayış CVT'den dolayı var, CVT ile birlikte kayış çifte kullanım kolaylığı sağlıyor: 1. Otomatik vites 2. Zincir yağlama germe vb. dertleri yok.

Asfalt yol kullanımı için aynı motosikletin kayışlısı mı zincirlisi mi diye sorsanız ben kayışlıyı seçerim açıkçası, it's a no brainer man...

Hırbonen
24 Eylül 2020, 12:57
DCT ise çok yüksek ihtimal zincir olacaktır. Aksi Honda için fazla innovasyon(!) olur. :) Scooter'daki kayış CVT'den dolayı var, CVT ile birlikte kayış çifte kullanım kolaylığı sağlıyor: 1. Otomatik vites 2. Zincir yağlama germe vb. dertleri yok.

Asfalt yol kullanımı için aynı motosikletin kayışlısı mı zincirlisi mi diye sorsanız ben kayışlıyı seçerim açıkçası, it's a no brainer man...

Yani bilmiyorum,temizleme derdi yok,ses yok guzel seyler de ureticiler neden tercih etmiyor ?

Sadece maliyet degildir konu bence,multistrada s1000xr gibi motorlarda bile zincir kullaniliyor sonucta..

Bak simdi,forza 750 zincirli ama nerdeyse tamamen kapali bir ortamda calisiyor bu zincir..olamaz mi ? Basit bir mandalla falan acip yagliyosun..super fikir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Kayış hakkında bir yorum yapmadım madem yazdın evet gayet güzel bir sistem , hem hafif hem sessiz hemde yağlama derdi yok , sadece biraz tuzlu , Harley kayışı 8000 civarı diye duyduğumda sesli "yuh" demiştim..

S1000XR ın zincirine kurban olurum , 160 beygiri bu kadar konforlu sunan başka bir motor yok , varsın elime yağı bulaşsın dert etmem , ama sukuterde 1. sele altı bagaj olmalı 2. zincir yağlama derdi olmamalı , Yamaha Tmax mis gibi kayışlı , kayış kısa olduğu için fiyatı makul olabilir , debriyajıda DCT den çok daha güzel çalışıyor ;)

Haha bmw in ducatinin zincirine kurban olunur demek ;)

Yav o degilde tmax i x adv olsun integra olsun karsilastiriyolar..tmax in zayif yonu zaten cvt i.

Yeni nesil dct nereee cvt neree.performans,atiklik,motor freni yani klasik bir motor kullanicisinin ihtiyaci olan hersey dct de var..

Cvt de ne var ?

Cyan
24 Eylül 2020, 13:23
* Zincirin tercih edilmesinin çok mantıklı gerekçeleri var; hafif olduğu ve gücü en verimli şekilde aktardığı için performans odaklı uygulamalarda kendine yer buluyor, ayrıca ucuz, dolayısıyla bütçe odaklı uygulamalarda da (önceki kriterle birlikte) kendine yer buluyor. Kayış daha ağır ve güç aktarım verimi zincirden daha az. Ama daha konforlu. CVT sistemi için de kayış gerekiyor.

* CVT basit - elektronik yok / bileşen sayısı az, DCT karmaşık - elektronik var / bileşen sayısı çok fazla. (Bileşen sayısına tüm aktarma sistemi giriyor, yani vites kutusu vs....) Ne kadar basit o kadar iyi. Aynı işi yapan basit sistem mi karmaşık sistem mi tercih edersiniz? AK-47 mi G3 mü? (Ben AK-47'ciyim...)

Nikkfurie
24 Eylül 2020, 14:00
....... tmax ın zayıf yönü zaten cvt ........

hiç Tmax kullanmadığın yada incelemediğin belli oldu :)

Tmax daki CVT diğer klasik cvt lerden oldukça farklı , kalkışta ve akselerasyon sırasında mükemmel çalışıyor , dur kalk şehir içi trafiğinde ise daha iyisi kesinlikle yok , DCT daha teknolojik olsada bence mukayese edilemez..

sallami
24 Eylül 2020, 14:42
Dur azıcık fanboy'lukta ben yapayım. Kymco is come back..
Ak 550 gelince (Vay be AK47 gibin) görücem ben sizi. Ne TMax kalıcak ne de Forza 750..

Hırbonen
24 Eylül 2020, 15:35

Tmax daki CVT diğer klasik cvt lerden oldukça farklı , kalkışta ve akselerasyon sırasında mükemmel çalışıyor , dur kalk şehir içi trafiğinde ise daha iyisi kesinlikle yok , DCT daha teknolojik olsada bence mukayese edilemez..

Evet kullanmadim.Ben youtube ve incelemelerden elde ettigim bilgileri paylasiyorum.Umarim hasmet gibii "sen hic cb1000r a dokundun mu ki konusuyosun" tarzi yaklasmazsin olaya :)

Siki dur,en olumcul silahimi kullanacagim simdi..

X adv nin fiyati integra dan yuksek biliyosun..Hadi abartalim Forza 750 nin x adv fiyatiyla geldigini dusunelim..115.000 tl yani.

Pekiii,tmax kac kurusss ? 155.000 tl.

Pekiiiii,bu iki alet normalde ayni fiyatlarda olmasi gerekirken(yurtdisinda oyle) sen 40.000 tl fazla verir misin ?

Ben o 40 bin e crf250l alirim,bi de ustune param kalir...

Gordun mu atom bombasi attim uzerine hahsha

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Dur azıcık fanboy'lukta ben yapayım. Kymco is come back..
Ak 550 gelince (Vay be AK47 gibin) görücem ben sizi. Ne TMax kalıcak ne de Forza 750..

Abicim kymco nedir ya..kymco nun fanboylugu mu olur ?

Yapmayin,etmeyin lutfen..

sallami
24 Eylül 2020, 15:52
[QUOTE=Abicim kymco nedir ya..kymco nun fanboylugu mu olur ?

Yapmayin,etmeyin lutfen..[/QUOTE]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kymco

Olm biz sonuna kadar Kymco'cuyuz.
Buda son çıkan modeli.
https://www.kymco.com.tw/motor/krider-400
Bitircez olm piyasayı.

Nikkfurie
25 Eylül 2020, 09:09
.......Ben youtube ve incelemelerden elde ettigim bilgileri paylasiyorum.....

Güzel kardeşim yutupda izlediğin videolar gökten vahiyle mi iniyor , biz söyleyince inanmıyor musun :) orada video paylaşanlar senin benim gibi insan değilmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

.......Scooter'daki kayış CVT'den dolayı var......Asfalt yol kullanımı için aynı motosikletin kayışlısı mı zincirlisi mi diye sorsanız ben kayışlıyı seçerim açıkçası......

Tmax için bahsettiğimiz CVT kayışı değildi , vitesli motorlarda da zincir yerine kullanılan kayış..

gerivites
25 Eylül 2020, 09:17
Geldikleri gibi giderler.

Cyan
25 Eylül 2020, 10:11
Tmax için bahsettiğimiz CVT kayışı değildi , vitesli motorlarda da zincir yerine kullanılan kayış..

Doğru (Tmax'in nasıl olduğunu biliyorum...) ama scooter deyince insanın aklıma ilk Tmax gelmiyor hani, Tmax istisna :)

Sonuç ve esas olarak; scooter dediğiniz kayışlı olur, scooter kullanmak isteyen adama zincir temizleyeceksin yağlayacaksın arada bir gereceksin falan derseniz küfür eder :)

espresso
25 Eylül 2020, 10:12
Tmax da zincirli değil miydi? Zincir yağlamakla falan uğraşamam deyip tmax almamıştım zaten, yoksa alacaktım bir iki tane. Param xmax 250'ye yetti, çaktırmıyorum :)

sallami
25 Eylül 2020, 11:28
Genelde büyük scooterlarda (2 silindir gibi) cvt şanzımandan sonra tekerleğe 2. bir bağlantı oluyor. Şanzıman ufak scooterlardaki gibi direk tekerleğe bağlanmıyor.

espresso
25 Eylül 2020, 11:34
Doğru (Tmax'in nasıl olduğunu biliyorum...) ama scooter deyince insanın aklıma ilk Tmax gelmiyor hani, Tmax istisna :)

Sonuç ve esas olarak; scooter dediğiniz kayışlı olur, scooter kullanmak isteyen adama zincir temizleyeceksin yağlayacaksın arada bir gereceksin falan derseniz küfür eder :)

scooter sevmemin en büyük nedenlerinden biri sele altındaki kocaman bagajı sayesinde arkada çantaya ihtiyaç duyurmaması, ikinci en büyük neden de zincir temizlemek yağlamak falan uğraştırmaması. zamanı geldi mi bakımını yaptır, geri kalan zamanda kontağı çevir bin git oh ne rahat.

Robinson_C
25 Eylül 2020, 12:12
Fiyat bellimi arkadaşlar,

4strings
25 Eylül 2020, 12:47
Bahsi geçen yeni modeli henüz görmedik, bilemiyoruz. Elimizde fikir yürütmek için sadece integra var. Hem scooter hem vitesli motosiklet kullanmakta olan bir olarak; integra da bagaj yok (gibi bir şey), zincir yağlamak var ama motosiklet gibi de viraj yok. Scooterin en avantajlı bulduğum özelliklerinden hiç birisi yok. Hiç anlamadım ben onun felsefesini. Bence NC750x (otm) integradan daha fazla scooter bagajından dolayı. Ne var ki büyük hacimde şehirlerarası yol yapılacağını düşünerek bu otomatik vites işini güvenli bulamadım hiç. Şehir içinde de o hacim zaten anlamsız. Sonuç olarak yeni motor da integra gibi olacaksa, en fazla onun kadar tutabilir ki tutmama ihtimali yüksek.

yokon
25 Eylül 2020, 12:58
Tanıtım videolarından anladığım kadarıyla İntegra'ya makyaj yapıp Forza diye satacaklar. İsim değişikliği olacak yani.

Hırbonen
25 Eylül 2020, 16:30

https://youtu.be/zBhgvpPdaHc

Goruldugu uzere dct cok pis tokatliyor..haa bir maxi skuterde bakilacak tek kistas performans degil tabi..sen cok ovdun diye bulup koydum bunu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kymco

Olm biz sonuna kadar Kymco'cuyuz.
Buda son çıkan modeli.
https://www.kymco.com.tw/motor/krider-400
Bitircez olm piyasayı.

Sallami,valla kimco da fena degilmis hani..tmax i performans olarak tokatliyor sanki..

Nikkfurie
25 Eylül 2020, 17:32
https://youtu.be/zBhgvpPdaHc

Goruldugu uzere dct cok pis tokatliyor..haa bir maxi skuterde bakilacak tek kistas performans degil tabi..sen cok ovdun diye bulup koydum bunu......

ben şehir içi CVT nin daha iyi olduğunu belirttim , bagaj ve kayış avantajı olduğu için de Tmax ı övdüm , otoyolda hacim farkıyla Honda alır sebep DCT değil ,
hem kendinle bile çelisiyorsun :) sen değilmiydin az yaktırıcam diye günlerce koca Africa Twini 60 km hızla süren :D şimdi bu performans videolarına ilginin sebebi ne ;)

YasinC
25 Eylül 2020, 17:43
Aprilia 850 serisi scooter var. Kullanmadım ama ışıklarda vs baya kesiştik. Baya iyi gidiyordu hatta vstrom dan iyi

Hırbonen
25 Eylül 2020, 17:43
ben şehir içi CVT nin daha iyi olduğunu belirttim , bagaj ve kayış avantajı olduğu için de Tmax ı övdüm , otoyolda hacim farkıyla Honda alır sebep DCT değil ,
hem kendinle bile çelisiyorsun :) sen değilmiydin az yaktırıcam diye günlerce koca Africa Twini 60 km hızla süren :D şimdi bu performans videolarına ilginin sebebi ne ;)

Ahahaa ya nikicim tmax in cvt sini ove ove bitiremdin ama kimco dan farkini goremedim..

Haklisin,hacim farki var.Fakat aradaki bu farki 4 hp nin degil dct nin yarattigini dusunuyorum ben..

Bi de su var,daha yuksek cc , dct var fakat fiyati uygun..yani ne kadar ekmek o kadar kofte diyemiyosun burda.

Ayrica bagaj olursa ki bence yuzde yuz olur vee bir ton ekstra ile gelecek bu alet cok muhtemeldir ki senin bile aklini celer..

Ha bu arada performans varr fakat yakiti da daha iyiiii..daha ne ister insan..kayis istersin simdi sen

Nikkfurie
25 Eylül 2020, 17:53
Ahahaa ya nikicim tmax in cvt sini ove ove bitiremdin ama kimco dan farkini goremedim..

Haklisin,hacim farki var.Fakat aradaki bu farki 4 hp nin degil dct nin yarattigini dusunuyorum ben..

Bi de su var,daha yuksek cc , dct var fakat fiyati uygun..yani ne kadar ekmek o kadar kofte diyemiyosun burda.

Ayrica bagaj olursa ki bence yuzde yuz olur vee bir ton ekstra ile gelecek bu alet cok muhtemeldir ki senin bile aklini celer..

Ha bu arada performans varr fakat yakiti da daha iyiiii..daha ne ister insan..kayis istersin simdi sen

sadece beygire bakma tork farkı çok daha fazladır , valla şehir içi benim 150 cc Piaggio Medley den daha iyi olamayacağı için aklımı çelemez.. Integranın Xadv versiyonu da var birde onun fiyatına bak , tmax ın fiyatını xadv ile karşılaştır bakalım.

Hırbonen
26 Eylül 2020, 15:39
sadece beygire bakma tork farkı çok daha fazladır , valla şehir içi benim 150 cc Piaggio Medley den daha iyi olamayacağı için aklımı çelemez.. Integranın Xadv versiyonu da var birde onun fiyatına bak , tmax ın fiyatını xadv ile karşılaştır bakalım.

Ohooo niki,yazdiklarimi hic okumuyosun ama.Yukarda zaten x adv fiyati uzerinden gittim

115.000 tl - 155.0000 tl.

XGAMER
02 Ekim 2020, 18:04
https://youtu.be/TJqNUc0xTYU

tommygun
02 Ekim 2020, 19:42
Bu hormonlu scooter işi bizim motosiklet jenerasyonunda tuttu. İleride Fireblade logolu scooter yaparlarsa garipsemem.

Ahmetbahadır
03 Ekim 2020, 01:58
Forza 750 ile ilgili konu açtım 2 gün önce, daha doğrusu açmaya çalıştım ama bir türlü ve de nedense muhterem yöneticimizin onayından geçmedi. Sonra dün bir kez daha denedim. Yine yönetici onayına düştü ve de bir gelişme olmadı. Forum desteğe mesaj attım dün gece. Onunla ilgili de bir dönüş olmadı.

Zaten 10 yılda bir falan konu açıyorum.

2030 gibi görüşürüz :)

Abi ayıp etmişler, seni tanısalar yapmazlardı muhtemelen.Bu arada ben de çoook memnun bir forza 250 kullanıcısı olarak 750'liği heyecanla bekliyorum.Defalarca integra almaya niyetlenmiştim ancak her seferinde bagaj yüzünden vazgeçtim.Tabi sonradan fiyatlar uçtu gitti, iyiki de forza almışım diyorum..

Hırbonen
15 Ekim 2020, 22:29
https://www.youtube.com/watch?v=jaUD67wiyQk&ab_channel=HondaMotorcyclesEurope

Bence guzel olmus..

cagatay117
17 Ekim 2020, 22:14
Motor ortaya çıktı, kimseden yorum gelmedi çok ilginç. Değerlendirme yapmak isteyen üstad yok mu ? Bence Integra'dan daha iyi ve daha çok tutar. Fiyatı belli olmadan yorum yapmak zor ama ilk bakışta öyle duruyor.

Hırbonen
18 Ekim 2020, 22:02
Motor ortaya çıktı, kimseden yorum gelmedi çok ilginç. Değerlendirme yapmak isteyen üstad yok mu ? Bence Integra'dan daha iyi ve daha çok tutar. Fiyatı belli olmadan yorum yapmak zor ama ilk bakışta öyle duruyor.

Ben bir ustad olarak degerlendirme yapayimm o zaman.

Bu skuter cok can yakar..

İddia ediyorum,yuregi olan varsa ciksin karsima..
Bu motor sadece Turkiye de degil,(burda zaten rakip tanimaz)avrupa da en cok satan maxi skuter olacak..evet.