PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boyadan anlayan yardımcı olsun lütfen

lazki123
31 Mayıs 2020, 10:41
Abilerim Merhaba sym fiddle 3 sahibiyim motorun eski sahibi motoru galiba ya boyamış yada boyatmış ama benim tahminim boyamış sadece ön tarafı çünkü bi kısmı pürüzlü ve düz çizgiler olmamış bende tekrar boyamaya karar verdim ilk önce bi boyacıyla konuşayım fiyat alıp boyatayim dedim ama kendim yapsamda olmazmı hem bu karantina günlernde iş çıkar diye düşündüm siz tabi boyama götür boyacıya derseniz haklı bi sebeble götürürüm. İlk önce size sorum şu yapacağım aşamaları anlatacağım ve eklemem yada çıkarmam gereken bişey varmı söylemeniz. Polisan marka akrilik sprey boya tercih ediyorum. Önce sulu zımparayla parçayı zımparalıyorum üstündeki vernik ve boya gidene kadar sonra üstüne Beyaz astar atıyorum Çok ince. astar kuruyunca siyah parlak sprey boyayla Bir kat sonra ikinci katı atıyorum ve parlak vernikle yine 1 ve 2 kat atıyorum bitiyor böyle yaparsam sorunsuz olurmu 😊

'-'
31 Mayıs 2020, 10:50
folyo öneririm

zeynelhazan
31 Mayıs 2020, 10:51
Polisanı yarım sprey kullandıktan sonra ateşe attım... Bendeki kutu bozuk olabilir bilmiyorum köpüklü atıyordu ve hiç tutunmadan akıyordu.

Arabayı boyarken boya yaptırdığım oto boyacıdan sprey tavsiyesi istedim Presto diye bişey verdi, ben tutmasından vs çok memnun kaldım tavsiye ederim.

lazki123
31 Mayıs 2020, 10:56
Ona bir bakayım teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Polisanı yarım sprey kullandıktan sonra ateşe attım... Bendeki kutu bozuk olabilir bilmiyorum köpüklü atıyordu ve hiç tutunmadan akıyordu.

Arabayı boyarken boya yaptırdığım oto boyacıdan sprey tavsiyesi istedim Presto diye bişey verdi, ben tutmasından vs çok memnun kaldım tavsiye ederim.

folyo öneririm

Bakim teşekkürler

Kural [ Z ]
31 Mayıs 2020, 11:05
Vernikten sonra yine çok ince su zımparası ile pürüzleri düzeltmen ve/veya pasta cila uygulaman doğru olur.

Bunlar için toplam masraf ve iş gücü hesapla. Boyacı fiyat farkı yine çok çok fazlaysa kendin deneyebilirsin. Yoksa boyattır gitsin derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Polisanın boyaları oldukça iyidir. Köpüklü atıyorsa nozzle tıkanmış olabilir, yüzey temiz olmayabilir, tutunmadan akıyorsa astar uygulanmamış uygunsuz yüzey veya çok yoğun uygulama yapılıyor olabilir.

Boyayı ince katlar halinde ve sonraki katı uygulamadan önce boyanın (bu kısım önemli) neredeyse kurumak üzereyken uygulanması doğrudur. Polisan' ın CARAT tipini aldıysanız o boya sulandırılmış dekoratif boya olduğu için kat yoğunluğunu farketmediğinizden akmasına neden olmuş olabilirsiniz.

ogzcngdk
31 Mayıs 2020, 11:33
Sırasıyla yazıyorum.
-600 zımpara ile yüzeyi ıslatarak zımparala, derin çizikler gitmiyorsa önce 360 ile zımparalayın. Eski boyanın tamamen kalkmasına gerek yok yüzeyde kılcal çizik oluşturmak yeterli.
-astarı normal bir şekilde atın
- boya birinci kat 15 cm uzaktan atın.
- boya ikinci katı daha yakından yoğun atın.
-gerekli olursa üçüncü katı atın.
- vernik birinci kat boya tam kurumadan atılmalı 15 cm uzaktan
-vernik ikinci kat daha yakından yoğun

Daha sonra bir gün kurumaya bırakın darbe almasın.
Boyalar arası en az 10 dakika bekleyin, YouTube'dan boya uygulaması izleyin tekniği öğrenin. Kolay gelsin.

lazki123
31 Mayıs 2020, 23:14
Sırasıyla yazıyorum.
-600 zımpara ile yüzeyi ıslatarak zımparala, derin çizikler gitmiyorsa önce 360 ile zımparalayın. Eski boyanın tamamen kalkmasına gerek yok yüzeyde kılcal çizik oluşturmak yeterli.
-astarı normal bir şekilde atın
- boya birinci kat 15 cm uzaktan atın.
- boya ikinci katı daha yakından yoğun atın.
-gerekli olursa üçüncü katı atın.
- vernik birinci kat boya tam kurumadan atılmalı 15 cm uzaktan
-vernik ikinci kat daha yakından yoğun

Daha sonra bir gün kurumaya bırakın darbe almasın.
Boyalar arası en az 10 dakika bekleyin, YouTube'dan boya uygulaması izleyin tekniği öğrenin. Kolay gelsin.

Teşekkürler dediğin gibi yapıl before after yapıp sizlerle paylaşırım