PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İTÜ'lü Gencin Katili Motosiklet Hırsızı !

Sayfa : 1 [2]

arndiol
13 Eylül 2019, 10:37
Bunları azaltmak mümkün, İskandinav ülkeleri, İzlanda. Belli koşullar gerekiyor bence = Nüfus yoğunluğu az olacak, göç hareketleri az olacak , kişileri kontrol etmek kolay olacak, kanun esnemeyecek ve herkese eşit olarak uygulanacak, vatandaşlar kanunun uygulanması için inisiyatif alacak ve idare bunu destekleyecek. Gerisi otomatikleşiyor zaten.

Valla hocam bizdeki serseri göçü az geldiği için dış ülkelerden it kopuk doldurduk.
Yukardakileri bırak yapmayı, çözüm amaclı birşey düşündüklerini zannetmıyorum

The Dude
13 Eylül 2019, 11:07
Bunları azaltmak mümkün, İskandinav ülkeleri, İzlanda. Belli koşullar gerekiyor bence = Nüfus yoğunluğu az olacak, göç hareketleri az olacak , kişileri kontrol etmek kolay olacak, kanun esnemeyecek ve herkese eşit olarak uygulanacak, vatandaşlar kanunun uygulanması için inisiyatif alacak ve idare bunu destekleyecek. Gerisi otomatikleşiyor zaten.

onlarca çocuğa sistemli olarak tecavüz edilmesine "bir kereden bir şey olmaz" diyenlerin yönetici olduğu ve destekleyenlerin de az olmadığı memlekette dediklerinin yapılabileceğine dair inancın var mı?

drtayfun
13 Eylül 2019, 11:13
Halka inancım yok. Zihinsel ve ideolojik bir çöküş ve yeniden uyanış gerekiyor, "Kurtuluş Savaşı" gibi.

arndiol
13 Eylül 2019, 11:16
bknz.

https://tr.euronews.com/2019/01/15/turkiye-de-siddet-son-4-yilda-yuzde-69-artti-sirnak-ta-suc-yok-istanbul-ilk-sirada

drtayfun
13 Eylül 2019, 11:33
bknz.

https://tr.euronews.com/2019/01/15/turkiye-de-siddet-son-4-yilda-yuzde-69-artti-sirnak-ta-suc-yok-istanbul-ilk-sirada
Öyle haber olmaz. Kişi başı düşen şiddet oranı sayılır. Yoksa tabii ki en kalabalık yerde tüm sayılar yüksek olur. Gazeteci dolandırıcılığı işte.

arndiol
13 Eylül 2019, 11:35
Öyle haber olmaz. Kişi başı düşen şiddet oranı sayılır. Yoksa tabii ki en kalabalık yerde tüm sayılar yüksek olur. Gazeteci dolandırıcılığı işte.

hocam zaten ben sıralama olarak değil ülke genelinde artan %69 artış için yolladım haberi.

Bunun kalabalık yerde olmasıyla alakası yok ama doğru yanlış tartışılır orası ayrı.

drtayfun
13 Eylül 2019, 11:39
Anladım. dediğimi doğruluyor, kalabalık yerleri kontrol edemiyor devlet, tenha yerler kolay.

hn33
13 Eylül 2019, 12:19
tam idamlık