PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üsküdar'da feci kaza! Otomobil motosiklet grubuna daldı !

Sayfa : [1] 2

HRider
23 Haziran 2019, 02:07
D-100 Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti. Otomobilin çarptığı diğer motosikletteki iki kişi ise ağır yaralandı.

Kaza, D-100 Karayolu Acıbadem mevkiinde saat 22.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Kadıköy istikametine ilerleyen 34 RB 590 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yolda ilerleyen bir motosiklet grubundaki Berkcan Karabulut'un kullandığı 34 FV 2892 plakalı motosiklete çarptı.

Kontrolden çıkan otomobil, aynı gruptan 34 KK 833 plakalı motosiklete çarptıktan sonra bariyere vurarak durabildi. Çevredeki vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Polis ekipleri kaza yerinde güvenlik önlemi aldı. Sağlık ekipleri motosiklet sürücü Berkcan Karabulut'un hayatını kaybettiğini belirledi. Diğer motosikletteki İlkan Barışkan ve Furkan Ayaz kazada ağır yaralandı. Yaralılar Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=x3xSfHcUTBU

https://www.youtube.com/watch?v=sYqEM_rgy8w

https://imagizer.imageshack.com/img921/8651/L6aHRa.jpg

numan
23 Haziran 2019, 02:12
Bir grup motosikletli arkadaşlar orta üstü süratte giderken önde giden Mt09 lu surucu orta seritteyken Civic soldan ortaya geçerek bu arkadaşa çarpıyor. Arkadan cbr650file gelen diğer kişi de kaydırıyor. Videosu mevcut, 09daki genç maalesef hayatını kaybetmiş. Diğer motordaki iki kişi yaralı.

HRider
23 Haziran 2019, 02:27
Bir grup motosikletli arkadaşlar orta üstü süratte giderken önde giden Mt09 lu surucu orta seritteyken Civic soldan ortaya geçerek bu arkadaşa çarpıyor. Arkadan cbr650file gelen diğer kişi de kaydırıyor. Videosu mevcut, 09daki genç maalesef hayatını kaybetmiş. Diğer motordaki iki kişi yaralı.

Çok yazık olmuş gencecik te çocukmuş. Soldurdular vallahi..

natila
23 Haziran 2019, 07:10
Kasti olarak motosikletin üzerine sürmüş olabilir ki öyle gözüküyor... motosikletlere olan bu kin ve nefret ne zaman bitecek? Allah rahmet eylesin...

mgora
23 Haziran 2019, 07:33
Öncelikle Hayatını kaybeden kardeşimize Allah rahmet eylesin , yakınlarına sabır versin.

Kazalar ve Ölümlerden aynı zamanda ders çıkarmalıyız , İstanbul trafiğinde şöyle bir durum var insanlar bazen herkesi kendileri kadar yetenekli-becerikli-iyi sürücü sanabiliyor.Oysa ıskaladığımız nokta ehliyeti olan(hatta olmayan) herkes trafiğe çıkabiliyor.Hayatta karşılaştığımız herkes trafikte olabiliyor.

Egsoz hayat kurtarır diyenler oluyor , görünürlüğü arttırıyor ama mesela bazı insanlara panik yaptırabiliyor ben bile bazen arkamda egsozlu bir motosiklet varsa tedirgin oluyor hele grup sürüşlerinde hangi motor nerede anlamak güçleşiyor.Ben burada da sürücünün yol vermek istediği düşüncesindeyim.Bazı arkadaşlar "herkes bize karşı , bizi kimse sevmiyor" gibi bir yaklaşım içinde bence hatalılar.Ben İstanbul trafiğinde genelde saygı görüyorum.Özel olarak bir harekete maruz kalmadım(kalabilirim ama istisna).

Unutmayalım ki trafikte süper sürücülerle beraber değiliz , panikleyebilirler,görmeyebilirler (nasıl ayrılık sevdaya dahil ise bunlarda trafiğe dahil) ve bence en azından şehiriçinde kalan otoyollar organize olmayan grup sürüşlerine çok uygun değil.

Ölüm üzücü , genç ölüm daha üzücü.Rüzgar karşımızdan eserken bir anda asfaltta yuvarlanabiliyoruz bunu unutmamak gerekli.

Allah rahmet eylesin.

tommygun
23 Haziran 2019, 08:20
Allah rahmet eylesin, ben de Instagram'da kaza videosuna denk geldim. Hayatını kaybeden Mt09 sürücüsünün ismi alttaki yorumlarda yazıyor.

caglar48
23 Haziran 2019, 08:26
Ayıptır söylemesi baya merak ettim ve bulamadım ya

istanbu_gezg
23 Haziran 2019, 08:46
https://twitter.com/Kartal_GolGolGo/status/1142578787068067840?s=19

https://www.olumhaberi.com/berkcan-karabulut-istanbulda-otomobilin-motosiklete-carptigi-kazada-oldu/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2154946164560225&id=100001345884970

https://www.instagram.com/berkcankrblt/

bu çocuk daha çok genç biriymiş bir kez daha üzüldüm , şimdi gelin beni sopalayın niye ynei başlayan herkese scooter aldırıyorum gidemesin abi 100-130 km en yüksek hızı olsun herkese nmax önermeye devam edicem hem trafiği iyi tanısın hem çevreyi maksimum gördün... sopalayın beni topunuz gelin..... 20 yaşında yok bu adam galiba fotolalra göre....

Merhum erdem arkadaşımın çok sevdiği şarkıyı bırakıyorum buraya

https://www.youtube.com/watch?v=Wf9cXdBwzro

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

23 yıllık motorcuyum. geberen geberiyor bu zamazingoda. sağlamak diye bişi yok trafikte. geberip gidiyorsun kural ihlali yapınca. sollayacaksın. yol senin oyun alanın değil aptal oğlu aptal.

not: r1200gs

edit: bir sürü salak arabanın suçlu olduğunu sanıyor. lan bu kadar gerzek neden bu memlekete üşüştü? bu toplum ne zaman bu kadar aptallaştı? neyse geberip gitsin salaklar...
23.06.2019 04:45 ~ 04:52 kuduzdoktorhektor

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

adam neredeyse zil takıp oynayacak biz motorcu haklı demiyoruz ama zil takıp da oynamadık arabacıyada küfür etmedik...

caglar48
23 Haziran 2019, 08:48
Araba sürücüsünün olayı anlattıgı ses kaydında motorlar 150 200 ile gelip bana çarptı dıye kıydıgı cana bıle saygı duymayıp yalanlamasından sonra annesinin acı icinde ölmesi dileğiyle

natila
23 Haziran 2019, 09:41
Sabahın 3 ünde yoğun trafikte motosiklet arabayı sağlarken araba motosikleti göremiyor, tabiı trafik çok yoğun o saatte...motorcu suçlu sağlıyor çünkü arabayı... bi de 200 km ile gidiyor... kim inanır buna?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Saatte 200 km ile gide motosiklet grupları varmış Türkiyemde, bi de içlerinde chopperlar da var... helal olsun...

TIGERSHARK
23 Haziran 2019, 09:43
Kazanın büyük oranda suçlusu sinyal vermeyip, aynaya bakmadan şerit değiştiren civic

pikatel34
23 Haziran 2019, 10:27
bu kadar hiza gerek yok.trafikte kimse seni dusunmez sen kendini kollayacaksin.yazik olmus gencecik cocuga ozellikle de ailesine

okaplan
23 Haziran 2019, 10:49
2. Videoda 8. Saniyeyi gorunce kapattim, bu sekilde yapilan grup surusunde ölüm de cok olur sakat kalmada. Arkadaslar inanilmaz gereksiz riskler alarak sürüyorlar ve bu olay oluyor, ölene rahmet yaralilara acil sifa dilerim ama malesef dogal secilim islemeye devam ediyor..

sativus
23 Haziran 2019, 10:57
Çok üzüldüm ya. Allah rahmet eylesin..
Bu arada tek sebebi hıza bağlamamak gerekiyor. Scooter 70 ile giderken dahi böyle bir kaza yaşanabilir, 70 ile giderken kesin ölmezsin diyebilir misiniz?

sey_47
23 Haziran 2019, 11:04
Unal turan ozentisi su gerizekalilardan uzak durmak gerek. 1.5 gbi findik motorlu arabaya spoiler takan paul walker kesiliyor memlekette.
Allah rahmet eylesin kardesimize. Dikkat etmek gerek.

Motorcuyuz sagdan gecmiyoruz desek yalan olur. Hepimiz yapiyoruz bunu.
En dikkat etmemiz gereken tipler bunlar iste. Kendilerinden hizli giden yok saniyorlar, aynaya bile bakmadan saga geciyor. Makas atacak cunku. Apacilerden kacin beyler gozunuzu seveyim.
Rahmetlinin instagramina baktim, son videosu da ona benzer. Arkadasi midir bilmem ama, sag gecen s2000i yine saglayip, tekere kaldiriyor. :(

AzÇok
23 Haziran 2019, 11:48
Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabırlar dilerim. Bu olayda bir çokları için mesajlar var. Fakat sıcağı sıcağına yorum yapmak doğru olmaz.

Cyan
23 Haziran 2019, 11:51
Yazık, Allah rahmet eylesin.

Arkadaşlar trafikte, özellikle de gece vakti böyle gereksiz agresif hareketler yapmayın; ölüp gidince suçun kimde olduğu hiç önemli değil... Hep defansif sürün.

gerivites
23 Haziran 2019, 12:09
Sağlı sollu sinyalsiz giden motosiklet olunca sorun yok ama araba olunca kasıtlı yaptı deniyor. Hatayı aramaya kendimizden başlayalım. Düzeltmeye kendimizden başlayalım. Aksi halde arabadaki adam servise biz hastaneye gideriz.

Sadistic
23 Haziran 2019, 12:33
0:18 e bakarsanız kaza o volkswagen polo ile de olabilirdi. Sağlamalar, sürekli şerit değiştirmeler falan kaza kaçınılmaz olmuş. Sakin şekilde grup sürüşü yapmak varken ölen öldüğü ile kalmış.

peyloride
23 Haziran 2019, 12:34
Şahsi olarak düşüncem adam bilerek ve isteyerek motorcunun üstüne kırmamış. Keza ilk çarpışma olduktan sonra araç gayet düz bir şekilde gidebilecekken bir anda bütün frenlere basıp bariyerlere giriyor. Motorcuyu görmediği, yol vermek ya da başka bir sebepten sağa geçtiği, motorcuya çarptığı için ne oluyor diyerek paniklediği ve bu yüzden frenlere asılıp bariyere girdiğini düşünüyorum.

Bilmediğim/görmediğim bir durum mevcut ise aydınlatabilirseniz sevinirim.

< iLk@yy >
23 Haziran 2019, 13:22
allah rahmet eylesin ama motosikletin sürücüsü de araç sürücüsü kadar hatalı

arabaya yaklaştığı nokta araç sürücüsünün kör noktası ve bir anda sağına geçiyor zaten pek yavaş değiller grup olarak
araba sürücüsü haklı mı kesinlikle değil ? aynayı muhtemelen çok önceden kontrol etti ve o an boş sandığı şeride daldı ama sinyal vermemiş / makasa girmeye kalkıyor / şerit değiştirmeden hemen önce tekrar aynaya ve kafasını çevirip kör noktasını kontrol etmiyor yine.

grup sürüşlerini bu yüzden sevmem kortejlere bile katılmam hatta bu sebepten.

geçmiş olsun millet olarak umarım akıllanabiliriz.

Lucas
23 Haziran 2019, 13:47
Allah rahmet eylesin, ailesine sevenlerine sabırlar dilerim.
10 sene önce olsa otomobil sahibine küfürler ediyor olurdum, şimdi ise ne gerek vardı böyle motosiklet kullanmaya diyorum.
Otomobil sürücüsü de aracından belli ki genç bir arkadaş. Keşke iki sürücünün yolları 10 sene sonra kesişseymiş.

YZFR25
23 Haziran 2019, 14:45
Kazanın büyük oranda suçlusu sinyal vermeyip, aynaya bakmadan şerit değiştiren civic

Maalesef öyle ama gel de anlat millete. Youtube videosu yorumlarına baktım, adam gelmiş terörist motorcular demiş videoyu koyan kalp atmış falan. Sinyal vermeyip şerit değiştiriyorsun adamı öldürüyorsun ama terörist olan motorcu oluyor.

yaşlıveacemi
23 Haziran 2019, 15:05
Çok üzüldüm. Vefat eden arkadaşa rahmet yaralılara şifa yakınlarına sabır dilerim. Ölüm bu kadar pisi pisine olmamalı.

retox70
23 Haziran 2019, 15:11
10 küsür sene oldu , Turgut( Bikerdodi) vardı körfez pisti dönüşü grup sürüşünde kaza geçirmiş, engelli kalmış 4-5 sene sonra vefat etmişti. Kazasını çok tartışmıştık. Grup sürüşlerinde dikkat edin arkadaşlar, bir arabanın yanından egzozu bağırta bağırta geçince adam korkabiliyor, panikle sağ sol yapabiliyor. Yol vermek isteyebiliyor. Arkadan gelen kaçamıyor. Motor altınızdayken yakalanmaz , yenilmez değilsiniz. Kemikleriniz kırılabiliyor ve ölebiliyorsunuz. Yapmayın 3-5 sene motor kullanıp otoyollarda gazlayıp burada insanlara ders vermeyin.
Ölen arkadaşa Allah rahmet eylesin. Allah ailesine sabır versin.

http://www.ikiteker.org/images/haber-resimleri/Turgut%20BORA.jpg

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/o-motora-yine-binecegim-9241976

Reşit
23 Haziran 2019, 16:09
Fuat Domaniç'in güzel bir sözü var. "Göktaşı gibi gitmeye gerek yok abi"

Bunların yaptığı ne yazık ki grup sürüşü değil, sidik yarışı. Kimin ne yaptığı belli değil, 10 saniyede anlaşılıyor kendileini nasıl bir belaya sürükledikleri. Araç sinyal vermedi, önüme kırdı vs haklısın ama ölüsün! Yazık değil mi 21 yaşında göçtü gitti. Arkadaşlar haksız olun ama hayatta olun. Allah rahmet eylesin.

10 yıldır edindiğim tecrübelerden yola çıkarak şu şekilde motosiklet kullanıyorum,

* Tanımadığın adamlarla grup sürüşü yapma, illa yapacaksan sürüşünü bildiğin kişilerle ve maksimum 4 motosiklet sür
* Zorunda değilsen karanlıkta motosiklet kullanma
* Kullandığın motosiklete saygı duy ve onun kabiliyetinde olmadığını bil
* Her yıl aldığın eğitimleri tekrarla
* Hız yapacaksan İstanbul Park'a git(Artık 2 gün birer seans olmak üzere 100 lira, kimse pist pahalı demesin)

Hayatta kalmamız dileğiyle..

Discordian
23 Haziran 2019, 16:30
Acı bir haber umarım tekrarı yaşanmaz, bunun benzerini ben cbf 150 kullanırken yaşadım kaza yaptığım sırada 60km hızdaydım, arkadan gelen araba yoktu, olsaydı bende sıkıntı yaşıyabilirdim, sürat kazalarda etken olabiliyor, ama yaşanan kazaları sadece güçlü makinalara bağlamak saçma geliyor, güç doğru kullanıldığında her zaman iyidir, zaten bilinçli kullanılmadığı zaman cc farketmiyor motor tehlikeli

okanbagiscan
23 Haziran 2019, 16:48
Civic teki de muhtemelen öndeki arabayı sağdan geçmek için orta şeride geçiyor.Agresif şerit değiştiriyor.Herkes rallici mübarek.Müzik dinliyor belkide motorları duymamış da olabilir. Zaten motoru gördüğünü hiçbirimiz düşünmüyoruz.Motorculara baksan onların sürüşünün de elle tutulur yanı yok.

Sonuç herkes hatalı ama motorcu ölü.

alp_tunay
23 Haziran 2019, 17:21
Şu başlığı beğenmedim..Hemen yapıştırıyorsunuz araba motorlara daldı diye...
Ne dalması.. Dalan falan yok... Nesnel ırkçılık yapmayın kardeşim..
Adam sağ şeride geçerken yanındaki motoru deviriyor gerisi ondan sonra oluyor... Araba değil motorlar dalıyor...
Çekirge sürüsü gibi sorumsuzca gurup olarak motor sürmenin en büyük tehlikesi bu zaten...
Herkes en hızlı benim en kral benim havasında... Ve kaçınılmaz son...
Allah rahmet eylesin arkadaşımıza..Daha gençmiş...

Fr.Sante
23 Haziran 2019, 17:28
Type-r sinyal verip sağ şeride düzgün geçiş yapsa kaza dün gece olmasa bile bu sürüş stiliyle yarın başka bir araçla kaza olurdu. Olayı her yerden takip ettim hani anlık bi gazlama olsa neyse. Grup Haliç'ten gazlaya gazlaya makaslarla oraya kadar gelmiş. Vefat eden kişinin gerek motorla gerek arabayla kural ihlalli videoları var.

Ondan sonra motosikletler trafik teröristi oluyor. Allah rahmet eylesin diyecek bişey yok.

pinkcrow7
23 Haziran 2019, 18:10
Her gün köprü kullanıyorum . Motosiklet süren arkadaşlar hep bir aceleniz var. Yardira yardira gidenler mi dersin,daracık yerden geçerken bir korna yapmadan yanımdan geçenler mi dersin,slalom yapanlarmı hangi birini sayayım.

MahmutBiner
23 Haziran 2019, 18:43
Arkadaşlar ölen bir taraf olduğunda hala karşı tarafı eleştirip, suç buluyoruz... Yıllardır bu tip kazalar bitmedi, bitmeyecek kendimizi eleştirmediğimiz sürece. Bu kazalar ders olsun hepimize diyoruz öylede olmuyor. Araba sürücüsü haksız diyip içimizden geldiği herşeyi söyleyip rahatlıyormuyuz ? Son yıllarda yaşanan tüm büyük motosiklet kazalarını düşünün başka bir araçla yapılmadığında bile yol böyleydi lastik şöyleydi deniliyor..

Bu tip kazalar artık herkes için bir ders olmalı. Araç sürücülerinin birer insan olduğunu unutmayın yolda giderken aniden bir araçtaki vatandaş kalp krizi geçirebilir önünüze bir insan çıkabilir ( otoyol bile olsa ) bir hayvan çıkabilir. Karşı yönden uyuyarak direksiyon hakimiyetini kaybetmiş bir otomobilde olabilir bu. Eğer bunları düşünmeden hala motosiklette gaz açıyorsanız lütfen daha fazla sevdiklerinizin ve bizlerin canını acıtmamak için motosikleti bırakın. Lütfen bir abiniz bir dostunuz bir kardeşiniz olarak rica ediyorum. Videoda arabadan hemen önce koca koca motorlarlar yan yana geliyor ??? Böyle tehlikeli hareketler yapmayın yanınızdaki çocukluğunuzdan beri büyüdüğünüz bir arkadaş bile olsa herşey bir anlık refleks. Durumu otomobil sürücü motosiklet sürücüsü diye genellemeyelim. Hergün scooter ile minik minik sağ şeritten giderken böyle koca motorlar beni görüp arabanın solundan geçiyor kaç kere sağdan giderken araba o egzoz sesinin korkusundan benim önüme kırdı kaç kere bilmiyorum. Bide bu durum bazen okadar hızlı oluyorki arkadan gelen motosikleti görmüyorum bile.. Motosiklet kullanırken evde sizi ve trafikteki diğer insanları bekleyenlerin olduğunu unutmayalım.

Kazada hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü kardeşimizin sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin.

Boldpilot
23 Haziran 2019, 19:50
Allah rahmet eylesin, öldükten sonra kimin haklı olduğunun bi önemi yok.
Haklı bile olsak haksızmış gibi davranmalıyız, bindiğimiz makinalar pist için üretilmiş olabilir, 200 küsür hızla ilerleyebiliyor olabilir ama pistte kullanmıyoruz. Trafiğin kuralları var eğer uymuyorsak ölümü, sakatlanmayı, öldürmeyi, sakatlamayı göze almışız demektir.Sabah bi video izledim, 07 li bi eleman yeşil fiorinocunun gazına gelip mal gibi düşüyor. Düşmediğini ve bi çocuğu altına aldığını düşünelim, başlık yine motosiklet terörü olacaktı.

ülkemiz insanının birbirine saygısı yok, sadece motosiklette böyle değil işim dolayısıyla İveco Eurocargo kamyon kullanıyorum şu sıralar, inanın koca kamyona da saygı yok. Böyle bi toplumda biniyoruz extra dikkatli olmamız lazım.

Angrypower
23 Haziran 2019, 20:14
Tek cümle ile; yazık, günah.

Keşke yaşasalardı ve birkaç kırık ile atlatsaydı o arkadaş...

hokahey
23 Haziran 2019, 20:36
Allah rahmet eylesin, öldükten sonra kimin haklı olduğunun bi önemi yok.
Haklı bile olsak haksızmış gibi davranmalıyız, bindiğimiz makinalar pist için üretilmiş olabilir, 200 küsür hızla ilerleyebiliyor olabilir ama pistte kullanmıyoruz. Trafiğin kuralları var eğer uymuyorsak ölümü, sakatlanmayı, öldürmeyi, sakatlamayı göze almışız demektir.Sabah bi video izledim, 07 li bi eleman yeşil fiorinocunun gazına gelip mal gibi düşüyor. Düşmediğini ve bi çocuğu altına aldığını düşünelim, başlık yine motosiklet terörü olacaktı.

ülkemiz insanının birbirine saygısı yok, sadece motosiklette böyle değil işim dolayısıyla İveco Eurocargo kamyon kullanıyorum şu sıralar, inanın koca kamyona da saygı yok. Böyle bi toplumda biniyoruz extra dikkatli olmamız lazım.

hee izledim ben o videoyu. çocuk gaza gelip teker yaparken ebesinin örekesini gördü :)

Ante
23 Haziran 2019, 23:03
Yakınlarının başı sağolsun. Allah rahmet eylesin.

oldcockroach
23 Haziran 2019, 23:10
Yine bedavadan biri katil biri merhum oldu. Allah rahmet eylesin.

sdirer
23 Haziran 2019, 23:17
“ lan na pıyorsun, lan na pıyorsun, salak mısın, ambulans çağırın “ diye bağırmana sebep olan işler yaparken aklın neredeydi? Yoldaki diğer insanların canını tehlikeye atacak işler yaparken aklınız neredeydi?
Meftaya rahmet ailesine sabır... gerisi boş...:pr:

TOTEMONS
24 Haziran 2019, 00:34
Hem kendi hayatınızı hemde başkalarının hayatını tehlikeye atan sürüş şekli.Akan trafikte böyle motosiklet kullanılmaz.Böyle kullanırsan bugün değilse yarın ölür gidersin.Sol şeritteki her araç sol şeridi devamlı ihlal etmemek için sağa geçer.Ya kardeşim itiraf edin dürüst olun her şeridi,emniyet şeridini bile kullanıyorsunuz sonrada bariyerde suç buluyorsunuz.Hız yap,makas at,milletin başını belaya sok,kendi ve başkalarının hayatını tehlikeye at birde üste çık.Videodaki motorlu apaçiler ve onlar gibi kullananların topunun ehliyetine el konulması lazım.
Vefat eden gence allahtan rhmet ailesine sabır diliyorum.
Unutmayın lütfen.İki şerit çizgisi arasında kalarak dünyayı turlasan kaza yapmazsın.

54RR
24 Haziran 2019, 01:12
Allah rahmet eylesin, bu tür olaylar yüzünden grup sürüşlerini sevmiyorum.

freewill
24 Haziran 2019, 02:36
Bu yüzden grup sürüşlerini sevmiyorum. Güvendiğim arkadaşlar olsa bile ya 50m önümde ya da arkamda gidin diyorum. Konuya gelecek olursak araç sürücüsüde apaçi motosiklet sürücüleri de. o gün olmasa o kaza başka zaman olacakmış zaten sürüşlerine bakılırsa. Yazık olmuş.

Levent
24 Haziran 2019, 03:32
Allah Rahmet Eylesin, geride kalanlara da sabir diliyorum.

Naçizane;
Kural olarak hem Otomobil, hem de Motosiklet sürücüsü aynı ihlal içerisinde. Hatta motosikletin 4lü flaşörleri yanar bir şekilde sürüşe devam ediyor olması yine kural olarak, araç sürücüsünün hatasından da maalesef +1 fazla.

Maalesef tecrübesizlik bir canımıza daha mâl olmuş, çok yazık ve çok üzücü, gencecik fidan, Allah mekanını cennet eyler inşallah.

Her iki tarafta eşit oranda hatalı;

Hız limiti : 80 (iki araçta daha hızlı)
Hatalı sollama, veya sağlama ( Her iki araçta aynı kusur içerisinde)

Hepimiz sağdan veya soldan geçiyoruz, bu inkar edilemeyecek bir gerçek, fakat her zaman daha öngörülü, daha bilinçli ve risksiz sürmek zorundayız,çünkü motosiklet üzerinde son hakkı kalmış Mario'dan daha farklı bir durum içerisinde değiliz. Çevredeki bütün araçları bir tehlike olarak nitelendirmek, ve sürüş dinamiğini bu yönde devam ettirmek şahsi felsefemdir, bir araç geçiyorsam, bütün ihtimalleri göz önünde bulundurup aksiyon planımı bu şekilde belirlerim, ve risk var ise, o işe girmem. Sonuçta WSBK'da sürmüyoruz. Lütfen herkes kendisine bu acı olaydan ders çıkartsın ve geride bıraktıklarını bu şekilde üzmesin.

Son olarak;

Birbirimizi kollamamız lazım, evet bu düşünceye katılıyorum, ve hak da veriyorum ama, çoğunluk sağlayıp haklı gözükmek için değil, Yiğidi öldür, hakkını yeme demişler.

Motosikletli kardeşimiz seyir hızından yüksek süratte olmasa, (Yani sağlı sollu manevralar yapmasa bu kaza olmazdı) Otomobil sürücüsü hatalı şerit değiştirmiş olurdu)

Otomobil sürücüsü hatalı şerit değişikliği yapmasa bu kaza yine olmazdı. (Motosiklet sürücüsü makas ata ata hatalı bir şekilde devam etmiş olurdu.)

Yani eğri oturup doğru konuştuğumuz zaman ortaya çıkan tablo naçizane fikrimce bu. Her iki tarafta hatalı, olan olduktan, ölen öldükten sonra bir faydası yok elbet, fakat bu yorum ölen arkadaşımız için değil, hataları görmek ve analiz etmek için bizlere fikir olması açısındandır. Katılırsınız, veya katılmazsınız, dediğimi gibi naçizane fikrim.

gondors1990
24 Haziran 2019, 09:14
İstanbul'da yaşayan biri olarak gece motosiklet sürerken çok tedirgin oluyorum.Zorunlu olmadıkta gece binmeyeye çalışıyorum.Hele ki cuma,cumartesi geceleri.Allah rahmet eylesin.Yakınlarına Allah sabır versin.

newmoto76
24 Haziran 2019, 09:40
Sadece motosiklet kullanan arkadaşlarda bazen görmüyor mu araç sürücüleri vs. gibi bir algı oluşuyor.. 20 kusur yıllık ehliyet sahibi hem motosiklet hemde otomobil sürücüsü ve eğitim almış bir sürücü olarak soyleyeceğim şu ki gece özellikle hızlı seyreden bir motosikleti farketmeme ihtimali çok yüksek.. küçücük bir far hüzmesinin anlık yer değiştirmesine konsantre olmak zor..

Şimdi asıl olay şu kimse buna değinmiyor. Bizim otoyollarımız, şehir içi dahil olmak üzere yererince aydınlatılmıyor. Karanlık bir sürüş seyri sözkonusu.. ŞEhirler arası yollarda bazı lokasyonlar çok daha kötü.. Evet hükümet yol yaptı ama aydınlatmadı.. uzunları yaksan bi dert yakmasan iki dert..

Bunların önünde ise katıksız berbat taşıt sürme durumumuz var.. Çok kötüyüz bu konuda..Motorsucuda, ticariciside otomobilciside berbat.. Bu memlekette trafik kesinlikle dikkatli ve iyi sürücülerin kendilerini sakınmalarından kaynaklı belirli bir düzende gidiyor. Buda %20-%30 arası max.. Önce düzgün taşıt kullanma konusunda devletin çok ciddi ceza uygulamaları gerekli.. Ayrıca devlet yolları düzgün yapacak ve aydınlatmaları düzgün sağlayacak..

Birde şu gazlama meraklılarına söylüyorum.. Bizim gençliğimizde ( 20 li yaşlardayken biz ) bu kadar araba ve deneyimsiz sürücü aynı anda trafikte olmuyordu.. Bir gazlama merakı almış gidiyor. Şu makas atma gerzekliği apayrı bir felaket..

Ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum..Allah rahmet eylesin..

Diyeceğim şu ki adam gibi taşıt kullanın.. Bu kadar kendini super sürücü sanıp bu kadar ölümlü ve dandik kazaya sebebiyet veren Bi ruslar var birde biz varız.. Yavaş gidin ve trafik kurallarına maksimum konsantrasyon ile uyun..

kurubuz
24 Haziran 2019, 09:57
Yine grup sürüşünde gaza gelme vakası. Yazık olmuş çocuğa. Otomobil elbette hatalı ama motorcu gaz açıp aradan fırlamasaydı bu kaza gerçekleşmeyecekti.

blacktulip
24 Haziran 2019, 10:24
Arabanın yaptığı haraket kesinlikle şerit değiştirme niyetli değil.
Motorcuların geldiğini görüp korkutmak ya da düşürmek amaçlı bir direksiyon manevrası gibi görünüyor.
Arabanın da spor bir otomobil olması nedeniyle motorcular gibi makas atıp yarış yapan bir tip olduğunu düşünüyorum.
Videonun uzun hali yok ama olay öncesinde araba ile yarış yapılmış veya yolda tartışma yaşamış olabilirler bu da arabanın yaptığı haraketi açıklar.
Allah rahmet eylesin.

Quad87
24 Haziran 2019, 10:38
"Arabacı suçlu" motosiklet kullanan değil ! Az üstte bir arkadaşın dediği gibi " ..Çekirge sürüsü gibi araç kullanmak.." . Olay tam da budur bence. "Arabacılar" zaten hatalı sürüyordu biliyoruz ama hatayı kendimizde hiç aramıyoruz maşallah !

Allah rahmet eylesin.

hachiko
24 Haziran 2019, 11:23
Tipik ayna kullanmayan sürücünün neden olduğu vahim kaza..Şu araçlardan her zaman 1 metre uzak durun kaçma şansınız olsun..Allah rahmet eylesin çok üzücü..

aggressive
24 Haziran 2019, 12:11
defansif sürüş yapmayan her motorcunun ardından hep bu yazıları yazmak beyhude artık arabacı suçlu motorcu suçlu ne önemi var ki

o artık hayatta değil,

unutulmamalı artisliğinde sonu figüranlıktır; artisliği göze alanda figüranlığa hazır olmalı.

ozansntrk
24 Haziran 2019, 14:09
çok acımasız oluyor biliyorum ama , en yakıt arkadaşım öldü , tek söylediğim yavaş gitseydi , insan boş yoldada ölebiliyor.bende ölürsem , benim içinde geçerli yavaş gitseydim :S