PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üsküdar'da feci kaza! Otomobil motosiklet grubuna daldı !

Sayfa : 1 [2]

serif abi
24 Haziran 2019, 14:24
Allah rahmet eylesin ,
Diyecek laf çogunluk zaten ikisinin de hatalı oldugu yazmış..

Çözüm kural kaide değil eğitim ve alt yapı malesef ikisi de ülkemizde eksik ..

Allah geride kalanlarına sabır versin.

Tommy
24 Haziran 2019, 15:01
Çok genç... çok yazık..Allah rahmet eylesin...Yaralanan genclere acil şifalar.

Gece zorunlu olmadıkça motora binme....Hele grup sürüşü gece gece tam kazaya davetiye.. Yağmurda binme..

Bu işin şakası yok, düşen ölüyor,bunları aklımızdan çıkarmamamız lazım.

Araba yavaşça sağa geçiyor,motor bir anda orda bitiyor. Motorcunun öngörmesi lazımdı. Bu ne acele,ne gereksiz..Gruplarda bir dolduruşa gelme olayı var.Kimlik değiştiriyorlar..

araltı
24 Haziran 2019, 16:23
Dörtlüleri niye yanıyor?

taşkın pekca
25 Haziran 2019, 12:13
Arkadaşlar eskiden İstanbul'da yaşıyordum şu anda İzmit'e taşındım İzmit'in trafiği,İstanbul kadar sıkıntılı değil çok şükür Allah İstanbul'da motosiklet kullananların yardımcısı olsun
Kazayı izledim Ölen kardeşimiz için çok üzgünüm Allah günahını affetsin mekanı cennet olsun geride kalanlara sabır versin
Şimdi hepimiz iyi kötü araç kullanıyoruz bu sebeple araç kullananların davranış tarzına aşinayız ama bir çok araç sürücüsü motosiklet kullanmadığı için maalesef bizim davranış tarzımıza aşina değiller bu sebeple trafikte şahsen agresif değil defansif olmayı daha çok yeğliyorum
KAZANIN ANALİZİNE GELECEK OLURSAK
videodan izlediğim kadarı ile araç sürücüsü sağ sinyal vermeden direkt orta şeride doğru kırıyor direksiyonu dolayısıyla ben o esnada araç sürücüsünün sağ aynaya baktığından şüpheliyim bana kalırsa araç sürücüsü dikiz aynasına bakıp arkasını kontrol etti belki göz ucuyla sağ aynasına da bakmış olabilir
işte o esnada o kontrolü sağladığı bölgede motosiklet yoktu hamlesini yaptığı esnada ise motosiklet sürücüsü tehlikeli alana zaten girmişti
burada yapılması gereken şey bana kalırsa araç sürücüsünün daha ayna kontrollerini yapmadan önce sinyal vermesi gerekliydi şayet böyle olsaydı bu kardeşimiz adamın niyetini anlar belki o hamleyi yapmazdı
motosikletli kardeşimizin ise bu kazada daha defansif sürmesi gerekiyordu

fakat tüm bunlar ışığında ecel denen bir kavramda var iş olup bittikten sonra öyle böyle olsaydı demenin de bir kalmıyor

ben şahsen trafikte bu tür makas atmak vb durumları yapmıyor araba kullanır gibi bir şeride giriyor ve öyle sürüyorum maalesef ülkemizdeki sürüş algısı bu yönde bu tarz sürüş ile en azından kaza ihtimalim daha azalıyor diye düşünüyorum he kendini bilmez biri gelir bana çarparsa oda ayrı bir olay

bana belki bu yorumdan dolayı kızacak olanlar olabilir fakat insan hayatının kıymetsiz olduğu bu ülkede önce bizler kendimizi kollamak zorundayız arkadaşlar

atalayalper
25 Haziran 2019, 13:21
Allah rahmet eylesin, çok yazık gerçekten... Lütfen çok daha dikkatli kullanalım yeri gelir gaz açılır ama sürekli aksiyon halinde İstanbul trafiğinde motor kullanmak inanılmaz tehlikeli. Bu bir oyun değil ve gerçek hayatta sadece bir can ve bir yaşam hakkınız var onu da sanki oyun oynarmış kadar umursamaz hareketlerle tehlikeye atmak çok ama çooook yanlış etrafımızda o kadar sevenimiz ailemiz eşimiz dostumuz çoluk çocuğumuz varken hele..

Dünyadaki hiçbir zevk insan hayatından önemli değildir etrafınızdaki genç arkadaşlara lütfen bunu anlatın, uyarın onları çünkü gerçekten adrenalinin de etkisi ile yola çıktıklarında hiçbir şeyi gözleri görmüyor. Bu genç arkadaşımız böyle yaptı diye demiyorum genel bir gözlem benimkisi.

Allah rahmet eylesin tekrar ve toprağı bol olsun.

Surinam
25 Haziran 2019, 15:00
Dörtleri yanan motorlu hatalı, video çeken motorlu da hatalı.

tyrung
25 Haziran 2019, 15:12
Dörtlüleri niye yanıyor?

Artistik ikaz > "Ben geliyorum çekilin lan yolumdan".

sinanserpen
26 Haziran 2019, 15:17
Ağır yaralılar ne durumda acaba? Araba sürücüsü tutuklu mu?

Mossberg500
26 Haziran 2019, 16:47
Honda civic it arabasidir, nerede pic, apaci, yeni yetme, keko varsa civic arabaya biner. Motorlari gorunce gaza gelmis basmis arkalarindan muhtemelen. Ben ilen gencin babasi olacagim ,gencecik yasta bir ömür verip yetistirdigim evladimi elimden alan adami yaşatmam.

TIGERSHARK
27 Haziran 2019, 20:34
Benim aldığım bir habere göre kazada ölen kisiyi is yerimdeki arkadaş abisini semtten dolayli yoldan tanıyor. Dediğine göre arabacı vatandaşın hastane kontrolünde kaninda uyuşturucu ve alkol çıkmış.
Doğru yalan bilmiyorum artık.

uzay gemisi
27 Haziran 2019, 20:38
Honda civic it arabasidir, nerede pic, apaci, yeni yetme, keko varsa civic arabaya biner. Motorlari gorunce gaza gelmis basmis arkalarindan muhtemelen. Ben ilen gencin babasi olacagim ,gencecik yasta bir ömür verip yetistirdigim evladimi elimden alan adami yaşatmam.
Doğru olmasa da bu yoruma katılmadan edemeyeceğim taşa tutsalarda sonuna kadar haklısın Civice binenler ve evlat yetiştirme konusunda

kadiRR s
27 Haziran 2019, 20:59
Öncelikle ailesininin ve sevenlerinin başı sağolsun, bu tarz olaylarda tartışmak boş ve anlamsız ancak birşey söylemek istiyorum. Videoda görüldüğü gibi araç sinyalsiz ve aniden şerit değiştiriyor ama tek suçlu araç mı? Hayır, motosikletli arkadaşların kural ihlallerini vs. görmezden gelsek bile rahmetli Barkın ağabeyin dediği gibi "trafikte herkesin kurallara uymasını beklemek sizi haklı ama ölü yapar". Daha fazla söylenecek birşey yok. otomobilin şerit değiştireceği gün gibi ortada. Bende hergün d100 otoyolunu kullanıyorum "trafiği okumak" diye tabir edilen durumu öğrenmeden çıksaydım bende ölüydüm şu an. Motorcu arkadaş tecribesizlik kurbanı olmuş.

motohazar
27 Haziran 2019, 21:55
Motorcularsa suçlu sinyal vermeyen var gereksiz 4 lü yakan var sağ sol kuralsız geçen var 1 şerit 2 motor yan yana gidiyor ki 1 şeritte aynı anda yan yana gidilmez neyse araba 10/5 ise 10/5 de motorcularında sucu var abi madem grup gidilecek bi şerit seçersiniz arka arkaya arada takip mesafesi olup gidersiniz
Ben bu yüzden sevmiyorum böyle motor sürenleri ne gerek var abi
Enduro kullanıyorum geçen toprak yolda dağ göle çıkıyorum sinyal veriyordum ya hep alışkanlık yani arkamda oturan arkadaşım sinyal neden veriyorsun kimse geçmiyor ki diyor olsun alışkanlık zararı yokki dedim vermemin en fazla ampül keser oda 1-2 lira yani

aggressive
28 Haziran 2019, 11:22
motosiklet sürücüsünün instagram hesabıda temizlenmiş trafikte yaptığı apaçilikleri silmişler

Reşit
28 Haziran 2019, 15:48

Her genelleme gibi bu da yanlış bir tanımlama. Yarın öbürgün misafirliğe gittiğinizde amcan dese ki Mossberg500 evladım yeni Civic aldım. Amca ne it adamsın mı diyeceksin? Ne kadar ayıp :farao:

uzay gemisi
28 Haziran 2019, 16:09
Her genelleme gibi bu da yanlış bir tanımlama. Yarın öbürgün misafirliğe gittiğinizde amcan dese ki Mossberg500 evladım yeni Civic aldım. Amca ne it adamsın mı diyeceksin? Ne kadar ayıp :farao:

Özellikle type r ve eski kasa 1.6 ies kullanıcıları su arabalara binen bir tane düzgün adam görmedim hayatımda hep it kopuk vutututucu tayfa arkadaşın tespiti çok doğru yalnızca yeni kasa sedan civice binenleri bu genellemenin dışına alabilirim

Erenk34
28 Haziran 2019, 19:07
Ben bu forumu okuyunca da şunu görüyorum burdaki arkadaşların hepsi araba kullanırken direksiyonu lak diye 90 derece kırıp şerit değiştiriyor. Burda şöyle güvenli sürüş böyle defansif sürüş diyenlerin hepsi herhangi bir araba üstüne o şekilde kırsa rahmetli arkadaşla aynı sonu paylaşır. Yok motorlar şöyle gidiyor böyle gidiyor diyenler hatta sukuter kullanmakla övünenler dahil gidip köprüde otoyollarda bariyerle araba arasında gidiyor birisi bu şekilde kırsa kıymanız çekilecek bu kadar kolay mı motorlar şöyle gidiyor böyle gidiyor demek. Ben sukuterim yavaş gidiyorum desen bile elin makascısı gelir yine seni bulur. Motosikletlerin gece sürmesi çok daha büyük tehlike. Millet içiyor, hapı atıyor, kafası kıyak bi şekilde yollar da boştur şimdi diyip gece makasa çıkıyor hız yapıyor. Senin kıçı kırık tekli halojen farını ne görsün o herif gözüne soksan yine görmez. Biz "defansif" sürüş yaparken makasçılara kurban giden çok da motor gördük. Arkadaşa Allah rahmet eylesin.

Anfibi
09 Temmuz 2019, 13:41
4 lüler yanık, herkes grup sürüşünden bi haber,birbirlerinin yanından silme geçip sollamalar,şerit ihlalleri ve sonuç.

Mehmet_SIRLI
22 Temmuz 2019, 16:05
Allah rahmet eylesin. Grup sürüşleri çok riskli herkes birbirini gaza getirip hızlının da hızlısı vardır tezini ispatlamaya çalışıyor. Otomobil sürücüsü olacak kişi de kasıtlı olarak yada son anda gördüğü sapağa girebilmek için aynaya bakmadan hayvan gibi şerit değiştirince kaza kaçınılmaz olmuş. Otomobil aynalarına göz sensörü konması lazım aynadaki sensör gözü algılamadan ani direksiyon kırmaları engelleyecek yada ötecek uyarı verecek vb önlemler olması lazım.