PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KAWASAKİ FUARA NEDEN KATILMIYOR???

Sayfa : [1] 2

Enes82
24 Ocak 2019, 16:57
Geçen senede heyecanla görmeyi arzuladığım Kawasaki modellerini sanırım bu senede göremeyeceğiz. Fuara katılma zahmetini gösteremeyen Kawasaki bende yine hayal kırıklığı yarattı. NEDEN??? BİLEN VAR MI???

Nikkfurie
24 Ocak 2019, 17:01
olurya birileri gidip kallavi fiyatlardan bi kaç Kawasaki satın alırsa adamlar gaza gelip fuara katılsakmı olm diyebilir :D

artemis99
24 Ocak 2019, 17:02
Geçen senede heyecanla görmeyi arzuladığım Kawasaki modellerini sanırım bu senede göremeyeceğiz. Fuara katılma zahmetini gösteremeyen Kawasaki bende yine hayal kırıklığı yarattı. NEDEN??? BİLEN VAR MI???

Ekonomik nedenlerden ötürü olduğunu düşünüyorum. Fuara katılmak tamamen masraftır kawanın satış rakamları da belli yani. Yıllık kazançlarını fuara gömmek istememişler belli ki. Onun haricinde Korlas'ın da katılmayacağını duydum. Yani ducati ve triumph da yok. Aksini bilen varsa düzeltsin.

gerivites
24 Ocak 2019, 17:04
Adamlar Türkiye pazarından çekilir yakında. Bu fiyatlarla bu ekonomide fuara katılıp neyin gövde gösterisini yapacaklar.

fedos
24 Ocak 2019, 17:06
Kawasaki bu için sanatçılarından .Maalesef (çoğunluk olarak artık)fakir bi ülkeyiz. Motor artık gerçekten belli bir seviyeden sonra lüks tüketim aracı oluyor.Giriş seviyesi 35-36 TL olan bi markadan bahsediyoruz. :(

waldorf
24 Ocak 2019, 17:07
Fuara gelmediği gibi Türkiye pazarından da çıksın bence.

valeros46
24 Ocak 2019, 17:29
Ekonomik politikaları yetersiz kaldı. Tamam rakiplerinden 2-3 bin pahalı olabilirsin seni almak isteyen tipini beğenen verir alır da 2019 model Ninja 125' e vereceğiniz para ile 2 adet 2017 model MT25 alıyorsunuz. Bu kadar fark olmaz, zorlasan 2017 model MT7 alırsın bu fiyata. Gelmesinler bence hiç zaten.

Öz_Musti
24 Ocak 2019, 17:31
125 cc motosikleti 33 bin liraya satıyorlar. Halktan doğrudan tepki çekmemek için iyisi mi hiç katılmayayım demişlerdir. Ben diğer Japonlar 12 bin tl civarına 125 lik motor satabiliyorken Kawa'nın 33 bine satmasında kendi kusurlarının da olduğunu düşünüyorum. Tamam Japonlar'ın kralıdır ama bu nedir ya. Aprilla da benzer şekilde fuara 2 motosikletle falan katılmıştı geçen sene.

Carlsberg
24 Ocak 2019, 17:38
36 bin TL'ye Ninja 125 tanıtmaya utanmışlardır ellam.

Mazallah linç felan ederler orada. :)

tarikcapar
24 Ocak 2019, 18:03
Suzuki de yok sanırım bu sene

XGAMER
24 Ocak 2019, 18:14
Gözden kaçan önemli bir nokta var. Kawasaki burada güncel kur ile gelecek olan 2019 modellerinin fiyatını ilk açıklayan firma olmuş ve önden haber vermiş. Honda ve Yamaha'da güncel kur ile gelecek olan 2019 modellerini açıkladığı zaman asıl bakalım oranlar nasıl olacak. Uygun markalarında ulaşılabilirliği daha da zor olacak. Tembel ve hazır para yiğenleri dışarda tutuyorum, düzgün bir şekilde çalışıp vergi ödeyen fakat hiç bir şey sahibi olamayacak bir topluma doğru gidiyoruz. Bırak bir şey sahip olmayı kendi ülkende tatile bile gidemiyorsun çalıştığın halde. Ama uzun boylu bizlerden 3 tane en az istiyor, dışardan gelenlere bu topraklarda kö.. hizmet edebilmemiz için. Pazarlarda olduğu gibi belki artık yarım motor fiyatlarını koyarlar belki. Umarım 2019 fiyatlarında yanılırım...

MrMud
24 Ocak 2019, 18:20
Gerçekten hâlâ fuara gidecek kadar seviyomusunuz bu hayatı :)
Hâlâ içinizde yeşeren bir "Belki" varmı ?
Yoksa, "öyle bakıp bakıp geliyoz oğlum nenalması" felan durumlarımı...

arndiol
24 Ocak 2019, 18:47
fakirlere kızlar bakmazdı şimdi kawa da bakmıyor :queen:

levend84
24 Ocak 2019, 18:56
Gözden kaçan önemli bir nokta var. Kawasaki burada güncel kur ile gelecek olan 2019 modellerinin fiyatını ilk açıklayan firma olmuş ve önden haber vermiş. Honda ve Yamaha'da güncel kur ile gelecek olan 2019 modellerini açıkladığı zaman asıl bakalım oranlar nasıl olacak. Uygun markalarında ulaşılabilirliği daha da zor olacak. Tembel ve hazır para yiğenleri dışarda tutuyorum, düzgün bir şekilde çalışıp vergi ödeyen fakat hiç bir şey sahibi olamayacak bir topluma doğru gidiyoruz. Bırak bir şey sahip olmayı kendi ülkende tatile bile gidemiyorsun çalıştığın halde. Ama uzun boylu bizlerden 3 tane en az istiyor, dışardan gelenlere bu topraklarda kö.. hizmet edebilmemiz için. Pazarlarda olduğu gibi belki artık yarım motor fiyatlarını koyarlar belki. Umarım 2019 fiyatlarında yanılırım...

Rakibi yamaha son 1 senedir,euro kurunu 4tl bandina sabitledi.

Avrupa pazarinda Mt25 yerine Mt03 sunuluyor ve 5.400euro liste fiyati.

Zira 5.000euro olan bir mt25 piyasa kurunda islem gorse idi şuan 30bin tl civariydi.

Fuara katilma veya katilmama olayini bir kenara birakalim,soz konusu markanin 2018 satiş rakamlari nedir? Ne değildir...

Bulundugum şehirde hatri sayilir bir motosiklet kullanicisi dostlarim var,ve son 2 senedir ``Abi gruptan bir arkadas 0km Z300 almis veya ali,veli filan modelini almis``gibi bir muhabbete dahil olmadim.

Ulan yoksa aldilarda garajda mi sakliyorlar,dur hele iki kalayliyayim..

logaritma
24 Ocak 2019, 18:58
bugün öğrendim collezione konkordatoya gitmiş yılların pamukkalesi iflas etmiş hala o firma fuara niye gelmedi bu firma niye gelmiyor diyorsunuz.. Gerçekden başka bir ülkeden mi katılıyorsunuz foruma merak ediyorum bazen..

Benim çocukluk arkadaşım fuar stand tasarım işi yapar bir firmanın fuara katılması demek su içinde rahat en az yaptırıcağı platform standa bağlı 100 bin lira demek.. diğer gideler bunun dışında transport taşıma mankenlerin ücretleri orda bulunucak kadroların ek maaşları v.b ..

bunu ne için yaptırıcak sipariş alamassa satamassa gelenler motorun üstüne oturup mankenlerin fotoğrafını çeksin diyemi..

ryangt
24 Ocak 2019, 19:53
Normalde motosiklet fuarı : yeni modellerin tanıtım ve satışinin yapıldığı güzel bir organizasyon.

Bizde ki bazı kesime göre motosiklet fuarı ; gidem de motorlarin hepsinin üstüne binem resim cekinem , mankenlere bakam, bedava ürün kapam.

Bu duruma göre Kawasaki katılmakla akıllıca davranmış .:mrgreen:

harun27
24 Ocak 2019, 19:55
Katılsa da aynı sayıda satıyr katılmasa da

watercolours
24 Ocak 2019, 20:12
Zaten çoğu model gümrükten çekilmemiş oluyor. 1 yıl eski modeli getirip gösteriyorlar (İstisnalar var).

levend84
24 Ocak 2019, 20:54
Diğer bir durumda,

Piyasaya hakim olan iki japon ``xxx türkiye`` olarak pazara giriyor,xxx distribütör olarak değil.

Fiyat politikasinda önemli bir nokta.

Zira,bayilerin(sss) ve tedarikcilerin(yedek parca,aksesuar) bu gücü arkasinda görmesi olayin diğer bir yönü.

caglar48
24 Ocak 2019, 21:26
sezona 636 alalım diyoduk adamlar memleketi terk etti püühh böyle kadere

fkambay
25 Ocak 2019, 00:01
Arkadaşlar diğer 3 japon firmanın yeri ayrıdır kawasaki nin yeri ayrıdır kawasaki gerçekten kalite bakımından farklıdır yani zengin motorudur çok düşük sayıda insan satın alabilir bu eskiden de böyle idi.

fuar konusuna gelince fuara katılma işi oldukça maliyetlidir yanlış hatırlamıyorsam kawasaki Tr son katıldıgında 150 bin TL zarar etmişti.
Zaten az sayıda motor sattıkları için zarar ediyorlar fuarda. Bu sebepten katılmasalar bile bunu normal karşılarım

kulspruta
25 Ocak 2019, 00:31
Zaten az motosiklet satıyorlar, bu sene işleri çok daha zor. Fuara girip ciddi bir mali külfet almak istememeleri normal.

AzÇok
25 Ocak 2019, 00:49
Küfür yemek için mi katılacaklar fuara?

hasmet
25 Ocak 2019, 02:26
Arkadaşlar diğer 3 japon firmanın yeri ayrıdır kawasaki nin yeri ayrıdır kawasaki gerçekten kalite bakımından farklıdır yani zengin motorudur çok düşük sayıda insan satın alabilir bu eskiden de böyle idi.
Kawasakinin böyle olduğu bir Türk şehir efsanesi...

Yıllardır uluslararası forumları gezerim. Türk forumları dışında Kawasaki yüceltilmesine rastlamış değilim...

Gerçi Türk milleti olarak marka olayına gereğinden fazla takıyoruz. İlle de bir sıralama olacak. İnsanların statüsünü kullandığı araca göre belli etme ihtiyacından mıdır nedir bilmiyorum... Çok normal değil ama.

MahmutBiner
25 Ocak 2019, 08:40
Bir arkadaşımdan duyduğuma göre

Kawasaki, Suzuki, Vespa, Ducati, Triumph, KTM, BMW ( kesin olmamakla beraber ) ve bazı çin işi firmalar fuara katılmayacaklarmış .. Heralde bu sene honda ve yamahanın yılı olacak.

Konu hakkında bilgisi olan varmıdır ? Fuara kimler katılacak onu bilsek bari :)

hasmet
25 Ocak 2019, 09:23
Pazar ne kadar kuculduyse artik... Belli bir ciroyu yakalamayanlarin topu birakacak demektir.

arndiol
25 Ocak 2019, 09:27
https://motobike-istanbul.tr.messefrankfurt.com/istanbul/tr/katilimcilar.html

demirarch
25 Ocak 2019, 09:59
insan içine çıkacak hali yok da ondan ....

ama onun suçu değil , TL yi bu hale getirenlerin suçu

LynXMaSTeR
25 Ocak 2019, 10:04
daha 1 sene öncesine kadar 20.000 liraya 250 cc mi olur diyenler varken, kawasaki 30.000 liraya 125 cc satmaya kalkışınca tabi ki satış yapamadı.
bu sebeple de fuara katılsa ne katılmasa ne...

logaritma
25 Ocak 2019, 11:07
Realist olmak lazım harleyde katılıyor fuara , husqvarna gibi markalarda katılıyor , bmw bile büyük bir yer almışdır gene ama kaç tane motor satabilir 300 lük motoru 45 bin tl .. bu tür markalarda çoğu satmak için değil gövde gösterisine gidiyor .. kawada boy göstermek gövde gösterisi yapmak için katılabilirdi fuara ama realist düşünmüşler girmemişler..

Yani fuara her katılan marka ürün satalım diye girmiyor..

Yoksa fuarda bir sürü adı sanı duyulmamış yerli yabancı çinli markalar oluyor kaçı kaçtane satabilir bazıları hiç bir şey satamadan bütün fuarı geçiriyor maksat türkiye pazarında bizde varız diye katılıyorlar fuara ..

wing41
25 Ocak 2019, 11:13
Katılmamalarından daha normal bir şey yok. Türkiye'de fuara yapacakları yatırımın bir karşılığı yok çünkü. O parayla gidip Avrupa'da test etkinliği vs düzenlemeleri daha mantıklı.

okanbagiscan
25 Ocak 2019, 11:21
Fuar işi eskidendi.Bizim firmada her yıl katılır fuara.Eskiden yeni müşterilerle tanışılır iş bağlanırdı.Artık öyle bir şey kalmadı.Sadece fuar alanındaki yeri ilk bize soruyorlar yeri kaybetmemek için katılıyoruz.

Şimdi isteyen her şeye kolayca ulaşıyor.Fuarın tek espirisi yeni modelleri görmek belki fuar indirimi ile bir iki ekipman almak olabilir.İnsanların alım gücüde düştükçe fuarlar gitgide sönük geçecektir.

watercolours
25 Ocak 2019, 11:27
Kawasaki dış güçlerin maşası olmuş. Ekonomi kötüye gidiyor izlenimi oluşturmak için katılmıyor.
Ben deyince kimse inanmaz, cumhurbaşkanı dese 80 milyon inanır.

logaritma
25 Ocak 2019, 11:29
fuar ticaret alış veriş yapıcak esnafa sönük geçerde vatandaşa geçmez.. severiz fuarda gezmeyi motorların üstüne oturup fotolar çektirmeyi mankenlerle resim çektirmeyi.. bunuda eleştiri için demiyorum severiz..

Fuar işi biteli on yıllar oldu zaten , eskiden fuara özel motorlar ,fuara özel fiyatlandırmalar fuar fiyatından aldım diye bir cümle olurdu kalmadı hiç biri yada fuar rengi vardı fuara özel getirtilen lansman renkleri onlar normalde satılmazdı alanlar sadece fuarda alırdı.. kalmadı artık o işler..

hasmet
25 Ocak 2019, 11:42
Valla fuar Amerika'da hala buyuk is... Dolup tasiyor. Canavar gibi.

pnongrata
25 Ocak 2019, 11:51
Herkes Kawasaki gibi düşünse, fuarlar hiç olmazdı.

Bu kafayla, yakında dükkanı kapatıp giderler.

zekvan
25 Ocak 2019, 11:56
Araç satış verilerine baktınız mı bilmiyorum. Araç satışları düşmüş evet doğru. Porsche, BMW, Audi vs. lüks segment araç satışlarına bakarsanız artış var. Yani bize göre kötü olan ekonomi bazıları için tam tersi sanırım. Motosiklet için aynı şeyi söylemek mümkün mü tartışılır. Şimdi kawa lüks segment sayılabilecek bir motor eminim kendi piyasasında satışları artacaktır geçen yıllara göre... Sadece bir değerlendirme, mümkün mü ? Neden olmasın.

logaritma
25 Ocak 2019, 12:01
suzuki varmı acaba bazıları yok diyor suzuki ye ducati ve triumph da katılmıycak diye söylentiler var.

hasmet
25 Ocak 2019, 12:13
Araç satış verilerine baktınız mı bilmiyorum. Araç satışları düşmüş evet doğru. Porsche, BMW, Audi vs. lüks segment araç satışlarına bakarsanız artış var. Yani bize göre kötü olan ekonomi bazıları için tam tersi sanırım. Motosiklet için aynı şeyi söylemek mümkün mü tartışılır. Şimdi kawa lüks segment sayılabilecek bir motor eminim kendi piyasasında satışları artacaktır geçen yıllara göre... Sadece bir değerlendirme, mümkün mü ? Neden olmasın.

Makam motosikleti oluyosa artar kesin... :)

ozel Boeing 747 jeti olan kac Avrupa lideri var? Tabii ki bir tane :) namimiz yurusun.

zekvan
25 Ocak 2019, 12:18
Makam motosikleti oluyosa artar kesin... :)

ozel Boeing 747 jeti olan kac Avrupa lideri var? Tabii ki bir tane :) namimiz yurusun.

İmam yellenirse cemaat neler yapmaz yani. Devlet erkanı mercedese biniyorda ben neden tofaşa bineyim mantığı haklısın :cat:

YBRMANİA
25 Ocak 2019, 13:13
Yıllardır Kawasaki'nin japonların kralı olduğu söylenir,Sanırım da öyle.Ama bu iş ÖTV,KDV den çok Kawasakinin fiyat politikası ile alakalı.emsallerinden en az 10 bin pahalı satalım ama çok satalım derdindeler.Hayvan terli yemiyor reis,Kusura bakma.

Sıfır zx10 parasına 3 adet motosiklet alınabiliyor diğer markalardan.Sıfır zx10 alasıya 3 tarz motor alınabilir.Param olsa öyle yaparım en azından.

hasmet
25 Ocak 2019, 13:59
İmam yellenirse cemaat neler yapmaz yani. Devlet erkanı mercedese biniyorda ben neden tofaşa bineyim mantığı haklısın :cat:
Liderlerinden hesap sormayan halkın şikayete de çok hakkı yok bence... demek istiyorum aslında.

MahmutBiner
25 Ocak 2019, 14:18
https://motobike-istanbul.tr.messefrankfurt.com/istanbul/tr/katilimcilar.html

yolladığınız liste 2018 katılımcıları.. Fuar henüz hala proje aşamasında olduğu söyleniyor. Fuarı tek kata bile düşürülebileceğini duydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

suzuki varmı acaba bazıları yok diyor suzuki ye ducati ve triumph da katılmıycak diye söylentiler var.

suzukinin kesin katılmayacağını suzuki bayisinde çalışan bir arkadaşımdan öğrendim beraberinde vespada olmayacakmış.. Fakat diğer söylediğim markaların hepsi söylenti net bir bilgim yok... Kawasaki, Suzuki, Vespa, Ducati, Triumph, KTM, BMW

Aramızda eminim konuyla ilgili bazı markaların katılmayacağını bilen arkadaşlar vardır onlar bir doğrulama yaparsa çok daha güzel olacaktır. Biletixte adamlar 30 liraya bilet satıyor fuara kimlerin katılacağı belli değil.. Komik bir durum söz konusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Yıllardır Kawasaki'nin japonların kralı olduğu söylenir,Sanırım da öyle.Ama bu iş ÖTV,KDV den çok Kawasakinin fiyat politikası ile alakalı.emsallerinden en az 10 bin pahalı satalım ama çok satalım derdindeler.Hayvan terli yemiyor reis,Kusura bakma.

Sıfır zx10 parasına 3 adet motosiklet alınabiliyor diğer markalardan.Sıfır zx10 alasıya 3 tarz motor alınabilir.Param olsa öyle yaparım en azından.

bir markanın iyi motosiklet ve iyi aksesuar yapması maalesef yetmiyor. Bu iş büyük bir operasyon. Kawasakisini yan yatıran adamı onu getiren distiribitör parasını almasına rağmen 6 7 ay bekletiyorsa isterse bedava satsın yine iş yapamaz. Zaten bayi ve servis sayısı çok az birde distiribitörün kendisi parça tedariğinde müşteriyi bukadar süre bekletiyorsa işleri zor. Para ve kalitenin haricinde daha önemli noktalar var. Müşteri memnuniyeti hizmet vs.. Kawasaki şu an emsallerinden ucuz bile olsam bu sorunları yaşayan ben ve benim gibi kullanıcılar tercih etmeyecektir.

logaritma
25 Ocak 2019, 15:48
yalnız vespa piaggio groupdur vespa katılmıycak demek piaggio,aprilla, motoguzzi v.b gibi diğer modellerin de katılmaması demekdir.. piaggio kawasaki suzuki katılmıycaksa artık ne denir bilemem.. heleki Bmw katılmıycaksa Ktm katılmıycaksa .. fuarın fuarlık ne yanı kalır..

Giderim bir honda bayisine çıkarım yamaha bayisine giderim aynı şey.. hatta bayiide daha güzel ilgilenir alakadar olurlar..

watercolours
25 Ocak 2019, 15:55
Memleketin alım gücü arttı, fuara gerek kalmadı. Motosiklet ayağa düştü. Geçen bir Harley, iki Kawasaki istedim. Yurtiçi kargo apartmanın önüne kadar getirdi. Bir Kawasaki ile Harley'i iade edecektim. Elimin kiri, Harley dursun dedim. Kawasaki'yi iade ettim. Alaman aç, biz kargo ile motor getirtiyoruz. Heyt be.
(Fonda mehter çalıyor)

Kural [ Z ]
25 Ocak 2019, 16:02
Memleketin alım gücü arttı, fuara gerek kalmadı. Motosiklet ayağa düştü. Geçen bir Harley, iki Kawasaki istedim. Yurtiçi kargo apartmanın önüne kadar getirdi. Bir Kawasaki ile Harley'i iade edecektim. Elimin kiri, Harley dursun dedim. Kawasaki'yi iade ettim. Alaman aç, biz kargo ile motor getirtiyoruz. Heyt be.
(Fonda mehter çalıyor)

Beyfendinin içtiğinden iki şişe lütfen ::cheeeeer

watercolours
25 Ocak 2019, 16:04
Sabah akşam aç karna A Haber.

arndiol
25 Ocak 2019, 16:06
Sabah akşam aç karna A Haber.

dıj güjler kavasagiyi engelledi

wetehan
25 Ocak 2019, 16:16
Dünyanın en geç fuarı biz de galiba, biraz daha ileriye alıp haziran yapılsa soğuk havalarda yollara düşmesek. Galiba bizi düşündükleri için, biz görene kadar diğer ülkeler bir kaç bin km yapıp bizim için kronik sorunları listeliyorlar :)

Bu yıl katılım ne olur bilmem ama kafamdaki fuar algısı kişinin düşünmediği bir şeyi dahil görüp alabilmesidir.
Alım gücünün olmadığı ülkemizde fuar dediğin etkinlik, pazar sineması yerine değişiklik amaçlı gidilen kapalı alandan farksız benim için.

SuleymanE
25 Ocak 2019, 18:05
Valla ben bu işten bir şey anlamadım. Bu kadar markanın fuara katılmaması garip olur.

BMW yoksa, birki GS kurcalayamazsam daha da davosa gitmem :)