PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Ocak 2019 bulusma! (Varsayim)

Sayfa : [1] 2

Deadly Sto(R)m
27 Aralık 2018, 23:13
@AhmetTuran arkadasimiz bir kac seferdir etkinlik planliyor. 3-5 gun onceden foruma haber veriyor. Etkinlik sonrasi bir foto geliyor. Tak! 80 kisi bulusmus! Etkinlik ibadetle baslayip kahvalti ve gezi ile sona eriyor. Buraya kadar hersey cok guzel, Kendisini kitleleri pesinden surukledigi icin ayrica tebrik ediyorum.

Gelelim konumuza, varsayalim 1 Ocak 2019 icin ben bir etkinlik planladim. Kahvalti ve sonrasi gezi...

Olur mu 80 kisi? Bence olmaz. Olsa olsa 8...? Belki can sikintisina 8 kisi oluruz. Peki iki olay arasindaki fark ne?

Ahmet Turan Peker
27 Aralık 2018, 23:22
@AhmetTuran arkadasimiz bir kac seferdir etkinlik planliyor. 3-5 gun onceden foruma haber veriyor. Etkinlik sonrasi bir foto geliyor. Tak! 80 kisi bulusmus! Etkinlik ibadetle baslayip kahvalti ve gezi ile sona eriyor. Buraya kadar hersey cok guzel, Kendisini kitleleri pesinden surukledigi icin ayrica tebrik ediyorum.

Gelelim konumuza, varsayalim 1 Ocak 2019 icin ben bir etkinlik planladim. Kahvalti ve sonrasi gezi...

Olur mu 80 kisi? Bence olmaz. Olsa olsa 8...? Belki can sikintisina 8 kisi oluruz. Peki iki olay arasindaki fark ne?

Ooooo seni hevesli gördüm bak belki ilginizi çeker

Ben de sürüklenen bir çakıl tasiyim. Kimseyi sürükleme gücüm yok maalesef
.................................................. .......

İSTANBUL İL MÜFTÜLÜĞÜ FETIH PROGRAMI

Selamun Aleykum Muhteremler;
İstanbul İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak yılbaşı gecesi saat 04.00 te Fatih Camii'nde güzel bir etkinlik tertip ediyoruz.

Program içeriği;
-04.30: Cami avlusunda buluşma
-04.53: Kur'an Tilaveti ile açılış (İstanbul'un fetih yılına ithafen)
-Ardından Gençlik Koordinatörlüğü il yönetimimizden Fatih Hürrem Çavuş Camii İmam Hatibi Metin Kaçar hocamızın kısa selamlama konuşması
-Salavat Okuyuşları ile camiye giriş
-39 ilçeden katılımcılara cüz dağıtarak 39 adet hatim okunacak. Aynı esnada Fatih'ten bir grup Buhari Hatmi okuyacak. (Hatim halkasına katılıp da cüz okumak isteyen mutlaka bildirmeli. Nereyi okuyacağını organize etmek için programdan önce belirlemek gerekiyor. Ayrıca bu halkalara katılanlara takke hediyemiz olacak ve cami kubbesinden aşağı doğru çekim yapılacak.)
Hemen ardından hatim duası yapılacak.

-Daha sonra Mescid-i Aksa İmamı'nın imametinde cemaatle teheccüd namazı kılınacak.

-Ardından sabah ezanı sonrası hep birlikte zikir yapılacak ve daha sonra namaza geçilecek.

-Namaz sonrası Gençlik ve Spor bakanımızın ve Diyanet İşleri Başkanımızın konuşması planlanıyor ancak henüz netleşmedi.

-Planlanan program saat 04:00 - 08:00 arası.

-Program esnasında çay, çorba, simit vs ikramlar olacak. Güzel, kapsamlı, feyizli bir organizasyon planlanıyor. Hepinizi mutlaka bekliyorum.

watercolours
27 Aralık 2018, 23:27
Bir de bu alternatif fetih gecesi çıktı.

Deadly Sto(R)m
27 Aralık 2018, 23:33
Ooooo seni hevesli gördüm bak belki ilginizi çeker

Ben de sürüklenen bir çakıl tasiyim. Kimseyi sürükleme gücüm yok malesef

Yorum yapamadim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Bir de bu alternatif fetih gecesi çıktı.

Amac etkinlikse, etkinlik cok. Benim sorum su, kitleler ibadet icin bir araya cok rahat gelirken, sirf gezi vb icin neden bulusamaz?

scorpions_59
27 Aralık 2018, 23:41
Amac etkinlikse, etkinlik cok. Benim sorum su, kitleler ibadet icin bir araya cok rahat gelirken, sirf gezi vb icin neden bulusamaz?[/QUOTE]

Etkinlik yapan olmuyor ki buluşalım.

Forum trol doldu veya herkes bakıyor biri yanlış yazısında laf sokayım diye.

Pek ala yapılabilir, arz talep meselesi.

Şuan çok soğuk ama, çoğu insan binmiyor motosiklete, ben gazlar gelirim, İstanbul ötesi hariç. (Tekirdağ)

Deadly Sto(R)m
27 Aralık 2018, 23:49
Etkinlik yapan olmuyor ki buluşalım.

Forum trol doldu veya herkes bakıyor biri yanlış yazısında laf sokayım diye.

Pek ala yapılabilir, arz talep meselesi.

Şuan çok soğuk ama, çoğu insan binmiyor motosiklete, ben gazlar gelirim, İstanbul ötesi hariç. (Tekirdağ)

https://www.facebook.com/events/362841884472778/?ti=cl

Buyrun bize etkinlik. MEG Dernek'in (ki kendileri ucretsiz surus egitimi veren bir dernek) 1 Ocak etkinligi var. Gecen sene kac kisi katilmis dersiniz? Selfieden saydigim 10 kisi.

Bu adamlar guvenli surus egitimlerini ucretsiz veriyor, sonra etkinlik yapiyor. Katilim: iki elin parmagini gecmez.

Diger taraftan baska bir grup, saat farketmeksizin yuzlerce binlerce kisi toplanabiliyor...

erkanzdemir
27 Aralık 2018, 23:57
Herkesin bir önceliği vardır.
Etkinlik düzenleyen önceliği kitlelerin isteği doğrultusunda olduğunda çok katılım oluyor demek ki.
Motosiklet bir araç ise kişileri bir araya getiremiyorsa demek ki amaçlar etkin olmalı.

SuleymanE
27 Aralık 2018, 23:57
Amac etkinlikse, etkinlik cok. Benim sorum su, kitleler ibadet icin bir araya cok rahat gelirken, sirf gezi vb icin neden bulusamaz?

İnsanlar bir amaç uğrunda birleşmeyi sever. Bu ibadet olur, yamaç paraşütü olur, yada halı saha turnuvası olur fark etmez. Ama sadece sürüş etkinliği olunca insanlar biraz çekingen yaklaşabilir.

Hiç tanımadığınız ve belki ortak paydanızın hiç olmadığı (motosikleti ortak payda saymadım) kişilerle sürmeye herkes gelmeye bilir. Mesela ben şahsen tanımadığım hiç kimseyle yan yana sürmüyorum. Ya arkadaşımın tanıdığı olacak yada ben az da olsa tanıyor olmalıyım. Mesela yeni bir arkadaş geldi grup sürüşüne, sürüş öncesi bir oturup sohbet etmeden sürmeye çıkmam. Daha önce grup sürüşüne iyi tanımadan davet ettiğimiz bazı arkadaşlar sürüş esnasında neler yaptılar neler. Tek teker denemesinden önündeki arkadaşının 3cm yanından son sürat geçmek gibi abuk sabuk hareketleri görünce bu kararı verdim.

Buluşma olarak farklı bir örnek vereyim; desen ki baklava severler, efsane baklava var, gelin şu kafede şu gün şu saatte toplanıp ağız tadıyla kilolarca baklavayı gömelim, o zaman sende ortak bir payda sunduğun için bolca kişi toplarsın. Baklavayı gömerkenki sohbet ortamına göre ardından sürüş de olabilir, bir daha görüşmemek üzere de dağılabilinir. Buluşmaya gelenlerin uyumuna kalmış.

Ama bir ortak payda şart.

Metela
28 Aralık 2018, 00:06
eskiden insanlar bu kadar ayrışmadığındandır, önceleri günümüzün en önemli öğesi olan din öğesi bu kadar gösteriş amaçlı değildi, düşünün muhafazakar motorcular kulübü bile gördük, şimdi ise herkes bu furyanın arkasında, ben yüzmeye de çok meraklıyım, etkinliklerde otobüsü durdurup topluca namaz kılma şovları bile var, seferdesin, seferisin, dinde böyle bir imkan varken neden uygulamazsın, neden senin yaşam tarzına uymak istemeyenleri bir an evvel yol ızdırabını bitirmek isteyenleri düşünmezsin, çünkü amaç belli, ha bir de genellemiyorum ama über dindar olup, hak yiyip de gün gibi gözümüze sokanlar var, bilindiği halde bu tip gruplarda pohpohlanıyorlar, el üstünde tutuluyorlar, burası için demiyorum alınan varsa da alınsın, benim yüzme grubunda var bu tipler, neyse işin özü din varsa, bu şova katılan çok bulursun ama buranın amacı motor sevdası, bunun için gerekli kalabalığı bulamazsın, günümüzün şartları böyle. Ben 1 ocak sabahı zor kalkarım içmiş olacağım ama öğlen yakalayabilirsem katılmak isterim, saygılar.

Ahmet Turan Peker
28 Aralık 2018, 00:11
Motorsiklet net dede gayet başarılı etkinlikler oluyordu. 2015 di galiba kış günü Kemerburgaz- garipce sürüşüne 70 den fazla motor katılmıştı. Ama bu sene sadece bir yemek programı oldu...

Galiba artık Facebook gırupları bu ihtiyacı gideriyor. Burda sadece siyaset konuşulur oldu( özeleştiri:benimde katkım var bu konuda)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

eskiden insanlar bu kadar ayrışmadığındandır, önceleri günümüzün en önemli öğesi olan din öğesi bu kadar gösteriş amaçlı değildi, düşünün muhafazakar motorcular kulübü bile gördük, şimdi ise herkes bu furyanın arkasında, ben yüzmeye de çok meraklıyım, etkinliklerde otobüsü durdurup topluca namaz kılma şovları bile var, seferdesin, seferisin, dinde böyle bir imkan varken neden uygulamazsın, neden senin yaşam tarzına uymak istemeyenleri bir an evvel yol ızdırabını bitirmek isteyenleri düşünmezsin, çünkü amaç belli, ha bir de genellemiyorum ama über dindar olup, hak yiyip de gün gibi gözümüze sokanlar var, bilindiği halde bu tip gruplarda pohpohlanıyorlar, el üstünde tutuluyorlar, burası için demiyorum alınan varsa da alınsın, benim yüzme grubunda var bu tipler, neyse işin özü din varsa, bu şova katılan çok bulursun ama buranın amacı motor sevdası, bunun için gerekli kalabalığı bulamazsın, günümüzün şartları böyle. Ben 1 ocak sabahı zor kalkarım içmiş olacağım ama öğlen yakalayabilirsem katılmak isterim, saygılar.

Al işte gelde cevap yazma...

Getirip illa din ile ilgili rahatsızlığını illa her yere sıkmak zorunda mısınız yav yeter bi bitin yahu

ozan1991
28 Aralık 2018, 00:35
Kışın etkinlik mi olur yatın uyuyun :)

emirs
28 Aralık 2018, 00:43
dini etkinlikler genelde menfaat çağrıştırıyor bu yüzden ben katılıp günaha girmiyorum.
ibadetimi kendi cami cemaatimle yapıp işime gücüme bakıyorum.
yanlış anlaşılmasın kimseye menfaatçi demiyorum.
ama geldiğimiz nokta da bu tür oluşumlar çıkar gütmekte.

hachiko
28 Aralık 2018, 00:48
Birahanede meyhanede buluşacaksanız gelim...

https://www.facebook.com/bobiler/videos/226357878283342/

COQ
28 Aralık 2018, 00:53
Namaz etkinliğinin forumla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen başka bir oluşum organize ediyor, forumda da konusu açılıyor.
Fakat orada hedef ibadet. Yani mesele motor sürmek değil.
Dolayısıyla pek çok kesimden katılımcı olabilir bu normal.
Siz sürüş odaklı bir etkinlik düzenlerseniz katılım için belli şartları sağlamanız gerekir. Aklı başında bir sürücü tanımadığı insanlarla yola çıkmaya tereddüt eder. Bu nedenle organizasyonu yapanlardan talepleri olacaktır ki en başta yapanlara da güvenmek ister.
Kısaca kolay değil.
Fakat;
Şurada çorba içeceğiz. İsteyen bizimle sürsün, isteyen oraya gelsin derseniz katılım daha çok olacaktır.
Çünkü hedef çorbadır.
Yani çok kişiyi ilgilendiren bir hedef koyarsanız katılım da çok olur.

Ahmet Turan Peker
28 Aralık 2018, 08:14
dini etkinlikler genelde menfaat çağrıştırıyor bu yüzden ben katılıp günaha girmiyorum.
ibadetimi kendi cami cemaatimle yapıp işime gücüme bakıyorum.
yanlış anlaşılmasın kimseye menfaatçi demiyorum.
ama geldiğimiz nokta da bu tür oluşumlar çıkar gütmekte.

İddiada bulunuyorsanız ispatını da yapmak zorundasın. Nasıl bir menfaat sözkonusudur ki günaha girmekten korkuyorsun. Bize de öğret ki sana duacı olalım

Buyur bir örnek ver İSPAT et

Metehan07-70
28 Aralık 2018, 09:44
80 mi, 4 ten sonrası korkutuyor beni grup sürüşlerinde.

MrMud
28 Aralık 2018, 09:58

Hocam bravo cidden, firavun bu kadar dolmamıştır dinlere karşı, cidden enteresan...

mavzer-i
28 Aralık 2018, 10:01
işyeri tatil verirse ben gelirim

Wing750
28 Aralık 2018, 10:03
Konu yanlış yerde açılmış sanki. Burada daha çok motosiklet ve bağlantılı konular paylaşılıyor. Eğer bu tür din, siyaset vs merkezli konular açılırsa tartışmalar olacağı gibi forum hem amacından uzaklaşır, hem de site epey üye kaybeder bence. Biz motosiklet sevgisi ile buradayız. Hepimizin başka düşünceleri ve bakışı vardır hayata karşı. Burada bunları paylaşıp tartışma konusu haline getirmemek lazım.

Ahmet Turan Peker
28 Aralık 2018, 10:14
Konu yanlış yerde açılmış sanki. Burada daha çok motosiklet ve bağlantılı konular paylaşılıyor. Eğer bu tür din, siyaset vs merkezli konular açılırsa tartışmalar olacağı gibi forum hem amacından uzaklaşır, hem de site epey üye kaybeder bence. Biz motosiklet sevgisi ile buradayız. Hepimizin başka düşünceleri ve bakışı vardır hayata karşı. Burada bunları paylaşıp tartışma konusu haline getirmemek lazım.

Ne güzel tespit..keşke konu başlığını okusaydin

Wing750
28 Aralık 2018, 10:18
Ne güzel tespit..keşke konu başlığını okusaydin

Yanlış anlayıp, olmayacak bir şey yazmamak için defalarca okudum. Hem açılan konuyu, hem de verilen yanıtları. İsterseniz siz de bir baştan aşağı doğru okuyun.

Ahmet Turan Peker
28 Aralık 2018, 10:26
Yanlış anlayıp, olmayacak bir şey yazmamak için defalarca okudum. Hem açılan konuyu, hem de verilen yanıtları. İsterseniz siz de bir baştan aşağı doğru okuyun.

Adam motorsikletli ler niye etkinlik yapmaz diye sormuş. Bunu başka nasıl yazabilirdiniz ki

Thracian
28 Aralık 2018, 10:44

İki olay arasındaki fark Ahmet Turan Peker zaten kendi üye olduğu Muhafazakar Motorcular Kulübünün düzenlediği organizasyonun duyurusunu burada yapıyor.Bizim forumdan da organizasyona gitmek isteyen 5-10 kişi(daha az yada çok olabilir) katılıyor.Yani o fotolarda gördüğünüz 80 kişinin tamamı bizim forumdan değil.%90 ı kendi kulüplerinden.

The Dude
28 Aralık 2018, 10:49
forum içerisinde senelerdir görüştüklerimiz var,
ayrıca nicelikten ziyade niteliğin önemli olduğunu da anlamak lazım,
motosiklet doğası itibari ile özgürlük temasını en çok barındıran idealardan bir tanesidir.

forum içerisindeki memleket yansıması olan bölünmüşlük de had safhada,
foruma ilk başladığımız zamanlardan itibaren bir çok buluşmaya katıldım,
son gittiğim buluşmada bu bölünmüşlüğün ve karşıtlığın hiç de hoş olmayan bir yansıması ile karşılaştım,
hoşuma gitmedi,
bir de buradaki yazılar ile kafanızda oluşturduğunuz şeklin gördüğünüz ile uyuşmaması durumunun da toplum içerisinde saçma şekilde ifade edildiğine denk gelmek hoş olmayabiliyor.
bu tarz davranışlara maruz kalmaktansa sohbetinden haz ettiğim kişiler ile daha nitelikli ve konsantre görüşmeleri tercih ediyorum.

misal şu anda bu konuyu okuyanlardan mehmet tufan ı senelerdir görmedim,
dostluğumuz olan ve hiç görmediğim bir çok kişi de var.

iyi hatırlattın, bir kaç telefon görüşmesi yapmak lazım.

jacob34
28 Aralık 2018, 11:02
Buralar karışır. Akşama çekirdek eşliğinde okuyayım yorumları :)

arndiol
28 Aralık 2018, 11:06
Konuyu açan arkadaşı bilmem, ancak konunun ana mesajını okuduğum zaman bir arkadaş başka bir arkadaş yapabiliyor bende denemek istiyorum bulusma organize etmek demiş.

"Kahvaltı ve sonrasında da gezi" etkinliği.

Şimdi öteki arkadaşın salavat eşliğinde camiye giriş vs diyip dini bir organzasyonu burada paylaşma amacı nedir? Adam belki cumartesi gecesi icip sarhoş olup ertesi gün kahvaltıya gitmek icin bu konuyu uygun bulacakken neden dini bir organizasyon sokuyorsunuz?

Hayır arkadaşım sizin actıgınız namaz bulusmalarına bende gece 2 de yapacağımız alkol partilerini yazıp reklam yapsam demediğinizi bırakmazsınız.

Bir rahat bırakın artık su insanları; heryere din din din sokuşturmayın yeter.

Dipnot: dediğim gibi konuyu acan arkadaş için bir sıkıntı olmayabilir ancak ben "aaa ne güzel sonunda" diye okuduğum bir başlığın hemen altında islam propogandası görmek istemiyorum

Dipnot 2: islam düşmanı değilim; bazı üyelerimizin yazdığı gibi islam kendi içinde güzeldir. ateist birisi her konuya ateistlik ile ilgili birşey yazmıyorsa dindar kesim de artık bu huyundan vazgeçsin.

Dipnot 3: 1'inde istanbuldayım ancak motosiklet ile gitmiyorum istanbula, bir dahakine artık. :)

Surinam
28 Aralık 2018, 11:40
Muhafazakar motorcu nedir ya. Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Muhafazakar kişi ecnebi israil siyonist malı motormu kullanır, Deveyle gider. He birde fetih metih bişeyler yazıyordu. Siz yapınca fetih başkası yapınca işgal.

zapalka
28 Aralık 2018, 11:56
provakatör diyoruz sonra kızıyor. Neyse adım adım yazalım öyleyse ( gerçi yine anlamayacak ama üzerimize düşeni yapalım.)

1.adam buluşma yapalım diye konu açmış, altına kocaman "istanbul il müftülüğünün fetih programı"nı yapıştırmış; konuyla kel alaka. Müftülük ne zamandır motosikletle alakalı oldu ?
2.menfaat var diyenlere iftiracı demiş. Bari okuma yazman yok veya müftülüğün programını okumadın herhalde, al ben yazayım sana ;
+ Cüz hediyesi
+ halkaya katılanlara takke (katılmayanlara niye yok acaba, onların başı kel! mi)
+ çay, çorba, simit, ikram vs..
3.Dini, siyaseti motosiklet forumuna alet etmeyelim diye uyarı yapana da değişik değişik atar gider yapıyor.

Ahmet Turan Peker
28 Aralık 2018, 12:04
Tekrar tekrar okudum ama göremedim. Bu etkinlikte motosikletle ilgili olan kısım hangisi?

Güzel kardeşim bu benim cevabım. Konu başlığı ne....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

provakatör diyoruz sonra kızıyor. Neyse adım adım yazalım öyleyse ( gerçi yine anlamayacak ama üzerimize düşeni yapalım.)

1.adam buluşma yapalım diye konu açmış, altına kocaman "istanbul il müftülüğünün fetih programı"nı yapıştırmış; konuyla kel alaka. Müftülük ne zamandır motosikletle alakalı oldu ?
2.menfaat var diyenlere iftiracı demiş. Bari okuma yazman yok veya müftülüğün programını okumadın herhalde, al ben yazayım sana ;
+ Cüz hediyesi
+ halkaya katılanlara takke (katılmayanlara niye yok acaba, onların başı kel! mi)
+ çay, çorba, simit, ikram vs..
3.Dini, siyaseti motosiklet forumuna alet etmeyelim diye uyarı yapana da değişik değişik atar gider yapıyor.

...Cahillik dolusun cüz hediyesi dediğin fiziki bir şey değil almıyorsun veriyorsun ( Kur'an'ın belli bir bölümünü okuma işini üzerine alıyorsun)
..takkeyi cay yada simidi menfaat olarak görüyorsan yazık senin yakınındaki adamlara..bu nasıl bir ruh hali var sende....

Wing750
28 Aralık 2018, 12:08

Nasreddin Hoca'nın eti yiyen kedi fıkrası gibi cevap. Güzel kardeşim bu senin cevabınsa, konu başlığıyla ilgisi ne? Bir de böyle kurnazca olduğunu düşündüğünüz yanıtlar veriyorsunuz ya akıl izan almaz...
Madem motosiklete bağlayacaksınız, bari takke yerine balaklava, eldiven falan dağıtsaydınız. Konu ucundan, kıyısından ilişkilendirilirdi.

zapalka
28 Aralık 2018, 12:10

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

...Cahillik dolusun cüz hediyesi dediğin fiziki bir şey değil almıyorsun veriyorsun ( Kur'an'ın belli bir bölümünü okuma işini üzerine alıyorsun)
..takkeyi cay yada simidi menfaat olarak görüyorsan yazık senin yakınındaki adamlara..bu nasıl bir ruh hali var sende....

"cüz dağıtarak" ifadesi geçtiğinden otomatikmen mevlütlerde dağıtılan ve içinde yasin,tebareke,amme vs dualarının geçtiği kitapçıkların verileceğini düşündüm, verilmeyecek ise özür. Fakat diğer 2 maddenin menfaat olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

cahil vs diye yaptığın hakaretleri de üzerime alınmıyorum, hayırlı cumalar :)

Metela
28 Aralık 2018, 12:21
Hocam bravo cidden, firavun bu kadar dolmamıştır dinlere karşı, cidden enteresan...

Bu nedir ya bu nasıl cevap! Neyi enteresan geldi sana bir açıklar mısın? Onca yazdığımdan bunu mu anladın, iki otobüs 13 saat yolculuk yaptık toplam 100 kişiydik, bunun için 15 kişiye yakın kendini über müslüman olarak gören kişiler, geriye kalan 80-85 kişiyi hiç düşünmeden her fırsatta namazlarını kılıp insanları beklettiler, herkes spor müsabakasına gidiyor, iyi dinlenmek, olabildiğince erken varmak isterken amaç ne? Bu mu senin savunduğun mevzu, biraz işine gelse seferi olanın neler yapabileceğini burada açıklayabilirsin, bu işin kazasını kılmak da var, ama işin hemen müslümanlığın büyük düşmanı firavundan bile beni düşman gösteriyorsun? Enteresan olan sensin, işin gücün düşman yaratmak, dost kazanmak değil!

Tekrar edeyim burası motor sevdalısı insanların yeri, ister din düşmanı olsun, ister dindar olsun, ister hiç kimsenin fikrini zikrini umursamayan biri olsun, hiç kimseyi ilgilendirmez yeter ki birileri bu konuları dürtüklemesin. Burada kaç kişi gördün, biz solcular ya da sağcılar toplanıyoruz diyen, kaç kişi gördün (varsa) gayri müslim motorcular kulübü propagandası yapan ya da sadece kadınların veya erkeklerin bir araya geleceği etkinlikler, bu işin anlamı nedir? Sizlerin amacı nedir?

hachiko
28 Aralık 2018, 12:22
Konu çok güzel lan..:mrgreen:

arndiol
28 Aralık 2018, 12:27
https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/dwe_3918.jpg

mustick
28 Aralık 2018, 13:19
Yorum yapamadim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Sorunun cevabını buldum.
ZÂRİYÂT-56: Ben, cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım.

kurubuz
28 Aralık 2018, 13:25
Gidin tabi. Yılbaşında hoşça vakit geçirmek sizin de hakkınız. Herkes içerek eğlenecek değil ya ? İyi etkinlikler dilerim

yokon
28 Aralık 2018, 13:51
İddiada bulunuyorsanız ispatını da yapmak zorundasın. Nasıl bir menfaat sözkonusudur ki günaha girmekten korkuyorsun. Bize de öğret ki sana duacı olalım

Buyur bir örnek ver İSPAT et

ÖRNEK VE İSPAT:

Bugün FETÖ diye lanetlediğimiz oluşum, bu şekilde ülkenin tüm damarlarına girdi.
Cübbeli Ahmet, Süleymancılar, Adnan Hocanın kedicikleri, Deli Kadirler...
Bakın saymakla bitmiyor.

hokahey
28 Aralık 2018, 14:17
hasta misiniz lan? durduk yerde ahmet abiye neden saldiriyorsunuz?

isteyen içsin, isteyen namaz kılsın, burada birbirinize girmenin bir manası yok.

merry christmas ulan!

YZFR25
28 Aralık 2018, 14:24
23 Aralık tarihli buluşma konusunu bende gördüm. Hatta ilk başta katılmaya da niyetlendim. Sabah namazında buluşulacak olması hoşuma gitti. Ancak bu buluşmanın bir sıfat adı altında yapılıyor olması sebebi ile vazgeçtim. İnsanların kendilerine muhafazakar, günahkar, dindar gibi sıfatları yakıştırmaları bana yanlış geliyor. Yanlış anlaşılmak istemem, aralarında belki çok güzel insanlar vardır, hiç birini tanımam etmem. Lakin grubun adı "muhafazakar" olunca, muhafazakar olmayanlar katılamaz gibi bir şey çıkıyor ortaya. İnsanın buluşmaya katılacağı varsa da katılamıyor. En azından konu benim için böyle.

hachiko
28 Aralık 2018, 14:45
Güzergah belli beyler..

https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2018/12/tunel4.jpg

https://www.mygazete.com/images/haberler/2018/12/400_metrelik_tarikat_tuneli_bulundu_h19969_c3698.j pg

arndiol
28 Aralık 2018, 14:47
umarım o tüneli düşündüğüm şekilde açmamışlardır :queen:

Kural [ Z ]
28 Aralık 2018, 15:09

Benim aklıma hemen bu geldi

https://www.youtube.com/watch?v=Y2jMTZuex70

MrMud
28 Aralık 2018, 15:52
Bu nedir ya bu nasıl cevap! Neyi enteresan geldi sana bir açıklar mısın? Onca yazdığımdan bunu mu anladın, iki otobüs 13 saat yolculuk yaptık toplam 100 kişiydik, bunun için 15 kişiye yakın kendini über müslüman olarak gören kişiler, geriye kalan 80-85 kişiyi hiç düşünmeden her fırsatta namazlarını kılıp insanları beklettiler, herkes spor müsabakasına gidiyor, iyi dinlenmek, olabildiğince erken varmak isterken amaç ne? Bu mu senin savunduğun mevzu, biraz işine gelse seferi olanın neler yapabileceğini burada açıklayabilirsin, bu işin kazasını kılmak da var, ama işin hemen müslümanlığın büyük düşmanı firavundan bile beni düşman gösteriyorsun? Enteresan olan sensin, işin gücün düşman yaratmak, dost kazanmak değil!

Tekrar edeyim burası motor sevdalısı insanların yeri, ister din düşmanı olsun, ister dindar olsun, ister hiç kimsenin fikrini zikrini umursamayan biri olsun, hiç kimseyi ilgilendirmez yeter ki birileri bu konuları dürtüklemesin. Burada kaç kişi gördün, biz solcular ya da sağcılar toplanıyoruz diyen, kaç kişi gördün (varsa) gayri müslim motorcular kulübü propagandası yapan ya da sadece kadınların veya erkeklerin bir araya geleceği etkinlikler, bu işin anlamı nedir? Sizlerin amacı nedir?

Dostum kusura bakma ama bu yorumunda da fikrim değişmedi.
Forumda benim yorumlarınla ilgili az cok fikir sahibi olmuş olsaydın, ya da beni gram tanısaydın, huyumu suyumu da az çok bilirdin.
Bu forumda ben senden bir kesime inatla nefret söylemi, yada bir ideoloji peşinden inatla gittiğin 1 yorum gördüm diyen varsa bul getir...
Düşman kazanmak için uğraşan da sensin görünüşe bakılırsa.

Kimin kimle ne etkinlik yaptığı beni gram alakadar etmez önce onu bi bilin, tanımadığım ortamlarda kolay kolay bulunmam, hele ki tanımadığım insanlarla yola kesinlikle çıkmam.
Benim bu forumda tavırlarıyla ağır solcu olan çok iyi anlaştığım insanlarda var, ağır sağcı olan da anlatabiliyor muyum ?

Sizin yorum yapma şekliniz cok affedersiniz kuduz köpek gibi, dinlemeden hırlaya gürleye sağı solu ısırıyorsunuz, ne derdiniz belli ne tasanız ne de amacınız.

Millet namaz kılmış... ee kılsın hocam sırtınızda mı kılıyorlar ?
"Çok değerli vaktinizden çalmışlar"
Hani yeri gelince çok demokrat tavırlara ne oldu ?
Demokraside çoğunluk ne isterse o kabul edilir, verdiğiniz namaz kılan insan sayısına bakarsak 1 otobüs adam ediyor neredeyse..
Çoğunluk duralım namaz kılalım demiş , yani sonuç ?!
Bu konuda da anlaştıysak tamam.
Yaşadığımız ülke siz kendinizi parcalasanizda, boğazınız yirtilana kadar bağırsanız feryat etsenizde bu ülke çoğunluk olarak müslüman ülke.
Namaz müslümanın ibadeti olduğuna göre ?
Bu ülkede namaz kılan insanlar gormek kadar normal bir durum yok, otobüsde durur trafikte.

Burası motosiklet forumuymuş...
Ciddi olamazsınız ..!

Bu forumda benim kadar "sadece motosiklet" konusalim diyen bir kisi daha bulamazsınız haberiniz olsun.
Tanımadığınız biri hakkında yorum yapacaksanız, varsayım yapın sadece.
Onu yıllardır tanıyormuş gibi net konuşup zırvalamayın.

Ben alkol kullanan, normal şartlarda da ağzı cok bozuk biriyim, namaz kılmıyorum, ama namaz kılandan da rahatsız olmuyorum.
En büyük solcu dostumda var, en büyük sağcı olanda.
Ben değil bir insana ideolojisini sormak, motorunun markasını bile sormam.

Beni kişiler, tavırlar, karakterler ilgilendirir.

Yaptığınız şu son yorumdan sonra da yazdığınız hiç bir şeyi okumam, görmem, duymam, ciddiye almam.
Aynı şekilde, yazanı da ciddiye almam.

Hadi selâmetle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

(Edit)

Çoğunluk namaz kılan değilmiş yanlış okumuşum.

O zamanda cevabımı değiştireyim bu konuda.

"Burada bağırdığınız cagirdiginizin yarısı kadar orada bağırsaydınız muhtemelen istediğiniz şey olurdu."

Hakkımı aradım ama dinleyen olmadı mı diyosunuz, o zaman bu sizin ciddiye alinmama durumunuz, ve bu benim umrumda değil.
Şahsen ciddiye alinmadigim ortam olmadi benim.

Ahmet Turan Peker
28 Aralık 2018, 16:31
ÖRNEK VE İSPAT:

Bugün FETÖ diye lanetlediğimiz oluşum, bu şekilde ülkenin tüm damarlarına girdi.
Cübbeli Ahmet, Süleymancılar, Adnan Hocanın kedicikleri, Deli Kadirler...
Bakın saymakla bitmiyor.

Camideki namazla bunların ne alakası var. Laf olsun forum dolsun....

kurubuz
28 Aralık 2018, 16:46

Yok. Onlar birbirlerine çalışıyorlar :mrgreen:

okanbagiscan
28 Aralık 2018, 16:57
Demokrasi tam olarak çoğunluğun dediği değilde azınlığında haklarının korunduğu bir sistem aslında.O otobüste namaz kılmak isteyenler çoğunlukta bile olsa azınlığın fikrini rızasını almadan durdurup namaz kılmak hoş değil.Aslında bu toplum yukarıdan pompalanan kutuplaştırıcı söylemlere karşı yinede hoş görülü.O otobüsteki namaz kılmak isteyen arkadaşlar bunu söylese kimse çıkıp kılma demez herhalde.

The Dude
28 Aralık 2018, 17:00
Dostum kusura bakma ama bu yorumunda da fikrim değişmedi.

tamamına alıntı yapmadım uzun bir yazı olmuş,
bir iki konuda şerh düşmek isterim,

demokrasi çoğunluğun azınlık olana tahakkümü değil çoğulculuk ve tolerans kavramları arasında kurulan denge ile toplumsal huzurun ve temsil edilebilmenin üst seviyede olması amacını taşır.

metelanın verdiği örnekte tahakküm söz konusu,
kaldı ki memlekette sürekli olarak, baskın olunmasına rağmen mağdur edebiyatı yapılmaktadır.

gönül ister ki kimse kimsenin inancına, ritüeline, yaşam şekline karışmasın.
belki bir gün olur ama biz göremeyebiliriz.

konusu ne olur ise olsun memleketin neredeyse her ortamında bu bölünmüşlük ve kamplaşma keskin şekilde var ve ilerliyor.
bunun en büyük sebebi baskın ideolojinin yönlendirmeleri.
salladıkları bayrağın merkezinde de din olunca insanların tepkileri dine konusuna yapılıyormuş zannediliyor.

halbuki konu dinden ziyade din tüccarlarının sayıştay raporlarındaki belgeli yolsuzlukları ve hırsızlıkları.

bilemiyorum.

memlekette siyasal islamın girmediği delik kalmadı.
hayatın her alanını dizayn etme ve tebayı genişletme kaygıları var.

burada her ne kadar birbirimize keskin olsak da ortam olurda denk gelirsek kimsenin diğerinin boğazsına sarılacağını sanmıyorum.

epey bir silkinmemiz gerekiyor.

forum içerisinde taraf olan bir üye olarak senden daha fazla sıkıldım bu konuda,
buradaki problem; kendisine cevap verilmeyen tipler Napolyon edası ile zafer kazandıkları hülyalarında yüzüyorlar,
hepimiz kaybediyoruz.

motosiklet alamıyoruz,
olanı yürütemiyoruz,
geçinemiyoruz,
tasarruf yapamıyoruz.

dediğim gibi sana cevap olsun diye yazmadım.
az çok birbirimizi tanıyoruz.

çamurun bol olsun.

Metela
28 Aralık 2018, 17:17
Dostum kusura bakma ama bu yorumunda da fikrim değişmedi...
.
.
...Sizin yorum yapma şekliniz cok affedersiniz kuduz köpek gibi, dinlemeden hırlaya gürleye sağı solu ısırıyorsunuz, ne derdiniz belli ne tasanız ne de amacınız.

Cidden cümlesine böyle başlayıp bunu yazan birine düşündüklerim başta sona doğruymuş, ancak düşmanca tavrı olan biri bu şekilde dostum deyip sonra hakaret eder, senin fikrinin değişip değişmemesi zerre umurumda değil.

En ufak hakaret etmediğim durumda bunu diyen biri de ahlak yoksunudur onu da gördük. Kusura bakma diyeceğim ama bence kusuruna bak, ağzını kullanmayı bilmediğini de ağzı bozuk biri olduğunu da söyleyerek belirtmişsin.

Fikirlerindeki dengesizlik zaten tüm yazdıklarında var, demokrasiden bihaber cahil biri olduğunda belli, cahil olmasan okursun, okuduğunu anlarsın, anladıktan sonra bilgin varsa burada yazarsın, mesela "demokrasinin çoğunluk ne derse o olur" olmadığını bilirsin.

Sana bol bol kendini geliştirmeni, okumanı, bir şeyleri savunurken argümanlarının doğru olup olmadan konuşmadan ya da yazmadan önce bilmeni, yoksa komik durumlara düşeceğini ve düştükçe de çirkin tavırlar sergileyeceğini hatırlatayım ama sen zaten sabit fikirli biri olduğun için buradan bir ders çıkartmayacağın belli.

Deadly Sto(R)m
28 Aralık 2018, 17:17
Konu hedefinden sapmis mi bilmem ama kimse kimseye yuklenmesin. Sadece fikir beyan edelim lutfen.

Ben merakimdan konu actim, olan Ahmet Turan'a oldu. Adamin gozunde durduk yere kotu olduk, iyi mi

Metehan07-70
28 Aralık 2018, 17:30
Madem bu otobüste namaz konusu geçti, bir iki kelam edeyim. Son zamanlarda öellikle sosyal medyada baya bir konu ediliyor, yok falanca şirket namaz için durmadı,yok muvain bağırdı çağırdı.
Arkadaşım, bizim dinimiz kolaylık dini, her şeyin bir kolaylığı var, araç içinde namaz kılınır, yönü önemli değil. Kalkış saati, varış saati, mola yerleri belli bir araç için, dur bir namaz kılalım ısrarı niye. Kimse kusura bakmasın, yolculuk esnasında araç içinde kılma imkanı tanınmışken, sen yol illa duracaksın diye ısrar edip bir de bunu afişe edersen, senin ibadetin Allah'a değil, tribünleredir.