PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor aşırı ısınınca korna çalmıyor

Deadly Sto(R)m
21 Ekim 2018, 10:20
Dur kalk trafikte uzun sure kalinca korna calmamaya basliyor. Korna calmadiktan bir kac dakika sonra da hararet isigi yaniyor. Hemen trafikten kurtulup hararet isigi sonunce yine korna calismaya basliyor. Hatta kornam calismadiginda hararet isiginin yakinda yanacagini anliyorum.

Aklima gelen iki durum var:
Birincisi, korna hemen radyatorun onunde oldugu icin radyator isininca genlesme nedeniyle kornanin soketleri gevsiyor.

Ikincisi, ... ikincisi yok sanirim :)

Phoenixs
21 Ekim 2018, 10:30
Hocam korna yı bağlı olduğu noktadan dışa doğru biraz bükün yani korna yı radyatör den uzaklaştırın sorununuz düzelecektir

Deadly Sto(R)m
21 Ekim 2018, 10:37
Hocam korna yı bağlı olduğu noktadan dışa doğru biraz bükün yani korna yı radyatör den uzaklaştırın sorununuz düzelecektir

Bana da cozummus gibi geldi. Bugun hafif egerim ama sonucu anca hafta ici yogun trafikte belli olur. Peki sebebi gercekten soket gevsemesi midir? Yoksa kornada isininca genlesen baska birsey mi vardir?

06Serhat
21 Ekim 2018, 10:59
Arabada benzeri başıma geldi. Korna bir zaman sonra bozuk bir şekilde ötmeye başladı. Kornayı bağlı olduğu demir parcasından dışarı çıkarıp kontrol ediyorum herşey normal çalışıyor. Tekrar yerine taktığimda ise düzensiz calışıyordu. Sebebini düşünürken aklıma korna sac türü bir maddeden yapıldığı için bağlı olduğu demir parçasına temasından dolayı düzensiz çalışabileceği geldi. Bu teması kesmem gerekiyordu. Korna ile baglantı demiri arasına lastik conta taktım teması kestim. Şimdi sağlıklı çalışıyor.

Bu arada önceki çin malı motosikletlerimde başıma gelmişti. Titresimden dolayı korna ayar vidası düşebiliyor/ayarını kaybedebiliyor. Ayar vidasınıda kontrol edin derim.

Mertcan39
21 Ekim 2018, 11:10
o nasıl sorun ya :)

Deadly Sto(R)m
21 Ekim 2018, 11:11
Arabada benzeri başıma geldi. Korna bir zaman sonra bozuk bir şekilde ötmeye başladı. Kornayı bağlı olduğu demir parcasından dışarı çıkarıp kontrol ediyorum herşey normal çalışıyor. Tekrar yerine taktığimda ise düzensiz calışıyordu. Sebebini düşünürken aklıma korna sac türü bir maddeden yapıldığı için bağlı olduğu demir parçasına temasından dolayı düzensiz çalışabileceği geldi. Bu teması kesmem gerekiyordu. Korna ile baglantı demiri arasına lastik conta taktım teması kestim. Şimdi sağlıklı çalışıyor.

Bu arada önceki çin malı motosikletlerimde başıma gelmişti. Titresimden dolayı korna ayar vidası düşebiliyor/ayarını kaybedebiliyor. Ayar vidasınıda kontrol edin derim.

Bendeki sorun tam olarak bozuk calmak degil hic calmamak :)

Ayar vidasi da varsa bir kontrol edeyim. Onu da ilk defa duydum cunku 🙈

06Serhat
21 Ekim 2018, 12:26
Bendeki sorun tam olarak bozuk calmak degil hic calmamak :)

Ayar vidasi da varsa bir kontrol edeyim. Onu da ilk defa duydum cunku ��

Temas halinde hiç çalmaya biliyorda. Birkaç ihtimal var söylediğim gibi deneyin derim.

Deadly Sto(R)m
21 Ekim 2018, 12:35
o nasıl sorun ya :)

Korna ya alt tarafi. Insan hayret ediyor 😁

coderadam
21 Ekim 2018, 14:22
ajhfajfhajhfajh o nasıl iş ya :D :D

arndiol
22 Ekim 2018, 08:37
ısındırma beni diyor sana soğut beni üfle bana diyor :queen:

şaka maka bir akşam eve gittiğinde transformers a dönüşmüş bulabilirsin :thumleft:

Kabloları kontrol et, metal kısıma değiyor olabilir. benim ilk aldığımda çalmıyordu, servis farketti düzeltti.