Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor aşırı ısınınca korna çalmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Dur kalk trafikte uzun sure kalinca korna calmamaya basliyor. Korna calmadiktan bir kac dakika sonra da hararet isigi yaniyor. Hemen trafikten kurtulup hararet isigi sonunce yine korna calismaya basliyor. Hatta kornam calismadiginda hararet isiginin yakinda yanacagini anliyorum.

Aklima gelen iki durum var:
    Birincisi, korna hemen radyatorun onunde oldugu icin radyator isininca genlesme nedeniyle kornanin soketleri gevsiyor.

Ikincisi, ... ikincisi yok sanirim
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hocam korna yı bağlı olduğu noktadan dışa doğru biraz bükün yani korna yı radyatör den uzaklaştırın sorununuz düzelecektir

Motosikleti
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam korna yı bağlı olduğu noktadan dışa doğru biraz bükün yani korna yı radyatör den uzaklaştırın sorununuz düzelecektir
    Bana da cozummus gibi geldi. Bugun hafif egerim ama sonucu anca hafta ici yogun trafikte belli olur. Peki sebebi gercekten soket gevsemesi midir? Yoksa kornada isininca genlesen baska birsey mi vardir?

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Arabada benzeri başıma geldi. Korna bir zaman sonra bozuk bir şekilde ötmeye başladı. Kornayı bağlı olduğu demir parcasından dışarı çıkarıp kontrol ediyorum herşey normal çalışıyor. Tekrar yerine taktığimda ise düzensiz calışıyordu. Sebebini düşünürken aklıma korna sac türü bir maddeden yapıldığı için bağlı olduğu demir parçasına temasından dolayı düzensiz çalışabileceği geldi. Bu teması kesmem gerekiyordu. Korna ile baglantı demiri arasına lastik conta taktım teması kestim. Şimdi sağlıklı çalışıyor.

Bu arada önceki çin malı motosikletlerimde başıma gelmişti. Titresimden dolayı korna ayar vidası düşebiliyor/ayarını kaybedebiliyor. Ayar vidasınıda kontrol edin derim.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    o nasıl sorun ya

Motosikleti
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada benzeri başıma geldi. Korna bir zaman sonra bozuk bir şekilde ötmeye başladı. Kornayı bağlı olduğu demir parcasından dışarı çıkarıp kontrol ediyorum herşey normal çalışıyor. Tekrar yerine taktığimda ise düzensiz calışıyordu. Sebebini düşünürken aklıma korna sac türü bir maddeden yapıldığı için bağlı olduğu demir parçasına temasından dolayı düzensiz çalışabileceği geldi. Bu teması kesmem gerekiyordu. Korna ile baglantı demiri arasına lastik conta taktım teması kestim. Şimdi sağlıklı çalışıyor.

Bu arada önceki çin malı motosikletlerimde başıma gelmişti. Titresimden dolayı korna ayar vidası düşebiliyor/ayarını kaybedebiliyor. Ayar vidasınıda kontrol edin derim.
    Bendeki sorun tam olarak bozuk calmak degil hic calmamak

Ayar vidasi da varsa bir kontrol edeyim. Onu da ilk defa duydum cunku 🙈

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki sorun tam olarak bozuk calmak degil hic calmamak

Ayar vidasi da varsa bir kontrol edeyim. Onu da ilk defa duydum cunku ��
    Temas halinde hiç çalmaya biliyorda. Birkaç ihtimal var söylediğim gibi deneyin derim.

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o nasıl sorun ya
    Korna ya alt tarafi. Insan hayret ediyor 😁

ajhfajfhajhfajh o nasıl iş ya :D :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ısındırma beni diyor sana soğut beni üfle bana diyor

şaka maka bir akşam eve gittiğinde transformers a dönüşmüş bulabilirsin

Kabloları kontrol et, metal kısıma değiyor olabilir. benim ilk aldığımda çalmıyordu, servis farketti düzeltti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)