PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjeksiyonlu motorda marş çalısıp almıyor?

cagrierel
30 Haziran 2018, 01:58
Abiler enjeksiyonlu bir motorda marş çalısıp almıyorsa sorun nelerden kaynaklanıyordur

velizrsln
30 Haziran 2018, 02:00
benzin pompası, buji, buji bobini: bozuk olabilir

cagrierel
30 Haziran 2018, 02:04
Bu sık sık olmuyor genellikle sorun olduktan 15 gün sonra falan hiç ummadıgım zamanlarda oluyor mesela yarım saatlik bi gezintinin ardından motoru stop edip 10 dk sonra çalıstırmak istedigimde çalısmıyor akü voltaj göstergesinde voltaj 10.5 de falan sayıyor ve enjeksiyon ısıgı yanıp sönüyor

EUOGLU
30 Haziran 2018, 07:56
e sorun akü iste. 10 v cok deme enjeksiyonlu makinada 12v alti sıkıntı

byanmaz
30 Haziran 2018, 13:15
10v çok düşük, bu voltajda marş bile basmaması lazım ama voltajı tam marş sırasında ölçüyorsanız bu değer normal.

akü ile ilgili problemler genellikle sürekli olur. yani akünün voltajı düşükse hep düşüktür. Marş bastığı halde "bazen" ateşlememe genellikle elektriksel bir soruna işaret eder. Bazı enjeksiyonlu motorlar krank pozisyon sensöründen veri bekler, onu okuyamazsa marş almaz örneğin.

Bunun dışında marş var da ateşleme yoksa, ya yakıt gelmiyordur ya elektrik ya da hava. Yakıt pompası, bujiler, vakum kaçakları. Bunları araştırmak lazım. ama dediğim gibi, sorun aralıklı ise genellikle elektrikle ilgilidir.

Yukarıdaki yorumu marş basabildiğinizi düşünerek yaptım bu arada. Bazen marş basabiliyor bazen basamıyorsanız marş kömürü bitiyordur.

yürekçe
30 Haziran 2018, 14:37
Böyle zorlama, marş rublesini yakarsın. 1000 tl masraf çıkartır.

cagrierel
30 Haziran 2018, 15:47
İlgin için çok sağol abi sorun genellikle aralıklı halde oluyo 10 15 gün aralıklarla eski aküyü ölçtük en yüksegi 12 makinanın bi tusu var ona bastıgımızda 10.5 falan oluyo yeni akünün değerleri rölantinde 13.7 falan eski akü 12 w 6 ah di şimdi 12 7 var bekliyorum bi daha bu sorunu yaparsa elektirkle iligili bi sıkıntı vardır yani ? Elektrikle ilgili bi sıkıntı varsa da yüksek ihtimalle nedir ve sorun bulungunda tamamen çözülürmü abi motorla uzak yere gidemiyorum kalıcam diye

yasinkeleş
30 Haziran 2018, 15:54
bujide sorun vardır değiştir bende de aynı sorun vardı değiştirdim düzeldi

cagrierel
30 Haziran 2018, 16:34
Bujiyi değiştirdim aküyüde bi amper fazla olanından taktım