PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tek başına uzun yol yapmak

Sayfa : 1 [2]

patpop
12 Temmuz 2018, 02:23
28 plakalı nmax 155 cc li bi bayan geçti o sizmiydiniz..

mavisekiz
20 Temmuz 2018, 12:31
başardın mı

Evet başardım. :) Yalnız İskilip-Ankara arası yolda sanırım 15 km lik yıllardır yapılmayan kazılıp bırakilmış bir yol var. Orada motoru devirdim. Neyse ki 20 km falandı hızım. Çok sinirlendim yıllardır yapılmıyor olmasına. Efendim neymiş 'yolun altı bataklıkmış da yolun oturması bekleniyormuş'. Milletin canına malına kastedilerek yapılan işler beni benden alıyor. Bende herhangi bir zarar yok ama motorcuğum çizildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

28 plakalı nmax 155 cc li bi bayan geçti o sizmiydiniz..

Benim motor 34 plaka. :)

Birkan07
20 Temmuz 2018, 13:09
Bende en çok tek başıma gezmeyi seviyorum. Bayram tatiline yıllık iznime 3-5 gün takviye yaparak 2 hafta boşluk yaratacığım ve yol nereye giderse oraya gideceğim. Tek sıkıntı kız arkadaşımın izin alabilme potansiyeli, izin alırsa sıkılacağımı düşünüyorum. :)

Tebrik ederim, ufak kazanız harici can sıkıcı bi durum yaşamamışsınızdır umarım. Nice yollara.

toreador
20 Temmuz 2018, 13:20
Her daim gün ışığı altında sürün.

Su içmek için, susamayı beklemeyin. Gerekirse sıkça mola verin, muhakkak bolca su tüketin.

Karnınızın acıkmasını beklemeyin, hacim olarak küçük ancak besleyici gıda içeriği olan yemekler tercih edin.

Havalar sıcak, molalar arası sürüş uzun olmasın. Farkında olmadan dikkat dağılıyor malum.

Lastiğin patlaması ihtimaline karşın yanınızda muhakkak tamir kiti bulundurun.

Telefonunuzun şarjı için muhakkak yedek güç barındıran bir aygıt temin edin.

Yağmur ihtimaline karşılık yanınızda muhakkak bir yağmurluk alın.

mavisekiz
20 Temmuz 2018, 13:34
Bende en çok tek başıma gezmeyi seviyorum. Bayram tatiline yıllık iznime 3-5 gün takviye yaparak 2 hafta boşluk yaratacığım ve yol nereye giderse oraya gideceğim. Tek sıkıntı kız arkadaşımın izin alabilme potansiyeli, izin alırsa sıkılacağımı düşünüyorum. :)

Tebrik ederim, ufak kazanız harici can sıkıcı bi durum yaşamamışsınızdır umarım. Nice yollara.

Teşekkür ederim. Umarım güzel keşiflerle dolu bir yolculuk yaparsınız siz de. Ben Ankara ve Pamukkale olmak uzere iki kez konakladım. Daha çok gezmek de güzel olurdu aslında. Umarım hedef koymaksızın çıkarım bir gün yola.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Her daim gün ışığı altında sürün.

Su içmek için, susamayı beklemeyin. Gerekirse sıkça mola verin, muhakkak bolca su tüketin.

Karnınızın acıkmasını beklemeyin, hacim olarak küçük ancak besleyici gıda içeriği olan yemekler tercih edin.

Havalar sıcak, molalar arası sürüş uzun olmasın. Farkında olmadan dikkat dağılıyor malum.

Lastiğin patlaması ihtimaline karşın yanınızda muhakkak tamir kiti bulundurun.

Telefonunuzun şarjı için muhakkak yedek güç barındıran bir aygıt temin edin.

Yağmur ihtimaline karşılık yanınızda muhakkak bir yağmurluk alın.

Tamir kitim hala yok. Dediğim gibi nasıl tamirat yapacağimı bilmiyorum. En azından bir tekeri tamir edebilmeyi ögrenmem lazım.

toreador
20 Temmuz 2018, 13:37
Teşekkür ederim. Umarım güzel keşiflerle dolu bir yolculuk yaparsınız siz de. Ben Ankara ve Pamukkale olmak uzere iki kez konakladım. Daha çok gezmek de güzel olurdu aslında. Umarım hedef koymaksızın çıkarım bir gün yola.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Tamir kitim hala yok. Dediğim gibi nasıl tamirat yapacağimı bilmiyorum. En azından bir tekeri tamir edebilmeyi ögrenmem lazım.

Çıkacağım 4000 km'lik seyahat öncesi, Youtube'un sponsorluğunda konuyla alakalı hatim indirmiştim. Öneriyorum.

Birkan07
20 Temmuz 2018, 13:52

Bende Ankara'dan muhakkak geçicem. Hem beypazar'ında fatma teyzenin gözlemesi için hemde kızılayda bi dondurmacı var; dondurması değil de külahları çok güzel onu yemek için :) Şaka tabi ki ATAmızı ziyaret yılda en az 2 kere şart.

Umarım sizde vakit bulup çıkabilirsiniz.

Selcuk.86
20 Temmuz 2018, 16:51
Geçen sene ege akdeniz turu, konya ve adanadan sonra tek günde adana - istanbul arası 3536 km yol yaptım tek sıkılmadım herkes sıkılırsın diyorlarda motorun kendisini sürmek zevkli olduğu için çok keyif aldım. Bu sene de yıllık izini bayramla birleştirdim. 23 günlük sürem var bu sene de karadeniz turu yapmayı planlıyorum. Artvin'e gidipte Gürcistana gitmemek olmaz. :)

Demem o ki; Tek başına motorun bakımları yapıldıktan sonra her türlü gider aslı. :))

Thracian
20 Temmuz 2018, 17:12

Şu tarz lastik tamir spreyleri var.Ben yanımda sürekli taşıyorum.Şimdiye kadar şansım yaver gitti hiç kullanmam gerekmedi.Kullananların söylediğine göre lastikte abartı derecede yarılma veya delik olmadığı sürece lastiği tamir edebiliyormuş.Sanırım lastikçiye kadar idare eder.
https://n11scdn.akamaized.net/a1/450/otomotiv-motosiklet/tamir-spreyi/carpex-lastik-tamir-edici-sisirici-sprey-300ml__1332545456911059.jpg

jackonbir
20 Temmuz 2018, 17:37
Şu tarz lastik tamir spreyleri var.Ben yanımda sürekli taşıyorum.Şimdiye kadar şansım yaver gitti hiç kullanmam gerekmedi.Kullananların söylediğine göre lastikte abartı derecede yarılma veya delik olmadığı sürece lastiği tamir edebiliyormuş.Sanırım lastikçiye kadar idare eder.
https://n11scdn.akamaized.net/a1/450/otomotiv-motosiklet/tamir-spreyi/carpex-lastik-tamir-edici-sisirici-sprey-300ml__1332545456911059.jpg

Sprey kullandığınızda delik büyük bile olsa uygun bir sac civatası ile kapatarak rahatlıkla lastikçiye kadar gidebilirsiniz.
Ben iki civata yanyana sallayıp lastiği şişirmiştim.
Önemli olan spreyi bastıktan sonra patlak kısmı alta getirmek.

gurcanozturk
20 Temmuz 2018, 18:51

Sunu izleyip ogrenebilirsiniz. Henuz ihtiyacim olmadi ama topcase icine attim bir sprey.
https://www.youtube.com/watch?v=V-vpvjOHzkQ

patpop
21 Temmuz 2018, 00:55
Evet başardım. :) Yalnız İskilip-Ankara arası yolda sanırım 15 km lik yıllardır yapılmayan kazılıp bırakilmış bir yol var. Orada motoru devirdim. Neyse ki 20 km falandı hızım. Çok sinirlendim yıllardır yapılmıyor olmasına. Efendim neymiş 'yolun altı bataklıkmış da yolun oturması bekleniyormuş'. Milletin canına malına kastedilerek yapılan işler beni benden alıyor. Bende herhangi bir zarar yok ama motorcuğum çizildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Benim motor 34 plaka. :)

Motosiklet çizilmiş sana bişi olmamış can sıkmaya gerek yok. Az önce bir haber okudum uzun yolda motosiklet kullanmak yerine araba fikri daha da ağır basmaya başladı. O yüzden üzülme motora. Satar başka alırsın ya can?

28 plaka başkası o zaman.

Az daha konuşacaktım iyiki konuşmamışım.
:)

Mrtbk
21 Temmuz 2018, 01:40
Evet katılıyorum kardeşim ve an itibari ile Ukrayna dayım takılıyorum tek tabanca.tek piston.

SlimShady1
21 Temmuz 2018, 02:13
Ablamız Tekirdağ, Saray'da yaşıyor sanırım. Geçtiğimiz mayıs ayında Kıyıköy'e giderken Saray yakınların da(Erkek olduğunu sandığım)Nmax 155 kullanıcısına yolda selam vermiştim (Genelde gördüğüm tüm motorculara selam veririm) bana orta parmak yapmıştı sonradan fark ettim ki hanımmış o gün içerisinde iki defa karşılaşmıştık. Konuyu açan abla eğer o kişi sen isen çok ayıp ettin.

mavisekiz
21 Temmuz 2018, 15:34
Ablamız Tekirdağ, Saray'da yaşıyor sanırım. Geçtiğimiz mayıs ayında Kıyıköy'e giderken Saray yakınların da(Erkek olduğunu sandığım)Nmax 155 kullanıcısına yolda selam vermiştim (Genelde gördüğüm tüm motorculara selam veririm) bana orta parmak yapmıştı sonradan fark ettim ki hanımmış o gün içerisinde iki defa karşılaşmıştık. Konuyu açan abla eğer o kişi sen isen çok ayıp ettin.

Hayatımda kimseye öyle bir hareket yapmadım. Bana selam veren bir motorcuya hiç yapmam zaten. Kim yaptıysa kötü bir deneyimi olmuş demek, acısını senden çıkarmış. Gerçekten ayıp etmiş.

patpop
23 Temmuz 2018, 00:57
Hayatımda kimseye öyle bir hareket yapmadım. Bana selam veren bir motorcuya hiç yapmam zaten. Kim yaptıysa kötü bir deneyimi olmuş demek, acısını senden çıkarmış. Gerçekten ayıp etmiş.
Gerçekten çok ayıp. İnsani değerleri kaybetmeye yüz tutmuş bir toplum olduk.
Sabırsız sinirli bir toplum olduk. Neyse gözlerimden uyku akmaya başladı. Sabah inşallah güzel bir haberle uyanırım. Dört gözle sabah olmasını bekliyorum.

Sj's
23 Temmuz 2018, 01:03
lastik tamir kitiniz oldugu surece dert edeceginiz cok bir sey yok ne kadar uzun yol yapiyor olursaniz olun.

diger tum oneriler lukstur. ben 120 bin liralik motor kullaniyorum. bundan evvel de 60 bin liralik motor kullaniyordum. kilometrenin cogunlugunu da uzun yolda yaptim. cektigim cilelerin tamamini lastikten cektim. radyatorden cekip yolda kalmis arkadaslarim da var ama benim basima gelmedi. zaten uzun yolda basiniza gelebilecekler cok kisitlidir:

- lastik patlamasi
- radyatordeki delik
- yoldaki yag deformasyon vs ivir zivir kaza yapmaniz.

bunun disindaki nedenlerden basiniza bir sey geliyorsa hem surusunuzu hem egitiminizi sorgulamaniz gerekir zaten. yoksa yukaridakilere onlem yeterlidir uzun yolda, fazlasi sadece showdur.

F54
25 Temmuz 2018, 21:22
hiç korkma yanında japon harikası yamaha var
hiç yolda kalan yamaha duymadım görmedim :)
kendim de yamaha kullanıyorum buji ampül vs taşımaya uğraşma çevir marşı bas git.

Mertcan39
25 Temmuz 2018, 21:59
hiç korkma yanında japon harikası yamaha var
hiç yolda kalan yamaha duymadım görmedim :)
kendim de yamaha kullanıyorum buji ampül vs taşımaya uğraşma çevir marşı bas git.

şaka mı :) mekanik alet bunlar

karayel90
25 Temmuz 2018, 23:06
şaka mı :) mekanik alet bunlar

Hiç korkma bozulsa benim kuba cg 150 sport bozulurdu 600 km Altınyayla-Burdur-Afyon turu,560 Km Antalya-Kaş-Fethiye turu,160 km Altınyayla-Fethiye koyları turu,Günü birlik 360 km Antalya turu vs. takır takır kullanıyorum ve hepsinide tek başıma yaptım

Bazıları diyordu yok o motor bozulur şişer falan hiç bir şeyi takma önlemini al motorun bakımlarını yaptır Allah'a dua et ve yolun keyfini çıkar :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Benim motor haziran başında 8160 km'deydi bugün 11428 km olmuş yani 55 günde 3268 km yapmışız

Mertcan39
25 Temmuz 2018, 23:42
Hiç korkma bozulsa benim kuba cg 150 sport bozulurdu 600 km Altınyayla-Burdur-Afyon turu,560 Km Antalya-Kaş-Fethiye turu,160 km Altınyayla-Fethiye koyları turu,Günü birlik 360 km Antalya turu vs. takır takır kullanıyorum ve hepsinide tek başıma yaptım

Bazıları diyordu yok o motor bozulur şişer falan hiç bir şeyi takma önlemini al motorun bakımlarını yaptır Allah'a dua et ve yolun keyfini çıkar :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Benim motor haziran başında 8160 km'deydi bugün 11428 km olmuş yani 55 günde 3268 km yapmışız

benim drift 85 binde :)

scorpions_59
26 Temmuz 2018, 00:19
benim drift 85 binde :)

Bakarsan bağ olur misali iyi bakmışsın, yolda kaldın mı bilmiyorum ama tekte olsan kalabalıkta olsan yolda kalmak konusunda bakmazsan oluyor.
3 - 4 senedir japon motosiklet kullanıyorum, motosikletimde kullanabileceğim bütün anahtarlar var ama hiç gerek kalmadı, arkadaşın dediği gibi basacaksın marşa yol senin, tabi lastik olayı farklı mutlak lazım ya köpük yada tamir kiti.

Keyifli akşamlar.

Mertcan39
26 Temmuz 2018, 00:23
Bakarsan bağ olur misali iyi bakmışsın, yolda kaldın mı bilmiyorum ama tekte olsan kalabalıkta olsan yolda kalmak konusunda bakmazsan oluyor.
3 - 4 senedir japon motosiklet kullanıyorum, motosikletimde kullanabileceğim bütün anahtarlar var ama hiç gerek kalmadı, arkadaşın dediği gibi basacaksın marşa yol senin, tabi lastik olayı farklı mutlak lazım ya köpük yada tamir kiti.

Keyifli akşamlar.

1 kere kaldım oda cdi ünitesi değişmişti servisten çıktım 200 mt gittim stop etti çalışmadı ��

scorpions_59
26 Temmuz 2018, 00:40
1 kere kaldım oda cdi ünitesi değişmişti servisten çıktım 200 mt gittim stop etti çalışmadı ��

Mondial servisi iyi değil diyorlar, belki ondandır Mert.

dyavol-77
26 Temmuz 2018, 03:46

Beyin niye değişti serviste? Demek ki o da bozulmuş....

Mertcan39
26 Temmuz 2018, 07:22
Mondial servisi iyi değil diyorlar, belki ondandır Mert.

evet ondan :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:20 ----------

Beyin niye değişti serviste? Demek ki o da bozulmuş....

benim motoru aldığımda gösterge sorunum vardı gösterge 70 i geçmiyordu garantiden gösterge geldi fakat onunda rpm çalışmıyor bir beyin taktık gösterge çalıştı sorun yok bi dene bakalım aksırma öksürme vs var mı bakalım 200 mt gittip stop etti çalışmadı eskiyi taktık yeni gösterge istedik