PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial RX3İ Evo ile ilgili deneyimlerim...

Sayfa : [1] 2 3 4

erolkan
08 Haziran 2018, 09:09
Yaklaşık 1 haftadır ömrümde daha önce hiç kullanmamış oldugum vıteslı motorsıklet macerama Mondıal Rx3 i evo alarak başladım.Daha öncede Honda kınetıc ve Asya motor 150cc lık kullanmıştım 5-6 sene cıvarında.İlka kullanımımda özellıkle kalkışlarda çok stop ettırdım motoru debrıjayı ayarlayamöamadan dolayı.Ama bu alışma suresını atlatınca daha ıyı olacak dıye düşünüyorum..
Ufak bi hızlanma denemesi :)

https://www.youtube.com/watch?v=rQ61uOd3EOA

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Arka çantayı az daha kullanışlı hale getırmek için bi dokunuş yaptım :)
https://i.hizliresim.com/2ayDmq.jpg
https://i.hizliresim.com/qv3515.jpg

sokamarukun
08 Haziran 2018, 09:10
Kamera marka ve modelini sorabilir miyim acaba fena değilmiş görüntü :cat:

erolkan
08 Haziran 2018, 11:22
Eken h9 kameram :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Neden bu motoru seçtim sorusunun cevabına gelirsek;
öncelıklı olarak memur oldugum için bütçe önemlı..
Daha sonra ise servis ücretleri ve parça ücretlerıde onemlı bı konu..
Offroad merakımı yapılan mazot ve benzin zamlarından sonra ara verdim ve enduro tarzı motor almak için araştırmalara başlamıştım..
Niyetim bütçeme uygun olsun, kasko yapılabilsin uzun yolda işi mi gören bi iki tekerli almaktı..
Bu araştırnalarım sonucunda secenekler 2 ye indi. Suzuki Vstorm ve Mondial Rx3i..
Suzuki benim bütçemi aştığı için Mondial e yöneldim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Bu markayı almadan önce çin malı olduguna dair bir sürü olumsuz yorumlar vardı.Bende kendim biraz araştırdım ve Kısa bir araştırmadan sonra Mondialin Zongshen ve csc adı altında Çin ve Amerıkada üretilen ve Avrupaya satılan motorla aynı oldugunu öğrendim Mondialin...
Ve almaya karar verdim..

serconline
08 Haziran 2018, 11:29
Hayırlı olsun Allah kaza , bela vermesin çok fazla yollarda göremediğimiz bir motosiklet mondial bayisinin önünde ihtişamlı bir duruşuyla hemen hergün görüyorum. Bakalım biraz zaman geçtikçe sıkıntılar olacak'mı illaki olacaktır ama ne tür sıkıntılar olduğu önemli olan.
Çhina malı motosikletler artık eskisi gibi değilmiş öyle söylüyor herkes ilk çıktıkları zamanlar felaketti bunu herkes biliyor ama ben genel olarak scooter olanlardan yana şikayet duyuyordum ve bende almıştım 1 hafta sonra sattım gitti şimdikiler görüntü olarakta gidiş duruş vs olarakta eskisi gibi değil.

Zaman içinde bu başlık altında gene deneyimlerini yaşadığın sorunları yazarsan insanlar daha iyi bilgi sahibi olurlar

erolkan
08 Haziran 2018, 12:29
Zaten öncelıklı olarak bu başlığı açmamnın sebebi,benım gibigerçekten Kullanıcı olanların bu motorlarla ılgılı doğru bılgılere erışmesındekı zorluklardı..Genelde tıcarı kaygılarla forumlara uye olunup ,diğer markalar uzerıne olumsuz yorumlar yapılarak,almayı dusundugum motorlardan uzaklaştıran yazıları okuaktan bıkmış olmamdı.Ben kullanıcı oldugum için olumlu yada olumsuz yorumlarımı hiçbir turlu kaygım olmadan rahatça paylaşacagı...

ozan1991
08 Haziran 2018, 12:33
hayırlı olsun motorunuz .

bu motorun konusu açıldığında kimse bu paraya almaz diyordu ama ben dedim 250cc de enduro kategorisinde bu motor yine alınır çünkü bu fiyatlarda rakibi yok evet fiyat yüksek ama adamlar enduro eksikliğinden faydalanıp bu fiyatı biçiyorlar ki satıyorda demekki.

Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun

erolkan
08 Haziran 2018, 18:13
Bu motorun gece aydınlatmalarıyla ılgılıde olumsuz yorumlar okumuştum.Bunun içinde gece bi video çektım.Kendınıze göre yorumlayabılırsınız :)
Ama bana göre gayet yeterlı kısa ve uzun farlar.Zaten panel ışıklardırmasının eleştırılecek bi kısmı yok :)

https://www.youtube.com/watch?v=oIE4chhaKxg&feature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Bu motorun gece aydınlatmalarıyla ılgılıde olumsuz yorumlar okumuştum.Bunun içinde gece bi video çektım.Kendınıze göre yorumlayabılırsınız :)
Ama bana göre gayet yeterlı kısa ve uzun farlar.Zaten panel ışıklardırmasının eleştırılecek bi kısmı yok :)
https://www.youtube.com/watch?v=oIE4chhaKxg&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=pqe_knEMD9c&feature=youtu.be

Yayan
08 Haziran 2018, 22:08
"Çin de ve Amerika'da üretilen....
Çin de üretilen kısmına katılıyorum ,fakat Amerika da üretilen kısmı biraz abartı olmuş.

hokahey
08 Haziran 2018, 22:51
aa fethiye.

hemşehrim, arabaların sağından çok süratli gidiyorsun. mazallah dingilin birisi sağa dönüverirse asfalta yapışırsın. sağdan giderken çok dikkatli ol. saygılarımla.

Angrypower
08 Haziran 2018, 23:06
Hayırlı olsun. Yalnız motoru sıfır aldıysan hocam, rodaj kurallarına uymanı öneririm. Daha sağlıklı daha kaliteli bir birliktelik yaşarsın motorun ile. Bol bol gezip eğlenmen dileğiyle...

erolkan
09 Haziran 2018, 10:27
"Çin de ve Amerika'da üretilen....
Çin de üretilen kısmına katılıyorum ,fakat Amerika da üretilen kısmı biraz abartı olmuş.
Evet Amerıkada CscMotorcycles olarak satılan yazmalıydım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

aa fethiye.

hemşehrim, arabaların sağından çok süratli gidiyorsun. mazallah dingilin birisi sağa dönüverirse asfalta yapışırsın. sağdan giderken çok dikkatli ol. saygılarımla.

Sağından genelde geçmemeye çalışıyorum.Ama yolun solunu kapatım sağa geçemeyip sol şeridi kapatanlarada uyuz oluyorum :)
Mumkun oldugunda araçlar dururken sağından geçiyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Hayırlı olsun. Yalnız motoru sıfır aldıysan hocam, rodaj kurallarına uymanı öneririm. Daha sağlıklı daha kaliteli bir birliktelik yaşarsın motorun ile. Bol bol gezip eğlenmen dileğiyle...

Tesekkurler..

Boldpilot
09 Haziran 2018, 10:42
Kaç km oldu kullanmaya başlayalı bilmiyorum, alınmış malıda kötülemek huyum değildir. 11-12 bin liraya problemlerine göz yumulabilirdi ama 19 bin verip alınacak bi motosiklet değil.
Tamamen almak isteyipte bu konuya bakacak arkadaşlar için yazıyorum. Bende kullandım 3 ay kadar. https://i.resimyukle.xyz/V3RKzL.jpg (https://resimyukle.xyz/resim/V3RKzL)https://i.resimyukle.xyz/cUWLVR.jpg (https://resimyukle.xyz/resim/cUWLVR)

Sizin için güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesindir yorumum 😊

erolkan
09 Haziran 2018, 10:52
Ben 2016 modelını sıfır aldım 13500Tl ye.. .Şu an 550 km cıvarlarında ..Bence bu fıyata alınabılecek tek enduro tarzı motor fıyat olarak.Suzukı vstorm lara baktmıştım.Oda 30 bin civarıydı.Sonuçta yarı fıyatına bu motoru aldım.Illakı arasında farklar olacaktır ama en azından benım gıbı yenı vıteslı motora başlayanlar ve memur için cep dostu bı motor :)..
Arıza yapma kısmına gelırsek,sonuçta kul yapısı..Ama yağını,suyunu ve bakımlarını zamanında ve orjınal ekıpmanlarla yaptıktan sonra her araç gibi uzun süre dayanacagını düşünüyorum..
Gidişi,çekişi,yakışı bana göre gayet iyi.Uzunca bı süre bu motorun bana yetecegını duşunuyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Zaten burada bu konuyu açmamın sebebi,benım gıbı bu motoru almak isteyıpte aklında deli sorular olan arkadaşların sorularına bizzat cevap verip akıllarındakı soru işaretlerıne azda olsa yardımcı olmak ıstemem..
Çünkü bende almadan önce yazılan onlarca olumsuz yorumlara bakıp,o sorulara cevap ararken çok emın olamadım..adam yazıyor şöyle sorun çıkıyor ama yağını,suyunu vs ne zaman değiştirmiş,kaç kmde bir bakımını yaptırmış onları yazmıyordu.

egzantirix
09 Haziran 2018, 11:16
bir sonraki konu:çin malından uzak durun

erolkan
09 Haziran 2018, 21:05
bir sonraki konu:çin malından uzak durun
Japon mu alalım :)
ben sanmıyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Benım için markadan zıyade,kullanımı,bakım gıderlerı ,fiyatı vs önemlı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Şimdi vstorm alsaydım hiç sorunum olmayacakmıydı :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

http://i.hizliresim.com/aYonGd.jpg
Çantaya Bayrağımıza astım bugün :)

mavellen
09 Haziran 2018, 21:16
Bu motorun eski versiyonlarında stop etme sorunu vardı.Yenilerde durum nasıl?Umarın çözmüşlerdir.Bir ara alacaktım çinli diye almadım.

md054
12 Haziran 2018, 02:14
Yakindan takip ettigim bir motor. Ve tam olarak a layamadigim bir noktasi var abs varni yokmu. Varsa hangi modelinde

Sj's
12 Haziran 2018, 02:27
Ucuz etin yahnisi, BMW logosunu basip yolda kalmali motora binme seruvenine hos geldin dostum.

Diger bir cok RX3i sahibi gibi, bu motorla seruvenin maksimum 1,5 sene olacak. Bu kadar uzun olursa da, o 1,5 sene gecsin de baska motora gecesin diye cok temenniler edeceksin.

Niye? Cunku, abi, ulan, aga, arkadas, haci abi UGUR derin dondurucu motosiklet getirip uretmeye baslayinca uygun fiyatli diye motora binilir mi be? aklinizi calistirin yaa :D

erolkan
12 Haziran 2018, 06:59
Abs li model değil benimki. Yeni çıkanlar absli..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:54 ----------

Ucuz etin yahnisi, BMW logosunu basip yolda kalmali motora binme seruvenine hos geldin dostum.

Diger bir cok RX3i sahibi gibi, bu motorla seruvenin maksimum 1,5 sene olacak. Bu kadar uzun olursa da, o 1,5 sene gecsin de baska motora gecesin diye cok temenniler edeceksin.

Niye? Cunku, abi, ulan, aga, arkadas, haci abi UGUR derin dondurucu motosiklet getirip uretmeye baslayinca uygun fiyatli diye motora binilir mi be? aklinizi calistirin yaa :D

Ucuz etin yahnisi değil benimki bütçeyle alakalı...
Ben uzunca bi süre binmeyi düşünüyorum..
Uğur derin dondurucu getirsin tabi zongsheni üstüne mondial basıp satsın..
Paranız varsa daha iyisini alırsınız.

Metehan07-70
12 Haziran 2018, 09:39

Emmoğlu, Uğur motor falan üretmiyor, bu işin uğur ile alakalı kısmı servis tarafı. Alet Zonghsen.

serif abi
12 Haziran 2018, 09:47
O değilde bu aleti alan neden BMW logosu yapıştırıyor , çok mereak ediyorum dogrusu :)

dyavol-77
12 Haziran 2018, 09:52
O değilde bu aleti alan neden BMW logosu yapıştırıyor , çok mereak ediyorum dogrusu :)

Belki üzerindeki fabrikasyon logosundan utanıyordur da ondan.

erolkan
12 Haziran 2018, 23:27
Utanacak olsa bu motoru almaz zaten :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alışmaya başladım gibi....
https://www.youtube.com/watch?v=TncSA-Lulik&feature=youtu.be

erolkan
14 Haziran 2018, 16:16
Evo larla gezemelere devam ediyoruz :)

https://www.youtube.com/watch?v=Sdvt_g9oLas

erolkan
19 Haziran 2018, 14:46
Evet arkadaşlar ilk 1000km bakımını yaptırdım Mondıal yetkılı serviste ...
Yağı değişti,filitreler temızlendı,Gevşeyen cıvatalar sıkıldı,Debrıyaj kolu ayarı yapıldı,Su kontrolu yapıldı..
Fiyat 120 Tl...:)
Yağ olarakta Castrol kullanıldı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Yağ değişiminden sonra vites geçişleri daha rahat oldu sanki..Bu arada lastıklere önlere 22,arkalara 32 hava bastılar serviste.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

980 KM LIK kullanım deneyımlerıme gelirsek,
Motoru ılk kalkıştan ıtıbaren 100 km ye kadar hızlanması gayet serii
Amortısorlerın çukurlardakı zıplamaları emmesi iyi
yol tutuşuda iyi ama lastıgı değiştirince daha da ıyı olacagına inanıyorum..
Vites aralıkları ıyı.Şehırıcınde 5 ve 6. vıtesı kullanmaya gerek kalmıyor...
Yakışı şu anda 4.5lt cıvarlarında..

freelancer
19 Haziran 2018, 20:24
Yağı değişti,filitreler temızlendı,Gevşeyen cıvatalar sıkıldı,Debrıyaj kolu ayarı yapıldı,Su kontrolu yapıldı..

Hocam filtreler temizlendi derken? Değiştirme gereği duymadılar mı? Bir de, 500 km'de bir bakım daha yapılmış olması lazımdı, ona gittiniz mi? Son olarak, ilk vitesli motosikletim demişsiniz, üyelik tarihinizi de göz önünde bulundurarak ilk motosikletiniz olmadığı tahmininde bulunuyorum, doğru mudur?

erolkan
19 Haziran 2018, 20:45
Hocam filtreler temizlendi derken? Değiştirme gereği duymadılar mı? Bir de, 500 km'de bir bakım daha yapılmış olması lazımdı, ona gittiniz mi? Son olarak, ilk vitesli motosikletim demişsiniz, üyelik tarihinizi de göz önünde bulundurarak ilk motosikletiniz olmadığı tahmininde bulunuyorum, doğru mudur?

Filitreler kağıt değil telli gibi bi filitreydi..Değişmiyormuş,hava tutup temızledi..500-1000 km arası ilk bakım .daha sonra 2000km daha sonrasında ise her 2000 km de...İlk motorum Honda kınetic di.Daha sonra yine çin üretimi olan Asya Motorun 150cc lik scotterına bındım 5 sene.Onuda Enişteye sattım ve hala o motora binmekte enişte :)

freelancer
19 Haziran 2018, 20:58
Filitreler kağıt değil telli gibi bi filitreydi..Değişmiyormuş,hava tutup temızledi..500-1000 km arası ilk bakım .daha sonra 2000km daha sonrasında ise her 2000 km de...İlk motorum Honda kınetic di.Daha sonra yine çin üretimi olan Asya Motorun 150cc lik scotterına bındım 5 sene.Onuda Enişteye sattım ve hala o motora binmekte enişte :)

Allah allah, 19 bin liralık motorun 1000 liralık scooter gibi filtre kullanmadan süzgeç kullanması şaşırttı beni. Bende eskiden 150MR Vulture vardı, onda da filtre yoktu, yağ tapasının arkasında süzgeç vardı; 1000 km'de bir yağ değişirdik. Filtre olmadan 2000 km bakım aralığı biraz desteksiz bir iddia gibi geldi bana, Mondial ilginç adımlar atıyor sanırım. Başka bir filtreleme sistemi varsa amenna tabii. Her neyse, sorunsuz sürüşler dilerim, tekeriniz düz bassın.

Boldpilot
19 Haziran 2018, 21:15
Stop etme problemi var mı? Işıklarda beklerken zlop diye gittiği oluyor mu?

erolkan
20 Haziran 2018, 10:31
Stop etme problemi var mı? Işıklarda beklerken zlop diye gittiği oluyor mu?
Normalde ışıklarda stop etmıyor .Ama benım acemılığımden kaynaklanan kalkışlarda debrıyaja daha alışamamış olmamdan dolayı stop ettırıyorum :)

erolkan
22 Haziran 2018, 10:01
Dün Ölüdenıze giderken yokuşu çıkışı gayet başarılıydı Rx3 i :)

https://www.youtube.com/watch?v=rszM3WhyEL8

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=x3ugt-6DWOc

chopperrider
22 Haziran 2018, 10:09
2000 km de bir bakım mı ????
Yahu binici adam için aylık km değeri zaten 2000 civarıdır.
Çok binmesen bile 30 günde hadi bilemedin 45 günde bakıma gitmek ???
Ben 6 bin bakım aralığını az buluyordum ama beterin beteri varmış yahu.

Hayırlı olsun bu arada, kazasız belasız keyifli sürüşler.

erolkan
22 Haziran 2018, 10:42
2000 km de bir bakım mı ????
Yahu binici adam için aylık km değeri zaten 2000 civarıdır.
Çok binmesen bile 30 günde hadi bilemedin 45 günde bakıma gitmek ???
Ben 6 bin bakım aralığını az buluyordum ama beterin beteri varmış yahu.

Hayırlı olsun bu arada, kazasız belasız keyifli sürüşler.

Teşekkurler....
Bı bakaımdan ıyı erken bakım ,Motorun aşınmasını en aza ındırmış oluyorlar herhalde :)

RoofRoof
22 Haziran 2018, 10:55
Teşekkurler....
Bı bakaımdan ıyı erken bakım ,Motorun aşınmasını en aza ındırmış oluyorlar herhalde :)

2000 kmde ne aşınıp neyi yiyecek? Kullanıcı gündükleme dışında hiç bir anlamı yok.

sıfırsıkıntı
22 Haziran 2018, 12:33
Bir abimizde var rx3 oda BMW logosu yapıştırmış, Havası olsun diye yapıyorlar herlde ama aslında daha komik utanç verici hatta, RX3 türkiyede adını duyurmuş, tanınmış bir model artık. Bilmeyen yok. Mondial motora BMW logosu gözümün önüne geliyo :D sadece gülüyorum :D

erolkan
22 Haziran 2018, 13:13
Bir abimizde var rx3 oda BMW logosu yapıştırmış, Havası olsun diye yapıyorlar herlde ama aslında daha komik utanç verici hatta, RX3 türkiyede adını duyurmuş, tanınmış bir model artık. Bilmeyen yok. Mondial motora BMW logosu gözümün önüne geliyo :D sadece gülüyorum :D

Banada yoğun baskı var Bmw logosu konusunda. Ama şimdilik direnıyorum.Bulabılırsem Zongshen logosu yapacagım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

2000 kmde ne aşınıp neyi yiyecek? Kullanıcı gündükleme dışında hiç bir anlamı yok.

Bana göre benım gibi pimpirikli kullanıcılar için iyi :)

Metehan07-70
22 Haziran 2018, 13:13

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Yağ değişiminden sonra vites geçişleri daha rahat oldu sanki..Bu arada lastıklere önlere 22,arkalara 32 hava bastılar serviste.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

980 KM LIK kullanım deneyımlerıme gelirsek,
Motoru ılk kalkıştan ıtıbaren 100 km ye kadar hızlanması gayet serii
Amortısorlerın çukurlardakı zıplamaları emmesi iyi
yol tutuşuda iyi ama lastıgı değiştirince daha da ıyı olacagına inanıyorum..
Vites aralıkları ıyı.Şehırıcınde 5 ve 6. vıtesı kullanmaya gerek kalmıyor...
Yakışı şu anda 4.5lt cıvarlarında..

İlk başlarda şehir içinde benim yakıtta 4,5-5 lt arası idi, baya canımı sıkıyordu, son 1 aydır yaptığım ölçümlerde 4 lere düştü, en son şehir dışı (arada orman içi yollar) ölçümüm 3,3 tü, nasip olursa hafta sonu tekrar deneyeceğim. Hem rodajın tam bitmemesi hem de motora alışma evresi yakıtı biraz arttırıyor.
2000 km olayına gelince, ilk 3-4 bakımı 2.000 km de bir yapılabilir, daha sağlıklı olur fakat ben sonrasında bu aralığı minimum 3-4 bine çıkarmayı düşünüyorum, tabi kontrollu bir biçimde. Mesela şu an 20-30 km sonra bakım yapılalı 2000 km olacak, yağda eksilme veya aşırı bir renk koyulaşması yok.
Merak eden arkadaşlar için, belki konuşmak için çok erken ama, çok şükür ben henüz stop problemi yaşamadım.

erolkan
22 Haziran 2018, 13:22
Dün koruyucu pantolon olarak Prohel 6767 serisini aldım.İçindeki astarıyla kışın hiç sıkıntı olmayacak gibi.Astarını çıkarıp kullandım bugün işe gelirken.Tek sıkıntım Mont ve Pantolonu çıkarınca motordakı çantalarada başka eşya koymaya yer kalmıyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

http://i.hizliresim.com/Q2W6Pr.jpg
Sislerimde geldi en kısa sürede montajını yaptıracagım...

sdt
22 Haziran 2018, 13:37
Sizin makine çokta az yakmıyormuş doğrusu. Ben TRK ile 4,5 -5,0 arası yakıyorum. Agresif kullanmazsam 4 - 4,5 arasını göreceğimden eminim.
Ayrıca bakım masraflarını değerlendirirken şunu da hesaplamak lazım:
2000 km x 3 = 6000 km Yani bizim makineler 6000 km'de bakıma giriyor.
Sizin hesaba göre 3 bakımda 360,00 TL ödüyorsunuz. Ve hiç canınız acımıyor.
Vallahi şaşırtıyorsunuz :cyclopsan beni.

Zuzuuw
22 Haziran 2018, 15:10
Sadece yağ değişimine 120 tl vermek nedir arkadaş.

California'da bir servisin bakım listesini buldum. Bakım aralığı 2000 Mile diyor. :mrgreen:

Metehan07-70
22 Haziran 2018, 17:59
Sadece yağ değişimine 120 tl vermek nedir arkadaş.

California'da bir servisin bakım listesini buldum. Bakım aralığı 2000 Mile diyor. :mrgreen:

Mecburen 2 litre yağ alıyorsun, onun iyisi de zaten 70 lira.
Ha ben artık bakımı kendim yapmayı düşünüyorum, hem zevk alır hem de 30-40-50 neyse cebimde kalır.

erolkan
23 Haziran 2018, 09:40
Mecburen 2 litre yağ alıyorsun, onun iyisi de zaten 70 lira.
Ha ben artık bakımı kendim yapmayı düşünüyorum, hem zevk alır hem de 30-40-50 neyse cebimde kalır.
Yağ olarak servis Castrol koydu.Sizce Motul mu Castrol mu?

bursalıali
23 Haziran 2018, 13:58
Sevgili Çınar ve Erol Usa Csc cyclone ki kendileri Rx3i evonun Amerika şubesi olurlar. Derler ki kendi sitelerinde ; arkadaş bu motorun bakım
aralığı 2000 miles yani Türkçesi 3350 km. Ben 2 sene garanti bakımı bittikten sonra castrol 10 - 40 kullanıyorum bir buçuk senedir . Ve 4000
km de bir değiştiriyorum . 4000 km sonra bile yağı açtığım zaman daha kararma başlamamış oluyor. Tamam fabrika garantisini kaçırmamak için
ilk iki yıl 2000 km ye katlanılmalı. 2 sene dolup da fabrika garantisi bitince 3500 ile 4000 km arası bakım . Ziyanı yok UMA bizi biraz daha az öpsün. biraz daha az sevsin. Bütün arkadaşlarıma kendi bakımlarını kendilerinin yapmasını tavsiye ediyorum. Haydi kolay gele.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Yağın markası çok da önemli değil . Yalnız yarı sentetik olursa daha da iyi oluyor. Yeter ki motorunuzu eksik yağ ile sürmeyin.

Metehan07-70
25 Haziran 2018, 10:10
Sevgili Çınar ve Erol Usa Csc cyclone ki kendileri Rx3i evonun Amerika şubesi olurlar. Derler ki kendi sitelerinde ; arkadaş bu motorun bakım
aralığı 2000 miles yani Türkçesi 3350 km. Ben 2 sene garanti bakımı bittikten sonra castrol 10 - 40 kullanıyorum bir buçuk senedir . Ve 4000
km de bir değiştiriyorum . 4000 km sonra bile yağı açtığım zaman daha kararma başlamamış oluyor. Tamam fabrika garantisini kaçırmamak için
ilk iki yıl 2000 km ye katlanılmalı. 2 sene dolup da fabrika garantisi bitince 3500 ile 4000 km arası bakım . Ziyanı yok UMA bizi biraz daha az öpsün. biraz daha az sevsin. Bütün arkadaşlarıma kendi bakımlarını kendilerinin yapmasını tavsiye ediyorum. Haydi kolay gele.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Yağın markası çok da önemli değil . Yalnız yarı sentetik olursa daha da iyi oluyor. Yeter ki motorunuzu eksik yağ ile sürmeyin.

Ali Abi benimkinin garanti süresi doldu. Cumartesi günü kendim aldım alet edavatı, arka fren sıvısını yeniledim, hava filtresini söktüm temizledim, güzelce zincir bakımını yaptım. Elimde uygun anahtar yoktu yoksa fren kaliperlerini se söküp, piston temizliği de yapacaktım. Nasip olursa haftaya da, yağı değiştireceğim kendim. Yalnız bir motorun hava filtresine ulaşmak bu kadar zor olmamalı. Bir de hava filtre süngeri çok kalın değil mi?

@erolkan ben en son castrol 15-50 koydurdum, bir sıkıntı yok. Çok fahiş fiyat farkı yoksa motul da olur ipon da.

erolkan
26 Haziran 2018, 09:27
Yokuş aşağı inerken kompresoyonla yavaşlacagımda ara gaz vermeden 2 den 1 e atarken stop etti....

https://www.youtube.com/watch?v=-KlTtqWnCR0&feature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Sislerimide bağlattım..
https://youtu.be/QDAtQKYG0ME

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

[QUOTE=erolkan;4351050]Yokuş aşağı inerken kompresoyonla yavaşlacagımda ara gaz vermeden 2 den 1 e atarken stop etti....
https://www.youtube.com/watch?v=-KlTtqWnCR0&feature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Sislerimide bağlattım..

https://www.youtube.com/watch?v=QDAtQKYG0ME

erolkan
30 Haziran 2018, 21:26
Bugün trafıgın az oldugu ve kendimi güvende hissettiğim yolda 0-124 km denemesi yaptım.Ruzgar biraz fazla oldugu için uzatmadım :)

https://www.youtube.com/watch?v=p75zPLfBrZU

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Düşük hızda da slalom denemesi yaptım kendi çapımda :)

https://www.youtube.com/watch?v=j7Y7eV8TopM

erolkan
11 Temmuz 2018, 21:51
Yenılerın fıyatlarıda yurtdışındakı satış fiyatlarına bakarsak normal duzeyde.Amerıkada 2018 rx3 lerin satış fiyatı 4.295$
bunu ülkemıze uyarlarsak 4.5*4.295 =19.327 Tl yapıyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Bugün motor 1-2-3 ve 4. viteste fazla zorlamadan maxımum kaç km yapıyor onu denedim..Bu arada motorum 1562 km oldu :)

https://www.youtube.com/watch?v=aqokAnsU5nc

Mertcan39
11 Temmuz 2018, 21:54
Yenılerın fıyatlarıda yurtdışındakı satış fiyatlarına bakarsak normal duzeyde.Amerıkada 2018 rx3 lerin satış fiyatı 4.295$
bunu ülkemıze uyarlarsak 4.5*4.295 =19.327 Tl yapıyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Bugün motor 1-2-3 ve 4. viteste fazla zorlamadan maxımum kaç km yapıyor onu denedim..Bu arada motorum 1562 km oldu :)
https://www.youtube.com/watch?v=aqokAnsU5nc

1 hafta sonra bende deneyimlerimi paylaşırım ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

bu motorun 6 sı çabuk bitiyor sanki arkayı 1 diş küçültmek lazım

erolkan
13 Temmuz 2018, 19:38
Ufak ufak gezmelere devam Rx3i yle.......

https://www.youtube.com/watch?v=v7V2eYkqsI4&feature=youtu.be

erolkan
14 Temmuz 2018, 23:05
Bugün Evoyla ilk uzun yol deneyımı yaptım.Fethıye den Muğla ya gittim ve geldim..hava sıcaklığı 32 derece cıvarlarındaydı.Montun ve kaskın içindekı sıcaklık 40 rahat vardı sanırım :)
Genel olarak gidişi,çekişi,yakışı ve frenleri bana göre gayet yeterlı..Ama koltuga bı çözüm bulmaları lazım...Yokuşlarda gayet başarılı..

https://www.youtube.com/watch?v=db_irz-jBPc