Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mondial RX3İ Evo ile ilgili deneyimlerim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Yaklaşık 1 haftadır ömrümde daha önce hiç kullanmamış oldugum vıteslı motorsıklet macerama Mondıal Rx3 i evo alarak başladım.Daha öncede Honda kınetıc ve Asya motor 150cc lık kullanmıştım 5-6 sene cıvarında.İlka kullanımımda özellıkle kalkışlarda çok stop ettırdım motoru debrıjayı ayarlayamöamadan dolayı.Ama bu alışma suresını atlatınca daha ıyı olacak dıye düşünüyorum..
    Ufak bi hızlanma denemesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Arka çantayı az daha kullanışlı hale getırmek için bi dokunuş yaptım

gurucuk, badircik, 06Serhat ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kamera marka ve modelini sorabilir miyim acaba fena değilmiş görüntü

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Eken h9 kameram

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Neden bu motoru seçtim sorusunun cevabına gelirsek;
    öncelıklı olarak memur oldugum için bütçe önemlı..
    Daha sonra ise servis ücretleri ve parça ücretlerıde onemlı bı konu..
    Offroad merakımı yapılan mazot ve benzin zamlarından sonra ara verdim ve enduro tarzı motor almak için araştırmalara başlamıştım..
    Niyetim bütçeme uygun olsun, kasko yapılabilsin uzun yolda işi mi gören bi iki tekerli almaktı..
    Bu araştırnalarım sonucunda secenekler 2 ye indi. Suzuki Vstorm ve Mondial Rx3i..
    Suzuki benim bütçemi aştığı için Mondial e yöneldim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Bu markayı almadan önce çin malı olduguna dair bir sürü olumsuz yorumlar vardı.Bende kendim biraz araştırdım ve Kısa bir araştırmadan sonra Mondialin Zongshen ve csc adı altında Çin ve Amerıkada üretilen ve Avrupaya satılan motorla aynı oldugunu öğrendim Mondialin...
    Ve almaya karar verdim..
    bursalıali, sdt ve sezgingulmez bunu beğendiler.
    2016 Mondial RX3İ EVO 250 CC

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Hayırlı olsun Allah kaza , bela vermesin çok fazla yollarda göremediğimiz bir motosiklet mondial bayisinin önünde ihtişamlı bir duruşuyla hemen hergün görüyorum. Bakalım biraz zaman geçtikçe sıkıntılar olacak'mı illaki olacaktır ama ne tür sıkıntılar olduğu önemli olan.
    Çhina malı motosikletler artık eskisi gibi değilmiş öyle söylüyor herkes ilk çıktıkları zamanlar felaketti bunu herkes biliyor ama ben genel olarak scooter olanlardan yana şikayet duyuyordum ve bende almıştım 1 hafta sonra sattım gitti şimdikiler görüntü olarakta gidiş duruş vs olarakta eskisi gibi değil.

Zaman içinde bu başlık altında gene deneyimlerini yaşadığın sorunları yazarsan insanlar daha iyi bilgi sahibi olurlar

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Zaten öncelıklı olarak bu başlığı açmamnın sebebi,benım gibigerçekten Kullanıcı olanların bu motorlarla ılgılı doğru bılgılere erışmesındekı zorluklardı..Genelde tıcarı kaygılarla forumlara uye olunup ,diğer markalar uzerıne olumsuz yorumlar yapılarak,almayı dusundugum motorlardan uzaklaştıran yazıları okuaktan bıkmış olmamdı.Ben kullanıcı oldugum için olumlu yada olumsuz yorumlarımı hiçbir turlu kaygım olmadan rahatça paylaşacagı...
    bursalıali bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hayırlı olsun motorunuz .

bu motorun konusu açıldığında kimse bu paraya almaz diyordu ama ben dedim 250cc de enduro kategorisinde bu motor yine alınır çünkü bu fiyatlarda rakibi yok evet fiyat yüksek ama adamlar enduro eksikliğinden faydalanıp bu fiyatı biçiyorlar ki satıyorda demekki.

Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Bu motorun gece aydınlatmalarıyla ılgılıde olumsuz yorumlar okumuştum.Bunun içinde gece bi video çektım.Kendınıze göre yorumlayabılırsınız
    Ama bana göre gayet yeterlı kısa ve uzun farlar.Zaten panel ışıklardırmasının eleştırılecek bi kısmı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı erolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun gece aydınlatmalarıyla ılgılıde olumsuz yorumlar okumuştum.Bunun içinde gece bi video çektım.Kendınıze göre yorumlayabılırsınız
    Ama bana göre gayet yeterlı kısa ve uzun farlar.Zaten panel ışıklardırmasının eleştırılecek bi kısmı yok
    https://www.youtube.com/watch?v=oIE4...ature=youtu.be
    bursalıali bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    "Çin de ve Amerika'da üretilen....
    Çin de üretilen kısmına katılıyorum ,fakat Amerika da üretilen kısmı biraz abartı olmuş.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aa fethiye.

hemşehrim, arabaların sağından çok süratli gidiyorsun. mazallah dingilin birisi sağa dönüverirse asfalta yapışırsın. sağdan giderken çok dikkatli ol. saygılarımla.
    bursalıali ve HRider bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun. Yalnız motoru sıfır aldıysan hocam, rodaj kurallarına uymanı öneririm. Daha sağlıklı daha kaliteli bir birliktelik yaşarsın motorun ile. Bol bol gezip eğlenmen dileğiyle...

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Çin de ve Amerika'da üretilen....
    Çin de üretilen kısmına katılıyorum ,fakat Amerika da üretilen kısmı biraz abartı olmuş.
    Evet Amerıkada CscMotorcycles olarak satılan yazmalıydım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aa fethiye.

hemşehrim, arabaların sağından çok süratli gidiyorsun. mazallah dingilin birisi sağa dönüverirse asfalta yapışırsın. sağdan giderken çok dikkatli ol. saygılarımla.
    Sağından genelde geçmemeye çalışıyorum.Ama yolun solunu kapatım sağa geçemeyip sol şeridi kapatanlarada uyuz oluyorum
    Mumkun oldugunda araçlar dururken sağından geçiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Yalnız motoru sıfır aldıysan hocam, rodaj kurallarına uymanı öneririm. Daha sağlıklı daha kaliteli bir birliktelik yaşarsın motorun ile. Bol bol gezip eğlenmen dileğiyle...
    Tesekkurler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kaç km oldu kullanmaya başlayalı bilmiyorum, alınmış malıda kötülemek huyum değildir. 11-12 bin liraya problemlerine göz yumulabilirdi ama 19 bin verip alınacak bi motosiklet değil.
    Tamamen almak isteyipte bu konuya bakacak arkadaşlar için yazıyorum. Bende kullandım 3 ay kadar.

Sizin için güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesindir yorumum 😊
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Ben 2016 modelını sıfır aldım 13500Tl ye.. .Şu an 550 km cıvarlarında ..Bence bu fıyata alınabılecek tek enduro tarzı motor fıyat olarak.Suzukı vstorm lara baktmıştım.Oda 30 bin civarıydı.Sonuçta yarı fıyatına bu motoru aldım.Illakı arasında farklar olacaktır ama en azından benım gıbı yenı vıteslı motora başlayanlar ve memur için cep dostu bı motor ..
    Arıza yapma kısmına gelırsek,sonuçta kul yapısı..Ama yağını,suyunu ve bakımlarını zamanında ve orjınal ekıpmanlarla yaptıktan sonra her araç gibi uzun süre dayanacagını düşünüyorum..
    Gidişi,çekişi,yakışı bana göre gayet iyi.Uzunca bı süre bu motorun bana yetecegını duşunuyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Zaten burada bu konuyu açmamın sebebi,benım gıbı bu motoru almak isteyıpte aklında deli sorular olan arkadaşların sorularına bizzat cevap verip akıllarındakı soru işaretlerıne azda olsa yardımcı olmak ıstemem..
    Çünkü bende almadan önce yazılan onlarca olumsuz yorumlara bakıp,o sorulara cevap ararken çok emın olamadım..adam yazıyor şöyle sorun çıkıyor ama yağını,suyunu vs ne zaman değiştirmiş,kaç kmde bir bakımını yaptırmış onları yazmıyordu.
    bursalıali ve nokiaxxx bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir sonraki konu:çin malından uzak durun

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı egzantirix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sonraki konu:çin malından uzak durun
    Japon mu alalım
    ben sanmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Benım için markadan zıyade,kullanımı,bakım gıderlerı ,fiyatı vs önemlı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Şimdi vstorm alsaydım hiç sorunum olmayacakmıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Çantaya Bayrağımıza astım bugün
    bursalıali bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorun eski versiyonlarında stop etme sorunu vardı.Yenilerde durum nasıl?Umarın çözmüşlerdir.Bir ara alacaktım çinli diye almadım.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Yakindan takip ettigim bir motor. Ve tam olarak a layamadigim bir noktasi var abs varni yokmu. Varsa hangi modelinde

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ucuz etin yahnisi, BMW logosunu basip yolda kalmali motora binme seruvenine hos geldin dostum.

Diger bir cok RX3i sahibi gibi, bu motorla seruvenin maksimum 1,5 sene olacak. Bu kadar uzun olursa da, o 1,5 sene gecsin de baska motora gecesin diye cok temenniler edeceksin.

Niye? Cunku, abi, ulan, aga, arkadas, haci abi UGUR derin dondurucu motosiklet getirip uretmeye baslayinca uygun fiyatli diye motora binilir mi be? aklinizi calistirin yaa :D
    dyavol-77 ve atillatopal9 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Abs li model değil benimki. Yeni çıkanlar absli..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:54 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz etin yahnisi, BMW logosunu basip yolda kalmali motora binme seruvenine hos geldin dostum.

Diger bir cok RX3i sahibi gibi, bu motorla seruvenin maksimum 1,5 sene olacak. Bu kadar uzun olursa da, o 1,5 sene gecsin de baska motora gecesin diye cok temenniler edeceksin.

Niye? Cunku, abi, ulan, aga, arkadas, haci abi UGUR derin dondurucu motosiklet getirip uretmeye baslayinca uygun fiyatli diye motora binilir mi be? aklinizi calistirin yaa :D
    Ucuz etin yahnisi değil benimki bütçeyle alakalı...
    Ben uzunca bi süre binmeyi düşünüyorum..
    Uğur derin dondurucu getirsin tabi zongsheni üstüne mondial basıp satsın..
    Paranız varsa daha iyisini alırsınız.
    bursalıali bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Emmoğlu, Uğur motor falan üretmiyor, bu işin uğur ile alakalı kısmı servis tarafı. Alet Zonghsen.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)