PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fz8 Zincir

ilyas89
11 Mayıs 2018, 23:45
Merhabalar
Motorla viteste iken sehir icinde normal hizda giderken 20 le felan debriyaj sıkılıyken gaz verince alt taraftan tıkırtı sesi geliyo ard arda yapinca yok ama gazı tokatlayinca tak tak diye sanki zincir vuruyor bostayken yine yok veya vitese attım devriyaj sıktım gaz verince yine yok sadece hareket halindeyken gazı ufak ufak tokatlarken tak tak yapiyo
Onerileriniz nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Yuksek hizlarda 50 60 lara cikarken aynisini deniyorum yapmiyor dusuk hizda deneyince yapiyor

Carbondioxid
11 Mayıs 2018, 23:49
Çavuşu çok tokatlıyon ondan..

ilyas89
12 Mayıs 2018, 00:22
Yardimci olacaklar yazsin

bassturbin
13 Mayıs 2018, 07:54
Normal, makine döngüsünden şazımana aktarımdaki dişli boşluğu her motorda var.Motoru çalıştırmadan vitese tak elinle arka lastiği ileri geri yap lak lak boşluk sesi gelir bu sesle o ses aynıysa normal, değilse debriyaj tasında boşuk olabilir.

Boldpilot
13 Mayıs 2018, 10:10
zincir için makinayı sehpaya al, boş viteste arka tekeri elinle döndür. Eğer belli yerlerde takılma varsa zincir bitmiştir, dişli setiyle beraber değiştirmende fayda var.

diğer konuda yamahaların genelinde egzantirik sesli çalışıyor. Genelde ısınınca daha çok ses olur farklı bi fz8le karşılaştırmakta fayda var.