PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1LT Benzin İle 300 km yol yapmak

Sayfa : [1] 2

tamerhan
13 Kasım 2017, 13:07
Arkadaşlar son zamanlarda moda olan benzin gazını biz motorumuzda denedik. çok başarılı sonuç aldık. Malum benzin fiyatları çok pahalılaştı. Projeyi görüp geliştirebilen arkadaşlar muhakkak olacaktır. Bizim projemiz fikir sunmak amaçlıdır. 1 lt benzin videodaki gibi hava verilerek en az 5 saat boyunca yanar.

https://www.youtube.com/watch?v=Tf8ZMS50Im8

kygsz
13 Kasım 2017, 13:17
Uzun vadede motoru elimize almayacagimizin garantisi olsa :/

tamerhan
13 Kasım 2017, 13:23
motor rolantisiz ve dengesiz çalışsa dediğiniz doğru ancak motor tıkır tıkır çalışıyor. benzinden çıkan gaz daha az yanıcı. pistonlarda yüksek ısıya neden olmuyor benzin gibi. dediğim gibi proje amaçlı hazırlanan video. illaki geliştiren arkadaşlar olacaktır. biz bu sistemi arabada deneyeceğiz şimdi.

velizrsln
13 Kasım 2017, 13:49
fake video motor içerde normal benzinle tıkır tıkır çalışıyor o hortumu oraya tutturdunuz mu ne yaptınız

gungenir
13 Kasım 2017, 14:18
Memleket sevgisinden mütevellit böyle gelişim üzerine çalışan gençlerimizi görünce gururlanıyoruz. Sonra birden aklımıza şeytan giriyor ve en olağan soruyu sorduruyor: "Madem bu kadar kolaydı koskoca motor endüstrisi, buna bağlı çalışan binlerce bilim insanı bunu neden uygulayamıyor?"
Cehape zihniyeti işte naparsın.

thedarkfire
13 Kasım 2017, 14:21
Memleket sevgisinden mütevellit böyle gelişim üzerine çalışan gençlerimizi görünce gururlanıyoruz. Sonra birden aklımıza şeytan giriyor ve en olağan soruyu sorduruyor: "Madem bu kadar kolaydı koskoca motor endüstrisi, buna bağlı çalışan binlerce bilim insanı bunu neden uygulayamıyor?"
Cehape zihniyeti işte naparsın.

Bişeyide siyasete dökmeyin adam ne güzel konu açmış tartışalım sohbet edelim diye.

emremm
13 Kasım 2017, 14:23
Benzini gazlaştırma işini zaten karbüratör veya enjeksiyon sistemi yapıyor. Sizin yaptığınıza ne gerek var?

Karbüratör nispeten ama enjeksiyon, basınçla zerreleştirip (pulverize ederek) benzini enjekte eder.
Zaten enjeksiyonlu sistemin tüketimde iyi olmasının sebeplerinden biride budur. Karışım kontrollüdür ve benzini zerrelere ayırır.
Sizin üfleyerek elde ettiğiniz basınçlı temiz havayı nasıl oluşturacaksınız ve kontrolünü nasıl yapacaksınız?
Gazla beraber havada veriyorsunuz. Yanma odasındaki karışım bozuluyor, karışım miktarı bozulduğunda ya erken patlama yada tersi olacaktır.
Bir litre benzinden alınacak enerji bellidir, bunu gazlaştırırsanız bir litre benzinden alacağınız enerjide de farklar oluşacaktır.
Bunu kimyacı arkadaşlar daha iyi bilir, ham petrol rafine edilirken mazot, benzin, LPG bütün petrol türevleri ayrıştırılıyor zaten.

Haybeye uğraşmayın yada uğraşın eğlenirsiniz. :cherry:

MahmutBiner
13 Kasım 2017, 14:38
burdaki herkeste bunu kurgulayacak ve mantık kuracak kafa var. Videoyu alıp yaş grubu daha küçük bir yere yükleyin belki fikir sahibi olurlar araştırıp öğrenme ihtiyacı duyarlar :) Yine yalan yanlış bir başlık olmuş ...

Romedon
13 Kasım 2017, 14:42
Harbi buna inanan var mı? :D

tamerhan
13 Kasım 2017, 14:50
arkadaşım yaşım 36 ve otomotiv teknikeriyim. bizimde çok şükür bazı şeylerde bilgimiz var. bu video açıkladığım gibi deneme amaçlı yapıldı. yeni video çektiğimizde gittiğimiz yolu km olarak atarız. ama video olarak atsak dahi fake diyenler var. deneyin görün. gerçekten işe yarıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

çok eğlendik zaten. 250 gr benzinle iyi gezdik. yazdıklarınız doğru ancak enjeksiyonlar benzini zerrelere ayırdığında sadece içindeki yanıcı olan gaz yanar. kalanı su olarak atılır. bunu videodaki deneyle yapıp görebilirsiniz. benzinin içindeki gaz bittiğinde sadece suyu kalıyor. ben su diyorum kimyacı ne der bilemem. gazla beraber hava da vereceksin tabi. boşuna benzinli arabalara turbo koymuyorlar. daha çok hava çeksin diye.

emremm
13 Kasım 2017, 15:03
arkadaşım yaşım 36 ve otomotiv teknikeriyim. bizimde çok şükür bazı şeylerde bilgimiz var. bu video açıkladığım gibi deneme amaçlı yapıldı. yeni video çektiğimizde gittiğimiz yolu km olarak atarız. ama video olarak atsak dahi fake diyenler var. deneyin görün. gerçekten işe yarıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

çok eğlendik zaten. 250 gr benzinle iyi gezdik. yazdıklarınız doğru ancak enjeksiyonlar benzini zerrelere ayırdığında sadece içindeki yanıcı olan gaz yanar. kalanı su olarak atılır. bunu videodaki deneyle yapıp görebilirsiniz. benzinin içindeki gaz bittiğinde sadece suyu kalıyor. ben su diyorum kimyacı ne der bilemem. gazla beraber hava da vereceksin tabi. boşuna benzinli arabalara turbo koymuyorlar. daha çok hava çeksin diye.
Bak otomotivciyim dedin, hepten saçmaladın. :)
Üstat. Kontrollü yapılan bir işlemi kontrol edilemez hale getiriyorsun. Karışımı ayarlayamazsın. Motor rölantide çalışmaz, gaz verirsin boğulur, tekleme yapar, rijit bir çalışma gerçekleşmez.
Eğer yol yaptıysanız zaten yaşamışsınızdır.

gungenir
13 Kasım 2017, 15:12
video olarak atsak dahi fake diyenler var.

Kardeşim bunlara yaranılmaz. CBF 150 var, hortumlu kola turka var, üstelik fokurdayan benzin var daha hala inanmıyorlar.

Yav kusura bakmayın troll günüm herhalde bu gün.

tamerhan
13 Kasım 2017, 15:18
Ben geliştirilebilir diyorum zaten. Kontrollü yapılan isi benzin hortumu yapmıyor. Ben hortuma gaz veriyordum sadece. Yine kontrollü yanıyor emin ol. Az basıncda rölanti bozulmuyor direk stop ediyor. Çok basınç verirsen hic bir şey olmuyor. Motor gerektiği kadarını alıyor gazın. Fazlası çıkıyor. Motor kendi kontrolünü yapıyor zaten

"-"
13 Kasım 2017, 15:20
yetersiz hava benzin karışımı, hararete neden olur !

emremm
13 Kasım 2017, 15:26
Ben geliştirilebilir diyorum zaten. Kontrollü yapılan isi benzin hortumu yapmıyor. Ben hortuma gaz veriyordum sadece. Yine kontrollü yanıyor emin ol. Az basıncda rölanti bozulmuyor direk stop ediyor. Çok basınç verirsen hic bir şey olmuyor. Motor gerektiği kadarını alıyor gazın. Fazlası çıkıyor. Motor kendi kontrolünü yapıyor zaten

Tamam, denemeye devam o zaman.

MahmutBiner
13 Kasım 2017, 15:44
Tamam, denemeye devam o zaman.

ahahah forumdan uzak biyerde denesinlerde patlaması bize zarar vermesin :D

thepope
13 Kasım 2017, 18:52
Videonun başlığı 1 litre benzinle 300 km, içeriği pet şişede benzinle motosiklet çalıştırma. Nerede 300km? Ağır clickbait(tık yemi) içeriyor gibi geldi. Eğer gerçekten böyle bir şey mümkünse düzgün bir şekilde kanıtlayarak video çek insanlar sesini çıkarmasın.

fatih.met
13 Kasım 2017, 19:13
motorda enjeksiyon yada karbüratör zaten benzin ile havayı gaz gibi buhara dönüştürüp veriyor yani sizin yaptığınız şey bildiğin taş devrinden kalma karbüratör sistemi yani öyle gördüm ben doğru mudur?

gerçi up uzun hortumdan geçerken hava ile benzin karışımının yoğunluğu ne derece sağlıklı olur bilmiyorum.

bunun yerine motosikletlere uygulanabilecek kolay turbo charger sistemi yaparlarsa daha iyi olur bence. öyle mi? neyse ben başka konulara bakayım burası sarmadı pek :mrgreen:

söylemesi çok hoşuma gidiyor, turbo şarjır :)

çakmak gazıyla motosiklet çalışırtırabilir miyiz hocam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Videonun başlığı 1 litre benzinle 300 km, içeriği pet şişede benzinle motosiklet çalıştırma. Nerede 300km? Ağır clickbait(tık yemi) içeriyor gibi geldi. Eğer gerçekten böyle bir şey mümkünse düzgün bir şekilde kanıtlayarak video çek insanlar sesini çıkarmasın.

bende başlığı görünce kesin bir tane cup ile kim bilir ne çılgınlık yapmışlardır diye girdim sonra videoyu görünce kızdım tabi.

fz6_fazer
13 Kasım 2017, 19:40
makarna ve kömürün yan etkileri,bilal oğlana anlatır gibi anlatın

boora
13 Kasım 2017, 20:11
Yakıtı yakmıyor kokluyor dedikleri bu mu :)

mustafa_325
13 Kasım 2017, 20:28
Karbüratörü yeniden icat etmişsiniz tebrikler.

tamerhan
13 Kasım 2017, 20:55
Vay anasını bee . türk milleti alışmış duduklenmeye aksi olunca bünye kaldırmadı. Et 3O TL ye düştü yerli alırım az alırım dendi. Beyler ister inanın ister inanmayın. Yorumlara guluyorum sadece. Bir kişi destek oldu kocaman forumda. Cekecez yeni videolar merak etmeyin. Biz motoru sudaki hidrojenle de calistirdik 2 lt suyla 6yuz km gittik. ama girmeyelim kaldırmaz bunyeniz. Forumda düz mantık mevcut. O yüzden siz sağ ben selamet. Ha araştırın ama. Hidrojen generator nasıl yapılır. Benzinden gaz. Magnet motor. Bütün bunları araştırın ki ne cevherler var Türkiye de öğrenin. Hepsi YouTube de mevcut. Sözlüğünüz YouTube... Kalın saglicakla.

osiosborn
13 Kasım 2017, 21:09
Enerjinin korunumu kanunu derim ve kaçarım.

Ahmet Turan Peker
13 Kasım 2017, 21:12
Vay anasını bee . türk milleti alışmış duduklenmeye aksi olunca bünye kaldırmadı. Et 3O TL ye düştü yerli alırım az alırım dendi. Beyler ister inanın ister inanmayın. Yorumlara guluyorum sadece. Bir kişi destek oldu kocaman forumda. Cekecez yeni videolar merak etmeyin. Biz motoru sudaki hidrojenle de calistirdik 2 lt suyla 6yuz km gittik. ama girmeyelim kaldırmaz bunyeniz. Forumda düz mantık mevcut. O yüzden siz sağ ben selamet. Ha araştırın ama. Hidrojen generator nasıl yapılır. Benzinden gaz. Magnet motor. Bütün bunları araştırın ki ne cevherler var Türkiye de öğrenin. Hepsi YouTube de mevcut. Sözlüğünüz YouTube... Kalın saglicakla.

Kardeş olur olmaz bilemem ama kesin bildiğim birşey var..

Her çağda olmazcılar vardır. Mucitler olmazcilarin olmaz dediklerini yaptıkları için bu ismi almışlardır. Ve bir çoğu saygıyla anılır.

En kötü başa dönersin denemeye devam ✔️

hokahey
13 Kasım 2017, 21:31
1 litreyle 300 kilometre he mi?

https://i.hizliresim.com/1VQobB.gif (https://hizliresim.com/1VQobB)

bikerboi
13 Kasım 2017, 21:32
Umarım petrol baronları sizi öldürtmez:thumleft:

hachiko
13 Kasım 2017, 21:39
Ördek kapma peşinde forumdan yermiyiz huleaaan..

New Shamy
13 Kasım 2017, 21:43
Boş işler bunlar. Bence masturbasyon yapıyorsunuz.

SlimShady1
13 Kasım 2017, 22:02
bilgili olduğum bir konu değil, işe yarıyor ve sağlıklıysa motor için güzel, değil trol ise komik değil.

xterkan
13 Kasım 2017, 22:24
1 litre benzin ile 300 km gitmek zor iş, buharı olsa da, olmasa da ,ocağa 1 litre su koysam, buhar olarak uçması 1 saat sürmez, 300 km gitmek demek 100 km hız ile 3 saat yol almak demek, buradan anlıyorum ,biraz absürt olmuş ,benzinle bile rampalarda bayılan motor, buharı ile nasıl çıkacak ?
bu işlere girecekseniz, bende çok araştırdım, manyetik motor ve ayrıştırılan su ile elde edilen hidrojen yakıtı en ucuz ve en temizidir, bu yöntemlere yönelin, tabi bu sistemler bilindik, evvelce araba bile yapılmış, bu sistemlerden birini geliştirdin ,abd ve petrol baronlarından önce devletimiz izin verecek mi ?
şuan toplanan vergilerin asıl kaynağı benzin ( yakıt)vergileri dir ,devlet neden motorsiklet leri ve bisiklet leri teşvik etmiyor anlamıyor musunuz ? ayrıca elektrikli araçlar var ve gelişecek ,yalnız bunların aküleri sorun teşkil ediyor, hem şarj süresi uzun ,hemde menzili kısa ,ayrıca pil bile üretmeyen bir ülkede elektrikli otomobil demek gene dışa bağımlı olmak demek
not: mazot ve benzin li araçlar kullanıyorum ,son zamlardan sonra, iyice tiskindim, maaşım yetmemeye başladı ,yıllarca milli üretim dedik ,ihracat dedik, vatanseverlik dedik,
tam tersi kıçımız daki donun kumaşı bile ithal ,ihracat ithalatın yanında eridi, vatanseverlik kitaplarda kaldı ve hala % 50 .......... noktalara isteyen istediğini doldursun ,fırsat bulursam ege veya güney bölgelerimizden birine ,sakin bir köy evine yerleşeceğim ,az insan görmek, az stres demek inek, koyun bile hava kararınca ahırını bulur, yormaz sahibini ,başkasının verdiği oyun çilesini ben niye çekiyorum arkadaş, böyle demokrasimi olur

hokahey
13 Kasım 2017, 22:31
1 litre benzin ile 300 km gitmek zor iş, buharı olsa da, olmasa da ,ocağa 1 litre su koysam, buhar olarak uçması 1 saat sürmez, 300 km gitmek demek 100 km hız ile 3 saat yol almak demek, buradan anlıyorum ,biraz absürt olmuş ,benzinle bile rampalarda bayılan motor, buharı ile nasıl çıkacak ?
bu işlere girecekseniz, bende çok araştırdım, manyetik motor ve ayrıştırılan su ile elde edilen hidrojen yakıtı en ucuz ve en temizidir, bu yöntemlere yönelin, tabi bu sistemler bilindik, evvelce araba bile yapılmış, bu sistemlerden birini geliştirdin ,abd ve petrol baronlarından önce devletimiz izin verecek mi ?
şuan toplanan vergilerin asıl kaynağı benzin ( yakıt)vergileri dir ,devlet neden motorsiklet leri ve bisiklet leri teşvik etmiyor anlamıyor musunuz ? ayrıca elektrikli araçlar var ve gelişecek ,yalnız bunların aküleri sorun teşkil ediyor, hem şarj süresi uzun ,hemde menzili kısa ,ayrıca pil bile üretmeyen bir ülkede elektrikli otomobil demek gene dışa bağımlı olmak demek
not: mazot ve benzin li araçlar kullanıyorum ,son zamlardan sonra, iyice tiskindim, maaşım yetmemeye başladı ,yıllarca milli üretim dedik ,ihracat dedik, vatanseverlik dedik,
tam tersi kıçımız daki donun kumaşı bile ithal ,ihracat ithalatın yanında eridi, vatanseverlik kitaplarda kaldı ve hala % 50 .......... noktalara isteyen istediğini doldursun ,fırsat bulursam ege veya güney bölgelerimizden birine ,sakin bir köy evine yerleşeceğim ,az insan görmek, az stres demek inek, koyun bile hava kararınca ahırını bulur, yormaz sahibini ,başkasının verdiği oyun çilesini ben niye çekiyorum arkadaş, böyle demokrasimi olur

istanbul'dan kaçan soluğu ege/akdeniz'de alıyor. insanlar artık nefes alamaz olmuşlar, sonuna kadar hak veriyorum.

çekilecek çile değil..

54RR
13 Kasım 2017, 22:41
1 litre benzinle 15km yapsam yeter bana. Ayrıca 1 litreyle 300km gittiğini nasıl hesap ettiniz ?

tamerhan
13 Kasım 2017, 22:41

Kardeşim katılıyorum sana bazı konularda. Sana diyeceğim tek şey. Bir lt benzin 3 saat kadar bu şekilde yanar. İster bayır çık 2nci vites ister düz yolda yüz km sabit hızla bas git. Yalniz 3 saatin var. Nasıl gideceğin sana kalmış. Biz motoru son devire kadar dayadik.

mustafa_325
14 Kasım 2017, 00:30
Bu pet şişeden yapılmış ilkel karbüratöre belki cahil kesimi kandırıp desteklerini alabilirsiniz ama benim gibileri kandıramazsınız. Çünkü mühendislik eğitimi aldım. Fizik, kimya, termodinamik, verim hesabı nedir biliyorum. İçten yanmalı motorlar hakkında bilgi sahibiyim.

Bu videodaki mekanizma bildiğiniz karbüratördür. Sadece tek farkı pet şişeden yapılmış ve dandik olmasıdır. Verimi arttırması mümkün değil. Benzin içinde su ve gaz diye ayrı ayrı maddeler yoktu. Enjeksiyonlu makinelerde benzinin tamamı yakılır ve yanma sonucu su ve karbondioksit oluşur.

Hidrokarbon+Oksijen=H2O+CO2

Bütün hidrokarbon yakıtlarda yanma denklemi budur. Benzin, mazot, doğalgaz, bütan, propan... hepsinde aynıdır.

Video sahibi kişiler isterlerse o motosikletin deposunu söküp kendi şişelerini bağlayarak 300 km sürüp bunu videoya çekebilirler.

İddia eden ispat etmekle yükümlüdür.

yaşlıveacemi
14 Kasım 2017, 03:50

Bütün hidrokarbon yakıtlarda yanma denklemi budur. Benzin, mazot, doğalgaz, bütan, propan... hepsinde aynıdır.

Tam ben yazacaktım arkadaş benden önce yazmış. Açıklaması mühendislik eğitimi alanlar için dört dörtlük olmuş ekleyecek bir şey yok ama içimden gelmişken bir iki kelimede ben yazayım.
Birim yakıtın yeterli oksijen ile yanmasın dan çıkacak (oluşacak ) ısı miktarı oluşacak su ve karbondioksit miktarı belli bunların ne kadar hacim oluşturacağı belli bunu 100 cc veya 1200 cc silindire sıkıştıracağında oluşacak basınç belli her şey biliniyorken ben benzini üfledim de bu oldu demek bu hesaplardan bi haber olan için şapkadan tavşan çıkarmakla aynı. Yani boş şapkadan tavşan çıkardı bu adama imkan ver memleket tavşan etine doysun demekle aynı.

NeXuSs
14 Kasım 2017, 09:11
Enerjinin korunumu kanunu derim ve kaçarım.

bende üstüne fakir karışım der çekilirim :)

diablof
14 Kasım 2017, 09:39
beyler onemli bir noktayi atliyorsunuz. bakin dikkat cekeyim.

adam diyor ki 1 lt suyla 300 km gittik(aslinda 2lt su ile 600 yazmis ama ben ikiye boldum litrede yaptigini hesapladim. ki muhendislik egitimi almis biriyim. matematik bildigim belli olsun)

motoru diyor, sudaki hidrojen diyor, calistirdik diyor, adam benzin yerine dizel yakit konulunca calismayan makinada su ile atesleme yaptirmayi bulmus siz hala ne konusuyorsunuz ya. adam uranyum zenginlestirmeyi felan atlayip direk cbf 150 (ki kendisi tek basina bir efsanedir) sudaki hidrojenle (nasil sudaki hidrojeni ayristirdi, onu da pet siseye ufurerek mi yapiyor bilemiyorum) calistirmis. 600 km yol gitmis.

kafanizda canlanmasi acisindan soyluyorum 2 lt su, 4 tane 0,5lt kucuk su. istanbul konya yapiyorsun.

ben ikna oldum. calismalarinizin simdiki kismi icin tebrik ederim, sonraki bolumleri icin de basarilar dilerim.

he son olarak, don't feed troll.

kolay gelsin.

Pcxbear
14 Kasım 2017, 11:48
motoruma dokunma

Seko
14 Kasım 2017, 12:02
Karbüratörün yaptığı da benzini mümkün olduğunda buhar haline getirip yakmak oluyor. Yanma için 1:15 hava benzin karışım oranını tutturmanız gerekir. Bu şeklide belki rölantide çok düşük devirde çalıştırabilirsiniz ama performans gerektiğinde yetmeyecektir. Sizin yapmaya çalıştığınızın kat be kat iyisini enjeksiyon sistemleri yapıyor zaten.

zheroen
14 Kasım 2017, 13:14
Kardeşim katılıyorum sana bazı konularda. Sana diyeceğim tek şey. Bir lt benzin 3 saat kadar bu şekilde yanar. İster bayır çık 2nci vites ister düz yolda yüz km sabit hızla bas git. Yalniz 3 saatin var. Nasıl gideceğin sana kalmış. Biz motoru son devire kadar dayadik.

dostum
motorunun temel mantığını benzini illaha gözle görünür bir miktarda alıp yakarak güç üretiyor diye algılıyorsun.
şöyle düşün;
"Nem" nedir ?
Soğuk bardak ve şişelerin etrafında niye ıslaklık oluşur ?
aslında günlük hayatımızda havanın içine su vardır ama farkına varmıyorsun
sizin yaptığınız mantık enjeksyon sistemiyle aynı enjeksyonsistemi hava ile benzinin karıştırıyor yani havanın nemini benzinle yapıyor senin gibi
üzerinize çok gelmişler pek dediğinizden geri dönemiyorsunuz fakat gerçekler biraz farklı

fatihya
14 Kasım 2017, 13:42
nasıl yani Elon Musk o kadar yatırımı Tesla'da boşuna mı yaptı ?

emremm
14 Kasım 2017, 14:07

adam diyor ki 1 lt suyla 300 km gittik(aslinda 2lt su ile 600 yazmis ama ben ikiye boldum litrede yaptigini hesapladim. ki muhendislik egitimi almis biriyim. matematik bildigim belli olsun)

motoru diyor, sudaki hidrojen diyor, calistirdik diyor, adam benzin yerine dizel yakit konulunca calismayan makinada su ile atesleme yaptirmayi bulmus siz hala ne konusuyorsunuz ya. adam uranyum zenginlestirmeyi felan atlayip direk cbf 150 (ki kendisi tek basina bir efsanedir) sudaki hidrojenle (nasil sudaki hidrojeni ayristirdi, onu da pet siseye ufurerek mi yapiyor bilemiyorum) calistirmis. 600 km yol gitmis.

kafanizda canlanmasi acisindan soyluyorum 2 lt su, 4 tane 0,5lt kucuk su. istanbul konya yapiyorsun.

ben ikna oldum. calismalarinizin simdiki kismi icin tebrik ederim, sonraki bolumleri icin de basarilar dilerim.

kolay gelsin.

Evet, ben şimdi uyandım. Ciğerler acayip hidrojen üretir, bilmeden konuşuyoruz. Biyoloji bilgisi gerekir.:P
Aslında yapmak istedikleri gazlaştırma değil. Nefes buharının içinde bulunan hidrojenmiş.
Denemelerden sonra hidrojen üretip karbüratöre onu gönderecekler. Hidrojen iyi yanıcıdır. 300 değil 500 km. garanti.:cherry:

mustafa_325
14 Kasım 2017, 14:16
Vurmayın artık adam öldü:)

bektanist
14 Kasım 2017, 15:18
ben arkadaşlarım gibi düşünmüyorum kolay gelsin.

tamerhan
14 Kasım 2017, 15:40
Bu pet şişeden yapılmış ilkel karbüratöre belki cahil kesimi kandırıp desteklerini alabilirsiniz ama benim gibileri kandıramazsınız. Çünkü mühendislik eğitimi aldım. Fizik, kimya, termodinamik, verim hesabı nedir biliyorum. İçten yanmalı motorlar hakkında bilgi sahibiyim.

Bu videodaki mekanizma bildiğiniz karbüratördür. Sadece tek farkı pet şişeden yapılmış ve dandik olmasıdır. Verimi arttırması mümkün değil. Benzin içinde su ve gaz diye ayrı ayrı maddeler yoktu. Enjeksiyonlu makinelerde benzinin tamamı yakılır ve yanma sonucu su ve karbondioksit oluşur.

Video sahibi kişiler isterlerse o motosikletin deposunu söküp kendi şişelerini bağlayarak 300 km sürüp bunu videoya çekebilirler.

İddia eden ispat etmekle yükümlüdür.

Karbüratör değil o nerrnizke izliyorsunuz videoyu. Karbüratör e giden hortuma benzin gazi veriyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

kolay gelsin.

Sivri zeka ya. Forumun bilgi seviyesi son derece düşük.
https://youtu.be/vC-2SZ2uDHI
Aha böyle bak bu video bir geri zekaliyi bile ikna eder. Sudan hidrojen nasıl ayrilirmis ogren

emremm
14 Kasım 2017, 16:02
Sivri zeka ya. Forumun bilgi seviyesi son derece düşük. [video]https://youtu.be/vC-2SZ2uDHI[/url]
Aha böyle bak bu video bir geri zekaliyi bile ikna eder. Sudan hidrojen nasıl ayrilirmis ogren

Hidrojeni elde etmek için ne kullanılıyor? Elektrik.
Harcadığın elektrik ile ürettiğin hidrojeni kıyaslarsan verimi hesapladın mı?
Elektrik harcayacaksın, hidrojen elde edeceksin, onu içten yanmalı motorda kullanacaksın. Akıllı işimi?
Niye sağ kulağını sol elinle gösteriyorsun?
Ulaşım için kullanacaksan elektriği doğrudan harekete çevir, istediğin yere git.:)

Neler konuşuyoruz? Gavurun 1800-1900'lü yıllarda hallettiği konular bunlar.

mustafa_325
14 Kasım 2017, 16:16
Karbüratör değil o nerrnizke izliyorsunuz videoyu. Karbüratör e giden hortuma benzin gazi veriyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Sivri zeka ya. Forumun bilgi seviyesi son derece düşük. [video]https://youtu.be/vC-2SZ2uDHI[/url]

Bu gereksiz özgüven nereden geliyor? İlkokul seviyesindeki bilginle devrim yaptığını sanıyorsun.

Bak çok basit birkaç bilgiyle yaptını iddia ettiğin şeyin yalan olduğunu göstereceğim;

- 1 litre benzin yaklaşık 8,76 kwh enerji içeriyor. Yani benzini yüzde yüz verimle yakabilirsen bu kadar enerji elde edebilirsin en fazla.

- Yamaha ybr tapagaz maksimum güçte sürüldüğünde 7.5 kw güç üretiyormuş. Yani 1 saat boyunca tam güçte sürersen 7.5 kwh hareket enerjisi elde edeceksin.

Bu üstteki iki bilgiyi birleştirdiğinde yamaha ybrnin 1 saat boyunca tam güçte kullanıldığında eğer yüzde yüz verimle çalışırsa 1 litreye yakın benzin tüketeceği görülür. Fakat biz biliyoruz ki bu motosiklet 100 kilometrede yaklaşık 3 litre yakıt tüketiyor çünkü içten yanmalı motorlar şuanda yaktıkları yakıtın sadece üçte birini hareket enerjisine dönüştürürken kalanını ısı olarak atarlar.

Şimdi senin iddiana gelelim sen diyorsun ki "Biz bir mekanizma yaptık. 100 kilometrede 3 litre yerine 1 litre benzinle 300 km gitti bu motosiklet." Yani şuanki yüzde 30 luk verimin 9 kat üstüne çıktığını iddia ediyorsun. Termodinamiğe ve kimyaya göre sen benzindeki bütün enerjiyi hareket enerjisine dönüştürsen dahi 1 litre ile 100 km gitmesi gerekirken 300 km gitmişsin.

Sonuç olarak yoktan enerji var ettiğini iddia ediyorsun ve ciddiye alınmak istiyorsun. Gerçekten yüzde 300 verimle çalışan bir şey yaptıysan ne diye foruma yazıyorsun? Git bir tane elektrik santrali kur devlete elektrik sat sonra da yüzde 300 verimle çalışan ferrarinden bize el sallarsın.

berksengun
14 Kasım 2017, 18:43
Ülkemizde ne dahiler var be.. Enerjinin korunumu kanununu bir konuda alt üst ettik. Yoktan enerji üretebiliyoruz. O zaman felsefecileri de konuya alabiliriz, yokluk diye bir kavramın yokluğundan bahseder olduk. Neyse kardeş başarılar, ama 300 km az. 1 litreyle 1000 km falan olsa iyi olurdu, şişeyi büyütsek falan olması lazım..

tamerhan
14 Kasım 2017, 21:24
Hidrojeni elde etmek için ne kullanılıyor? Elektrik.
Harcadığın elektrik ile ürettiğin hidrojeni kıyaslarsan verimi hesapladın mı?
Elektrik harcayacaksın, hidrojen elde edeceksin, onu içten yanmalı motorda kullanacaksın. Akıllı işimi?
Niye sağ kulağını sol elinle gösteriyorsun?
Ulaşım için kullanacaksan elektriği doğrudan harekete çevir, istediğin yere git.:)

Neler konuşuyoruz? Gavurun 1800-1900'lü yıllarda hallettiği konular bunlar.

Kendin sorup kendin cevap vermiş sin. Verimi hesapladık merak etme. 12volt 2O amper yeterli hidrojen çıkışını sağlıyor. Tek sıkıntı fazla isiniyor kablolar. O yüzden power inverter kullanarak enerjiyi araç çakmak girişinden alıyoruz. On iki voltu düz akim 22O ye çevirip hidrojen jeneratörü ne veriyoruz. Dk da 3- 5 litre arası gaz çıkışı oluyor. Motor çalışıyor ancak araba için yetersiz. Arabalarda yüzde 3O un üstünde tasarruf sağlanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Bu gereksiz özgüven nereden geliyor? İlkokul seviyesindeki bilginle devrim yaptığını sanıyorsun.

Bak çok basit birkaç bilgiyle yaptını iddia ettiğin şeyin yalan olduğunu göstereceğim;

- 1 litre benzin yaklaşık 8,76 kwh enerji içeriyor. Yani benzini yüzde yüz verimle yakabilirsen bu kadar enerji elde edebilirsin en fazla.

- Yamaha ybr tapagaz maksimum güçte sürüldüğünde 7.5 kw güç üretiyormuş. Yani 1 saat boyunca tam güçte sürersen 7.5 kwh hareket enerjisi elde edeceksin.

Bu üstteki iki bilgiyi birleştirdiğinde yamaha ybrnin 1 saat boyunca tam güçte kullanıldığında eğer yüzde yüz verimle çalışırsa 1 litreye yakın benzin tüketeceği görülür. Fakat biz biliyoruz ki bu motosiklet 100 kilometrede yaklaşık 3 litre yakıt tüketiyor çünkü içten yanmalı motorlar şuanda yaktıkları yakıtın sadece üçte birini hareket enerjisine dönüştürürken kalanını ısı olarak atarlar.

Şimdi senin iddiana gelelim sen diyorsun ki "Biz bir mekanizma yaptık. 100 kilometrede 3 litre yerine 1 litre benzinle 300 km gitti bu motosiklet." Yani şuanki yüzde 30 luk verimin 9 kat üstüne çıktığını iddia ediyorsun. Termodinamiğe ve kimyaya göre sen benzindeki bütün enerjiyi hareket enerjisine dönüştürsen dahi 1 litre ile 100 km gitmesi gerekirken 300 km gitmişsin.

Sonuç olarak yoktan enerji var ettiğini iddia ediyorsun ve ciddiye alınmak istiyorsun. Gerçekten yüzde 300 verimle çalışan bir şey yaptıysan ne diye foruma yazıyorsun? Git bir tane elektrik santrali kur devlete elektrik sat sonra da yüzde 300 verimle çalışan ferrarinden bize el sallarsın.

Ben devrim yaptığımızı iddia etmiyorum. Benzinin içindeki yanıcı gazi alıp yaktigimizi yanmayan kısmı kullanmadigimizi bilgi amaçlı paylaştım.

emremm
14 Kasım 2017, 21:43
Kendin sorup kendin cevap vermiş sin. Verimi hesapladık merak etme. 12volt 2O amper yeterli hidrojen çıkışını sağlıyor. Tek sıkıntı fazla isiniyor kablolar. O yüzden power inverter kullanarak enerjiyi araç çakmak girişinden alıyoruz. On iki voltu düz akim 22O ye çevirip hidrojen jeneratörü ne veriyoruz. Dk da 3- 5 litre arası gaz çıkışı oluyor. Motor çalışıyor ancak araba için yetersiz. Arabalarda yüzde 3O un üstünde tasarruf sağlanıyor.

Ya arkadaş, eğer size bir akıl veren varsa o adamın yanına bir daha gitme. Akıl veren yok diyorsan da biraz oku.
12V, 20Amp. 240Watt yapar. Enerjinin korunumuna göre sudan istersen hidrojen, istersen xxxjen elde et 240W güç elde edersin.
240 Watt yani 0.32 Hp. yapar. Bununla motorunu rölantide çalıştırabilir misin bilmem.:)

Ki bu yasayı delen dünyada şimdiye kadar bir Allahın kulu çıkmamıştır.

Kablolar ısınıyor demişsin. 20Amp. akımı 2.5mm2 kablo ısınmadan taşır. Hiç ısınmasın dersen 4mm kullan. Siz hoparlör kablosu kullanmışsınız. :cherry:
-----
İnverter olayına hiç girmeyeyim dedim ama onu da yazayım.
İnverterler maks. %75-85 verimlerle çalışırlar. Çok kalitelileri %90'a filan çıktığını iddia ediyor.
Gerilimi çevirirken %10-20 kaybetmeyin. Size çok lazım olacak.:) 12V. kullanın.