Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1LT Benzin İle 300 km yol yapmak

Sayfa : 1 [2]

tamerhan
14 Kasım 2017, 23:36
Ya arkadaş, eğer size bir akıl veren varsa o adamın yanına bir daha gitme. Akıl veren yok diyorsan da biraz oku.
12V, 20Amp. 240Watt yapar. Enerjinin korunumuna göre sudan istersen hidrojen, istersen xxxjen elde et 240W güç elde edersin.
240 Watt yani 0.32 Hp. yapar. Bununla motorunu rölantide çalıştırabilir misin bilmem.:)

Ki bu yasayı delen dünyada şimdiye kadar bir Allahın kulu çıkmamıştır.

Kablolar ısınıyor demişsin. 20Amp. akımı 2.5mm2 kablo ısınmadan taşır. Hiç ısınmasın dersen 4mm kullan. Siz hoparlör kablosu kullanmışsınız. :cherry:
-----
İnverter olayına hiç girmeyeyim dedim ama onu da yazayım.
İnverterler maks. %75-85 verimlerle çalışırlar. Çok kalitelileri %90'a filan çıktığını iddia ediyor.
Gerilimi çevirirken %10-20 kaybetmeyin. Size çok lazım olacak.:) 12V. kullanın.

He bide akıl veriyon İnverter konusunda. Benim isim istediğim oranda hho gazi çıkarması ile alakalı. Hho jeneratörleri de inverter akımı ile düşük güçte maksimum gaz çıkışını sağlamakta. Adlında kendin vermiş sin cevabını güç kaybı diyerek. O yüzden isinmiyordur kablolar ne dersin. Hangi kabloyu kullanacagimi da biliyorum merak etme. Wat olayı ile gücü nerden bağladin anlamadım. Ben çıkan gazın gücünden bahsediyorum. Bilmem anlıyor musun. Bir litre su 1.860 lt hho gaz üretebilir. Her gram sudan 34,116 kalori üretilebilmektedir.

1 litre su ile sürüş, 1000-1500 km yol alma veya 30-40 saat kullanım için yeterlidir.

Hidrojenin oktan sayısı* 130-132 civarındadır.(alıntı)
Tutturmussun bir enerji korunumu kanunu diye bırakın bunları kardeşim. O kanunlar ABD tarafından size dayatılan şeyler. Oysa adamlar o kanunun dışına çıkarak bir kg uranyumla aylarca okyanusta gemi gezdiriyor. Muammer yildiz denen dahi türk hic durmadan kendi başına donen motor icat edip patenti ni aldı yıllar önce. Adamı dikkate alan yine yabancılar. Araştır bakalım muammer yıldızı senin enerji korunumu kanununu ne hale sokmuş. Ben bilgi veriyorum tartisalim diye siz almamak için ısrar ediyorsunuz. Oluyor iste benle tartışma burada. O kanunları yapanlarla tartışın. Bana matematiksel bilgilerle gelip olmaz demeyin. Nasıl olduğu videoda belli. Gelin bunu tartisalim nasıl oldu diye.

emremm
14 Kasım 2017, 23:43
Cahillik başa bela. Tamam, pes ettim yazmayacağım.:cherry:

Ya da bizimle kafa buluyorsun. Şakacı seni.:)

matrax33
15 Kasım 2017, 00:02
Tamer kardeşim çok çılgınsın, seni destekliyorum!

Senin gibi dahiler her zaman dışlanmış, alay edilmişlerdir. Asla vazgeçme. Üretmeye çalışmaya devam.

mustafa_325
15 Kasım 2017, 00:03
Enerji korunumu kanununu ABD dayatıyormuş. Çüüş, oha, yoh artık. Bu seviyede cahil olmak için özel çaba sarf etmek lazım.

matrax33
15 Kasım 2017, 00:03
Cahillik başa bela. Tamam, pes ettim yazmayacağım.:cherry:

Ya da bizimle kafa buluyorsun. Şakacı seni.:)

Bilgin yetmedi tabi pes ediceksin. Benim motoru suyla çalıştıracak herkesi her fikri destekliyorum !

emremm
15 Kasım 2017, 00:08
Bilgin yetmedi tabi pes ediceksin. Benim motoru suyla çalıştıracak herkesi her fikri destekliyorum !

Ne yapayım? Yazıyorum inanmıyor, bilmiyorsan dinle bu ne diyor diye.:)
Araştırsa, her söylediği yanlış ama takmış kafayı.

tamerhan
15 Kasım 2017, 00:33
Bakin arkadaşlar. Vereceğim videoda adam kaç cc motoru çalıştırıyor. Fake diyen olacaktır yine ama paylaşalım yine de. Yabancılar bu konuda çok ilerlemiş. Benzer videolarda da bakmaniz için link olarak veriyorum. Ben bu videodan esinlendim. Gerekli enerjiyi direk şarj dinamosundan alıyor.
https://youtu.be/wxfo-w0ptEo

Nikkfurie
15 Kasım 2017, 00:42
.......Benim motoru suyla çalıştıracak herkesi her fikri destekliyorum....

yüzelli yıldır suyla motorlar çalışıyor zaten :queen:

mustafa_325
15 Kasım 2017, 00:57
Bakın şimdi bu elektrik-su-hidrojen meselesini bilale anlatır gibi anlatıyorum.

Normalde benzini yakınca 100 birim enerji açığa çıkıyor diyelim. İçten yanmalı motorda bu enerjinin 30 birimini ancak hareket enerjisine dönüştürebiliyoruz. Bu şekilde enerji her dönüşümde bir miktarını ısı olarak kaybeder.

Araya suyu-elektriği koyunca şunlar oluyor;

1)100 birim enerji veren benzini yaktık
2)Bu enerjiyi hareket enerjisine dönüştürerek 30 birim hareket enerjisi elde ettik.
3)30 birim hareket enerjisi ile dinamo çevirerek 20 birim elektrik enerjisi elde ettik.
4)20 birimlik elektrik ile suyu ayrıştırarak 15 birim enerji verecek olan hidrojen elde ettik.
5)15 birimlik hidrojeni motorda yakarak 5 birimlik hareket enerjisi elde ettik.

Gördüğünüz gibi benzini direk yaksak 30 birimlik hareket alacakken araya başka prosesler koydukça elde edilecek olan güç düştü ve kayıplar arttı. Deneyini yaparsanız da bundan farklı bir şey görmeyeceksiniz. Aksini iddia edenleri video çekip bizi utandırmaya davet ediyorum. Çekin bir video bizi utandırın hadi.

Bende isterim bedava enerji olsun doya doya kullanalım diye ama yok işte. Enerji yoktan varolmuyor amk. Bu kadar basit bir şeyi nasıl anlayamıyorsunuz. Suyla çalışan motor için de illaki o enerjiyi bir şekilde sisteme sokmak gerekiyor işte.

matrax33
15 Kasım 2017, 01:15
yüzelli yıldır suyla motorlar çalışıyor zaten :queen:

benimki çalışmıyor henüz

Nikkfurie
15 Kasım 2017, 01:32
benimki çalışmıyor henüz

koskaca Titanic gemisinin motorları suyla çalıyordu , küçücük motosiklet niye çalışmasın ;)

bektanist
15 Kasım 2017, 02:21
peşin fikirli olmamak lazım çok biliyorum demek çok bildiğiniz anlamına gelmez.

https://www.youtube.com/watch?v=A6-mN_hzSpM

jimi_hendrix
15 Kasım 2017, 02:29
http://itufacilis.org/

Osm@n
15 Kasım 2017, 02:53
Mucidimiz haklı olabilir.
Nasıl ve nereden üflendiğine bağlı. Sonuçta metan da yanıcı bir gaz.

Bkz. Şekil 1/a
https://pbs.twimg.com/media/DMSDM5NX4AIPxC8.jpg

hasmet
15 Kasım 2017, 04:18
Vay anasını bee . türk milleti alışmış duduklenmeye aksi olunca bünye kaldırmadı. Et 3O TL ye düştü yerli alırım az alırım dendi. Beyler ister inanın ister inanmayın. Yorumlara guluyorum sadece. Bir kişi destek oldu kocaman forumda. Cekecez yeni videolar merak etmeyin. Biz motoru sudaki hidrojenle de calistirdik 2 lt suyla 6yuz km gittik. ama girmeyelim kaldırmaz bunyeniz. Forumda düz mantık mevcut. O yüzden siz sağ ben selamet. Ha araştırın ama. Hidrojen generator nasıl yapılır. Benzinden gaz. Magnet motor. Bütün bunları araştırın ki ne cevherler var Türkiye de öğrenin. Hepsi YouTube de mevcut. Sözlüğünüz YouTube... Kalın saglicakla.

Bence sorun da orda... Hepinizi forum olarak icatlarinizi YouTube disina cikarma noktasinda destekliyoruz. N'olur, biz de suyla kilometrelerce gitmek, benzin icen degil koklayan araclar istiyoruz. Mahrum etmeyin bizi bu guzelliklerden... Oteki turlu dogal olarak "bi b0ka yarasa YouTube disina cikmaz miydi?" diye dusunuyoruz hakli olarak...

Daha ucuz diye tum Turkiye LPG'ye dondu bi suru para verip. Suya donmek icin 10 katini vermeyecek vatandas tanimiyoruz. N'olur yapin... Oteki turlu, yine daha once dedigim gibi, "bi b0ka yarasa yapmazlar miydi?" diye dusunuyoruz hakli olarak...

Miknatisli amcalara buradan selam yolluyorum. Acep sayin cumhurbaskanimizdan istedikleri destegi gorduler mi ki?

emremm
15 Kasım 2017, 09:57
peşin fikirli olmamak lazım çok biliyorum demek çok bildiğiniz anlamına gelmez.

https://www.youtube.com/watch?v=A6-mN_hzSpM

Biz bu videoları 15-20 senedir izliyoruz. Peki nerede bu elemanlar?
Amerika, petrol baronları engel oluyor, değil mi? Adamları tek tek ortadan kaldırıyorlar sanırım.:cherry:
Enerjinin korunumunu ABD ortaya attıysa, bunu da yapar.

NeXuSs
15 Kasım 2017, 10:13
hepiniz harikasınız. forumda konuları hep zevkle okuyorum. bilgi ediniyorum. doğruyu yanlışı seviyeyi çok bozmadan tartışmak çok güzel.
iyiki varsınız hepiniz ve iyiki foruma üye olmuşum :thumleft:

bunuda buraya yazmam belki saçma oldu ama hislerimi belirtmek istedim

xterkan
15 Kasım 2017, 11:22
bazı yanlış konular var, bunların yanında bazı gerçeklerde var, aslında önemli olan enerjiyi, en ucuz yolla nasıl elde ettiğimiz dir ,yoktan enerji olmaz demek yanlış bir deyim ,neden yanlış, zaten yaşadığımız dünya da enerji bize verilmiş, biz insanlar bu enerjiyi çıkarıp, üretip, ayrıştırarak kullanıyoruz zaten, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, fosil yakıtlar ,katı yakıtlar ,nükleer enerji v.b dünyada bolca var
birisi bitse, diğeri kullanılıyor, teknoloji ilerledikçe farklı seçeneklere geçiliyor, güneş milyon yıldır ısıtıyor ,aydınlatıyor, rüzgarlar sürekli esiyor ,az çok akarsular ,nehirler akıyor ,hepsi ve benzerleri zaten kullanılıyor
kısaca petrolün sahibi abd, petrol harici enerji kullanımını istemiyor, kendi alanında ,bitene kadar veya gücü yetmeyecek duruma gelinceye kadar istemeyecek, günümüzde bile yelkenli tekneler mevcut, bedavadan rüzgar ile hareket ediyor, ekvator bölgesine, çöllere ,koyun güneş panellerini bütün dünyanın elektriğini karşılar, bedavadan
ama insan oğlunun ,dünyaya egemen olma, kendi cinslerini zayıflatma ,öldürme, sömürme ,politikası olduğundan, yani hayvani duyguları, ön planda olduğundan dünya da barış ile geçen zamandan çok savaşlar olmuştur
ilk yorumumda da belirttim, hidrojen yakıt olsun, manyetik motor olsun, bu ve benzeri ucuz enerjiyi, petrol baronları ve ülkemizde alınan yüksek vergilerin kesileceğinden, devletimizde istemez, ben matematik ,fizik kurallarına takılmam
dünyada dünyanın ömrü boyunca yetecek enerji var mı? var, demek ki sonsuz enerji var, hemde bedava ,sadece insanoğluna az çaba ile kullanmak kalıyor sonsuz demek zaten insanlığın sonsuzu kadardır ,insanlık yok olduktan sonra, sonsuz zaten bize göre bitiyor, kısaca sen manyetik motorda yapsan elektrikli motorda yapsan, petrol ürünleri satan ülkeler ve fazla vergi alan devletimiz buna izin vermez, verse de gene bir yolunu bulur, sana pahalı olarak enerjiyi satar, kişisel olarak, insanlık yararına olan her araştırmayı desteklerim, lakin bu yöntemlerle insanları dolandıranlara da dikkat etmek lazım, bir ara % 30 benzin tasarrufu adı altında satılan ürünler vardı, inceledim adamlar benzin hortumunu daraltmış, gelen yakıt azalmış, araç çekişten düşmüş ,tasarruf ediyoruz diyorlardı :D

hasmet
15 Kasım 2017, 14:55
bazı yanlış konular var, bunların yanında bazı gerçeklerde var, aslında önemli olan enerjiyi, en ucuz yolla nasıl elde ettiğimiz dir ,yoktan enerji olmaz demek yanlış bir deyim ,neden yanlış, zaten yaşadığımız dünya da enerji bize verilmiş, biz insanlar bu enerjiyi çıkarıp, üretip, ayrıştırarak kullanıyoruz zaten, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, fosil yakıtlar ,katı yakıtlar ,nükleer enerji v.b dünyada bolca var
birisi bitse, diğeri kullanılıyor, teknoloji ilerledikçe farklı seçeneklere geçiliyor, güneş milyon yıldır ısıtıyor ,aydınlatıyor, rüzgarlar sürekli esiyor ,az çok akarsular ,nehirler akıyor ,hepsi ve benzerleri zaten kullanılıyor
kısaca petrolün sahibi abd, petrol harici enerji kullanımını istemiyor, kendi alanında ,bitene kadar veya gücü yetmeyecek duruma gelinceye kadar istemeyecek, günümüzde bile yelkenli tekneler mevcut, bedavadan rüzgar ile hareket ediyor, ekvator bölgesine, çöllere ,koyun güneş panellerini bütün dünyanın elektriğini karşılar, bedavadan
ama insan oğlunun ,dünyaya egemen olma, kendi cinslerini zayıflatma ,öldürme, sömürme ,politikası olduğundan, yani hayvani duyguları, ön planda olduğundan dünya da barış ile geçen zamandan çok savaşlar olmuştur
ilk yorumumda da belirttim, hidrojen yakıt olsun, manyetik motor olsun, bu ve benzeri ucuz enerjiyi, petrol baronları ve ülkemizde alınan yüksek vergilerin kesileceğinden, devletimizde istemez, ben matematik ,fizik kurallarına takılmam
dünyada dünyanın ömrü boyunca yetecek enerji var mı? var, demek ki sonsuz enerji var, hemde bedava ,sadece insanoğluna az çaba ile kullanmak kalıyor sonsuz demek zaten insanlığın sonsuzu kadardır ,insanlık yok olduktan sonra, sonsuz zaten bize göre bitiyor, kısaca sen manyetik motorda yapsan elektrikli motorda yapsan, petrol ürünleri satan ülkeler ve fazla vergi alan devletimiz buna izin vermez, verse de gene bir yolunu bulur, sana pahalı olarak enerjiyi satar, kişisel olarak, insanlık yararına olan her araştırmayı desteklerim, lakin bu yöntemlerle insanları dolandıranlara da dikkat etmek lazım, bir ara % 30 benzin tasarrufu adı altında satılan ürünler vardı, inceledim adamlar benzin hortumunu daraltmış, gelen yakıt azalmış, araç çekişten düşmüş ,tasarruf ediyoruz diyorlardı :D

Allah askina n'olur fikri sahibi olmadan once "acaba zannettigim gibi mi yahu?" deyip bi Wikipedia'yi acip okuyun...

* Petrol ve dogal gaz ureten ulkelere bi bakin... "kısaca petrolün sahibi abd" lafinin ne kadar yanlis oldugunu goreceksiniz.

* Amerika 1973 petrol krizi"ni okuyun, OPEC ulkeleri petrolu azaltinca Amerikanin nasil surundugunu goreceksiniz.

* "Strategic Petroleum Reserve"u okuyun. Amerika'nin "aman bi daha petrolsuz kalmayayim" deyip yerin icine devasa benzin depolari nasil kurdugunu gorup hayret edeceksiniz.

* Gunes enerjisini elektrige donusturen aletlerin verimini ve maliyetini ogrenin, "ekvator bölgesine, çöllere ,koyun güneş panellerini bütün dünyanın elektriğini karşılar, bedavadan" lafinin neden gecersiz oldugunu anlayacaksiniz.

* "Corporate Average Fuel Economy (CAFE) standards"i okuyun, Amerika'nin araclarin benzin harcamasini azaltmak icin firmalara ne kadar yuksek baski uygaladigini gorup "abd, petrol harici enerji kullanımını istemiyor" lafinin ne kadar sacma oldugunu goreceksiniz.

Bu arada dunyadaki tum enerjinin kaynagi gunestir (nukleer enerji disinda)... Cok az miktarda da ayin cekiminin olusturdugu enerji soz konusu, ama bu devede kulak. Petrol de gunesten, akarsu da, ruzgar da... Eskiden bosuna gunes'e tapmamislar :)

zabuzaretta
15 Kasım 2017, 15:10
...Eskiden bosuna gunes'e tapmamislar :)

Günümüzde hala "milyarlarca" insan güneşe tapıyor zaten, sadece farkında değiller.

BLUERAY
15 Kasım 2017, 15:32
En başta zaten demişsiniz ki, PROJEMİZ FİKİR SUNMAK AMAÇLIDIR... oradan almış yürümüş konu...

Var ise bir teknik bir çalışmanız bana özel mesaj ile adres ve telefon veriniz. Yakından incelemek isterim. Ciddiye alınabilir bir tarafı var ise sizlere bu konuda sponsor olabilecek bir şirkette çalışıyorum. Patent masrafınızı sağlarım. Sponsorluk işi ise benim şirkete olan teklifime bakar. Varsa böyle bir olayınız bildiriniz, ha yok şöyle böyle falan diye yazıp, bunun kolpa bildirim olduğunu soyleyecekseniz bişey yazmayınız, başınızı belaya sokmayınız. İşin içinden sizi kimse çıkaramaz. Tüm masraflar çatır çatır siz değil sülalenizden bile tahsil edilir.

Evet şimdi konuşunuz, özelden yada buradan. Bekliyorum.

emremm
15 Kasım 2017, 15:38
En başta zaten demişsiniz ki, PROJEMİZ FİKİR SUNMAK AMAÇLIDIR... oradan almış yürümüş konu...

Var ise bir teknik bir çalışmanız bana özel mesaj ile adres ve telefon veriniz. Yakından incelemek isterim. Ciddiye alınabilir bir tarafı var ise sizlere bu konuda sponsor olabilecek bir şirkette çalışıyorum. Patent masrafınızı sağlarım. Sponsorluk işi ise benim şirkete olan teklifime bakar. Varsa böyle bir olayınız bildiriniz, ha yok şöyle böyle falan diye yazıp, bunun kolpa bildirim olduğunu soyleyecekseniz bişey yazmayınız, başınızı belaya sokmayınız. İşin içinden sizi kimse çıkaramaz. Tüm masraflar çatır çatır siz değil sülalenizden bile tahsil edilir.

Teknik çalışma filan arama, zaten bir şey bildikleri yok.
Video seyredip bizde yapalım kafasında adamlar.

tamerhan
15 Kasım 2017, 18:17

At bakalım ozelden adresini irtibata gecelim seninle ne kopyasından bahsediyorsun sen. Artist at adresini telini bakalım kim sin nesin öğrenelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Projeyi beğenen dener. Lastik tamirinden daha kolay denemesi. Burada biri bidi yapmayın. Patent verecekmis de yok bilmem ne de. Bakin işinize. Neyin ne olduğunu sizden daha iyi biliyorum.patent alınacak bir icat yapmadık gözünüzle izleyin videoyu. Nereden nereye cektiniz olayı. Bu yazdiklariniz aleyhinizde delil olacaktır. Kayıt altına aldık. Durup dururken tehdit ediyor adama bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Teknik çalışma filan arama, zaten bir şey bildikleri yok.
Video seyredip bizde yapalım kafasında adamlar.

Helal be en sonunda videoyu biri izlemiş. Tebrikler. Biz denedik oldu. Sizde deneyin. Teknik bilgiye gerek yok. Sponsor olmaya da gerek yok. Bir buluş yapmadık. Neye sponsor olacak pet siseyemi.

kamphus80
15 Kasım 2017, 19:38
videoyu ceken arkadasa amma yuklendiniz arkadaslar birde blueray arkadaş neyin kafasını yaşıyor anlamadım.pet şişenin mi yoksa slikon hortumlarınmı sponsoru olacak.herkesin bilip yapabileceği seyi denedik.millet aman arabama birsey olmasın aman motoruma birsey olmasın diyor denemiyor.Ben denedim kim ne diyecek.birde anlamadığım neyin parasını ödetiyorlar.motor benim motor.ister parçalarım ister benzin döker yakarım.uzerinde istedigim deneyi yaparım.Duyan okuyanda sanır ki yeni bir element kesfettikte bunun 1 gr ile aya gidecek yakıt yaptık.

xterkan
15 Kasım 2017, 21:09
Allah askina n'olur fikri sahibi olmadan once "acaba zannettigim gibi mi yahu?" deyip bi Wikipedia'yi acip okuyun...

* Petrol ve dogal gaz ureten ulkelere bi bakin... "kısaca petrolün sahibi abd" lafinin ne kadar yanlis oldugunu goreceksiniz.

* Amerika 1973 petrol krizi"ni okuyun, OPEC ulkeleri petrolu azaltinca Amerikanin nasil surundugunu goreceksiniz.

* "Strategic Petroleum Reserve"u okuyun. Amerika'nin "aman bi daha petrolsuz kalmayayim" deyip yerin icine devasa benzin depolari nasil kurdugunu gorup hayret edeceksiniz.

* Gunes enerjisini elektrige donusturen aletlerin verimini ve maliyetini ogrenin, "ekvator bölgesine, çöllere ,koyun güneş panellerini bütün dünyanın elektriğini karşılar, bedavadan" lafinin neden gecersiz oldugunu anlayacaksiniz.

* "Corporate Average Fuel Economy (CAFE) standards"i okuyun, Amerika'nin araclarin benzin harcamasini azaltmak icin firmalara ne kadar yuksek baski uygaladigini gorup "abd, petrol harici enerji kullanımını istemiyor" lafinin ne kadar sacma oldugunu goreceksiniz.

Bu arada dunyadaki tum enerjinin kaynagi gunestir (nukleer enerji disinda)... Cok az miktarda da ayin cekiminin olusturdugu enerji soz konusu, ama bu devede kulak. Petrol de gunesten, akarsu da, ruzgar da... Eskiden bosuna gunes'e tapmamislar :)

kardeş ben birisi ile sohbet edeceksem yada yorum yapacaksam ,konu hakkında bilgi sahibi değilsem konuşmam, opec dediğin ülkeler ,arap ülkeleri Katar Suudi Arabistan, Kuevyt v.s diğer ülkeler Libya, Venezuella v.s, bu ülkeler petrol fiyatını ve üretimi belirleyecek güce sahip ise ,neden Abd ye borçlanıp duruyorlar, neden petrol paralarının büyük bir bölümü Abd hesaplarında yatıyor, ayrıca Irak a saldıran Irak petrolünün % 90 nını ben demokrasi getirdim deyip ,askeri harcamalar yaptım deyip, kendine bağlayan Abd değilmi ? Libya aynı şekilde Ab ile birleşilip, Libya petrolünü 3/1 paylaşarak demokrasi getirmediler mi ? Suudi Arabistan daha yeni 400 milyar dolarlık Abd ile silah anlaşması yapmadı mı? Venezuella lideri ülkemdeki karışıklıkları Abd çıkarıyor demedi mi? bu opec üyeleri ne oldu şimdi elbette yalan oldu :D
Brent petrol, petrol piyasasını belirliyor ,peki hangi ülkede işlem görüyor, İngiltere de İngiltere nereye bağlı Abd ye opec üyesi ülkeler daha kendi ülkelerini korumakta zorlanıyor, bazıları koruyamamış bölünmüş bile, opec yalan oldumu, oldu
Abd petrol krizinden etkilenmez, üretici olanlardan zaten kendisi ,İsrail Arap savaşı zaten son direnişti, o zamanın şartları, o ayrı konu
gelelim panellere en büyük panel üreticisi Çin, Çin den alma, kendin üret, malzeme nasıl olsa 30.40 sene giden bir malzeme ,
diğer mesele Abd elbette petrolün biteceğini öngörüyor ama daha zamanı var, ayrıca Abd zaten kendisi petrol fiyatlarını düşürdü ,neden çünkü petrol üreticisi diğer ülkelerin ekonomilerini daha da bağımlı hale getirmek için ,başarılıda oldu, Suudi Arabistan varlık fonu kurmak zorunda kaldı Venezuella da ekonomik çöküş ile iç karışıklık da çıkarıldı
borsa ile ilgilendiğimden biliyorum ekonomomizi dünya ekonomilerini, gerçekler medyada ,kitaplarda yazıldığı gibi değildir ,araştırmak lazım ,asıl sen yanlış bir düşünce desin ,yazdıklarım ispatlı ve gerçek yaşadığımız olaylardır,,,,, ilk yorumumu ve bu yorumumu daha detaylı, okursan, anlarsın,,,,, demek istediklerimi, tam olarak zaten anlamamışsın
11 eylül 2011 Abd ikiz kuleleri nasıl vurulmuş araştır bakalım ,gerçekten vurulmuş mu? yoksa patlayıcı ile mi patlatılmış ,ayrıca 2000 yahudi kökenli çalışan ,işlerine gitmiş mi ?araştır bakalım, Pentagona da uçak mı girmiş yoksa tadilat gören bir bölümde patlamamı yapılmış,SANA ZAHMET SEN ARAŞTIR KARDEŞ :D sonrası zaten malum, bütün ortadoğu savaşların içinde kaldı, kolay gelsin

hasmet
15 Kasım 2017, 21:38
11 eylül 2011 Abd ikiz kuleleri nasıl vurulmuş araştır bakalım ,gerçekten vurulmuş mu? yoksa patlayıcı ile mi patlatılmış ,ayrıca 2000 yahudi kökenli çalışan ,işlerine gitmiş mi ?araştır bakalım, Pentagona da uçak mı girmiş yoksa tadilat gören bir bölümde patlamamı yapılmış,SANA ZAHMET SEN ARAŞTIR KARDEŞ :D sonrası zaten malum, bütün ortadoğu savaşların içinde kaldı, kolay gelsin

Bakin, 9/11'i belki Amerika kendi organize etmistir, cok makul gormesem de net bir sey diyemem. Ama akliniz aliyor mu Allah askina, 2000 kisi ise gitmeyecek, ve o gun de ucak dusecek. Direk zan altinda kalmaz mi o insanlar. Esi, oglu, babasi olen insanlar hic bunun pesini birakir mi? Didik didik ederler. Biraz makul olun.

Bakin sirf sacma geldigi icin arastirdim. NY'in o bolgesinde yasayanlarin %9'u Yahudi. Olenlerin %10-%15'i Yahudi. Buyrun bakalim.

"Acaba" diyelim ama sacmasapan seylere de inanmayalim, azicik sorgulayalim. Allah akil fikir vermis dusunelim diye...

Bir cok insan beni Amerika'yi savunuyor zannediyor, da ben aklimizi fikrimizi savunuyorum. Amerika dahil tum bati'nin yaptigi o kadar cok utanilacak sey var ki tesbiti yapilmis, ne diye akla mantiga aykiri sacmaliklar uydurma ihtiyaci hissediyoruz anlamiyorum.

Ama asil onemli olan bu dusuncenin hepimize verdigi zarar. Amerika kotu, bati kotu, peki tamam. Peki ya biz? Nasil belimizi dogrultacaz biz? Bor'la mi? Parayla mi? Biz azicik adamakilli olsak Amerika ve Bati onumuzde engel durabilir mi? Azicik duzgun insan olsak, bir cogumuzun inandigi Allah yardim edip belimizi dogrultmaz mi?

Ama cok kolay disariyi isaret etmek...

Size bir sey diyeyim: Yarin dunyanin anahtarini Amerika'dan alip Turkiye'ye verin, daha iyi mi olur sizce dunya? Becerebilir mi bugunun Turkiyesi dunyayi daha emniyetli ve mureffeh bir ulke yapmayi? Biz bugun emniyetli ve mureffeh bir ulke miyiz? Bunun tek sorumlusu bati mi? Bizim hic mi hatamiz yok?

xterkan
15 Kasım 2017, 22:08
Bakin, 9/11'i belki Amerika kendi organize etmistir, cok makul gormesem de net bir sey diyemem. Ama akliniz aliyor mu Allah askina, 2000 kisi ise gitmeyecek, ve o gun de ucak dusecek. Direk zan altinda kalmaz mi o insanlar. Esi, oglu, babasi olen insanlar hic bunun pesini birakir mi? Didik didik ederler. Biraz makul olun.

Bakin sirf sacma geldigi icin arastirdim. NY'in o bolgesinde yasayanlarin %9'u Yahudi. Olenlerin %10-%15'i Yahudi. Buyrun bakalim.

"Acaba" diyelim ama sacmasapan seylere de inanmayalim, azicik sorgulayalim. Allah akil fikir vermis dusunelim diye...

Bir cok insan beni Amerika'yi savunuyor zannediyor, da ben aklimizi fikrimizi savunuyorum. Amerika dahil tum bati'nin yaptigi o kadar cok utanilacak sey var ki tesbiti yapilmis, ne diye akla mantiga aykiri sacmaliklar uydurma ihtiyaci hissediyoruz anlamiyorum.

Ama asil onemli olan bu dusuncenin hepimize verdigi zarar. Amerika kotu, bati kotu, peki tamam. Peki ya biz? Nasil belimizi dogrultacaz biz? Bor'la mi? Parayla mi? Biz azicik adamakilli olsak Amerika ve Bati onumuzde engel durabilir mi? Azicik duzgun insan olsak, bir cogumuzun inandigi Allah yardim edip belimizi dogrultmaz mi?

Ama cok kolay disariyi isaret etmek...

Size bir sey diyeyim: Yarin dunyanin anahtarini Amerika'dan alip Turkiye'ye verin, daha iyi mi olur sizce dunya? Becerebilir mi bugunun Turkiyesi dunyayi daha emniyetli ve mureffeh bir ulke yapmayi? Biz bugun emniyetli ve mureffeh bir ulke miyiz? Bunun tek sorumlusu bati mi? Bizim hic mi hatamiz yok?

kardeş benim yorumlarımı detaylı okusan, zaten bu tartışmaya girmezdik ,beni bütün suç batıda diyenler ile sakın karıştırma ,ben genel dünya halinden ve ülkemiz durumundan bahsettim, 11 Eylül olayını zaten kafamdan sallayamam Fransız bir araştırmacı yazar detaylı bir şekilde açıklıyor ve birkaç batılı yazarı okudum, videolarını izledim, zamanında Fransa Concorde uçaklarını yapmıştı, hatırlarsın ,bir gün uçuş sırasında düştü, o zamanda pek dillendirilmemişti ama abd nin parmağı vardı,geçenlerde açıklama yapıldı, evet düşürüldü dediler, nice olaylar var ve bunlar gerçekler ,bizde bu gerçekleri görüp ona göre hazırlıklı olmalıyız diyorum, gene dediğim gibi sakın beni herşey batıdan dır diyenlerle karıştırma ,zaten başımıza ne geliyorsa kendi hatalarını görmeyip ona buna suç atanlardan geliyor, kolay gelsin

"-"
16 Kasım 2017, 01:25
9/11 olayı
alüminyum sürprizci dir. bor misali
"termit bombası"

hasmet
16 Kasım 2017, 03:56
kardeş benim yorumlarımı detaylı okusan, zaten bu tartışmaya girmezdik ,beni bütün suç batıda diyenler ile sakın karıştırma ,ben genel dünya halinden ve ülkemiz durumundan bahsettim, 11 Eylül olayını zaten kafamdan sallayamam Fransız bir araştırmacı yazar detaylı bir şekilde açıklıyor ve birkaç batılı yazarı okudum, videolarını izledim, zamanında Fransa Concorde uçaklarını yapmıştı, hatırlarsın ,bir gün uçuş sırasında düştü, o zamanda pek dillendirilmemişti ama abd nin parmağı vardı,geçenlerde açıklama yapıldı, evet düşürüldü dediler, nice olaylar var ve bunlar gerçekler ,bizde bu gerçekleri görüp ona göre hazırlıklı olmalıyız diyorum, gene dediğim gibi sakın beni herşey batıdan dır diyenlerle karıştırma ,zaten başımıza ne geliyorsa kendi hatalarını görmeyip ona buna suç atanlardan geliyor, kolay gelsin
Hadi bakalım buyrun bi de burdan yakın, biri bitiyor diğeri başlıyor... Amerika Concorde'u düşürmüş. Eğer gerçekten böyle bir şey varsa Fransa niye altında kalsın? Bulur rezil eder Amerika'yı. Farkındaysanız Concorde kendi kendine bitti. Dediğim gibi, hemen varsaymayın, okuyun:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Concorde

Bu arada çok ilginç bir hikayesi var Concorde'un. Maliyeti öngörülenin fersah fersah ötesinde olmuş. British Airways uçakların tanesini $1'a almış :) Geri kalanını devlet üstlenmiş...

ilkerabi
16 Kasım 2017, 09:22
https://www.designboom.com/technology/aerovelo-eta-bike-worlds-fastest-human-powered-vehicle-10-17-2016/

https://www.designboom.com/wp-content/uploads/2016/10/01.jpg

toplam ağırlık 110-120 kg ve 198 W güç ile kırılan hız rekoru 139.45 km/h...
198 watt= 1/3 beygir ediyor, 4 zamanlı içten yanmalı eşdeğeri 30cc filandır..
Tüketim rakamına ancak bu şekilde yaklaşılabilir..

zabuzaretta
16 Kasım 2017, 10:52
Hadi bakalım buyrun bi de burdan yakın, biri bitiyor diğeri başlıyor... Amerika Concorde'u düşürmüş. Eğer gerçekten böyle bir şey varsa Fransa niye altında kalsın? Bulur rezil eder Amerika'yı. Farkındaysanız Concorde kendi kendine bitti. Dediğim gibi, hemen varsaymayın, okuyun:

Bu arada çok ilginç bir hikayesi var Concorde'un. Maliyeti öngörülenin fersah fersah ötesinde olmuş. British Airways uçakların tanesini $1'a almış :) Geri kalanını devlet üstlenmiş...

Bütün bilgi birikiminiz Wikipedia sanırım, daha önceki mesajlarınızdan birinde de "açın biraz Wikipedia'dan araştırın da öyle yazın/konuşun" gibi bir ifade kullanmıştınız, tam olarak "Allah askina n'olur fikri sahibi olmadan once "acaba zannettigim gibi mi yahu?" deyip bi Wikipedia'yi acip okuyun..." du. Bildiğiniz yada bilmediğiniz gibi Wikipedia insanların kolaylıkla doğru/yanlış bilgiler girebildiği bir platform. Çoğunun doğru bilgi olması yanlışların da olduğu gerçeğini değiştirmez. Ben şuan tartıştığınız konunun doğruluğunu yanlışlığını bilemem, konuya vakıf değilim. Yalnızca sizin bu Wikipedia'dan alıntılarınız ve Wikipedia'ya bakış açınız beni endişelendiriyor.

Mesela 9/11 saldırılarını ele alalım. wikipedia'da nasıl geçiyor olay? "The September 11 attacks (also referred to as 9/11)[a] were a series of four coordinated terrorist attacks by the Islamic terrorist group al-Qaeda on the United States on the morning of Tuesday, September 11, 2001."

Peki olay böyle mi olmuştur? Amerikalı vatandaşların bu konu hakkında "inside job" demesi suç mudur, değil midir? İnsanlar bu konu hakkında özgürce konuşabiliyor mu?

Binaya giren uçakların sebep olduğu yangında yanan maddeler nedir? Yanan maddelerin ulaşabileceği en yüksek sıcaklık nedir? Gökdelen nedir? Çelik konstrüksiyon nedir? İkiz kulelerin çelik konstrüksiyonunda kullanılan metallerin erime sıcaklığı nedir? Uçakların motorlarının yapıldığı metal, yine uçağın yakıtının eritebileceği bir metal midir?

Peki bu çelik konstrüksiyon yapıların yıkılış şekli nedir? Döşeme katları yıkılsa dahi (birbirinin üstüne pasta misali) binayı asıl ayakta tutan çelik kolonlar ayakta kalmaz mı?

İnsanların olay anında duyduğu farklı katlardan gelen patlama sesleri nelerdir? En son yıkıldıktan sonra binanın bodrumunda oluşan eriyik metal havuzlarına uçak yakıtı sebebiyet verebilir mi? Termit nedir?

Bu iki devasa yapının kontrollü yıkım harici bir yıkımda etrafındaki binalara zararı ne derecede olur, peki etrafındaki binalara zararı ne derece olmuş/olmuş mu?

Peki en son yıkıntıların fotoğraflarında "açıkça" görülebilen çelik kolonların "açılı" ve "nizami" şekilde kesilmiş olmaları yine binaya giren uçağın sonucu mu oluşmuştur?

FBI iddia ettiği teröristleri yakalayabilmiş mi? Peki bu uçaktaki "hava korsanlarının" içinde hala hayatta olan var mı??? Yoksa hiç uçak kullanmayı biliyor mu bu "hayatta kalan" hava korsanı? Peki bu enkaza sebebiyet veren, çeliği eriten yangın(!) nasıl oluyor da enkazda bulduklarını iddia ettikleri hava korsanının pasaportunu yok edemiyor???

"Bakin, 9/11'i belki Amerika kendi organize etmistir, cok makul gormesem de net bir sey diyemem." bu olayı hala makul görmüyor musunuz?

Evet çok fazla soru sordum ama cevabını istediğim tek soru var, o da son sorum.

hasmet
16 Kasım 2017, 16:48
Bütün bilgi birikiminiz Wikipedia sanırım, daha önceki mesajlarınızdan birinde de "açın biraz Wikipedia'dan araştırın da öyle yazın/konuşun" gibi bir ifade kullanmıştınız, tam olarak "Allah askina n'olur fikri sahibi olmadan once "acaba zannettigim gibi mi yahu?" deyip bi Wikipedia'yi acip okuyun..." du. Bildiğiniz yada bilmediğiniz gibi Wikipedia insanların kolaylıkla doğru/yanlış bilgiler girebildiği bir platform. Çoğunun doğru bilgi olması yanlışların da olduğu gerçeğini değiştirmez. Ben şuan tartıştığınız konunun doğruluğunu yanlışlığını bilemem, konuya vakıf değilim. Yalnızca sizin bu Wikipedia'dan alıntılarınız ve Wikipedia'ya bakış açınız beni endişelendiriyor.

Mesela 9/11 saldırılarını ele alalım. wikipedia'da nasıl geçiyor olay? "The September 11 attacks (also referred to as 9/11)[a] were a series of four coordinated terrorist attacks by the Islamic terrorist group al-Qaeda on the United States on the morning of Tuesday, September 11, 2001."

Peki olay böyle mi olmuştur? Amerikalı vatandaşların bu konu hakkında "inside job" demesi suç mudur, değil midir? İnsanlar bu konu hakkında özgürce konuşabiliyor mu?

...

"Bakin, 9/11'i belki Amerika kendi organize etmistir, cok makul gormesem de net bir sey diyemem." bu olayı hala makul görmüyor musunuz?

Evet çok fazla soru sordum ama cevabını istediğim tek soru var, o da son sorum.

Wikipedia tabii ki hatasiz degil. Ancak yine de bir cok medya kurulusunun verdigi bilgilerden daha cok guveniyorum Wikipedia'ya. Cunku kaynak gostermeden kafaniza gore yazamiyorsunuz, yazsaniz bile kisa sure sonra duzeltiliyor. Surekli Wikipedia'yi referans olarak gosteriyorum, cunku herhangi bir insanin kafasina gore manipule edemeyecegi, bilgilerin kaynak gosterilip yazildigi, farkli dusuncelerden insanlarin birlikte kendini ifade edebildigi, icabinda sayfa gerisinde tartisip cozume bagladiklari, erisimi kolay bildigim tek kaynak.

Wikipedia'ya katkida bulunuyorum, siz de bulunabilirsiniz, ve forumlar-veya-sozlukler gibi kimse sizi Wikipedia ortami icinde gerekce gostermeden susturamaz. Tavsiye ederim.

Amerikalı vatandaşlar 9/11 hakkında "inside job" demesi suç mudur? Tabii ki degildir. İnsanlar bu konu hakkında özgürce konuşabiliyor mu? Tabii ki. Fikir ve ifade ozgurlugu lafta degil Amerika'da, anayasanin en onemli maddelerinden biri. 2 tane belgesel yapildi 9/11'in duzmece olduguyla ilgili. Ne bir yasak, ne de erisim engeli geldi.

9/11 bir duzmece mi? Acikcasi merak da ediyorum. Ama oturup izlemedim, cunku direk veya indirek, Amerika'nin bolgedeki politikasinin neticesi olan olaylar. Yani Amerika kendi yapmamis olsa bile payi buyuk. Tabii ki yapanlari masum gostermek degil amacim, eminim eline boyle bir firsat gecse bunu yapacak bir cok "muslumaniz" diyen terorist grup ta vardir. Bu da biz muslumanlarin buyuk bir sorunu.

Velhasil oturup izlemem lazim. Ama 2 saatimi buna harcamak istemedim... Belki simdi izler, fikri sahibi olmaya calisirim :)

zabuzaretta
16 Kasım 2017, 20:28
Umarım izlemişsinizdir, zira yaşadığınız ülkenin karanlık yüzünü bilmeniz size zarardan çok fayda sağlar. Gerçi Amerika'nın karanlık yüzünü dünyada bilmeyen yok ama öyle lafta değil gerçek manada bilmek gerekir. İki gökdelen dolusu vatandaşını gözünü dahi kırpmadan katleden, gözlerini de boyamak için aynı gün başka yerlerde de terör saldırıları düzenleyen ülke başka ülkelere neler yapmaz değil mi? Zaten başka ülkelere yapacaklarını meşrulaştırmak adına, kendi vatandaşının rızasını almak adına kendi vatandaşını katletmek, şeytanın aklına gelmez böylesi ama Amerika'nın aklına tabii ki gelir.

hasmet
16 Kasım 2017, 21:06
Umarım izlemişsinizdir, zira yaşadığınız ülkenin karanlık yüzünü bilmeniz size zarardan çok fayda sağlar. Gerçi Amerika'nın karanlık yüzünü dünyada bilmeyen yok ama öyle lafta değil gerçek manada bilmek gerekir. İki gökdelen dolusu vatandaşını gözünü dahi kırpmadan katleden, gözlerini de boyamak için aynı gün başka yerlerde de terör saldırıları düzenleyen ülke başka ülkelere neler yapmaz değil mi? Zaten başka ülkelere yapacaklarını meşrulaştırmak adına, kendi vatandaşının rızasını almak adına kendi vatandaşını katletmek, şeytanın aklına gelmez böylesi ama Amerika'nın aklına tabii ki gelir.

9/11 hakkinda konusmak ta, yazmak ta, izlemek te mumkun. Bahsettiginiz Wikipedia'da 9/11 hakkindaki supheler gerekceleriyle acik acik yazilmis:

http://en.wikipedia.org/wiki/9/11_conspiracy_theories

Bu konuda yapilmis en kapsamli belgesellerden olan "9/11: Truth, Lies and Conspiracies"i Netflix'ten izlemek mumkun...

Siz yazinca aklima geldi... Peki biz 15 Temmuz hakkinda n'oldugunu biliyor muyuz? Haberi var miydi MIT'in, ya da cumhurbaskanimizin? Enistesinden mi ogren misti? Degil halk, meclis arastirma komisyonu bile olayin en merkezindeki 2 insan olan MIT baskanini ve genel kurmay baskanini dinleyebildi mi? Celiskilerin ardi arkasi kesilmiyor. Gercekten de birilerinin maddi ve siyasi cikari ugruna 238 vatandasimizi goz gore gore olume mi gonderdik yoksa? Yoksa siyasi iktidarini meşrulaştırmak adına, kendi vatandaşının rızasını almak adına kendi vatandaşını katletmek, şeytanın aklına gelmez böylesi ama, Amerika'dan gorup bizimkilerinde mi aklina geldi? Bilmiyoruz. Keske ogrenebilsek, izleyebilsek...

logaritma
16 Kasım 2017, 21:06
bir tane maksi scooter kasası alırız içindeki motoru söker atarız yerine 50cc lik yada 100cc lik bir motor takarız .. benzin deposunu olabildiğince büyütürüz..

depoyu ağzına kadar doldurur.. 40-50 km hızla 100km de 1 bilemedin 1.5 litre yakıp yolumuza bakarız.. dahada az yakmam lazım deniyorsa birde üstüne hidrojen bir kit takarız artık ne yakarız bilemem..

zabuzaretta
17 Kasım 2017, 10:34
9/11 hakkinda konusmak ta, yazmak ta, izlemek te mumkun. Bahsettiginiz Wikipedia'da 9/11 hakkindaki supheler gerekceleriyle acik acik yazilmis:

http://en.wikipedia.org/wiki/9/11_conspiracy_theories

Bu konuda yapilmis en kapsamli belgesellerden olan "9/11: Truth, Lies and Conspiracies"i Netflix'ten izlemek mumkun...

Siz yazinca aklima geldi... Peki biz 15 Temmuz hakkinda n'oldugunu biliyor muyuz? Haberi var miydi MIT'in, ya da cumhurbaskanimizin? Enistesinden mi ogren misti? Degil halk, meclis arastirma komisyonu bile olayin en merkezindeki 2 insan olan MIT baskanini ve genel kurmay baskanini dinleyebildi mi? Celiskilerin ardi arkasi kesilmiyor. Gercekten de birilerinin maddi ve siyasi cikari ugruna 238 vatandasimizi goz gore gore olume mi gonderdik yoksa? Yoksa siyasi iktidarini meşrulaştırmak adına, kendi vatandaşının rızasını almak adına kendi vatandaşını katletmek, şeytanın aklına gelmez böylesi ama, Amerika'dan gorup bizimkilerinde mi aklina geldi? Bilmiyoruz. Keske ogrenebilsek, izleyebilsek...

15 Temmuz hakkında tek bir yorum yapmam, malum ABD'de yaşamıyorum. Ama ileri görüşlü, tüm dünyanın büyük saygı duyduğu, kendi eğitim sistemlerinde yer verdiği, bizim ülkemizin eğitiminden çıkarılan bir "Dünya Lideri"nin bu konu hakkında güzel bir öngörüsünü benimser ve paylaşabilirim.

“Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil; bilakis bu tip yapılar, din ve devlet düşmanı olduğu, Selçuklu ve Osmanlı’yı bu yüzden batırdığı için yasakladık. Çok değil, yüz yıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki; bazı kişiler, bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirine düşeceklerdir. Ayrıca unutmayın ki; o gün geldiğinde, her bir taraf diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır.”

Mustafa Kemal Atatürk
17 Aralık 1927
Ankara

xterkan
17 Kasım 2017, 12:14

Arkadaş konulara, olaylara hakim değilsin, Wikipedia denilen ansiklopedi, kim ne verirse yazar, ben yalan bilgi verdim ,doğruluğunu nasıl araştıracak ? ayrıca Amerika merkezli bir kuruluş, ne diyecek Abd suç işledi, sabotaj yaptı mı diyecek ? on yıllardır kaza yapmayan uçak kaza yapıyor, zengin olan müşterileri de ,azalınca askıya alınıyor, hizmet kaliteli olursa, pahalı olur, pahalı olanında müşterisi zengin olur, Concorde gibi hızlı güvenli yolcu uçağımı vardı ? o dönem, araştır bakalım, Boing ile rekabeti nasılmış, boş boş yazmak için yazma, bir olayın başlangıcına, birde sonuçlara bakacaksın ve sonuçtan sonra kime yararı olmuş ona bakacaksın ki gerçeği bulacaksın yoksa arada olayın vuku buluş haline bakarsan, sadece yanılır sın bir olayı tümüyle ele almak lazım
Yorumlarımda o kadar konudan olaydan bahsetmişim, sen içinden 1.2 sine yorum yazıyorsun, onuda eksik bilginle yazıyorsun, biz diyoruz Abd, Ab ve Türkiye de bunlar bunlar oluyor ,sen diyorsun Türkiye de böyle böyle yapıyor, ne alaka? biz zaten dünya ve ülkemiz durumunu yazmışız ,konu ile alakalı diğer arkadaş da belirtmiş 11.9.2011 olayları İslamı terörmü dür ? değildir, peki Wikipedia islami saldırı tanımını neden yazmış ? arkadaş konulara hakim ol ,gel, tartışalım, biz a diyoruz sen b diyorsun, diğer başlıkta da özelleştirmelere v.s sarmışsın, arkadaş bilmiyorsun mantık yürütüyorsun, sen Tekel ikiz kulelerine giden paraları araştır, neden zarar ettirildiğini, araştır, şimdi Tobb binası, nasıl özelleştirildiğini, kaçtane fabrikalarının kapandığını ,Abd Virginia tütünlerinin yerli tütün ile karıştırılıp ,nasıl satıldığını, araştır, oysaki dünyanın en iyi tütünü ülkemizdedir ,katkısız içilebilir, sonuç tekel 1 zarar ediyorken ve yüzlerce işçi çalışıyorken ,özelleşince 2 zarar etti ,işten çıkarmalar oldu, bazı fabrikalar kapandı, alan firma karını döviz olarak yurtdışına gönderiyor, üstüne birde cari açık zararı olmuş mu ?
Babalar gibi satarım diyen eski bakan, Devleti şirket gibi yöneteceğiz diyenler, hadi şimdi ödesin 430 milyar dolar borcu ?

ha onlar ödemeyecek pardon biz ödeyeceğiz, doğruya hatta çocuklarımız ödemeye de devam edecek

Arkadaş yıllardır anlatıyoruz ama bilende bilmeyende her konuda uzman olmuş, herkes konuşuyor, yazıyor ,çiziyor, sonuca baktığımızda, oy verenlerin çilesini biz çekiyoruz, makamının hakkını veremeyecek düzeyde olanların, çilesini biz çekiyoruz
Neyse konuyu kapattım, iyice başlıktan uzaklaştı ,git araştır arkadaş, kurnazlık yapma, 10 cümle içinden, 1 cümleyi örnek alıp, gereksiz tartışma yaptırma, diplomalı veya değil ,gidin araştırın arkadaş ,serbest bir düşünceniz olsun ,bağımlı bir düşüncede olmayın ,kolay gelsin

hasmet
17 Kasım 2017, 16:21
Arkadaş konulara, olaylara hakim değilsin, Wikipedia denilen ansiklopedi, kim ne verirse yazar, ben yalan bilgi verdim ,doğruluğunu nasıl araştıracak ? ayrıca Amerika merkezli bir kuruluş, ne diyecek Abd suç işledi, sabotaj yaptı mı diyecek ? on yıllardır kaza yapmayan uçak kaza yapıyor, zengin olan müşterileri de ,azalınca askıya alınıyor, hizmet kaliteli olursa, pahalı olur, pahalı olanında müşterisi zengin olur, Concorde gibi hızlı güvenli yolcu uçağımı vardı ? o dönem, araştır bakalım, Boing ile rekabeti nasılmış, boş boş yazmak için yazma, bir olayın başlangıcına, birde sonuçlara bakacaksın ve sonuçtan sonra kime yararı olmuş ona bakacaksın ki gerçeği bulacaksın yoksa arada olayın vuku buluş haline bakarsan, sadece yanılır sın bir olayı tümüyle ele almak lazım
Yorumlarımda o kadar konudan olaydan bahsetmişim, sen içinden 1.2 sine yorum yazıyorsun, onuda eksik bilginle yazıyorsun, biz diyoruz Abd, Ab ve Türkiye de bunlar bunlar oluyor ,sen diyorsun Türkiye de böyle böyle yapıyor, ne alaka? biz zaten dünya ve ülkemiz durumunu yazmışız ,konu ile alakalı diğer arkadaş da belirtmiş 11.9.2011 olayları İslamı terörmü dür ? değildir, peki Wikipedia islami saldırı tanımını neden yazmış ? arkadaş konulara hakim ol ,gel, tartışalım, biz a diyoruz sen b diyorsun, diğer başlıkta da özelleştirmelere v.s sarmışsın, arkadaş bilmiyorsun mantık yürütüyorsun, sen Tekel ikiz kulelerine giden paraları araştır, neden zarar ettirildiğini, araştır, şimdi Tobb binası, nasıl özelleştirildiğini, kaçtane fabrikalarının kapandığını ,Abd Virginia tütünlerinin yerli tütün ile karıştırılıp ,nasıl satıldığını, araştır, oysaki dünyanın en iyi tütünü ülkemizdedir ,katkısız içilebilir, sonuç tekel 1 zarar ediyorken ve yüzlerce işçi çalışıyorken ,özelleşince 2 zarar etti ,işten çıkarmalar oldu, bazı fabrikalar kapandı, alan firma karını döviz olarak yurtdışına gönderiyor, üstüne birde cari açık zararı olmuş mu ?
Babalar gibi satarım diyen eski bakan, Devleti şirket gibi yöneteceğiz diyenler, hadi şimdi ödesin 430 milyar dolar borcu ?

ha onlar ödemeyecek pardon biz ödeyeceğiz, doğruya hatta çocuklarımız ödemeye de devam edecek

Arkadaş yıllardır anlatıyoruz ama bilende bilmeyende her konuda uzman olmuş, herkes konuşuyor, yazıyor ,çiziyor, sonuca baktığımızda, oy verenlerin çilesini biz çekiyoruz, makamının hakkını veremeyecek düzeyde olanların, çilesini biz çekiyoruz
Neyse konuyu kapattım, iyice başlıktan uzaklaştı ,git araştır arkadaş, kurnazlık yapma, 10 cümle içinden, 1 cümleyi örnek alıp, gereksiz tartışma yaptırma, diplomalı veya değil ,gidin araştırın arkadaş ,serbest bir düşünceniz olsun ,bağımlı bir düşüncede olmayın ,kolay gelsin

Virginia tütününden ses üstü yolcu taşıyan uçağa kadar bi sürü doğru yanlış karman çorman şey yazmışsınız... Yanlış bir kaç yorumunuza işaret edince de niye seçiyorsun diyorsunuz.

İlginç olan tezat da bağımsız düşünceden ve tam bilmemekten bahsetmeniz, ama daha Wikipedia'nin nasıl çalıştığını bile bilmeden biliyormuş gibi yorum yazmanız :)

Ek bir not. "Wikipedia Amerika merkezli bir kuruluş, ne diyecek Abd suç işledi, sabotaj yaptı mı diyecek?" diye sormuşsunuz.

Size garip gelecek ama tabii ki de Evet.

Amerikalılar bizler gibi kabileci ve milliyetçi değiller. "siz bi sürü Kızılderiliyi kılıçtan geçirdiniz" deyin hemen kabul ederler. Buradaki eğitim sistemi bizdeki gibi içi boş milliyetçilik pompalamiyor.

Ki Wikipedia devlet kuruluşu değil. Özel kuruluş ta değil. Bir vakıf. Reklam bile almıyor. Wikipedia hiç bir konuda hiç bir şey demez. Makul görüşleri olan insanlar görüşlerini Wikipedia'ya gerekçeleriyle yazarlar. ABD dahil bir çok ülkenin işlediği suçlarla ilgili görüşleri bulabilirsiniz Wikipedia'da. Örnekleri çok.

xterkan
17 Kasım 2017, 18:42
Virginia tütününden ses üstü yolcu taşıyan uçağa kadar bi sürü doğru yanlış karman çorman şey yazmışsınız... Yanlış bir kaç yorumunuza işaret edince de niye seçiyorsun diyorsunuz.

İlginç olan tezat da bağımsız düşünceden ve tam bilmemekten bahsetmeniz, ama daha Wikipedia'nin nasıl çalıştığını bile bilmeden biliyormuş gibi yorum yazmanız :)

Ek bir not. "Wikipedia Amerika merkezli bir kuruluş, ne diyecek Abd suç işledi, sabotaj yaptı mı diyecek?" diye sormuşsunuz.

Size garip gelecek ama tabii ki de Evet.

Amerikalılar bizler gibi kabileci ve milliyetçi değiller. "siz bi sürü Kızılderiliyi kılıçtan geçirdiniz" deyin hemen kabul ederler. Buradaki eğitim sistemi bizdeki gibi içi boş milliyetçilik pompalamiyor.

Ki Wikipedia devlet kuruluşu değil. Özel kuruluş ta değil. Bir vakıf. Reklam bile almıyor. Wikipedia hiç bir konuda hiç bir şey demez. Makul görüşleri olan insanlar görüşlerini Wikipedia'ya gerekçeleriyle yazarlar. ABD dahil bir çok ülkenin işlediği suçlarla ilgili görüşleri bulabilirsiniz Wikipedia'da. Örnekleri çok.

konuyu kapattım arkadaşım sadece tahrik etmek amaçlı yazan bir trol sun ve yandaş sın sen

hasmet
17 Kasım 2017, 19:27
konuyu kapattım arkadaşım sadece tahrik etmek amaçlı yazan bir trol sun ve yandaş sın sen

Trol mu? Hadsiz herif. Sen benim kim oldugumu biliyo musun? Saka saka... isteyen istedigini dusunmekte serbest. Canin sagolsun. Gece rahat uyumani saglayacak sey neyse onu dusun.

Bi de kapattigin konuya yazma yahu. Sonucta baslik acik, isteyen yaziyor. Dolayisiyla "kapatma" eylemin sadece seni bagliyor. Ama eger sen seni dinlemiyorsan n'olcak senin halin? :) :) :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

15 Temmuz hakkında tek bir yorum yapmam, malum ABD'de yaşamıyorum. Ama ileri görüşlü, tüm dünyanın büyük saygı duyduğu, kendi eğitim sistemlerinde yer verdiği, bizim ülkemizin eğitiminden çıkarılan bir "Dünya Lideri"nin bu konu hakkında güzel bir öngörüsünü benimser ve paylaşabilirim.

“Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil; bilakis bu tip yapılar, din ve devlet düşmanı olduğu, Selçuklu ve Osmanlı’yı bu yüzden batırdığı için yasakladık. Çok değil, yüz yıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki; bazı kişiler, bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirine düşeceklerdir. Ayrıca unutmayın ki; o gün geldiğinde, her bir taraf diğerini dinsizlikle suçlamaktan geri kalmayacaktır.”

Mustafa Kemal Atatürk
17 Aralık 1927
Ankara

Isimize gelince uyduruk oldugu ne kadar bariz olursa olsun inanma egiliminde oluyoruz... Ataturk'un hitabindaki dili yansitmamasi, ve bugunku siyasi duruma belli bir kesimin bakisina asiri benzemesi, yani fazlaca kullanisli olmasi nedeniyle arastirdim, ve tabii ki sahte...

Taha Akyol'un analizi:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/taha-akyol/ataturkun-sozleri-40225028

Diger analizler:

http://dogrula.org/ataturke-ait-oldugu-iddia-edilen-demec/
http://www.radikal.com.tr/turkiye/sosyal-medyada-paylasilan-o-soz-ataturke-ait-degil-1443444/
http://www.malumatfurus.org/ataturkun-tekke-zaviyelerin-kapatilmasina-dair-vecizesi-kose-yazarlari/

Ataturk'un buna en yakin demeci:

“Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, tarikatı medeniyedir. Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için kafidir. Rüesayı tarikat bu dediğim hakikatı bütün vüzuhiyle idrak edecek ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapayacak, müritlerinin artık vasılı rüşt olduklarını elbette kabul edeceklerdir.”

Ataturk'u kendi cikarlarina ve siyasi goruslerine alet edenler, bence hatirasina en buyuk ihaneti etmekteler...

bektanist
17 Kasım 2017, 19:55
Trol mu? Hadsiz herif. Sen benim kim oldugumu biliyo musun? Saka saka... isteyen istedigini dusunmekte serbest. Canin sagolsun. Gece rahat uyumani saglayacak sey neyse onu dusun.

Bi de kapattigin konuya yazma yahu. Sonucta baslik acik, isteyen yaziyor. Dolayisiyla "kapatma" eylemin sadece seni bagliyor. Ama eger sen seni dinlemiyorsan n'olcak senin halin? :) :) :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Isimize gelince uyduruk oldugu ne kadar bariz olursa olsun inanma egiliminde oluyoruz... Ataturk'un hitabindaki dili yansitmamasi, ve bugunku siyasi duruma belli bir kesimin bakisina asiri benzemesi, yani fazlaca kullanisli olmasi nedeniyle arastirdim, ve tabii ki sahte...

Taha Akyol'un analizi:

Diger analizler:

http://www.radikal.com.tr/turkiye/sosyal-medyada-paylasilan-o-soz-ataturke-ait-degil-1443444/
http://www.malumatfurus.org/ataturkun-tekke-zaviyelerin-kapatilmasina-dair-vecizesi-kose-yazarlari/

“Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, tarikatı medeniyedir. Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için kafidir. Rüesayı tarikat bu dediğim hakikatı bütün vüzuhiyle idrak edecek ve kendiliklerinden derhal tekkelerini kapayacak, müritlerinin artık vasılı rüşt olduklarını elbette kabul edeceklerdir.”

Ataturk'u kendi cikarlarina ve siyasi goruslerine alet edenler, bence hatirasina en buyuk ihaneti etmekteler...

merakımdan soruyorum bir siyasi görüşün var'mı ?

zabuzaretta
18 Kasım 2017, 10:09

Taha Akyol'un analizi:

Diger analizler:

"Isimize gelince uyduruk oldugu ne kadar bariz olursa olsun inanma egiliminde oluyoruz..."

Bu cümleniz ile kendinizi çok güzel anlatmışsınız, UYDURUK inancınıza işinize geldiği için inanma eğilimindesiniz bence de...

'-'
18 Kasım 2017, 10:57
ellerin motoru

1LT Benzin İle 300 km yol yapmak
Biz motoru sudaki hidrojenle de calistirdik 2 lt suyla 6yuz km gittik

falan

şahsım ve motorum la ilişkimiz verimsiz noktasında
hiç iyi değilim

kamphus80
21 Kasım 2017, 11:58
Arkadaşlar bizim açtığımız bu konu dünya meselesi haline geldi.Konu çok farklı yönlere gitti.Biz istedik ki bu projeyle ilgi yorumlarınızı fikirlerinizi alalım.Biz youtube videomuz izlensin derdinde degiliz bu ikinci planda.Asıl derdimiz ucuza nasıl benzini değerlendiririz.Bu birinci önceliğimiz.Değerli fikirlerinizden ve bilgilerinizden en iyi şekilde faydalanmak isteriz.Muhakkak ki bu denemeler bi zaman sonra hepimizin işine yarayacaktır.Hepinze saygılar sunuyorum.

ZümeR
21 Kasım 2017, 13:49
Motoru dilenci durumuna düşürüp benzini damla damla vermek değil sadece koklatmak..
Ne ga ekmek o ga köfte..
O motor kendini zor götürür.. :D :D :D

http://www.dailymotion.com/video/x19skz7