PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : patlak lastik ve farkedememe

thedarkfire
15 Ekim 2017, 16:55
Bu gn farkettim arka lastiğim patlamış, yaklaşık 20 km kadar sürmüşüm o şekilde. Gittim bu gün fitil yaptırdım malum servisim kapalıydı bu gün.
Sanayide bi lastikçiye gidip fitil taktırdım sorun halloldu. Ama ben o 20 km içerisinde jamtı yamultmuş olma ihtimalim var mı?
Jant 310 lira bide lastik almam gerekiyor 160-170 de o desek epey paraya mal olacak.
Sizce jant yamulmuşmudur? Lastiği sökmeden anlayabilir miyim yamulup yamulmadığını?

BLUERAY
15 Ekim 2017, 18:55
Tubeless lastik ise (bknz.google) hareket halindeyken lastik basinci nerdeyse fark edilmeyecek kadar duser. Durdugunuz zaman ise hooop diye iniverir.

Janti yamultacak kadar yolda inseydi yani darbe janta kadar ulassaydi
mutlaka farkina varirdiniz.

Oldu ya bir gun basina geldi. Motoro orta sehpaya al, viteside bosa. birde keceli kalem al. kalemi oyle bir yere sabitle ki, jantin ic yuzeyine neredeyse teğet olsun, cizmesin yani, sonra cevir lastigi bakalim ne olacak. Bu dikey yamulma icin sana rehberlik eder. yanal yamulma icin geç lastigin arkasina cevir ve jantin yan duzlemini takip et.

Bu sadece fikir verir, en dogrusu, en sagliklisi, motosiklet lastigi takan ve balans makinasi olan bir yerde kontrol ettirmendir.

thedarkfire
15 Ekim 2017, 23:35
Tubeless lastik ise (bknz.google) hareket halindeyken lastik basinci nerdeyse fark edilmeyecek kadar duser. Durdugunuz zaman ise hooop diye iniverir.

Janti yamultacak kadar yolda inseydi yani darbe janta kadar ulassaydi
mutlaka farkina varirdiniz.

Oldu ya bir gun basina geldi. Motoro orta sehpaya al, viteside bosa. birde keceli kalem al. kalemi oyle bir yere sabitle ki, jantin ic yuzeyine neredeyse teğet olsun, cizmesin yani, sonra cevir lastigi bakalim ne olacak. Bu dikey yamulma icin sana rehberlik eder. yanal yamulma icin geç lastigin arkasina cevir ve jantin yan duzlemini takip et.

Bu sadece fikir verir, en dogrusu, en sagliklisi, motosiklet lastigi takan ve balans makinasi olan bir yerde kontrol ettirmendir.

Tamamdır sağolasın.