PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW GS sahiplerindeki bu özgüven nereden geliyor? Videoyu izleyin

Sayfa : [1] 2

blacktulip
12 Ekim 2017, 11:57
https://www.youtube.com/watch?v=NgGrccH_ETA

Videonun özeti GS mükemmel ve paranın gözü gör olsun. Racing gibi uzuyor.
Anlattığına bakılırsa dünyanın en iyi motoru GS video sonuna doğru aldığı tüm GS ile en az bir kere yolda kaldığını da söylüyor. :santa:
Bakımları da 1500TL. AEA bunlara boşuna giydirmiyormuş mütevaziligin M si yok.

Ayrıca 120bin tl verip motora spor ayakkabı ile binmek :pr:

whitedeamon
12 Ekim 2017, 12:08
trk'nin biraz daha büyüğü işte :D

EmirŞengezer
12 Ekim 2017, 12:15
Önceden izlemiştim. Enteresan bir beyefendi. Yorumlarda bolca eleştirmişler. Kendisi de cevap vermiş çoğuna.

Nikkfurie
12 Ekim 2017, 12:25
videodaki şahsı tanımam ama bu gs i de kullananlarıda gözünüzde fazla büyütüyorsunuz , şu videodaki bir anlatım şekli bajaj pulsar tanıtan adamda da olabilir , bunun motorun fiyatı ile alakası yok , ayrıca gs rakiplerine göre çok pahalı bir motor değil , Borusan sadece en üst en donanımlı modelini ithal ettiği için rakkamlar TR de yüksek , şunuda yazayım ist bursa gittik adamın altında sulu gs (2.eli 65-70bin) elinde eldiven ayağında bot yok , şaka gibi dimi otobana girdik 200 gidiyoruz :) abartmayın bu adamları..

emremm
12 Ekim 2017, 12:33
GS de bota filan gerek yok. GS o! Ennn ileri alman mühendisliği var onda, box. kafalarla motoru da korur, sürücüsünü de. :)

Boru mu, GS o.!

Boru deyince, devamında -SAN da var. :santa:

ryangt
12 Ekim 2017, 12:35
''motosikletler binenlerin %80-90'ının hayal ettiği mötördür'' demiş çakma ego. Bunlar gibi arkamda kadayıfla gezecek yaşa da gelsem hiç işim olmaz.

KTMADDICTED
12 Ekim 2017, 12:37
gs dunyanin en fazla satan adv motoru evet ama en iyisi degil.sunu birkere kafaniza koyun hangi muzik en fazla dinleniyorsa,jhani program en fazla izleniyorsa,o sey boktandir.

Gs lere gecersek onde telelever sistemiyle tam bir araba amk.surus hissi ruhu kocaman bir 0.Neden insanlar gs aliyor derseniz,bilmiyorlar amk motor surmeyi o yuzden.aaa ne kadar rahat donuyor koltugu ne guzel araba gibi diyor binen zengin abimiz.evet kullandigim en rahat seleli motor ama agirligi(260kg),ondeki ruhsuz telelever sistemi,duz masa susmansiyonlari ile benim gozumde ideal motordur.tr de 100k olsa gidip bunu almam, isterse uzerinde butun luks araclarin amblemi olsun.ki zamaninda bmw araci olmus bi insanim(artik araba kullanmiyorum.)

Gs e binen adamlari da gozunuzde buyutmeyin,bi cogu motor surmekten bi haber.

Nikkfurie
12 Ekim 2017, 12:39
GS de bota filan gerek yok. GS o! Ennn ileri alman mühendisliği var onda, box. kafalarla motoru da korur, sürücüsünü de. :)

Boru mu, GS o.!

Boru deyince, devamında -SAN da var. :santa:

bak şimdi yemin ediyorum adam aynı kelimeyi söyledi :)

kardeşim paran var ki buna biniyorsun kadıköye girelim bi eldiven alalım sana en azından dedik , abi bu gs yau gerek var mı dedi , sustuk..

YasinC
12 Ekim 2017, 12:41
Maalesef bende seziyorum, göz ucuyla bakıyorlar "bununla da aynı ışıkta beklemek amaan" der gibi bir tavır.

Benzer egoistler maket modelci arkadaşlar arasında da vardı. Kendi yaptığım model uçak ile gidince bunun ne işi var burada birimizin modeline çarpar vs diyen dingo. Bir süre sonra Trex 700E dfc ile gidince gelip selam verip hal hatır sorup, ya bunu nasıl topladın, ayarları nasıl, kaça mâl oldu vs diye konuşmaya çalışınca helikopterin 72 cm uzunluğundaki karbon fiber palini kılıç gibi kullanma isteği oluşuyordu o yüzden uzun süredir gitmiyorum buluşmalara falan.

cem_fb
12 Ekim 2017, 12:53
Genel bi GS'i ve kullananları gömme havası olmuş.

Bike dergisinin son 10 yıldır yaptığı birçok testte hep birinci gelmiştir, dolayısıyla az buçuk bilgiyle (ya da deryalardan taşan da olabilir) motoru karalamaya çalışmak kulağa saçma geliyor. Kullananları eleştirme hakkı tabi ki de var, benim gözümde Türkiye'de motor kullanıcalarının %80'i ileri safhada mal olduğu için, bu oran GS kullanıcılarına da yansıyordur.

emremm
12 Ekim 2017, 12:56
bak şimdi yemin ediyorum adam aynı kelimeyi söyledi :)

kardeşim paran var ki buna biniyorsun kadıköye girelim bi eldiven alalım sana en azından dedik , abi bu gs yau gerek var mı dedi , sustuk..

Ciddi olamazsın. Videoyu seyretmeden yazmıştım.
Ama yukarıda yazdıklarımı bir kaç kişiden duymuştum. Box. kafaları, BMW koruma amaçlı yapıyormuş. :cherry:
-----
Yanlış anladım. Sizin adam söylemiş.

..YaNKee..
12 Ekim 2017, 13:21
egolarını tatmin etmek için almış sanırım bu motoru.. bunda da başarılı olmuş.. anlatıma bakarsan sanki ilk kullanan kendi, yada türkiye deki 2 kullanıcıdan birisiymiş havasında.. çok profosyonel gibi duruyor, motor full ama kendi yarım ayakkabıya bakınca.. adamın cipi de varmış onuda reklam etmiş..

bu videpyu izleyince 'vay be en iyisi gidip kasadaki tapuları gidip bir kontrol edeyim' diyesim geldi :)

hasmet
12 Ekim 2017, 13:26
9 dakikalık videoda 5 tane reklam mı olur arkadaş... Bıraktım izlemeyi.

Bir de bilgi yok videoda. Adam hayat stilinden bahsetmiş bol bol... Motosiklet hakkında ele gelir bilgi sıfıra yakın. Bir sürü tekrar var.

Bu arada arada kaç kez su soğutmalı versiyonun eskisinden çoook daha iyi olduğundan bahsetti adam. Hava soğutmayı yere göğe koyamayanların kulağı çınlasın... Sırf emisyon için su soğutmaya geçmişlerde vs. türü hikayeler bitsin artık :)

Nikkfurie
12 Ekim 2017, 13:33
......yukarıda yazdıklarımı bir kaç kişiden duymuştum. Box. kafaları, BMW koruma amaçlı yapıyormuş. :cherry:

ha o birkaç kişiden biri ortak arkadaşımız olabilir :D

düşünce boxer silindirler bizimle beraber gelmiyor , oldukları yerde duruyorlar , yalnız o yana çıkıntı silindirler motoru geri iterken kaval kemiğine çarpıp feci ağrı veriyor , dik bir toprak yokuş yukarı stop edip motor geri kaymaya başlarsa çok dikkat etmek lazım ayağı kırabilirde..

bektanist
12 Ekim 2017, 13:35
Bana konuşmaları samimi geldi ayrıca dediği doğru çoğu Enduro kullanıcısının son noktasıdır. Fiyatı aşırı pahalı ama hiç unutmam 54 bin TL ye sıfır 1200 GS almıştı bir arkadaşım 1.5 sene sonra 63 bin TL ye 20 bin km de sattı yani asla zarar ettirmiyor.
Not olarak Konuşma uslubu son derece beyefendi şeklinde ben şuyum buyum der gibi algılamadım tekeri düz bassın.

hasmet
12 Ekim 2017, 13:36
Bu arada, dünyada türünde farklı şekilde en çok satan motosikletse boşuna değildir. O kadar insan aptal olamaz. Biraz makul düşünmek lazım.

rollcycle
12 Ekim 2017, 13:43
24 sene cbf 150 sürüp bir günlük gs kiralayıp gezen adamın dramı gibi olmuş :) tüm söylediklerine gülümsedim. Demekki süper tenere ya da vstrom gibi bir enduro kullansa sevinçten ağlayacak :D

COQ
12 Ekim 2017, 13:48
Ben videoda motosikletini çok seven ve kullanmaktan keyif alan bir adam gördüm.
Adamın gözleri parlıyor.
Yani bu heyecanı ve zevki yaşamak için alıyoruz bu motorları niye eleştirildiğini doğrusu pek anlamadım.:silent:

EmirŞengezer
12 Ekim 2017, 14:12
Olay zaten gs incelemesi değil. Gs sahibi olmanın ne hissettirdiği. Videodaki beyefendi de gs'e aşık olmuş biri. Hayatında birine aşık olmuş kişiler bilirler. Dünyanın en harika insanı odur ve tüm hatalarını görmezden gelirsiniz ya da görmezsiniz. Defalarca yolda kalmasına rağmen yine gs alıyor. Aynı hikaye :) Uslup biraz itici geliyor ama yapacak bir şey yok.

Ercument
12 Ekim 2017, 14:13
Küçük insalar bu motoru alamıyor'a kadar çok samimiydi:farao:

MrMud
12 Ekim 2017, 14:16
Ahahaha efsanedir bu video.
Hayata bakış açımı değiştirdi ciddi ciddi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Ben videoda motosikletini çok seven ve kullanmaktan keyif alan bir adam gördüm.
Adamın gözleri parlıyor.
Yani bu heyecanı ve zevki yaşamak için alıyoruz bu motorları niye eleştirildiğini doğrusu pek anlamadım.:silent:

Hocam umarım ironidir :D
Yani ironi olduğunu umuyorum :)

Invoker
12 Ekim 2017, 14:22
Bu altınca adventurım her yıl yenisini aldım yazısı falan değişiyordu!? :cyclopsan

ZümeR
12 Ekim 2017, 14:45
10 motor dinlenme tesisine bir girdik hengame gibi heeee yooo kamera wifi viraj telefon muhabbet gırla çay kahve..
Konya içanadolu bilmem ne sorumlusu geldi yanımıza, küçümser bir edayla dikildi başımıza
kibir laflarının arasından salyalar halinde saçılıyor etrafa
felanca gurubun başkanıyım ben biliyor musunuz
-Yoo
Hmm.. Peki falanca iç anadolu oluşumunu duydunuz mu ?
-Hayır..
İyi o zaman gogıla yazın çıkar tanırsınız beni
..
..
..
gençler o dizlik sizi korumaz
o kask sizi korumaz
bu mont sizi korumaz
ayağındaki bot sizi korumaz
pabuçla motora binilmez
bu motorlar şöyle böyle binmeyin etmeyin
yaşına başına verdik yanında da bi karı var burnu düşse eğilip almicak tek laf etmedik terbiyesize, susana kadar dinledik yaşlı egoist ihtiyarı.
Koca götünü GS e zorla yerleştirip s.olup gitti ukala ihtiyar.

Dengesiz sersem.

Sanırım bunlara binenlerin hepsi aynı türden.

EldekiDebryj
12 Ekim 2017, 15:07
10 motor dinlenme tesisine bir girdik hengame gibi heeee yooo kamera wifi viraj telefon muhabbet gırla çay kahve..
Konya içanadolu bilmem ne sorumlusu geldi yanımıza, küçümser bir edayla dikildi başımıza
kibir laflarının arasından salyalar halinde saçılıyor etrafa
felanca gurubun başkanıyım ben biliyor musunuz
-Yoo
Hmm.. Peki falanca iç anadolu oluşumunu duydunuz mu ?
-Hayır..
İyi o zaman gogıla yazın çıkar tanırsınız beni
..
..
..
gençler o dizlik sizi korumaz
o kask sizi korumaz
bu mont sizi korumaz
ayağındaki bot sizi korumaz
pabuçla motora binilmez
bu motorlar şöyle böyle binmeyin etmeyin
yaşına başına verdik yanında da bi karı var burnu düşse eğilip almicak tek laf etmedik terbiyesize, susana kadar dinledik yaşlı egoist ihtiyarı.
Koca götünü GS e zorla yerleştirip s.olup gitti ukala ihtiyar.

Dengesiz sersem.

Sanırım bunlara binenlerin hepsi aynı türden.

Sende de ne sabır varmis. Yasli masli diye bunlari dinleyipte ego kasmalarina ezin vermeyin ya. Hani en fazla kasksiz, ekipmansiz birinin yanina gidip belki iki cumle edersin kask taksin diye (ben hayatta yapmam). Ama kalkip "beni taniyor musunuz?" Şeklinde giriş yapmak (!?!?) Yok o korumaz, bu korumaz... Bu nedir yani? Dinlenecek bir tarafi yok. Herkes neyin iyi, neyin kotu oldugunu gayet iyi biliyor bence para olsun yeter ki. Bu konuda sorulmadikca bos bos konusmanin bir alemi yok. Ben olsam dinlemezdim.

hasmet
12 Ekim 2017, 15:08
Ben makaraya alırdım yahu... Elinize düşmüşken hazır :)

Riptalon
12 Ekim 2017, 15:38
BMW GS matematiği benim için çok basit;

- Çok iyi bir motosiklet.
- Hayranları aşırı abartmayı seviyor.
- Sevmeyenleri haksız yere kötülemeyi seviyor.

Gösteriş budalalarının bu motosikleti sevmesi de normal. Çünkü çok gösterişli. Bu makinayı kullanan insanlara bir anda bir şey olmuyor yani. Gösterişçiler özellikle alıyor. Herkese ön yargı beslemek yersiz.

Uğur
12 Ekim 2017, 15:53
Boşuna izlemeyin,özet geçeyim.

Harika,müthiş,harika,müthiş,harika müthiş.

nvrmnd
12 Ekim 2017, 15:54
2006 düz 1200gs kullanıyorum.. bundan önce ki motorum mondial xtereme maxx 200 idi.. şimdi ben neyim?

herkesi aynı kefeye koymayınız... nasıl bütün ss severler apaçi tek tekerci degilse her gs ci de sizin bahsettiginiz gibi kendini begenmiş zengin züppeler degiller...

emremm
12 Ekim 2017, 16:41
2006 düz 1200gs kullanıyorum.. bundan önce ki motorum mondial xtereme maxx 200 idi.. şimdi ben neyim?

herkesi aynı kefeye koymayınız... nasıl bütün ss severler apaçi tek tekerci degilse her gs ci de sizin bahsettiginiz gibi kendini begenmiş zengin züppeler degiller...

DÜZ derken?
GS'in otomatiğimi var. :)
Hava, su mu?

nvrmnd
12 Ekim 2017, 16:50
DÜZ derken?
GS'in otomatiğimi var. :)
Hava, su mu?

adv olmayan yani..

Salurbey
12 Ekim 2017, 17:12
Videoyu izlemedim ama kullandığım her bmw motordan çok keyif aldım.

Mesela xs1000r , ne motordu... gidişi, sesi,duruşu. Çok çok beğenmiştim.4 silindir 165 beygir deli at :)

Crossrunner 1200,mt09 tracer,crosrunner800, denediğim benzer motorlar ama bmw bambaşka bir his yaşamıştı bana. Farkı var , o kesin.

Racing kullanıcılarıda s1000rr için hep benzer şeyler söyler. Bu bmw de var bir hikmet.

Erdost
12 Ekim 2017, 18:51
Gs kendi segmentinde marjinal ve yenilikçi tasarımı ile tek.Teknik boyutuna baktığıniz zamanda bu geçerli.Diğer motorlardan yapı itibariyle çok farklı.

Kullanınca ayrı bir dünya olduğunu anlıyorsunuz.Sahipleri hakkında genel kanı doğru sayılır.Fakat çok babacan abiler de yok değil..

KTMADDICTED
12 Ekim 2017, 19:10
en cok da gs surmeyenler gs ovmus.gemi gibi motor a.k

zaferce
12 Ekim 2017, 19:11
Bu kanalın videolarından izlemiştim. Galiba inceleme videolarının hepsi böyle.

Motosiklet incelemesini ciddiye alabilmek için bazı şeyler gerekiyor. Test eden ve anlatan insanın birçok değişik motosikleti kullanmış, karşılaştırma yapabilen, motosiklete hakimiyet becerileri üst düzeyde, tecrübeli, gerektiğinde motosikleti başka kullanıcıların beceremeyeceği kadar zorlayabilen ve motosiklet sürüşüne bakışını ve bu bakış çerçevesinde deneyimini, izlenimini anlaşılır bir dille aktarabilen birisi olması vazgeçilmez.

Yeni başlayan insanların, sadece R25 ile bir kaç bin km tecrübe yapmış, sonra da Crossrunner test eden insanların veya hayatı boyunca sadece VStrom kullanmış insanların aynı motoru anlatmaları haliyle içerik olarak eksik, hatalı veya boş oluyor.

İnsanlar kullanıcı deneyimlerini hayli değerli buluyor ama motosiklet testi, motorun sahibine yaptırılacak bir şey değil. Diğer motorların videoları da bu da hep çok güzel hep çok şahane...

hasmet
12 Ekim 2017, 19:13
en cok da gs surmeyenler gs ovmus.gemi gibi motor a.k
Goldwing de öyle ama süren öve öve bitiremiyor... Uzun yolda rakipsiz Amerika'da... Hareket ettiği anda acaip kıvrak olduğunu söylüyor tüm sürenler.

KTMADDICTED
12 Ekim 2017, 19:36
hareket ettigi anda gidon acisi 50 derece olmayan motorlar dahi donuyor hasmet hocam.gs in begenmedigim noktasi adventure diye 270 kilo motorlari pazarlamalari ve motor surmeyi bilmeyen zenginlerin otobandan buyuksehirlere gidip,off ne kadar maceraciyiz,gs ne kadar adv motor diye caka satmalari.zaten viraj hissiyati fln hic yok motorda,orasi ayri bi tartisma konusu.

Gecenlerde burada baslik acilmisti crf250 ile iran turu yapan arkadasin resimleri,ha o arkadas bu bahsettigim gs cilerden 10 kat daha maceraci,100 kat daha motorcudur.

Son Olarak sunu da belirteyim,GS1200 enduro DEGILDIR hatta enduro yetenegi %20 lerde bir motosiklettir.

Goldwing de öyle ama süren öve öve bitiremiyor... Uzun yolda rakipsiz Amerika'da... Hareket ettiği anda acaip kıvrak olduğunu söylüyor tüm sürenler.

zekeriyaimam
12 Ekim 2017, 20:10
hareket ettigi anda gidon acisi 50 derece olmayan motorlar dahi donuyor hasmet hocam.gs in begenmedigim noktasi adventure diye 270 kilo motorlari pazarlamalari ve motor surmeyi bilmeyen zenginlerin otobandan buyuksehirlere gidip,off ne kadar maceraciyiz,gs ne kadar adv motor diye caka satmalari.zaten viraj hissiyati fln hic yok motorda,orasi ayri bi tartisma konusu.

Gecenlerde burada baslik acilmisti crf250 ile iran turu yapan arkadasin resimleri,ha o arkadas bu bahsettigim gs cilerden 10 kat daha maceraci,100 kat daha motorcudur.

Son Olarak sunu da belirteyim,GS1200 enduro DEGILDIR hatta enduro yetenegi %20 lerde bir motosiklettir.

Tamam abi en enduro en edvençur motor KTM.Adam almış memnun işte.O GSçi bu SSci diye ayrılmaya gerek yok her motosiklet ayrı güzel

TUTITO
12 Ekim 2017, 20:20
https://i.hizliresim.com/JO2qyn.jpg (https://hizliresim.com/JO2qyn)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Kaydedin bu fotoğrafı, bulunsun bi kenarda.
"ShaftDriveım onyüzbinmilyon mil dayanır" diyen bmwci ağır abilere lazım olabilir.

nvrmnd
12 Ekim 2017, 20:29
https://i.hizliresim.com/JO2qyn.jpg (https://hizliresim.com/JO2qyn)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Kaydedin bu fotoğrafı, bulunsun bi kenarda.
"ShaftDriveım onyüzbinmilyon mil dayanır" diyen bmwci ağır abilere lazım olabilir.

75 bin de orjinal saft ımla kullanmaya devam ediyorum.. 160 bin de orjinal saft ıyla suren tanıyorum...

TUTITO
12 Ekim 2017, 20:38
https://i.hizliresim.com/bLbr5b.jpg (https://hizliresim.com/bLbr5b)

hokahey
12 Ekim 2017, 22:02
motor tanıtımı diye girdim, kendi kendini habire öven bir insanla karşılaştım.

herkes ona bakıyormuş. waaw falan diyorlarmış. aman ne mühim.

yazısı değişiyor diye her sene model değiştiriyormuş. ulan yazısı değişiyor diye model mi değiştirilir? puhahaha üstüme iyilik sağlık. ilk defa duyduğum bir hadise.

kendini beğenmişlik, kibir, tepeden bakma, toplumda kendini ayrı bir sınıfa koyma çabaları. bütün bunlar 130.000 liralık bir makinaya binince otomatik gelen bir özellik galiba.

son olarak adam "afaki" kelimesinin anlamını bilmeden o kadar yanlış kullandı ki, türkçeyi katletti resmen. pahalı diyeceği yerde afaki diyor. fahiş diyeceği yerde afaki diyor. nerden duyduysa hoşuna gitmiş zahir, kullanırken zevk alıyor. bir de sözlüğü açıp anlamını öğrense turkce için faydalı bir adım atmış olacak.

ezcümle; şu fâni hayatımda 17 dakikamı ayırıp izlediğim için pişman oldum.

tyrung
12 Ekim 2017, 22:03
Motorla 100mt sürüklendim, boxer motor korudu.

https://i.ytimg.com/vi/tZyF2kBcNaI/hqdefault.jpg

yusufkalaz
13 Ekim 2017, 07:08

Cevahir'in önünde dün beni aralarda tokatladı bir abimiz,üstelik arkcısıda vardı.6 silindirin atikliği sanırım.
Birde o koca antenler hadi neyse de o tuhaf ledler yakışmıyordu abi.

olcaytoshow
13 Ekim 2017, 18:33
Burda Gs'i savunnan arkadaşlar. Konu gs için açılmamış gs'i anlatan adamın uslubu için açılmış.

Adam video boyunca bütün mal varlığını anlatmış. Arabam var, jipim var, evimin garajı. Şirketim var, tahsilat toplamaya giderken.....

Kimsenin malında gözümüz yok Allah daha çok versin ama asgari ücretin 1400 lira olduğu ülkede hiç alakasız yerde bunlardan bahsedersen adama görgüsüz derler

Yalnız buna rağmen konu başlığı altında Gs anlatan adamlar var demek ki Gs fanlığı böyle birşey...

hasmet
13 Ekim 2017, 20:09
Problem, adamin arabasi, jipi, evinin garajı, ve GS'i olmasi degil. Problem, Turkiye'deki cogu insanin bu kombineyi ruyasinda bile goremeyecek olmasi. GS, 2014 yilinda Avrupa'da en cok satilan vitesli motosiklet modeliydi. Ozel bir sey degil yani, ulasilabilir bir urun. Amerika'da ortalama her ailenin sahip oldugu seyler bunlar, garajli ev, iki araba veya SUV, istedigi motosiklet(ler). Ben superduke kullanirken cok zevk aliyorum, ama cevremden farkli, yukarida, ozel biri gibi hissetmiyorum. Degilim cunku. Yanimdaki ofisteki adamin motosikleti yok ama gol kenarinda evi var, birinin ucagi var, vs.

hamzarat
13 Ekim 2017, 20:40
şimdi ben bir 650gs sahibi olarak, bu sınıfa giriyor muyum girmiyor muyum söyleyin bana.ona göre gardımı alcam :)

emremm
13 Ekim 2017, 20:55
şimdi ben bir 650gs sahibi olarak, bu sınıfa giriyor muyum girmiyor muyum söyleyin bana.ona göre gardımı alcam :)

Yok. Siz sakin olun. :)
Boxer motor kullananlar bu kategoride. :P

Hem 650GS japon sayılır.:cherry:

velizrsln
13 Ekim 2017, 21:32
her ne olursa olsun ülkenin tırrek halkının yanında çok kaliteli insanlar

birbilent
14 Ekim 2017, 00:48
bana göre o çantalar fazla çirkin ve motorun çizgileri göz yorucu.. karma karışık..

jimi_hendrix
14 Ekim 2017, 00:51
"Mirketler" derdi rahmetli...