PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eldiven dokunmatik hale nasıl getirilir ?

atheras
18 Aralık 2016, 21:32
Merhabalar kışlık ve yazlık eldivenimde dokunmatik özellik yok . Telefon tutucu aparatım var telefonu falan koyuyorum da power tuşu tutucuda kalıyor telefonu açamıyorum saate falan bakmam gerkeiyor yolda yapamıyorum. Normalde ekrana çift dokununca açılıyor fakat eldiven moduna almama rağmen çift dokununca açılmıyor. Eldivenin ucuna ne sıkarak dökerek dikerek evdeki malzemelerle normal çıplak elle dokunuyormuşcasına telefonun ekranını açabilirim ?

Mertcan39
18 Aralık 2016, 21:47
süper amoledlerde alüminyum folyo dokunmatiği çalıştırıyor en azından note 3 neo da öyle

yürekçe
18 Aralık 2016, 21:49
Kalem kullan. Gidona bir iple sabitle ;)

atheras
18 Aralık 2016, 21:52
Kalem kullan. Gidona bir iple sabitle ;)

Çok mantıklıymış ama kalem rüzgarda oraya buraya uçar :D Ama daha iyi bi fikir geldi bu yorumdan sonra aklıma dokunmatik kalemin o dokunmatiği çalıştıran kısmını kullanabiliriz sanırım

necipalperen
18 Aralık 2016, 22:04
benim de fikir hoşuma gitti. evde eşantiyon ipad kalemleri var bir sürü. dibinden kesip eldivene dikmeyi deneyeceğim.

Akhunturk
18 Aralık 2016, 22:05
Benim dokunmatik özellikte salak bir eldivenim var. Parmak ucunda dokunmatik yerinden bir soğuk alıyor anlatamam :king:

Zaten bu havalarda tamamı tırt kesinlikle kullanılmaz ama 10 dereceye kadar havada sadece işaret parmağım donuyor :pr:

MrMud
18 Aralık 2016, 23:13
Isaret parmağının ucunu kessene diyecek olan arkadaş geldiğinde bi haber versin.

gegor45
18 Aralık 2016, 23:23
normal dokunmatik eldivenin dokunmatik parmak yerini kesip motosiklet eldiveninin parmağına yapıştırabilirsin bence
Zaten sadece ucu dokunmatik oluyo ucunu yapıştırsan yeterli

Grumpy
18 Aralık 2016, 23:27
Mınık bır sılıkon ıse yarar mı kı? Sıcak sılıkonu bır yere sıkıp deneyın once, calısırsa eldıvenın ucuna kucuk bır parca sıkarak gıderebılırsınız sanırım.

aodabasi
18 Aralık 2016, 23:30
aynı durum bende de oldu burnumu kullandım :mrgreen:

pompei
18 Aralık 2016, 23:35
conductive thread iplikler var bunun la ilgilide internette çokça video var eğer bulabilirsen glove ucuna dik

https://www.youtube.com/watch?v=nR37RTTpv8E

Tİme_shİft42
19 Aralık 2016, 01:24
Göstergede saat var çok işe yarıyo ) belki gidona felan saat uydurabilirsin

whitedeamon
19 Aralık 2016, 01:38
Isaret parmağının ucunu kessene diyecek olan arkadaş geldiğinde bi haber versin.

Isaret parmağının ucunu kessene

berkcigdem
19 Aralık 2016, 03:09
eğer telefonunuz iphone ise istediğin kalemi kullan işe yaramaz iphone abi elin sıcaklığı ile çalışan bir telefon. örneğin çok soğuk bir havada elleriniz donuyor olsun telefonu kullanamazsınız resmen... Sebebi elinizi algılayamamasıdır. başka telefonları bilmem.

Tek derdin saat ise ki öyle anladım asker saati dediğimiz casio nun 10 tl ye alabilceğiniz eski saati mevcuttur onu çok güzel bir şekilde kayışlarından keserek motorunuzda görebileceğiniz bir yere sabitleyebilirsiniz , hatta ev hanımlarının kullandığı streç film vardır şeffaf üzerinide onunla bir güzel kaplar iseniz yağmur falanda etkilemez...

Yok benim derdim telefonla konuşmak , müzik dinlemek diyorsanız muhtemelen intercom cihazı kullanıyorsunuz demektir ki bunlarda bu cihazlar üzerinden telefonu kontrol edebiliyorsunuz. Yok cihaz değilde kulaklık kullanıyorum diyorsanız iphone yine kulaklık üzerinden size yetecek kadar kontrol edilebiliyor. Örneğin ben elimi telefona götürmeden istediğim kişiyi arayabiliyor , müzik açabiliyor , istersem mesaj atabiliyorum ses kontrolü ile... ( uygulama vs açamazsınız yada whatsapp kullanamazsınız eee zaten bi zahmet motoru sürelim dimi )

Şunuda unutmayın telefon ile uğraşmak her zaman dikkat kayıbı yaşatır. Bunlar iphone içindi başka marka telefon kullanmadığım için bilmiyorum. Yani kullandımda M.Ö. olduğu için onlarda böyle müzikti , bluetoothtu , kulaklıktı vs vs pek yoktu :)

Akhunturk
20 Aralık 2016, 04:06
Böyle bişey satılıyor 50 tl motomax ta değer mi bilemem kullanmak isteyen karar verir...

http://www.motomaxonlineshop.com/dosyalar/images/thumbdogs2.jpg

Quad87
20 Aralık 2016, 08:44
"Dokunmatik" cihazlar ya ısıya ya da basınca duyarlı oluyor. Telefonlarda arkadaşın dediği gibi ısıya duyarlı genelde. Telefonu eldivenle kullanmak istiyorsan ısının parmak ucundan telefona iletilebilmesi gerek. Parmak ucuna bu yapıda bir kes- dik operasyonu ile iliştireceğin ısıyı dışarıya ileten bir dokumayla sorunun çözülür ama bu soğukta da parmağın donar.

The North bilmemne marka eldiven aldım sırf bu özelliği yüzünden ve şu anda eldiven elimi ısıtma özelliğinden bi haber :S işi gücü abi gel telefon kullanalım mesaj atalım :pr: . Sen bilirsin ama üşümeyi göze alman lazım sanrım:santa:

ramcixx
20 Aralık 2016, 12:32
Böyle bişey satılıyor 50 tl motomax ta değer mi bilemem kullanmak isteyen karar verir...

http://www.motomaxonlineshop.com/dosyalar/images/thumbdogs2.jpg

Hıh bende bunu diyecektim tam! Eldiven ucu kesmek bir önce ki version :D

navarin11
20 Aralık 2016, 14:06
Ya nedar büyük ve önemli sorunlar yaşıyornuşsunuz üzüldüm vallahi motor kullanırken telefonla ilgilenememek, müzik dinleyememek, saatin kaç olduğunu öğrenememek kadar eksiklik olması nekadar kötü birşey, tez günde bunlara çare buluna .

atheras
20 Aralık 2016, 18:09
Ya nedar büyük ve önemli sorunlar yaşıyornuşsunuz üzüldüm vallahi motor kullanırken telefonla ilgilenememek, müzik dinleyememek, saatin kaç olduğunu öğrenememek kadar eksiklik olması nekadar kötü birşey, tez günde bunlara çare buluna .

Ellerim de üşüyor ama...