PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir motosiklet derneği kursam 3 ana noktam ne olurdu ?

mgora
28 Ağustos 2016, 18:01
1- Motosiklerlerin çalınması arabalar ve diğer araçlarla aynı kategoride değil (bisiklet ve motosiklet hırsızlığı olarak geçiyor) fark olarak kasadan para çalmakla , yolda bırakılan paranın çalınması gibi bir ayrım var , bende vergi alırken , ceza keserken ayrım yapmayan devletin iş benim malımı korumaya gelince bu ayrımı yapması doğru değil bunun kaldırılması için lobi yapardım.(Ben bunu motosikletim çalınınca öğrendim , o nedenle hırsızlar yakalansa bile ciddi bir ceza almıyorlar.)

2- Bir ara burada mobese görüntüleri vardı , sanırım Antalya idi aynı 4 yolda ışıkların senkronizasyon hatası nedeni ile birbirinin karbon kopyası 4 motosiklet kazası vardı , polisin bu mobese görüntülerini televizyona seyirlik vermesi yerine asıl görevi olan ders alıp önlem alması için çalışmasını sağlamaya çalışırdım.

3.Ülkede motosiklet kazalarında ölümleri azaltmak için ne tür çalışmalar yapılabilir araştırırdım ( Örneğim çoğumuzu kask alırken baktığı sharp motosiklet kazalarında ölenlerin sayısını senede 50 kişi azaltma hedefi ile kurulmuş)

linkinpark20
28 Ağustos 2016, 19:06
motorun çalındığında kendi motorum çalınmış gibi üzüldüm. hırsızlık olayıyla çok fazla karşılaşmamdan mütevellid mutlaka yanımda abus'un alarmlı disk kilidini taşıyorum. gerçekten çok caydırıcı. kamyona yüklemeden götürmeleri mümkün değil. ayrıca evde kapalı garajıma koyup kolona grade 80 zincir ile zincirliyorum. bir de kesilmesi zor asma kilit aldım. sana da aynı tavsiyeyi verebilirim. maalesef kanı bozuk çok ve bu motosiklet hırsızlığı olayı adli açıdan çok sürüncemede kalıyor.

Jemand
28 Ağustos 2016, 21:39
at avrat motosiklet

shruikan
28 Ağustos 2016, 21:49
anamın noktalarını karıştırmasana lan!

EmreKocyigit
28 Ağustos 2016, 21:52

Espri yapıcam diye niye anneni karıştırıyorsun :D

potasyum
28 Ağustos 2016, 22:46
motor kullanımını arttırmak için devlet kanallarını sıkıştırmak, vergi indirimini ve kaza oranlarının düşürülmesini beraberinde getirir

çalınma durumlarında polisin müdahil olmaması sorunu,

eğitim genel sorun

AsirMahfi
28 Ağustos 2016, 22:59
Herkes sıyırdı bence.

weirdo1
28 Ağustos 2016, 23:18
Motor kullanımı artmasın. Nerde çokluk orda bokluk böyle iyiyiz.

agrsifedvard
28 Ağustos 2016, 23:22

Şunu alın şurdan.

velizrsln
28 Ağustos 2016, 23:43
ilk önce ülkeyi değiştirmek lazım mal dolu malesef çok zor bu ülkede

Green Arrow
28 Ağustos 2016, 23:46
at avrat motosiklet

Trol kardeşim benim :D