PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Motor Sitesi

ALBATROS-FB
27 Haziran 2006, 10:00
Yılardan beri motor kulanıyorum ve motorcu camiasından cok tanıdığım insan var ve bir cok sitede bulundum ve gezilerine katıldım,ama yıllardan beri problemim hep ayni iyi bir ustaya denk gelmedim he iyi ustalar var ama kimi şanzımancı kimi frenci kimi elektirikci şöyle benim aradığım usta kompilike usta olacak motoru bıraktınmı bi yerde herşeyi olacak.Servislerde cok pahalı ve iyi usta yok herkez kendisine dükkan acmış vallah işmiz zor.Siteden bu konuyu arkadaşlara actım coğu direksiyon motorcusu ama iyi niyetliler fazla bilgileri yok,ama millete nerde gezi var desek nerde eğlence var desek maşallah herkez anlıyo sanki motorcu sitesine üye olmadılar,orta okulda turizm gezi koluna üye oldular motorsiklet konularına biraz daha önem verelim ve birbirimizi motor hakında bilgilendirelim gezilere verdiğimiz önemi lütfen motor eğitimi ve sürüş teknikleri konularınada verelim arkadaşlarımızı bilgilendirelim.Gezi ve eğlence düzenlemek icin birbiriyle yarış eden arkadaşlar sizleri bu kulvardada görmek istiyoruz NOT:Bu yazdıklarımdan dolayı gezici üye arkadaşlar bana lütfen tavır almasın tabiki motor dendiği zaman eşittir gezi ama motorla ilgili bir cok konu daha var

obkavi
27 Haziran 2006, 10:17
üstad katılıyorum sana, :cat:

vedat kaya
27 Haziran 2006, 10:21
konu budur abii...:rendeer:

geçtiğimiz haftasonu bizim başımıza geldi abi gezi düzenlemek için cıktık yola..
yer görelim .. mekan bakalım insanların rahatı için...dedik

km..olarak 550-600 km yaptık motorun her tarafından ses gelmeye başladı bozuk yol boyunca ilerlerken debriyaj vidası düşmüş..(bide 81 kg artcı var)
şimdi motoru kime verecegimi bilmiyorum..
servis oylum oylum..:pr:
normal tamirci parca bulamayacak..:silent:
bulsa neresine nasıl bakacak gelen sesleri nasıl kesecek..:silent:

motor bakımı ve parça için servise..
diğer bakımlar için ustaya götürecem mecbur..

kuvva
27 Haziran 2006, 10:46
tamamiyle haklısın, ama bu konuda tamamiyle eğitim gerektiriyor, ama sanırım zamanla bunlarda aşılacak. teşekkürler.

along
27 Haziran 2006, 10:59
konu budur abii...:rendeer:

geçtiğimiz haftasonu bizim başımıza geldi abi gezi düzenlemek için cıktık yola..
yer görelim .. mekan bakalım insanların rahatı için...dedik

km..olarak 550-600 km yaptık motorun her tarafından ses gelmeye başladı bozuk yol boyunca ilerlerken debriyaj vidası düşmüş..(bide 81 kg artcı var)
şimdi motoru kime verecegimi bilmiyorum..
servis oylum oylum..:pr:
normal tamirci parca bulamayacak..:silent:
bulsa neresine nasıl bakacak gelen sesleri nasıl kesecek..:silent:

motor bakımı ve parça için servise..
diğer bakımlar için ustaya götürecem mecbur..

bana bırak dostum bi elden geçiriyim :P
işi bitene kadar motorsuz bırakmam seni :cat:
alırsın benim 125 ligi hem benim motor 200kg kadar tık demiyo :queen:
vidalarıda dökülmüyor:)

camadan
27 Haziran 2006, 11:02
valla bende albatros sana katılıyorum bi durum olduğunda bende henüz motor yok ama nasıl ne yapılır bilmiyorum. ama bisiklet kullanırken benim yanımda mutlaka küçük bi avadanlık bulunurdu millet süsdiye takar ben içinde anahtar, pense, lastik yaması vs bulundururdum. çok arkadaşa yardım etmişimdir.

mümkün oldukça fazla kulladığımız motorları tanırsak bu konuda başımıza gelecek tatsızlıkladan da kendimizi koruruz.

mesela ben şunu merak ediyorum. lastik patladığında nasıl davranmaklazım ? :silent:

fly+fly
27 Haziran 2006, 11:46
Motordan ses geliyosa bozuluyosa servis istiyosa yakacaksın o motoru yakacaksıııııııııııııııııın ::angry2:: ::angry2:: ::angry2::
Uğraşmayın motorla bırakım bu işleri geçin bu motor sevdeasındaaaaaaaaaaaaaaan. O sizin peşinizden koşsun nolur bin die siz deyil. Yoksa çok şimarır bu motor dediğiniz meret. Servise götürmeyin bakım yaptırmayın hiçilgilenmeyin yıkamayın temizlemeyin bileee :cherry:

vedat kaya
27 Haziran 2006, 11:52
ALANOG abi arkadaşlık budur bırakırım tabi sana..
bırakırımdaaa geriye kaç motor alırım bilmiyorum..
sen brenim 600 lükten 42 adet 125 cc motor cıkarırsın beya..:queen:

senin 125 lik beni taşırda 81 kg artcıyı taşırmı bilmem..:queen:

toros
27 Haziran 2006, 11:53
fly+fly nadir bu kardeşim sadist misin nesin?:queen:

ALBATROS-FB
28 Haziran 2006, 14:35
oh akşam galata gezisi varmış arkadaş o galataya gidenler bu yazımı okumadımı akşam bende ordayım şu motor detaylarından konuşalım biraz kitap ve tanıtım cd i okuyun biraz bide bi usta tavsiye edin ya

Akşam bide eğitim olaylarını konuşalım

Kartal23
28 Haziran 2006, 15:26
evet servislerde bir cacık yok... parçalar manyak derce pahalı NGK bujiyi servis 10ytl ye satıyor dışardaki oto aksesuarcısı 5-6 ytl ye satıyor... gerisini siz düşünün...

Raptor_SS
28 Haziran 2006, 15:46
Kesinlikle katılıyorm motorun sesinden arızasını anlayan motorcu ustası İSTİYOORUUM. işini bilmeyen adamlardan bıktım

NicemaN
28 Haziran 2006, 15:48
Abi istersen birde bizim topic e uğra bak burdada motor sitesi aktivitesi yapıyoruz :)

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=16888

Yılardan beri motor kulanıyorum ve motorcu camiasından cok tanıdığım insan var ve bir cok sitede bulundum ve gezilerine katıldım,ama yıllardan beri problemim hep ayni iyi bir ustaya denk gelmedim he iyi ustalar var ama kimi şanzımancı kimi frenci kimi elektirikci şöyle benim aradığım usta kompilike usta olacak motoru bıraktınmı bi yerde herşeyi olacak.Servislerde cok pahalı ve iyi usta yok herkez kendisine dükkan acmış vallah işmiz zor.Siteden bu konuyu arkadaşlara actım coğu direksiyon motorcusu ama iyi niyetliler fazla bilgileri yok,ama millete nerde gezi var desek nerde eğlence var desek maşallah herkez anlıyo sanki motorcu sitesine üye olmadılar,orta okulda turizm gezi koluna üye oldular motorsiklet konularına biraz daha önem verelim ve birbirimizi motor hakında bilgilendirelim gezilere verdiğimiz önemi lütfen motor eğitimi ve sürüş teknikleri konularınada verelim arkadaşlarımızı bilgilendirelim.Gezi ve eğlence düzenlemek icin birbiriyle yarış eden arkadaşlar sizleri bu kulvardada görmek istiyoruz NOT:Bu yazdıklarımdan dolayı gezici üye arkadaşlar bana lütfen tavır almasın tabiki motor dendiği zaman eşittir gezi ama motorla ilgili bir cok konu daha var

fraktal
28 Haziran 2006, 16:11
Usta çok önemli, benim bir vosvosum var, hangi ilde hangi ustanın neyi nekadara ve nekadar iyi yaptığını internet ortamındaki vosvos sitelerinden öğrenebiliyorum, bence burada da böyle bir yol izlesek iyi olur.