PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumdan Gelen Ses Yamaha Yzf R6 2012 - Video -

spxwOw
22 Mayıs 2016, 00:53
https://www.youtube.com/watch?v=a0lPwFLm88o video burda bir konu daha vardı açtıgım ama cok karışık ve anlatamadım ses bu bu ses şuan dahada arttı sertleşti üst kapagın kapagına içinde o dönen adını hatırlamadıgım şey degdigini degmesinin sebebide o kapagın contasından kaynaklı oldugunu düşünüyoruz çünkü içinde 10 saniye kadar calıstırdık o yeni sesiyle iz bırakmış içinde üst kısımda belli bölümlerde ama tam emin olamadım ben tahminleriniz varmıdır

Furkan Tarık
22 Mayıs 2016, 00:57
https://www.youtube.com/watch?v=a0lPwFLm88o

hakikiteker
22 Mayıs 2016, 01:18
Bence subap kafasına göre takılıyor gibi bir ses geliyor ama egzantrik zinciri falan da olabilir, yorum yapmak zor. Herhangi bir mil de yamulmuş olabilir.

spxwOw
22 Mayıs 2016, 01:23
Bence subap kafasına göre takılıyor gibi bir ses geliyor ama egzantrik zinciri falan da olabilir, yorum yapmak zor. Herhangi bir mil de yamulmuş olabilir.

bende başta egzantrik diye düşündüm ama daha sonra bu üst kapak üst kapagını sök tak yapıp bu videodan sonra tekrar calsıtırınca ses feci bir derecede arttı ve bu olayın başında bu kapakta bir conta var bu contanın yanı dışa dogru cıktıgı için yag kaçırdı sonrasında bu conta işlevini göremedigi için yaklastı o üst kapakta dönen parçaya o plastik ona degiyor diye düşünüyoruz çünkü o sesten sonra açıp baktık üst kısımlara sürtmüş izleri var motorun calısmasında birşey yok yani bu videoda gözüküyor birşey sürtüyor o da o diye düşünüyoruz

Tİme_shİft42
22 Mayıs 2016, 01:27
Yamaha sahabısısn demek Yamahanın eline düştün : yetkili servise götür daha beter etmeden

spxwOw
22 Mayıs 2016, 01:33
Yamaha sahabısısn demek Yamahanın eline düştün : yetkili servise götür daha beter etmeden

Valla en istemedigim yer ankaradaki yamaha servisine gitmek bu pazarteside olmazsa zaten öyle yapıcam gibi görünüyor yada bu şaşmaz sanayinin orda bir racing motorcu tamircisi var efe motor du galiba arkadaşım oraya gidiyor oraya götürücem

Eski_kasa
22 Mayıs 2016, 02:16
Avans sandımda o çıtırtı sesini sonra duydum 1 garip valla

serkanADH13
22 Mayıs 2016, 03:10
ses 'e bakılırsa eksantrık zıncıri bakla koparmış olabilir,

Yinede sen çalıştırma ve hatta motoru gezdirmede,

Eger zıncır ise ve koparsa,
subapları egersın masraın 3 katı artar,

En Kısa zamanda bir ustaya baktır,,,

spxwOw
22 Mayıs 2016, 04:45
ses 'e bakılırsa eksantrık zıncıri bakla koparmış olabilir,

Yinede sen çalıştırma ve hatta motoru gezdirmede,

Eger zıncır ise ve koparsa,
subapları egersın masraın 3 katı artar,

En Kısa zamanda bir ustaya baktır,,,

olay şu bu ses degişti şimdi tak tak tak diye ses geliyor tüm moralim alt üst oldu valla napıyım servisemi götürüyüm bilemedim

Coach_k
22 Mayıs 2016, 07:03
Ankara da ki Yamaha servisi Baydar sa hala aman aman uzak dur. Yarışlara motor hazırlayan ve yarış motoru dilinden anlayan Endo Motor - Önder Usta senin problemini çözer.

Mekanik çözümden önce makineyi bilgisayara bağlarsan Zaten hata kodu alıp sorun tespiti yapabiliyorsun

Şu an gelen ses ve senin tanımlamaların üst kapak contasından yağ sızdırmadan felan bahsetmişsin. Motora hararet yaptırıp contayı yaktın mı ?

sedat_57
22 Mayıs 2016, 10:13
gergi arızası olabilir mi eksantrik

spxwOw
22 Mayıs 2016, 12:39
Ankara da ki Yamaha servisi Baydar sa hala aman aman uzak dur. Yarışlara motor
hazırlayan ve yarış motoru dilinden anlayan Endo Motor - Önder Usta senin problemini çözer.

Mekanik çözümden önce makineyi bilgisayara bağlarsan Zaten hata kodu alıp sorun tespiti yapabiliyorsun

Şu an gelen ses ve senin tanımlamaların üst kapak contasından yağ sızdırmadan felan bahsetmişsin. Motora hararet yaptırıp contayı yaktın mı ?

Malesef hala baydar bende ondan gitmek istemiyorum conta saglam sadece yerinden cıkmıştı sıvı conta sürüp geri taktık ama sıvı conta tam kurumadıgından kapak cok az daha yaklastı içerde dönen millere şimdi üst kapagın demirine cok az bir şekilde sürtüyoe ama dehşet ses cıkarıyor , zaten herşey bu contanın dışa dogru cıkması ve yag kaçırmasından sonra geldi bende o dışarı cıkan conta kapagın dönen mile yaklaşmasını sagladıgını o sesinde sürtme sesi ki zaten motorun calısmadında hiçbirşey yok düşünüyoruz zaten degsigini içinde demirin kapagının köşelerinde minik minik sürtme izleri var , bu kadar mili metrik yapmasalar olmazdı yani zaten o conta nasıl dışarı cıktı onuda anlamadım

mchi
22 Mayıs 2016, 13:19
Piston düşmeden tamirciye git hocam

volkanmet86
22 Mayıs 2016, 13:26
İtici sesi gibi geldi bana

spxwOw
22 Mayıs 2016, 16:23
Valla bizim burda bir tamirci vardı oraya götürdüm açtı taktı iyice sıçtı motorujn agzına ses iyice arttı bende napıyım toplattırdım aldım motorumu ordan şuan gerçek başka bir ustaya verdim geldi yükledi motoru motor piston yakalamış dedi açıp bakmak lazım dedi götürdü

sedat_57
22 Mayıs 2016, 16:58
geçmiş olsun her an 3-4 bin tl lik olabilirsiniz kendinizi hazırlayın..

spxwOw
22 Mayıs 2016, 16:59
geçmiş olsun her an 3-4 bin tl lik olabilirsiniz kendinizi hazırlayın..

Deme usta o kadar olurmu masrafı ya

IRau
22 Mayıs 2016, 17:23
Deme usta o kadar olurmu masrafı ya

neden mahalle ustaları yerine yamaha ya götürmüyosunuz acaba

spxwOw
22 Mayıs 2016, 18:04
neden mahalle ustaları yerine yamaha ya götürmüyosunuz acaba

zamanında r25 imde sürekli baydara giderdim ama cıkma parça takıp 0 parası alma konusunda üstlerine yok tabi fiyatı şişirmeleride cabası baydar yerine düzgün bir yamaha servis olsa hiç ugrasırmıyım

kahraman1
22 Mayıs 2016, 18:21
Conta kaydı ve üst kapak yaklaştigi için sürtüyor diyorsun,peki neden yeni conta takip denemeden ustaya verdin ki şimdi piston şurayı yalamiş,zincir burayi öpmüş demeleri an meselesi

spxwOw
22 Mayıs 2016, 18:28
Conta kaydı ve üst kapak yaklaştigi için sürtüyor diyorsun,peki neden yeni conta takip denemeden ustaya verdin ki şimdi piston şurayı yalamiş,zincir burayi öpmüş demeleri an meselesi

onu denedik conta saglam sagdece üstünde duramıyordu sıvı conta sürüp kurutup denedim yine olmadı ses kötüleşti bende direk başka çare yok diye napıyım

YAKUTAY
22 Mayıs 2016, 19:50
Mis gibi egzantirik + subab sesi geliyor.Makinayı usta diye geçinenlere yem etmeden,servise bırak.Servis kötü olabilir ama o ustalar sana zaman içinde daha çok masraf çıkartır.2012 r6'da sıvı conta kullanmak aga bilmiyorum ya.git götür servise.