PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 ile Sakın Sağa Sola Yatayım Demeyin -Masraf Kol Böreği-

Sayfa : [1] 2

Dr. Fatih
04 Mayıs 2016, 13:55
Neden böyle bir konu açtım, sinirimden salaklığımdan.. Mıcıra girip motoru sağa yatırdık masraf 2775 TL. Kuyruk, kafa, depo üstü çizilmeleri aşınmaları derken yuvarladıkça yuvarladılar hesabı. Pavyon hesabı gibi kitlediler. Allah'ın plastiği 418 TL. Hani soruyorlar ya alınır mı, başlangıç motoru olur mu diye. Soran olursa bu konunun linkini atıcam artık. Demek ciddi kaza yapsak anahtarı bırakıp, bir çay içip hadi eyvallah deyip dükkandan çıkıcaz aleti bırakıp. Yazık, günah.. Burdan Yamaha Türkiye'ye selamlarımı iletiyorum, Saygılar..

http://i.hizliresim.com/LAVRLz.jpg (http://hizliresim.com/LAVRLz)

Carbondioxid
04 Mayıs 2016, 13:57
Geçmiş olsun.. combo sadaka fitre unutmayınız.

Levent
04 Mayıs 2016, 13:58
Tatlı tatlı yemenin acı sancıları bunlar :)

Allah beterinden korusun.

seta34
04 Mayıs 2016, 13:59
Bi sinyal bide denge topuzu gitmis neyi 2700 lira simdi bunun?

OğuzÖztürk
04 Mayıs 2016, 14:00
Fiberglass grenaj lar takılabilir mi bunlara? Zira sanayide aynısını fiberglass olarak üretenler var. Siz kırık parçayı veriyorsunuz kalıbını alıp birebir aynısını yapıyorlar.

Olabilir mi?

volkanmet86
04 Mayıs 2016, 14:03
kardeş kaportacıya git o kuyruk muyruk onlar tamir edilir. o kadarcık şey için komple parça değişmez. kazıklayacaklar dikkat et

Blindfire
04 Mayıs 2016, 14:07
Geçen sene parça fiyatları makuldü, motor biraz tutunca %500 e varan zamlar yaptılar. Bu fırsatçılıktır başka birşey demiyorum.

josepth_o6
04 Mayıs 2016, 14:08
Geçmiş olsun, Ya-ma-ha ve Kawasaki 'de durumlar maalesef böyle. Boşuna Honda alın demiyorlar. Ayrıca ben 2700 tl lik masraf göremedim, motoru sağa yatırdığınıza emin misiniz ?

LynXMaSTeR
04 Mayıs 2016, 14:13
az daha koyup ybr alınabilir

goreny
04 Mayıs 2016, 14:16
2200 liraya renault marka arabamin baski balata,triger seti,buji seti kablosu ve komple motoru yapildi baya pahali gelmisti.

Bu daha kotu geldi..durum malesef boyle yapcak bisey yok.

sagat
04 Mayıs 2016, 14:23
Adamlar bizi ülkecek yolunacak kaz olarak görüyolar.

Draconian
04 Mayıs 2016, 14:24
Yamaha temsili:

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRTWkOIYu7445tQX8JM0yb7rA8cUmbAU u7UeXYs_AYmP0hp7pmG

astrofizik
04 Mayıs 2016, 14:26
Parçaları tamir ettirin,
Her çizik için grenaj değiştirmek çok masraflı olur,
Motor gayet iyi görünüyor, 2700tl yi çöpe atmayın.

Dr. Fatih
04 Mayıs 2016, 14:29
Hocam değişecek parçalar sadece çizikte değil sorun orada malesef işte. Örnek veriyorum kafa grenajının 6 cm lik parçası erimiş kopmuş, kuyruk ortadan delinmiş ortası yok, yan plastik grenajın ortası yok, çatlamış kopmuş. Tam böyle bakkal hesabı gibi kim nerden bulursa santimlik parçalar ortada yok delik delik.

Gökhan_Aygün
04 Mayıs 2016, 14:30
Ben Parker : Büyük güç büyük sorumluluk getirir.

Ben parker kim ? Örümcek adamın amcası.

crxforever
04 Mayıs 2016, 14:32
yamaha motordan değil de parçadan kazanıyor sanki.
motor hırsızlıklarını bie artma sebebi sektördeki bu parça pahalılığı. plastik aksamları sanayilerde tamir edildiğini biliyorum.

volkanmet86
04 Mayıs 2016, 14:34
Hocam değişecek parçalar sadece çizikte değil sorun orada malesef işte. Örnek veriyorum kafa grenajının 6 cm lik parçası erimiş kopmuş, kuyruk ortadan delinmiş ortası yok, yan plastik grenajın ortası yok, çatlamış kopmuş. Tam böyle bakkal hesabı gibi kim nerden bulursa santimlik parçalar ortada yok delik delik.

sen onu iyi bi kaportacıya götür delikleri yamar. neredeyse 3000 lira yazık günah.

ayzek
04 Mayıs 2016, 14:36
Eee konu bajaj olunca yerden yere vururlar bizde bilirdik japon almayi ama kalite tabi nede olsa plastik sen gene iyi kapatmissin 4000 tl cikardiklarini bilirim

Ahmetcan45
04 Mayıs 2016, 14:37

öncelikle geçmiş olsn plastik kaynak la çözülebilir şeyler var neleri yapıyorlar onlarımı yapamıcaklar :) araştır bulursn düzgün bi yer yaptırırsn.

A.Volkan
04 Mayıs 2016, 14:41
Ben Parker : Büyük güç büyük sorumluluk getirir.

Ben parker kim ? Örümcek adamın amcası.

Kontrolsüz güç , güç değildir! (Giovanni Battista)PİRELLİ :cherry:

Dr. Fatih
04 Mayıs 2016, 14:42
Yorumlar için teşekkürler. Tabi acemilikten dolayı kaynak, sanayi işlerini araştırmadan, bilmediğimizden ördek gibi servisin yolunu tuttuk. Üzüldüm şimdi gerçekten. Bugün arayacaklardı, tekrar bir görüşeyim adamla. Eksik olmayın.

Blindfire
04 Mayıs 2016, 14:54
Hocam kozmetik açıdan acil görünen yerleri şimdilik yaptır, Gerisini ise zamanla 2. el temiz parçalardan tamamlamaya çalış. Yazık o kadar para verilmez.

YouSuffer
04 Mayıs 2016, 15:08
500 1000 liraya kaportacı yapar değiştirmeyin parçaları

apia
04 Mayıs 2016, 15:08
Aliexpress te tamamı 1300tl gümrüğü mümrüğü 1500 desek gerçi böyle yüksek tutarlı alışveriş hiç yapmadım ama daha uygun değilmi

ichiroo
04 Mayıs 2016, 15:15
bana fiyat normal geldi, euro üzerinden birçok parça büyük firma büyük mühendislik yüksek kalite olunca fiyatlarda çin hintli kardeşlerine göre doğal olarak yüksek oluyor. motosiklete binen heleki grenajlı motosiklete binenler ufak bir yan yatırdığında 1000üzeri olacağını bilerek kullanır.

shruikan
04 Mayıs 2016, 15:36
abi git al Çin'den-minden yan sanayi karenaj, hatta kendin tak, et. Hem para cebinde kalır hem sana eğlence olur.

Ms_TunC
04 Mayıs 2016, 15:40
3 kuruş fazla olsun japon olsun, ocağımıza incir ağacı diksin japon olsun. japon olsun, japon,

Lucien
04 Mayıs 2016, 15:44
Neden böyle bir konu açtım, sinirimden salaklığımdan.. Mıcıra girip motoru sağa yatırdık masraf 2775 TL. Kuyruk, kafa, depo üstü çizilmeleri aşınmaları derken yuvarladıkça yuvarladılar hesabı. Pavyon hesabı gibi kitlediler. Allah'ın plastiği 418 TL. Hani soruyorlar ya alınır mı, başlangıç motoru olur mu diye. Soran olursa bu konunun linkini atıcam artık. Demek ciddi kaza yapsak anahtarı bırakıp, bir çay içip hadi eyvallah deyip dükkandan çıkıcaz aleti bırakıp. Yazık, günah.. Burdan Yamaha Türkiye'ye selamlarımı iletiyorum, Saygılar..

http://i.hizliresim.com/LAVRLz.jpg (http://hizliresim.com/LAVRLz)

internette görmüştüm yamaha honda kawa bajaj bi çok markanın grenajlarını yapan bi firma vardı bi araştırın derim .

redmap
04 Mayıs 2016, 15:44
Geçmiş olsun servise bulaşma . Benim motor gibi olsa demekki 6 7 bin öpeceklerdi seni.

dovahhkin
04 Mayıs 2016, 15:45
ninja 250 R ile çok ufak bir kaza ( ayak koyma pedi kırılması sürüşü engelleyecek birşey olmaması) 3250 liraya mal oldu. yamaha bu modele insaflı davranmış kawasaki ye göre

Adli bir durum yoksa veyahut kaskonuz yoksa yan sanayi kullanmak daha mantıklı

gecmiş olsun

HAZZILHAR
04 Mayıs 2016, 15:46
Siz en iyisi buraya karenaj tamirine gidin: www.motosikletboyacisi.com

iduzen
04 Mayıs 2016, 15:50
Yamaha'nın 540 tl istediği parçayı e-bay'den 120 tl ye aldım, bi bak sende istersen. ama garanti olayın varsa zor tabii...

Obs
04 Mayıs 2016, 15:55
Dostum bu nedir ya a yan yatma bariyerlerden 68 takla mi atti bu alet nedir bu fiyatlar illa hint illa tipsiz cbf mi alacak gariban?

cihan54
04 Mayıs 2016, 15:58
Geçmiş olsun.

Firmalar motordan para kazanmaz, parçadan kazanır. Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum da, en küçük olayda zarar gelecek parçalar özellikle maliyetlidir. Çünkü firma en fazla bu parçaları satacağını bilir. motor düşer aynı parça gider. Bir daha düşer yine aynı parça gider vs. Yamaha'dan değil tüm markalarda politika bu şekildedir.

En basitinden, bir motosikleti tüm yedek parçalarını toplayarak almaya kalksanız, sıfır motosiklet fiyatının 2 katından fazla maliyete denk geldiğini görürsünüz.

Geçenlerde denk geldiğim ufak bir örnek de yerini bulur sanırım. Kia Ceed marka bir otomobilin tek bir farı 3 bin liradır! ::sm_smile

Velhasıl, bir motosikleti alırken her yönüyle düşünülmesi gerekiyor. Hızlı gidiyor, güzel görünüyor vs. ile iş bitmiyor. Masraflarını da en aza indirgemeye çalışın. Grenaj koruma takozu, radyatör koruması, karter koruması vs. vs. bunlar süs için yapılmıyor ::sm_smile Veya eğitim bile dolaylı yoldan masraflarınızı aza indirgeyici etmendir (Sağlığınızı korumanın yanı sıra).

Allah beterinden korusun. Arkadaşların dediği gibi, grenajlar ne kadar zarar görmüş olursa olsun, araştırın. Bir yerlerde onu tamir edecek ve iyi boyayacak ustalar mevcut :cat:

Schafaque
04 Mayıs 2016, 16:02
Hocam çok geçmiş olsun, benim de sizin yaptığınıza benzer bir vukuatım oldu. Hemen hemen aynı bölgelerde boya vs. artı sag gidon değişmişti. Bunlar için yetkili serviste 1400 civarı çıkmıştı. Kawasakiye parcası pahalı derlerdi tamam ama yamaha da fiyatta cok farkı yok demek ki.Genel bir soru; yetkili servisten servise fiyat farkı çıkıyor mu peki yoksa her yerde standart fiyat mı alınır?

sedat_57
04 Mayıs 2016, 16:04
On çamurluğun ucunu kırmıştık yenisi 370 tl tampon hastanesi diye bi yer var plastikten adam yapıyolar 15 liraya tamir ettiler bide boya lazım

MD.Murat
04 Mayıs 2016, 16:07
yapılacak yerler yapıldıktan sonra
delik falan varsa tamir olamayacaksa , logolar stickerlar vs. koyularak gizlenebilir.

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1jjBhIXXXXXcDXpXXq6xXFXXX0/8pcs-lot-motorcycle-sticker-Car-Motor-font-b-EMBLEM-b-font-LOGO-FRONT-HOOD-REAR-TRUNK.jpg
http://www.delinetciler.org/attachments/35915d1376481284-t-rk-bayra-11-.png

sticker da envaiçeşit var zaten. istediğin kalitede istediğin şeyi de yaptırabilirsin.
gibi.

Blur
04 Mayıs 2016, 16:12
Yamaha öpmüş resmen 😔😔

eren3736
04 Mayıs 2016, 16:15
Adamlar boşuna hızlı, beygiri yüksek motor yapmıyorlar ne kadar çok kaza okadar çok para onlar için :)

Felis Leo
04 Mayıs 2016, 16:23
Peki arkadaş dediklerinizi yaptı yan sanayi man sanayi, delikler stickerle kapatıldı, ya satarken ne olacak :) sahibinden hasarsız kazasız belesız diyemez heralde, bence herşeyini orjinal yaptır hemen sat nasıl olsa r25 çok revaçta şu an

oguzhanlal
04 Mayıs 2016, 16:30
Peki arkadaş dediklerinizi yaptı yan sanayi man sanayi, delikler stickerle kapatıldı, ya satarken ne olacak :) sahibinden hasarsız kazasız belesız diyemez heralde, bence herşeyini orjinal yaptır hemen sat nasıl olsa r25 çok revaçta şu an

Karenaj değişince de niye değişti muhabbeti olacak.

Bir tane 0 R25 alıp parça parça satsam ciddi ciddi kazanacağım demekki :P

Geçmiş olsun bu arada. Henüz servise yaptırmadıysan yaptırma bence. Sanayide ne kaportaları topluyorlar. Bunu kesin adam ederler.

MeNGuC
04 Mayıs 2016, 16:37
Öncelikle geçmiş olsun
Şimdi bazı arkadaşlar 2 el parça bul veya çıkma parça al ucuza gelir bir sabah kapıda motorsikletiniz görmeyince he işte zurna gibin ötersiniz 2 el çıkma parçaya yönelmek hırsızlıkların artması ve teşfikidir bunlara alıp ortak olanda aynı vebalde bu zihniyet yüzünden sektör oluştur hırsızlara bide alıcı şahıslar koskaca sektör bu ne çalıntısı demezlermi :pr:

Velhasıl mesel ferari japon almak deyil
aldıktan sonraki işletme maliyeti herhangi bir olumsuzluğu hesaplanmasa

sitekır işine hiç girme o artık yemiyor ondan sonra ölücüler başına üşenir kiriz olur insana bende nefret ederim

Yediğiniz hurmalar g..tünüzü tırmalar malesef :bounce:

MD.Murat
04 Mayıs 2016, 16:42

satmak istediğini kim söyledi?
ayrıca parçaları değiştirince kazasız belasız temiz mi olacak?
hadi dolandırıcılığa soyundu diyelim , satacağı zaman yeni parçaları taktırması daha mantıklı değil mi? :)

Lucas
04 Mayıs 2016, 16:48
Yalova'daki en dandik fiberciler bile halledip 100 lira ver yeter abi diyerek (motosiklet olduğu için öpülmüş tarife uygularlar), hemen yanda boyacı Apo'ya git selamımı söyle diyerek uğurlar, Apo'ya gidip 100 liraya'da rütüş (rotüş rötüş hangisi doğruysa artık) yaptırır çıkarsın.

lostmymindd
04 Mayıs 2016, 16:52
Ybr 125 alma arifesindeyken bu konu acaba bajaj mı dedirtti bana..

Mengu16
04 Mayıs 2016, 17:15
Demekki kontrolü bi şekilde geri alıp motoru bırakmamak lazım. Düşük hızlarda ayakla motoru dik tutmak mümkün. Tüy siklet değilseniz ayaklarınıza hiçbir şey olmaz. 2700 lira param gideceğini biraz ayağım acısın ne olacak.

antilop_skul
04 Mayıs 2016, 17:25
sanayide 750- 1000 arasına komple motoru fosforlu yeşile yanar döner mora boyatırsın .

atheras
04 Mayıs 2016, 17:27
hocam aliexprestte bütün karenajlar 460 dolar civarı

newmoto76
04 Mayıs 2016, 17:32
Geçmiş olsun.

Firmalar motordan para kazanmaz, parçadan kazanır. Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum da, en küçük olayda zarar gelecek parçalar özellikle maliyetlidir. Çünkü firma en fazla bu parçaları satacağını bilir. motor düşer aynı parça gider. Bir daha düşer yine aynı parça gider vs. Yamaha'dan değil tüm markalarda politika bu şekildedir.

En basitinden, bir motosikleti tüm yedek parçalarını toplayarak almaya kalksanız, sıfır motosiklet fiyatının 2 katından fazla maliyete denk geldiğini görürsünüz.

Geçenlerde denk geldiğim ufak bir örnek de yerini bulur sanırım. Kia Ceed marka bir otomobilin tek bir farı 3 bin liradır! ::sm_smile

Velhasıl, bir motosikleti alırken her yönüyle düşünülmesi gerekiyor. Hızlı gidiyor, güzel görünüyor vs. ile iş bitmiyor. Masraflarını da en aza indirgemeye çalışın. Grenaj koruma takozu, radyatör koruması, karter koruması vs. vs. bunlar süs için yapılmıyor ::sm_smile Veya eğitim bile dolaylı yoldan masraflarınızı aza indirgeyici etmendir (Sağlığınızı korumanın yanı sıra).

Allah beterinden korusun. Arkadaşların dediği gibi, grenajlar ne kadar zarar görmüş olursa olsun, araştırın. Bir yerlerde onu tamir edecek ve iyi boyayacak ustalar mevcut :cat:

Evet Kia Ceed in farı 3 bin tL .. Buda Türk otomotiv sndüstrisinin sigorta şirketlerini her türlü düdükleme seromonisinden bir parça..

O Kia Farının üreticisi örneğin Valeo ise .. Aynı far %100 orjinal Valeo kutusunda 1.500 TL . Hadi bakalım.. Sigorta şirketleri Avrupada olduğu gibi sağlıklı bir ölçüm yapmaz ise daha çok 3 bin TL ler ödenecek..

Mustaphalanx
04 Mayıs 2016, 21:55
az daha koyup ybr alınabilir

İşte beklenen yorum... :queen: