Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 ile Sakın Sağa Sola Yatayım Demeyin -Masraf Kol Böreği-

Sayfa : 1 [2]

Furkan Tarık
04 Mayıs 2016, 22:36
Koruma takozu bi şeye yaramamış o halde

ozgurakman
04 Mayıs 2016, 22:42
hangi parçaların toplamı 4 bin küsür onu da yazsaydınız?

çin malı değil sonuçta, o kaliteli plastiğin de bi karşılığı var. bazı parçaların yüksek fiyatlandırıldığını göz önünde tutuyorum elbet.

orjinal karenaj takozu takarak kol böreğini gül böreğine çevirebilirdiniz sizde bişey yoksa gerisi teferruat.

bu arada bunu yamaha sever biri olarak yazıyorum... fz6 nın bazı parçaları yurt dışında 22€ iken tr de 520 tl. belki r25 de de böyle durumlar vardır. neyi nerden alacağınızı bilirseniz yamaha nın parçaları aslında ucuz. (karenajlar dünya genelinde pahalı)

akindir
04 Mayıs 2016, 22:46
2700lira nedir.. bir motor parası çıkmış ufak tefek hasardan.. yamaha pahalı geliyordu bana gerçektende öyleymis..

bursagsli
04 Mayıs 2016, 22:58
Vaktim var dersen yurtdışı sitelerine yönel ebay aliexpress vs bu sitelerden daha ucuza alırsın

redmap
05 Mayıs 2016, 00:54
Yorumlar için teşekkürler. Tabi acemilikten dolayı kaynak, sanayi işlerini araştırmadan, bilmediğimizden ördek gibi servisin yolunu tuttuk. Üzüldüm şimdi gerçekten. Bugün arayacaklardı, tekrar bir görüşeyim adamla. Eksik olmayın.

İstanbuldaysan usta adresi vereyim gözün kapalı motorunu emanet et en kısa zamanda sana fiyat versin.Krenaj tamirinden tut şasi ön maşa vs vs bir dünya tamir işlemi yapıyor. Değişmesi şart olmayan parçayı asla değiştirmez değiştirdiğinide orjinal parçayla değişir..En son benzin seviye sistemimde kazadan kalma arıza vardı ekranda full gösteriyordu sürekli yazılar yanıp sönüyordu anlamadığım için gösterge arızası falan sandım .Çok düşük ihtimal kafana takma şamandıra problemi falandır hallederiz dedi. Motoru sabah bıraktım akşam aldım 40 lira ödedim servise desem ustaya dediğimi kesin derdi bu anlamıyor sıfır bir gösterge yapıştıralım gitsin.Aynı şekilde beni 3500 lira civarı ön maşa ücretinden kurtardı 300 liraya halletti. Şimdi motordaki birkaç ufak çizik haricinde kazalı olduğunu anlamak imkansız gibi onuda söz verdi orjinal boya siparişi verdim geldiği zaman hediyem olsun bütün çizikleri kapatıcam dedi.

farcob
05 Mayıs 2016, 01:00
Çelik macun diye bişi var. Sanayide yaparlar.

GezeGeze
05 Mayıs 2016, 01:38
Motor biraz naked olacak. Yelken gibi de koruma demirini takacaksınız. Arka ayaklıkları da sanayide açık vaziyette kaynak yaptıracaksınız. Allah vermesin, yatıracak olursanız bacağınıza da bir şey olmayacak, motorunuza da...

Veya kaportalı motosikletlere de bir şekilde koruma demiri takacaksınız..

Z250 SL alsam, muhtemelen ona da takarım koruma demiri :P

Cloud
05 Mayıs 2016, 01:44
Daha az koysaydın alsaydın bi bajaj be yav.:cherry: NS150 ybr'den bile ucuz, az koyup ybr alma, daha az koy bajaj al sen :cherry:

Şaka bi yana durduğu yerde düşünce sağı solu kırılan aletlere ikinci el otomobil parası vermeyi hiç bir zaman doğru bulmadım, yaşasın küçük cc, yaşasın Hindistan :) Ama tabii ben ulaşım için kullanıyorum r25 alan zevk için, eeee ne demişler zevkin pazarlığı olmazmış. :cherry:

Geçmiş olsun. Kızmayın yav, iyi yanından bakın, belki bu olay sizin motosiklet ve Türkiye ikilemine bakış açınızı değiştirecek, bir sonraki motorunuzda iyi ki bunu almışım dedirtecek. Bu arada başlangıç için racing ya da cruiser tarzını çokça doğru bulmadığımı belirtmek isterim, ki cruiser yine bir nebze daha tolere eder hataları (tabii düşük cc ise) yoksa onda da yeni başlayan doğru sürüş yetileri geliştiremeyebilir.

Bu tip kazıklar iyi ki bu motoru almışım dedirtiyor bana ve benim gibilere.

Size bir ölçek naked motor yazıyorum. irice de bir koruma demiri. haa bak bizim Hintliler koruma demiriyle geliyor aklında olsun :cherry:

ccc67
05 Mayıs 2016, 03:14
İyide zaten kim dedi ki başlangıç motoru olur diye

Mehteran
05 Mayıs 2016, 03:25
Genelde motora ilk baslanirken ikinci el bir Çinliden baslanilmasi gerektigini düşünüyorum. Çünkü malum sıfır yamaha lar hondalarin 125 likleri bile 5000 den basliyor ve plaka ruhsat sigorta masraflarini saymiyorum .

SuleymanE
05 Mayıs 2016, 09:26
Öncelikle geçmiş olsun diyorum.

Ancak japonlarda fiyatlar böyle. Ne bekliyordunuz ki hocam? Yedek parçada bizi resmen kazıklıyorlar ancak bu böyle yani, senin bunu bilmemen garip.

Hatta inanmakta zorluk çekeceğiniz bir bilgi vereyim; yamaha parça fiyatları hondadan sonra genellikle en makul olan japon markasıdır.
Siz hiç bir kawasaki yada suzuki yedek parça fiyatlarını araştırdınız mı? Bir tanıdığım "koruma demiri takılı olan" inazumasıyla viraj alamayıp aynı sizin gibi mıcırda sürüklenmiş. Motorun kazalı resmini gördüm, sürüşe engel hiçbir şey yok. Büyük bir kırık vs de yok. Koruma demiri az yamulup çizilmiş, egzozda vs de çizikler mevcut. Servis 4bin küsür masraf var diyor. Arkadaş şok tabi...
İnazumada bile (naked motor sonuçta) sağ arka kuyruk grenajı 500tl civarı. Egzoz sadece tek tüp 800tl civarı. Kawasaki parça fiyatlarına değinmiyorum bile onu bilen zaten biliyor.

Bu örneği neden verdim peki? inazumayı kötülemek yada yamahanın yedek parça fiyatları normal demek için değil elbette. Ancak japon motosikletlerin yedek parça fiyatları konusunda makul olmadığını öğrenin diye söylüyorum bunları.

Bir şeyi yaparken sonuçlarını göze alarak yapın. Tam bu duruma uygun bir atasözümüz var yeri gelmişken hatırlayalım : Gülü seven dikenine katlanır. Japon motor alacak adam, heleki grenajlı bir motor alıyorsa bazı şeyleri göze alarak kullanması gerek.
Şimdi diyelim arkadaş bu parça fiyatlarından memnun kalmayıp satsın motorunu, eyvallah. Honda dışında bir japon söyleyin daha uygun parça fiyatı olan?

Bir valimizin isyanı vardı: "passata mı bineyim, koskoca vali passata mı binsin?" diyordu ya, bende seslenmek istiyorum sat motoru diyenlere:
"Pulsara mı binelim? hintliye, çinliye mi binelim? bize bunu mu layık gördünüz ha!" :mrgreen:

Son cümle şaka amaçlıydı, hintli ve çinli motoru olan arkadaşlar alınmasınlar lütfen :)
Kaza yapınca masrafının altından kalkamayacağınız motosiklet modellerini seçmeyin arkadaşlar.
Öyle başlangıç motoru olarak alırım, millete hava atarım diyen arkadaşlar bu masrafları da görsünler bi zahmet.

^adm^
05 Mayıs 2016, 09:38
Öncelikle geçmiş olsun diyorum.

Ancak japonlarda fiyatlar böyle. Ne bekliyordunuz ki hocam? Yedek parçada bizi resmen kazıklıyorlar ancak bu böyle yani, senin bunu bilmemen garip.

Hatta inanmakta zorluk çekeceğiniz bir bilgi vereyim; yamaha parça fiyatları hondadan sonra genellikle en makul olan japon markasıdır.
Siz hiç bir kawasaki yada suzuki yedek parça fiyatlarını araştırdınız mı? Bir tanıdığım "koruma demiri takılı olan" inazumasıyla viraj alamayıp aynı sizin gibi mıcırda sürüklenmiş. Motorun kazalı resmini gördüm, sürüşe engel hiçbir şey yok. Büyük bir kırık vs de yok. Koruma demiri az yamulup çizilmiş, egzozda vs de çizikler mevcut. Servis 4bin küsür masraf var diyor. Arkadaş şok tabi...
İnazumada bile (naked motor sonuçta) sağ arka kuyruk grenajı 500tl civarı. Egzoz sadece tek tüp 800tl civarı. Kawasaki parça fiyatlarına değinmiyorum bile onu bilen zaten biliyor.

Bu örneği neden verdim peki? inazumayı kötülemek yada yamahanın yedek parça fiyatları normal demek için değil elbette. Ancak japon motosikletlerin yedek parça fiyatları konusunda makul olmadığını öğrenin diye söylüyorum bunları.

Bir şeyi yaparken sonuçlarını göze alarak yapın. Tam bu duruma uygun bir atasözümüz var yeri gelmişken hatırlayalım : Gülü seven dikenine katlanır. Japon motor alacak adam, heleki grenajlı bir motor alıyorsa bazı şeyleri göze alarak kullanması gerek.
Şimdi diyelim arkadaş bu parça fiyatlarından memnun kalmayıp satsın motorunu, eyvallah. Honda dışında bir japon söyleyin daha uygun parça fiyatı olan?

Bir valimizin isyanı vardı: "passata mı bineyim, koskoca vali passata mı binsin?" diyordu ya, bende seslenmek istiyorum sat motoru diyenlere:
"Pulsara mı binelim? hintliye, çinliye mi binelim? bize bunu mu layık gördünüz ha!" :mrgreen:

Son cümle şaka amaçlıydı, hintli ve çinli motoru olan arkadaşlar alınmasınlar lütfen :)
Kaza yapınca masrafının altından kalkamayacağınız motosiklet modellerini seçmeyin arkadaşlar.
Öyle başlangıç motoru olarak alırım, millete hava atarım diyen arkadaşlar bu masrafları da görsünler bi zahmet.

Kawasaki araştırıyorum depo,egsoz, amortisör hariç pahallı parçası yok. O parçalarda tüm markalarda pahallı zaten. Konudan örnek verecek olursak Z250SL arka kuyruk 180TL.

SuleymanE
05 Mayıs 2016, 10:01
Kawasaki araştırıyorum depo,egsoz, amortisör hariç pahallı parçası yok. O parçalarda tüm markalarda pahallı zaten. Konudan örnek verecek olursak Z250SL arka kuyruk 180TL.

Şimdi polemik yaratmak gibi olmasın ama kawasakinin ninja 250sl modeli varken z250sl ile kıyaslama yapmak pek adil olmaz değil mi?

Bir kawasaki yetkili servisini arayıp ninja 250sl in komple sağ grenaj, sağ arka kuyruk, egzoz, sağ kafa grenaj ve sağ ayaklık, sağ denge topuzu fiyatını sormanı öneririm. Çıkan fiyat sizi baya şaşırtacaktır emin olun.

Ninja 300le kaza yapan bir arkadaşa servisin çıkardığı fiyatı görmüş bir kişi olarak bana kawasaki yedek parça fiyatı uygun demeyin lütfen.
Bazı modelleri nispeten biraz daha uygun denebilir ancak. Genele bakınca kawasaki yedek parça fiyatları diğer japonlar kadar, hatta çoğunlukla daha da pahalı.

MeehMT
05 Mayıs 2016, 10:07
Aynen abi ayıptırlan Allahın bir grenajına 600-700 TL istemek hayırdır yani diyip atarlı ergen gibi dalasım var avrupada 100 dolar en fazla bir motorun kaza masrafı 500-600 dolardır neki yaa derdimi anlatamıyorum ben istiyorumki elin avrupalısı alıyorsa 100 dolara bizde kendimiz 100 tl ye üretelim tabi işler karışırda mantığı anladınızı sanıyorum yerli üretim motorlar bile burunları bir karış havada 6.000 -7.000 TL ye motor satıyolar Allah Kahretsin bu adaleti

GezeGeze
05 Mayıs 2016, 13:25
Yan sanayi için iyi bir fırsat sanki ... Bilenler bilmeyenlere duyursun. Bu grenajlar falan neyden yapılıyorsa artık ...

40 sene önce fiberglasdan otomobil üretmiştik; grenaj mı basamayacaklar :)

^adm^
05 Mayıs 2016, 15:05
Şimdi polemik yaratmak gibi olmasın ama kawasakinin ninja 250sl modeli varken z250sl ile kıyaslama yapmak pek adil olmaz değil mi?

Bir kawasaki yetkili servisini arayıp ninja 250sl in komple sağ grenaj, sağ arka kuyruk, egzoz, sağ kafa grenaj ve sağ ayaklık, sağ denge topuzu fiyatını sormanı öneririm. Çıkan fiyat sizi baya şaşırtacaktır emin olun.

Ninja 300le kaza yapan bir arkadaşa servisin çıkardığı fiyatı görmüş bir kişi olarak bana kawasaki yedek parça fiyatı uygun demeyin lütfen.
Bazı modelleri nispeten biraz daha uygun denebilir ancak. Genele bakınca kawasaki yedek parça fiyatları diğer japonlar kadar, hatta çoğunlukla daha da pahalı.

Ninja 250SL Z250SL ile aynı kuyruğu kullanıyor o fiyat onun için de geçerli. Grenajlar hepsinde pahallı kawasakide bir parça daha pahallı olmasını malzemeleyi görünce anlamak mümkün. Ayaklık 100TL ayna 70TL.

Ninja 300 le kaza yapan arkadaşın çıkardığı fiyatları incelediniz mi? O kazayı R25'le de Cbr250 ile de yapsa aşağı yukarı aynı parayı öderdi ki forumda bunla ilgili başlık ta var.
"Genele bakınca kawasaki yedek parça fiyatları diğer japonlar kadar, hatta çoğunlukla daha da pahalı. " Bende bunu diyorum işte, çoğunlukla kısmını bazı parçalarda diye değiştirirsek...

Darkfriairs
05 Mayıs 2016, 22:59
Benim motoru satsak o kadar para etmiyor :)