PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bajaj Pulsar 150 ns mi? Honda CBF 150 mi?

mcansi
13 Mart 2016, 09:18
Arkadaşlar merhaba. Aranıza yenı katılıyorum. Karar veremediğim bir konuya burda açıklık getirmek istiyorum. Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Daha önce honda Cbf 150 kullanıcısıydım. Şimdi yeni bir motor almak istiyorum. Aklıma bajaj pulsar 150 ns takıldı. Sizce bu motor nasıldır. Aldığım zaman sıkıntı çıkarırmı? Honda gibi sağlam ve uzun yıllar binilebilecek bir motor mudur? Görüntü performans yakıt ve özellik olarak çok aklım yattı fakat diğer taraftanda honda cbf var diyorum. Baya kararsızım. Sizin yorumlarınıza ihtiyacım var. Teşekkür ederim

acun0
13 Mart 2016, 10:18
Dün bindim. Bajaj a cbf den hızlı denge firen güzel ama arka süspansiyon cbf ye göre sert vites geçişleri güzel. Satış cbf gibi olmaz ama binmesi zevkli

leylekbaba
13 Mart 2016, 10:41
Honda fabrikada üretiliyor (montaj tarzında) kalite testlerinden geçiyor
Bajaj ise ne olursa olsun sana koliyle geliyor motoru ayrı lastiği ayrı servis elemanı bilinçli bilinçsiz kuruyor kalite testi yok güvenlik testi yok
Ama fiyatlar aynı Honda al sıkıntı yaşama sonuçta honda kurumsal bir firma dostum

Draconian
13 Mart 2016, 11:04
Honda çok kurumsal bir firma. Öyle böyle değil. Yıllardır şu cbf'in yağ yakan motoruna bir çözüm bulamadılar. Sticker değiştirip her sene yeni diye iteliyorlar vatandaşa.

Cbf'e bindiysen bir daha cbf almak bence gereksiz. Yeni motor heyecanından mahrum kalacaksın. Pulsar ailesi de öyle bahsedildiği gibi kalitesiz, dandik değil. Fiyatının karşılığını fazlasıyla veren makineler. Ben pulsar diyorum.

DKN
13 Mart 2016, 11:14
bence ikiside çok para. sanırım pulsarda da enjeksiyon yok. 2.el duke 125 bakardım ben olsam

Hubalahubhub
13 Mart 2016, 11:47
Arkadaslar marka takintinizdan siyrilin hondaci bilmem ne o zaman tek bir firma uretsin motorlari herkes ona binsin var mi boyle dunya, servis burda birlestirymus honda fabrikada yapiyormus, sonucta burda servislik bisey olsa dalga gectiginiz o adamlarin eline kaliyorsunuz ee sonra servise girdi artik daha da binmem mi diyorsunuz ne alaka kaldi ki fabrika cikisli olmasi saglamligini ne olcude kanitlar, iphone kalite parasi da cok ama sonucta cinli bir kiz kendi resmini cekip dunyanin diger bir ucunda fabrika cikisli gonderebiliyor. Su marka takintinizdan siyrilin dostlar. Dunya kadar parayi sirf adamlari tatmin etmek ugruna sokaga dokuyorsunuz, ayni araci makyajlayip size kakaliyorlar cinliler de keza ayni sekilde tek tip motor bakiyorsun her cinli de var ne cinli na japon ne italyan gidin inceleyin saglamligini yorumlara bakin, fiyatina bakin bir surun deneyin sagini solunu iciniz siniyorsa alin.
Not: suan da herhangi bir motorum yok motor arayisindayim hicbir markaya da sempatim yok. Sadece bizim milletimizin bu kadar zor kazanilan paralari sirf hava olsun isim olsun diye cope atmasindan nefret ediyorum.

mcansi
13 Mart 2016, 11:51
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Benim en fazla 6bin tl bütçem var. Duke 125 fiyat olarak pahalı geliyor bütçeme. Honda aldim ve hiç sorun yaşamadım. Fakat hala benzın kapagını elimizde tutuyoruz. bu aklıma gelince sinir oluyor insan. Diğer taraftan kapalı kutu gibi bir motor. Çok güzel fakat 1 sene sonra ne olacağını kestiremiyor insan. Pulsarı deneyen arkadaşlar bakalım neler söyleyecek.

mgora
13 Mart 2016, 11:55
Bir Pulsar sahibi olarak Pulsar'ı öneririm.Servislerinden de memnunum.

tr100a
13 Mart 2016, 12:21
Kesinlikle pulsar idi ama almışın hayırlı olsun

mcansi
13 Mart 2016, 12:43
Yok daha almadım bu hafta alacağım.

leylekbaba
13 Mart 2016, 13:09
https://www.youtube.com/watch?v=BC1TZJTY4lQ

Bu hondanın fabrikası

https://www.youtube.com/watch?v=k4E6SRbKE48

Buda Bajaj fabrikası

Artık gerisini siz düşünün sonuçta Lada araba yapıyor BMW araba yapıyor hayata gözlerini açan bir motosikletinizin kargo kolisinde mi gelmesini isterdiniz yoksa ileti teknolojik üretim yapan bir fabrikadan tek parça çıkmasınımı isterdiniz marka milliyetçiliği yapmak yerine gerçekleri görmek bence daha makul

Seko
13 Mart 2016, 13:17
https://www.youtube.com/watch?v=BC1TZJTY4lQ

Bu hondanın fabrikası

https://www.youtube.com/watch?v=k4E6SRbKE48

Buda Bajaj fabrikası

Artık gerisini siz düşünün sonuçta Lada araba yapıyor BMW araba yapıyor hayata gözlerini açan bir motosikletinizin kargo kolisinde mi gelmesini isterdiniz yoksa ileti teknolojik üretim yapan bir fabrikadan tek parça çıkmasınımı isterdiniz marka milliyetçiliği yapmak yerine gerçekleri görmek bence daha makul

Daha bugün kaydolmuşsun, motorun var mı yok mu belli değil, milletin iki sene önce konuşup aştığı mevzuları tekrar gündeme getiriyorsun.

Soruyu soran arkadaşım, ben olsam NS 150 alırım. Hatta bir kere deneyenilsem CBF'ten geçmeyi düşünmüyor değilim. Parasına göre çok güzel motor titreşimi sehpada boşta çok azdı, muhtemelen yolda yoktur.

Draconian
13 Mart 2016, 13:58
İyi de Honda cbf gibi küçük hacimli motosikletlerini Japonya'da üretmiyor ki. En ufak parçasına kadar hepsinde made in china yazıyor. Ve üretimlerin tamamı Çin'de yapılıyor.

AliAytac
13 Mart 2016, 14:17
Pulsar 150NS'in kronik bir sorunu var mı bilmiyorum. CBF'te yağ yakma vardı biliyorsunuzdur. Tasarım olarak 150NS daha çok hoşuma gidiyor çok az bir fiyat farkı var aralarında o farkta buna değecektir bence 150NS almalısın ben öyle yapardım.

kaanfurkan35
13 Mart 2016, 15:04
3gün önce pulsar 150ns aldım 130km deyim çok memnunum hiç bir sorunu olmadı şu ana kadar

mcansi
13 Mart 2016, 15:35
Herkese çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde kafamdaki soru işaretleri azalıyor. Haftaya motor alana kadar buradaki yorumları dikkate alacağım. Bir karar vereceğim 2-3 güne. Ve aldığım zaman sizleri bilgilendireceğim. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Bir de arkadaşlar hedefim şu yönde aldığım motoru bir sene kullanıp yamaha r25 veya cbr250 ile değişeceğim. Yani bu alacağım motor bir basamak olacak. o yüzden hangisi iyi bir basamak olur benim için?

MimTolga
13 Mart 2016, 15:44
Herkese çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde kafamdaki soru işaretleri azalıyor. Haftaya motor alana kadar buradaki yorumları dikkate alacağım. Bir karar vereceğim 2-3 güne. Ve aldığım zaman sizleri bilgilendireceğim. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Bir de arkadaşlar hedefim şu yönde aldığım motoru bir sene kullanıp yamaha r25 veya cbr250 ile değişeceğim. Yani bu alacağım motor bir basamak olacak. o yüzden hangisi iyi bir basamak olur benim için?

cbf 150 olur çünkü peynir ekmek gibi satabiliyorsunuz.

mcansi
14 Mart 2016, 23:31
Merhaba arkadaşlar. Pulsar alacağım kesinleşti. İnşallah bu hafta Pulsar ns 150 alacağım. Ve kullandıkça buraya artısını eksisini yazacağım. Herkese teşekkürler.

Hubalahubhub
15 Mart 2016, 00:27
Merhaba arkadaşlar. Pulsar alacağım kesinleşti. İnşallah bu hafta Pulsar ns 150 alacağım. Ve kullandıkça buraya artısını eksisini yazacağım. Herkese teşekkürler.

Hayirli olsun kazasiz belasiz sur:cat:usleriniz olsun, fotograf bekliyoruz.

ayzek
15 Mart 2016, 00:35
Cf moto 150 nk ikisindende teknolojik olarak artilari oldukca fazla ustelik daha guzel

mcansi
15 Mart 2016, 12:00
Teşekkür ederim. Tabi aldığım zaman fotoğraflarını koyacağım 😊

Metehan07-70
15 Mart 2016, 12:23
ns ye fazla binmedim, cbf kullanmışlığım var, arkadaşımla sürekli değişirdik yolda motosikletleri,evet cbf kendini kanıtlamış olabilir türkiye de, ama bajaj dediğiniz markayı birçoğunuz belki pulsar dan sonra duydunuz muhtemelen ama öyle değil, çok eski ve dünyanın sayılı motor üreticilerindendir. benim komşumun vardı sene 1990 da, üzerinde kawasaki-bajaj yazardı tipini hiç sevmezdim ama komşum çok uzun yıllar severek bindi ona. marka fanatikliğim var bir miktar benim, ama bu fiyata bu kalitede başka motor yok piyasada. önce sen ona iyi bak , o da sana iyi baksın.
eğer seni maddi açıdan zorlamayacaksa 150 değil de 200 ns al, keyfine bak.

rollcycle
15 Mart 2016, 12:54
Benim bildiğim tek bir formül var yıllardır ülkemize farklı markalar yok bunun üretici yok bunu honda yapıyor yok şu yamahayla aynı yüzlerce motor geldi geçti . Bildiğim şey markadan hiç bir zaman şaşmamak. Alırken güzelde servis ve problemler konusunda çok üzülürsünüz .

mertekina
15 Mart 2016, 13:36
Biraderim ben cbf150 kullanıcısıyım motorun torku ivmesi güzel bende senin gibi kararsızım aslında cbf güzel bir motor ama günümüz teknolojisine ayak uyduramıyor bajajda digital ekran 3 buji falan ama cbfde hala analog km saati :) bu insanları cezbediyor sinyal butonları falan aydınlatmalı stop farı farklı falan filan bajaj kullanmadım ama görünüşü güzel evet ama konfor olarak cbf suan benim için kasada kac senedir yanı insan bi yeniler ama yok honda aynı tas aynı hamam :)

Metehan07-70
15 Mart 2016, 14:39
servis ve problemler konusuna değinen arkadaşların bu konuya bir göz atmasını tavsiye ederim...
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/152198-kaza-sonrasi-cikarilan-masraf-sorunsali.htm

mgora
15 Mart 2016, 19:12
Bajaj konusunda da şu konuya da bakabilirsiniz Bajaj 200NS ile arka fren ve peg'i kırdım işçilik dahil 100 tl maliyeti oldu , Eski motorum bile olsa Yamaha Ybr125 muhtemel maliyet 300 lirayı geçerdi.

http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/159757-eurogrip-gripemedi-kavrayamadi.html

Bence Bajaj doğru seçim bir kısmımız Bajaj'ı kullanırsa rekabet artar , 10 senedir aynı motoru satan firmalar biraz kendine çeki düzen verir.
Güle Güle Kullan şimdiden resimleri bekliyoruz :)

erkan3420
15 Mart 2016, 19:22
http://www.chinamotortrade.com/upimg/2014052723401561.jpg
eğer bajaj resimdeki gibi kawasaki yazarak gelseydi böyle şeyler konuşuluyor olmayacaktı. aslında kawa bunu bazı ülkelerde yapıyor. burada da yapsaydı her motora biner lira daha koysaydı isim parası daha çok satılırdı gibime geliyor.

istanbu_gezg
15 Mart 2016, 19:45
Honda çok kurumsal bir firma. Öyle böyle değil. Yıllardır şu cbf'in yağ yakan motoruna bir çözüm bulamadılar. Sticker değiştirip her sene yeni diye iteliyorlar vatandaşa.

Cbf'e bindiysen bir daha cbf almak bence gereksiz. Yeni motor heyecanından mahrum kalacaksın. Pulsar ailesi de öyle bahsedildiği gibi kalitesiz, dandik değil. Fiyatının karşılığını fazlasıyla veren makineler. Ben pulsar diyorum.

başlığı görünce honda fan dedim :D

dyavol-77
15 Mart 2016, 19:46
http://www.chinamotortrade.com/upimg/2014052723401561.jpg
eğer bajaj resimdeki gibi kawasaki yazarak gelseydi böyle şeyler konuşuluyor olmayacaktı. aslında kawa bunu bazı ülkelerde yapıyor. burada da yapsaydı her motora biner lira daha koysaydı isim parası daha çok satılırdı gibime geliyor.
Eşşeğe altın semer de vursan eşek eşşektir.:mrgreen:

DKN
15 Mart 2016, 20:35
Eşşeğe altın semer de vursan eşek eşşektir.:mrgreen:

alıcak olan alsın artık daha ne diyelim :cherry: ben olsam güzel bi büyükbaş alırdım. pirzola bonfile canın ne istiyosa.. 1 sene yeter

matrix506xx
15 Mart 2016, 21:04
Cbf 150 artıları

Konfor
İkinci el değeri

Pulsar 150ns artıları

Performans
Yol tutuş
Yedek parça fiyatları daha uygun
Tasarım
Dijital gösterge
Çok uygun fiyat (aynı motor honda da olsaydı 10 binden satardı motoru)

mcansi
18 Mart 2016, 23:42
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Bugun nasip oldu gidip pulsar 150 ns aldım. Yaklaşık 130km yol yatım ve rodaj da olmasına rağmen çok keyif aldım. Ayaklığı aşagı indirdiğinde motorun stop etmesi çok güzel bir güvenlik özelliği. Yani daha önce cbf vardı demiştim. Evet kurumsal bir firma fakat arkadaşlar pulsara fiyatına göre çok güzel özellik koymuşlar. Ve kesinlikle malzeme kalitesiz değil. Ben çok beğendim. Zamanla artı ve eksilerini yazacağım. Bir de siteye foto koyacaktım ama nasıl koyuluyor bilmiyorum.

sinan03
04 Mayıs 2016, 00:42
Öncelikle hayırlı olsun. Bende ns 150 kullanıcısı olarak şunu belirtmek isterim Koskoca honda senelerdir aynı motoru getiriyor blokta gözle görülür değişiklik yok eğer honda ns 150 gibi 17 bg 4 sibop balansörlü bir motor yapıp 7000-8000 ne satsa kimse itiraz etmez alırdı bende alırdım ama piyasada böyle motor göremedik daha.

barbos84
25 Haziran 2016, 18:58
S.a arkadaşlar cbf 150 kullanıyorum köy yerinde tamicri servis yok subap ayarlarında sorun var bir türlü randıman veremedim yardım edebilcek arkadaş varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

05374045665