PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial RS 151 Titresim Sorunu

byzirvex
12 Mart 2016, 23:52
Arkadaşlar scooter'imde arada bi düşük devirde aşırı bir titreme oluyor Magirus gibi titriyor neden olabilir acaba ?

http://www.motosikletpazari.com/ilanResimleri/5594/2.jpg

Mengu16
12 Mart 2016, 23:56
Kalkışta yapıyosa debriyajdandır, normal sürüşte düşük devirde yapıyosa krank rulmanları aşınmıştır.

!Lk£®
13 Mart 2016, 00:06
6-7 yıl önce ben de kullanıyordum, benzer sorunu yaşadıktan sonra kayış değişmişti 100 liraya.

YERUÇAĞI
13 Mart 2016, 00:09
aynı olay benim ilk aldığın salcano scooterimdede olmuştu,tam kavrayıp yürümeye başlarken motor kırılacak gibi sarsılıyordu
söküp baktım,ön varyatörün misketlerinden (agırlıklar)bazıları yuvadan çıkıp sıkışmıştı,,söküp hepsini temizleyip hafifçe yağlayıp taktım sorun çözülmüştü,,böyle bişey olabilir

kayış uzamışsa yapar birde çok zorladıysan debriyaj tası aşırı ısınmıştır ve çarpılma olmuştur ,bundanda yapar,sökünce debriyaj tasının rengi morarmışsa zorladığının göstergesidir,tasın içi çizilmişsede yapar

byzirvex
13 Mart 2016, 00:30
aynı olay benim ilk aldığın salcano scooterimdede olmuştu,tam kavrayıp yürümeye başlarken motor kırılacak gibi sarsılıyordu
söküp baktım,ön varyatörün misketlerinden (agırlıklar)bazıları yuvadan çıkıp sıkışmıştı,,söküp hepsini temizleyip hafifçe yağlayıp taktım sorun çözülmüştü,,böyle bişey olabilir

kayış uzamışsa yapar birde çok zorladıysan debriyaj tası aşırı ısınmıştır ve çarpılma olmuştur ,bundanda yapar,sökünce debriyaj tasının rengi morarmışsa zorladığının göstergesidir,tasın içi çizilmişsede yapar

ya yarın bi 100km yolum var acaba sorun yaratırmı ki bana ? heryerde kapalı