PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta soygunu yüzünden sigortasız araç sürmek

Sayfa : [1] 2

BerKToprak
29 Şubat 2016, 12:58
Beyler Honda spacy 110 aldım en düşük sigorta 1240TL bu fiyat altına çıkmıyor hasarsızlık indirimim var %10 indirum uygulanmasına rağmen Çıkan fiyat bu. Soygun tam gaz anlayacağınız. Sigortasız kullanıyorum.

Darkcity2000
29 Şubat 2016, 13:09
Işıkta bekleyen bir mercedes s350 ye arkadan çarpar hasar verirsen karşı sigorta evdeki yatağını, giydiğin donu bile hacizle alır...

Tİme_shİft42
29 Şubat 2016, 13:11
Tekrar sigorta yapmak istediğinde sigortasız geçirdiğin günlerin parasınıda alırlar :)

ayzek
29 Şubat 2016, 13:59
Demir sigortadan fiyat al en ucuz o cikmisti 750 onunda altinda fiuat veren yok bu aralar

Tundzhay
29 Şubat 2016, 14:12
ergo ya bi bak

freewill
29 Şubat 2016, 14:48
Bence yüksek sigorta fiyatlarından şikayet eden arkadaşlar küçük bir il ya da ilçeye ikametlerini taşısınlar ve oranın plakasını alsınlar ciddiyim şayet yaşınız 30 ve üstü ise kazada yoksa en fazla 170 tl ödersiniz :)

darpgen
29 Şubat 2016, 15:23
ben en iyi teklifi halk sigortadan aldım . honda cbf 150 34 plaka yaş 30

shooter1
29 Şubat 2016, 16:13
Geçen hafta 125cc 45plaka yaş 45 ergo sigortadan175tl ye yaptırdım
Hasarsızlık indirimi var 4. sigortası

disturbed
29 Şubat 2016, 16:17
köyden bir akraba bul, onun üzerine yap motoru.

plegus
29 Şubat 2016, 16:49
Yaş kaç? Plaka hangi şehir?

tyrung
29 Şubat 2016, 17:29
Devlet o kadar salak değil.
1- Elindeki motoru sigortasızken satamazsın, sigortasız geçirdiğin her vakit içinde ceza ödersin.
2- Çevirmeye girersin hiçbir şekilde kurtulamazsın, direkt yediemin :) yada hemen sigorta yaptırman lazım.
3- Muayeneye gidemezsin.

Ayrıca bir taksinin arka tamponu kaç para ona bakmak lazım.

Blindfire
29 Şubat 2016, 21:49
Mart sonunda sigorta yaptırman lazım geçen yıl 160 TL ödedim bu yıl 250 yı geçerse kesinlikle yaptirmam. Ne olursa olsun. Haksızlığa tahammülüm yok.

BerKToprak
01 Mart 2016, 02:30
Beyler. Bİz böyle kuzu kuzu kanun hukuk diye diye yagli kazik ve semer sirtimizdan eksik olmaz. Aldığım motor 3000 TL sigorta 1250 TL el insaffff

Draconian
01 Mart 2016, 09:56
Eninde sonunda sigorta yaptıracaksın. Ne zaman devletle inatlaşsam sonu benim açımdan kötü bitti. Maalesef muz cumhuriyetinde yaşıyoruz.

KURT-BOZ
01 Mart 2016, 10:45
Eninde sonunda sigorta yaptıracaksın. Ne zaman devletle inatlaşsam sonu benim açımdan kötü bitti. Maalesef muz cumhuriyetinde yaşıyoruz.

O zaman dans

coogle
01 Mart 2016, 10:54
bu aralar en iyi fiyat DOĞA SİGORTA şirketinden çıkıyor arkadaşlar. doğa sigorta yeni bi şirket. doğa kolejlerinin iştirakiymiş. ama daha çok fazla acente anlaşmaları yok. o yüzden her acenteden doğa fiyatı alamıyorsunuz. doğa ile anlaşmalı bi acente araştırın. son dönemde bana en uygun fiyatları hep doğa çıkardı hem otomobilde hem motorda

Deryali
01 Mart 2016, 11:16
O zaman dans

Renk .!

MD.Murat
01 Mart 2016, 11:53
"Şu sigorta bu sigorta en ucuza yapıyor" cu arkadaşlar, sigorta şirketleri algoritmalarına göre farklı fiyatlar çıkarıyorlar. Bu yazdıklarınızın hiç bir önemi yok. Demir sigorta sana 200 verirken bana 1000, Anadolu sigorta sana 1580verirken bana 350 verebilir.

ismail sen
01 Mart 2016, 12:19
Bir arkadaş bahsetmiş,sigorta şirketinden ziyade sizin tc kimlik numaranızla anlık fiyat çıkıyor,yani bana benim tc numaramla allianzdan ucuza çıkar başkasına ergo dan ucuz çıkar..Bunun en iyi yolu birçok sigorta firmasıyla çalışan bir acentenin çalışma yaparak en ucuz fiyatı çıkarması ve teklif etmesidir..

benim yaş 40 il İst.motorla 5.yılım has.yok,240 tl fiyat çıktı 2013 x10 350 dün aldım ikici el motoru da sigorta fiyatını da..

Sürekli şirket ve şahsi araçlarımızı sigortalattığımız acenteden geldi bu fiyat,ziraat bile 560 tl fiyat verdi..

isteyen özelden sorarsa telefonunu verebilirim fiyat alır işine gelirse yaptırır..

caglar48
01 Mart 2016, 13:45
1- Elindeki motoru sigortasızken satamazsın, sigortasız geçirdiğin her vakit içinde ceza ödersin.
2- Çevirmeye girersin hiçbir şekilde kurtulamazsın, direkt yediemin :) yada hemen sigorta yaptırman lazım.
3- Muayeneye gidemezsin.

Motor sigorta olmadan satılıyormus bende satılmaz sanıyordum araştırınca satıldıgını ogrendım aklınızda olsun :)

Peder
01 Mart 2016, 13:49
Demir sigorta ve sigortasepeti.com a bir bak baya uygun fiyat veriyorlar

MD.Murat
01 Mart 2016, 14:02
Yapman gerekenleri de yazayım. Sigortayı 1200 neyse yaptırıyorsun. Sonra ertesi gün hangi küçük şehirde tanıdığın varsa, plakaları alıp gidip satışını veriyorsun. Ardından orda plakaları ve uygun fiyatlı sigortayı yaptırıyorsun. Dönüp ilk yaptırdığın sigortadan paranı alıyorsun. Burda önemli olan kesinti miktarı. Sigortayı yaptırırken sigortacıya bunu belirt. 1 hafta içinde sigortayı iptal edeceğim kaç para geriye alacağım gibi.

Sigorta 100 tl kesinti yaparsa, Plakaları değişeceği için noterde 230tl. Plaka bastırma cart curt 20tl Küçük şehirde sigorta 150 200 gibi hallolur. Bide otobüs parası var. Bu durumda 500, 600 TL ye halletmiş olursun her şeyi.

Shrieker
08 Mart 2016, 03:31
560 lira istediler :) Geçen seneki poliçeyi çıkardım baktım, 125 lira ödemişim...

Kaza yok. Poliçe bedelini arttıracak hiçbir şey yok... Ben bu kadar parayı nasıl ödeyeyim, niye ödeyeyim ? Sigorta şirketleri kendi ayaklarına sıkıyor.

nuwanda324
08 Mart 2016, 04:03
Motor sigorta olmadan satılıyormus bende satılmaz sanıyordum araştırınca satıldıgını ogrendım aklınızda olsun :)

Ben denedim satamadım. Sıfır motor aldım kendi üstüme sigorta 800 çıkınca babama satmak istedim ona 400 çıkıyordu. Sigortasız sattırmadılar. Sigorta ruhsat her bişeyini hallettim sonra babama satıp sigortayı iptal edip parayı geri aldım. Sonra babamın üstüne tekrar sigorta yapıp ruhsat çıkardık.

sagat
08 Mart 2016, 07:27
Ben denedim satamadım. Sıfır motor aldım kendi üstüme sigorta 800 çıkınca babama satmak istedim ona 400 çıkıyordu. Sigortasız sattırmadılar. Sigorta ruhsat her bişeyini hallettim sonra babama satıp sigortayı iptal edip parayı geri aldım. Sonra babamın üstüne tekrar sigorta yapıp ruhsat çıkardık.
Meraktan soruyorum sattırmayan kimdi acaba :) Ben geçen sene sigortası bitmiş şekilde satın aldım motosikletimi.

caglar48
08 Mart 2016, 07:38

http://www.burokrasi.com.tr/arac-satis-islemleri.html buyur kardesım burda acıklama var :)

Seko
08 Mart 2016, 08:34
Bu sigorta işi fırsat verildiğinde bizim insanımızın ne olduğunu mükemmel gösterdi. Alayına aldıkları parlar haram olsun. Benim gözümde Bodrum'da 20 TL'ye pet şişe su, 50 TL'ye lahmacun satan şerefsizden farkları yok. İnşallah düzenleri bozulur da inim inim inlerler.

nuwanda324
08 Mart 2016, 16:46
Meraktan soruyorum sattırmayan kimdi acaba :) Ben geçen sene sigortası bitmiş şekilde satın aldım motosikletimi.

Sattırmayan noterdi. Daha doğrusu satabilirdik ama satış için çok fazla para ödememiz gerekiyordu. Tam hatırlamıyorum ama 300-400 arası bişey istemişlerdi. Sigortalı olunca 111 tl ödedik satış için. Ayrıca sigorta veya vergi borcu varsa satılamayacağını da orada söylemişlerdi. Bizim motorun borcu yoktu ama o kadar para vermek istemediğim için satışı yapmadık.

Baştan anlatıyim. Ben motoru 0 olarak satın aldım kendi üstüme. Baktım sigorta yüksek çıkıyor babamın üstüne yapmak istedim. Sigorta olmadığı için henüz plaka ruhsat yok. Sigortasız ruhsat plaka çıkartamıyorsunuz. Satış için notere gittik. 300-400 tl arası fiyat çıkardılar plakasız satış için. Bende mecbur sigorta yapıp plaka ruhsat çıkardım. Sonra satışı gerçekleştirip sigortadan parayı geri aldım.

EthanHunt
08 Mart 2016, 16:52
Bu ara istanbulda sık sık çevirme yapıyorlar. Bomba telaşı galiba.

Ofius
08 Mart 2016, 17:02
Plakayla alakası yok. Kişinin ikametine yaşına vs. göre değişiyor fiyatlar ben en uygun fiyati ergo'dan aldım

RedCBR125
08 Mart 2016, 18:26
Beyler benim yaş 23, yeni bir motosiklet alacağım ve sigortası hakkında birşey danışmak istedim fikri olanlar yanıtlarsa sevinirim.

Geçen seneden kazasızlığım var, ehliyetim var, üzerime ilk araç olmayacak ama yaştan dolayı sigorta fiyatı sağlam çıkacak gibi.

Yaştan dolayı sigortanın az çıkması amacıyla motosikleti annemin üzerine yaptırmayı düşünüyorum ama annemin ehliyeti yok, önceden de hiç aracı olmamış bunlar da sanırım sigorta fiyatını etkiliyormuş.Şimdi kendi üzerime mi yaptırasam daha uygun çıkar annemin üzerine yaptırsam mı?

EMRE_R19
08 Mart 2016, 19:00
1.5 yıldır sigortasız geziyorum motoru bağlatana kadar devam

Evdeki Yazar
08 Mart 2016, 19:06
bir gün sigorta yaptırmadığın her ay için senden %5 faiz alıcaklar demedi deme.
edit: en ucuz yine ergo

nuwanda324
09 Mart 2016, 04:08
Beyler benim yaş 23, yeni bir motosiklet alacağım ve sigortası hakkında birşey danışmak istedim fikri olanlar yanıtlarsa sevinirim.

Geçen seneden kazasızlığım var, ehliyetim var, üzerime ilk araç olmayacak ama yaştan dolayı sigorta fiyatı sağlam çıkacak gibi.

Yaştan dolayı sigortanın az çıkması amacıyla motosikleti annemin üzerine yaptırmayı düşünüyorum ama annemin ehliyeti yok, önceden de hiç aracı olmamış bunlar da sanırım sigorta fiyatını etkiliyormuş.Şimdi kendi üzerime mi yaptırasam daha uygun çıkar annemin üzerine yaptırsam mı?

Bence bir sigortacıya git sorgulat. Plaka ve tc lazım sanırsam. Yani satın almadan sigorta sorgulaması yapabiliyorsunuz. Ben babama satmadan önce sigortanın kaç çıkacağını öğrenöiştim. Ayrıca en ucuz sigorta diye bir şey yok. Kişiden kişiye değişiyor o. Bana en ucuz Anadolu çıkmıştı. Ucuz dedikleri Ergo Demir 1200-1300 tl çıkarmışlardı.

Blindfire
09 Mart 2016, 16:54
En sonunda motordan plakayı söküp öyle gezmeye başlatacaklar insanı, sistem maalesef bizi buna zorluyor, uslu sulu vergimizi sigortamızı ödüyoruz, ama zorunlu diyede kazıklanmak zorunda mıyız!!! 800-900 liraya sigorta mı olur muş.

schumacher__
09 Mart 2016, 18:21
geçen sene 170e yaptırdığım sigortayı bu sene hasarsızlık indirimiyle en düşük 410a yaptırabildim. Sigortacılar bu rakamı kolay kolay göremediklerini söylediler, daha altı imkansıza yakınmış. Mecburen söve söve yaptırdım.

ojo
23 Ocak 2017, 12:46
"Trafikte 6.2 milyon araç kanunen zorunlu olmasına rağmen sigortasız dolaşıyor."

wing41
23 Ocak 2017, 13:49
Plakayla alakası yok. Kişinin ikametine yaşına vs. göre değişiyor fiyatlar ben en uygun fiyati ergo'dan aldım

Plakayla alakası var. İkametim değişmeden plakayı 11 den 41 e çevirdim. Sigortaya 300 tl fark ödemek zorunda kaldım.

cxe
23 Ocak 2017, 13:57

Arkadasin ruhsati olmadigi icin satista zorluk cikti muhtemelen yoksa vizesiz, sigortasiz araclarin satisinda sorun yasanmiyor diye biliyorum

Ayrica Mercedes S 350'nin arka tamponuna patlamaktan bahsedilmis ama her motosiklet S 350'ye mi patliyor, sonucta 35-40 TL'lik Uno'nun arka tamponuna patlayan da var hic kaza yapmayan da var ortalamasini bakmak lazim.

BerkB.
23 Ocak 2017, 14:03
bu aralar en iyi fiyat DOĞA SİGORTA şirketinden çıkıyor arkadaşlar. doğa sigorta yeni bi şirket. doğa kolejlerinin iştirakiymiş. ama daha çok fazla acente anlaşmaları yok. o yüzden her acenteden doğa fiyatı alamıyorsunuz. doğa ile anlaşmalı bi acente araştırın. son dönemde bana en uygun fiyatları hep doğa çıkardı hem otomobilde hem motorda

Doğa sigorta Tam bir sigorta şirketi değil Kooperatif olarak çalışıyor. Karşı araç ödeme miktarları çok düşük yani lüks bir araca çarparsanız karşılanacak kısıma yeterli gelmeyebilir. 150 TL kadar katılım payı diyede para alıyor sigortayı yaptırırken. Birde bir müvekkilim kaza yaptı karşı tarafa ödeme yaptı sonra müvekkilime sen kazada %100 kusurlusun diye karşı tarafın aracına yaptığı masrafı tazmin etmeye kalkmış bir şirket. İlginç bir şekilde evrakları eksik bir icra takibide başlatmış ilginç bir Kooperatif şirketi. Okul işletmesi ile karıştırdılar sanırım.

okanbagiscan
23 Ocak 2017, 15:14
Siz yinede kaskom sigortam var diye S350 ye arkadan patlamayın.Teminatlara bakmak lazım.

jimi_hendrix
23 Ocak 2017, 16:59
3- Muayeneye gidemezsin.

Sigortasız satış yapılabiliyor. Kendi motorumun eski sahibinin sigortası yoktu bana satarken.

Tefoo
23 Ocak 2017, 18:50
Geçen hafta 125cc 45plaka yaş 45 ergo sigortadan175tl ye yaptırdım
Hasarsızlık indirimi var 4. sigortası

sıfır 125cc agility plaka 45 yaş 31di 386 Tl çıkmıştı geçen sene, bu sene kaç çıkacak bakalım 2 hafta kaldı bitmesine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

sıfır motor satılmaz, ikinci el motor ise satılabilir ancak özel şartları olabilir, buna bakmak lazım

osiosborn
23 Ocak 2017, 20:06
Nisan 2016'da AXA'dan 929TL'ye yaptırmıştım. Şimdi sorguluyorum, yine en ucuz AXA çıkıyor yalnız 1241TL. Muhtemelen ben de sigortasız gezeceğim.

İkamet: Ankara

Dublebas
23 Ocak 2017, 20:41
Sigortasız gezmek hadi cezasını geçtimde sizin hatanız olarak bir bmw ye çarpsanız verirsiniz bir 10 tane sigorta parası

altora
23 Ocak 2017, 21:01
Biri mersedese çarpıyo biri BMW ye . Başka araba mı kalmadı memlekette git şahine çarp renoya çarp illa çarpacaksan.

Erdost
23 Ocak 2017, 21:18
Ocak 2016 axa :1175
Ocak 2017 axa :1175 hasarsızlık indirimi de var
Bende sigortasız gezeceğim veya başkasının üzerine vereceğim..

fatih.met
23 Ocak 2017, 21:28
yaş 50, cinsiyet kadın, ilk araç, ehliyet yok, plaka 34, en ucuz rakam anadolu sigorta 1391 lira :)

annemin adına yaptım motoru ve müşteri var hemde iki tane ama satamıyorum :) bu bana ders oldu arkadaşlar.

şimdi motor alınca ilk iş trafikten çekmek olacak ve artık çekme belgeli motorumla ne vergi ne sigorta nede muayene zorunluluğum olacak. trafikten çektiğim aracımın plakasını çıkarttırır takarım gezerim öyle.

Erdost
24 Ocak 2017, 15:56
BUGÜN TEKRAR FİYAT ALIN.Sanırım bir düşüş söz konusu.Benim 1200tl en düşük bugün 850 tl fiyat aldım ve yaptırıyorum.

http://www.sbm.org.tr

aLoneman
24 Ocak 2017, 16:01
Konuyu görünce şu yeni çıkan sbm ile teklif alıp bakayım dedim. 600 küsür bir şeye yaptırmıştım geçen yıl nisan ayında. Şimdi en ucuz 432 TL çıktı.

Herhalde nisan sonuna kadar belki biraz daha düşer.

Motor: 2015 model xmax 250 abs
İl: Bursa

http://i.hizliresim.com/DBgRVO.jpg