PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda cbf 150 hidrolik tankı hakkında

mertekina
10 Aralık 2015, 01:11
Merhaba arkadaşlar
Honda cbf150 kullanıcısıyım hidrolik yağ tankını değiştirmem lazım kaç tldir bilgisi olan varmıdır

oguzhanlal
10 Aralık 2015, 01:17
Benim mondial de değiştirmem gerekmişti. Ancak sadece hidrolik haznesini satan bir yer bulamadım. Ön fren merkezi adıyla satılıyordu. Ben 40 TL ye Sirkeci' den aldım.
Yazdığım bu fiyat Mondial 150 MC içindi. CBF için fiyat ne olur bilmiyorum.

AurorAbeam
10 Aralık 2015, 01:42
Konu açıp forumu işgal edene kadar yarın servisi arayıp sorsanız daha iyi olmaz mıydı?

Diyecektim vazgeçtim; pahalı gelirse yukardaki arkadaşın önerisi iş görür, belki uyumludur.

babaçi
10 Aralık 2015, 19:59
http://www.rialli.com/products/gidon-ve-kumanda-grubu-404/10389-fren-ust-merkezi-komple-cbf-150/#/instalment

130 tl

seta34
10 Aralık 2015, 20:24
O yuvarlak yeri kirdiysan sakiz yada macun mu ne birsey yapistiriyor oraya tamirciler bosa bayilma 100 lira

mertekina
13 Aralık 2015, 01:58
Bende bi sirkeciden bakim sadece yağ haznesinşn değişmesi gerekiyo kapagının acma vidalarıda yalama oldu acılmıyo otomatikman değişmesi şart

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Benim mondial de değiştirmem gerekmişti. Ancak sadece hidrolik haznesini satan bir yer bulamadım. Ön fren merkezi adıyla satılıyordu. Ben 40 TL ye Sirkeci' den aldım.
Yazdığım bu fiyat Mondial 150 MC içindi. CBF için fiyat ne olur bilmiyorum.

Bende bi sirkeciden bakim sadece yağ haznesinşn değişmesi gerekiyo kapagının acma vidalarıda yalama oldu acılmıyo otomatikman değişmesi şart

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Konu açıp forumu işgal edene kadar yarın servisi arayıp sorsanız daha iyi olmaz mıydı?

Diyecektim vazgeçtim; pahalı gelirse yukardaki arkadaşın önerisi iş görür, belki uyumludur.

Bakıcam artık insallah 40 50 civarında bişeydir başka marka uyuyodur heralde 150cc sınıfında

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

O yuvarlak yeri kirdiysan sakiz yada macun mu ne birsey yapistiriyor oraya tamirciler bosa bayilma 100 lira

Benden önceki sahibi dediğin olayı ya yapmış yada yaptırmış oyüzden riskede girmek istemiyorum bildiğin o bölgeden yağı kaçırıyo eksiliyo bu sefer balatalar boşalmıyo cırt cırt cırt diye ses geliyo diske sürtünce cıldırdım resmen

gursus
13 Aralık 2015, 04:17
peki ben bir şey sorayım o camın ordan kırılıyor ya genelde hidrolik tankı,komple söküp kaynak yaptırsak dıştan olmaz mı? o camın yağın seviyesini göstermekten başka fonksiyonu yok sanırım,hem sağlam olur,maliyette düşük olur.

mertekina
14 Aralık 2015, 00:44
peki ben bir şey sorayım o camın ordan kırılıyor ya genelde hidrolik tankı,komple söküp kaynak yaptırsak dıştan olmaz mı? o camın yağın seviyesini göstermekten başka fonksiyonu yok sanırım,hem sağlam olur,maliyette düşük olur.

valla dediğin mantıklı ama olurmu denemedende bilemeyiz.
zaten benım tankı komple deişmem lazım üstündeki vidalar yalama oldu hidroliği üstten koyamıyorum

AurorAbeam
14 Aralık 2015, 01:30
valla dediğin mantıklı ama olurmu denemedende bilemeyiz.
zaten benım tankı komple deişmem lazım üstündeki vidalar yalama oldu hidroliği üstten koyamıyorum

Değişin bence, temiz olur. Sonuçta ön frenin önemini biliyorsunuz, riske atılmaz. Ama yine de camı kapatıp kullanayım derseniz vidalardan birini söküp karaköydeki civatacılarda bakınıp aynısını bulabilirsiniz.