PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgin Öztürk (bilginozi)

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6 7

kurubuz
08 Aralık 2015, 11:23
Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Eğer tecrübeli ve biraz daha yavaş olsaydı yine aynı kazayı yapar mıydı yapmaz mıydı bilemeyiz tabi, ama belki kazaya rağmen yaşıyor olabilirdi. Race değil ama 1000 cc lik sport-touring kullanıyorum. Bu aletler benzin seçiyor, yağ seçiyor, lastik seçiyor, yol seçiyor, sürekli kontrol istiyor. Kesinlikle acemi işi değil. Pist dışında yani trafikte kullanılacaksa 30 yaş altına kesinlikle yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.

irfun
08 Aralık 2015, 11:24
istanbul şartlarında motor kullanmak gerçekten tehlikeli eksrta dikkat istiyor. bide aralardan derelerden geçmek geçilmeyecek yerleri zorlamak arabaların dikiz aynalarını kapatıp geçmek gerçekten son zmanlarda izlediğim motorbloglarında çok var. kötü ornekte oluyor. allah rahmet eylesin sevenlerine sabır versin...

telike
08 Aralık 2015, 11:28
Haberi duydum doğruluğunu teyit için foruma girdim allah rahmet eylesin. Çok uyarmıştık rahmetliyi çook. Özgüven egoya dönüştüğü zaman iyi birşey değildir. Yeni başlayacak arkadaşlara keşke böyle bir ders niteliğinde hayatı gözler önüne sermeseydik de bilgin aramızda olsaydı. Allah rahmet eylesin.

rumelian
08 Aralık 2015, 11:28
Allah rahmet eylesin. Çok yazık.

üstelik her hafta sonu gittiğim güzergah olunca daha da üzdü. düzgün kaymak gibi bir yol, o yüzden oraya çok radar koyarlar. kaza da o yolun daralıp tek şeride düştüğü yerde olmuş. ben yakın zamanda, o yerin 1-2 km yakınında, 2 kere kaza yaptım. O yüzden ara verip araba ile gidip gelmeye başladım.

Bir de bu içine ettiğim kasklar neden kafadan ayrılıyor?? Kaza anında kafamdan fırlayacaksa ne işe yarıyor bu ..... kasklar?

Levent
08 Aralık 2015, 11:33
Allah rahmet eylesin. Çok yazık.

üstelik her hafta sonu gittiğim güzergah olunca daha da üzdü. düzgün kaymak gibi bir yol, o yüzden oraya çok radar koyarlar. kaza da o yolun daralıp tek şeride düştüğü yerde olmuş. ben yakın zamanda, o yerin 1-2 km yakınında, 2 kere kaza yaptım. O yüzden ara verip araba ile gidip gelmeye başladım.

Bir de bu içine ettiğim kasklar neden kafadan ayrılıyor?? Kaza anında kafamdan fırlayacaksa ne işe yarıyor bu ..... kasklar?

Kaza feci şekilde vuku bulmuş,kafasından kaskın çıkmış olması normal, umarım anlayabiliyorsundur.

enable
08 Aralık 2015, 11:37
Allah (c.c) rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin.

turbocharge
08 Aralık 2015, 11:40
Söylenecek herseyi söylemişsiniz zaten. Ne denilebilir ki başka...Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara sabır versin Allah.

LynXMaSTeR
08 Aralık 2015, 11:48
aslında söyleyecek çok şey var ama ben sadece,
"başımız saolsun" demek istiyorum..

DoLPHiN2306
08 Aralık 2015, 12:04
Allah Rahmet Eylesin :/ :(

Egee22
08 Aralık 2015, 12:08
Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin

Apices
08 Aralık 2015, 12:27
Gerçekten çok üzücü bir olay. Haberi yeni duydum ve moralim fena halde bozuldu. Kendisini şahsen tanımadığım halde, aynı şehirde oturduğumuzdan, yazılarını ara sıra okuduğumdan dolayı çok daha kötü oldum.

Gönül isterdi ki böyle bir kaza hiç yaşanmasın. Ama maalesef ülkemiz şartlarında motosiklet kullanmak hiç de kolay bir olay değil. Her an çeşit çeşit tehlikelerle karşı karşıya kalabiliyoruz.

Kırk altı yaşında bir motor sevdalısı olarak, yirmi yaşındaki oğlu da motor kullanan bir baba olarak lütfen çok daha dikkatli olalım. Gereğinden fazla riske girmeyelim. İyice tecrübe kazanmadan büyük cc'li bir motor alıp kullanmayalım. Gerekli eğitimleri alalım. Sevenlerimizi üzmeyelim.

Ebediyete intikal etmiş kardeşimize Allah gani gani rahmet eylesin. Geride kalanlara sabırlar versin.
Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın.

zileliorhan
08 Aralık 2015, 12:37
Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır.
Yukarıdaki yorumlara göre ilk motoru 600 rr imiş. Eğer doğru ise, bu olay benim gibi acemilere iyi bir uyarıdır bu. Bu motosiklet dünyasını kim azıcık biliyorsa, herkes "Küçük cc ile başla, tecrübe kazandıkça cc.yi yükselt" diyor. Boşuna demiyorlar. Aynı uyarılar sebebi ile Pulsar'dan sonra Z1000 SX alacaktım, vazgeçtim ve şu an Er-6f bakıyorum.

sdirer
08 Aralık 2015, 12:39
Allah rahmet eylesin :( Söyleyecek laf çok; söylenecek laf yok!.. Barkın'ın(AEA) dediği gibi dikkatli olup, kendimizi kollayıp, kendimizi imha etmememiz gerekiyor.. :(

Eagle7
08 Aralık 2015, 12:48
Allah rahmet eylesin. Artık geçmişte kimsenin ne dediğinin bir önemi kalmadı. Allah geride kalanlara sabır versin

Ali1903
08 Aralık 2015, 12:54
Allah rahmet eylesin

logan07
08 Aralık 2015, 13:05
Allah rahmet eylesin sevdikleriyle cennetinde kavuştursun

CompanERROR
08 Aralık 2015, 13:07
Bu konunun sabitlenmesini tavsiye ederim. Çok dil döktük, dinlemedi. Başımız sağolsun şimdi.

ZümeR
08 Aralık 2015, 13:10
Allah sabır versin ailesine.
Arkadaş aktif kamera kullanırdı. Mutlaka yine kayıttaydı.
Ailesine ulaşabilen olursa son kaza videosunu da onun adına biz yayımlayalım.

Olcay Avşar
08 Aralık 2015, 13:19
Allah rahmet eylesin.

önceki yaptığı kazalar yavaş ve basit hatalar yüzünden idi, keşke bu seferde yavaş bir kaza yapsaydı. Demek ki motora alıştığını sanıp hızlı gitmeye başlamıştı.

Eğer güzergahı doğru anladıysam yokuş yukarı çıkılan bir yol, yoğun günlerde vapurdan inenleri kaldırsın diye çıkış iki ya da üç şeritli olması lazım. Çevreyoluna bağlanmadan hemen önce yok tek şeride düşüyor, tırın yanından başka bir araç geçmesi imkansız. Motosiklet ile de geçmek oldukça tehlikeli.

Daha önce bir arkadaşın dediği gibi yokuşu hızlıca çıkıp tırın yanından geçmek istedi ama sanırım hesap hatası yaptı.

Allah rahmet eylesin.

Bu vesile ile tır ve otobüslerin asla sağdan geçilmemesi, sollamak için ise tırın solundaki şeridin olabildiğince solundan geçilmesi gerektiğini hatırlatalım.

exterminate
08 Aralık 2015, 13:31
Bir çok kez uyarmıştık. Allah rahmet eylesin.

oenaj
08 Aralık 2015, 13:35
Mekanı cennet olsun, Allah ailesine sabırlar versin, çok üzücü bir durum :(

almpoz
08 Aralık 2015, 13:42
Allah rahmet eylesin,yakınlarına sabır versin.

Murat.K.
08 Aralık 2015, 14:03
forumda sevdiğim simalardan biriydi... çok üzüldüm. tüm sevenlerine ailesine baş sağlığı dilerim. rabbim mekanını cennet eylesin.

karacabeg
08 Aralık 2015, 14:07
Arkadaskar merhaba. Ben Bilginin abisiyim. Telefonundan yaziyorum. Bilgini bugün kaybettik. Ölüm sebebi gazetelerde yazdigi gibi sürat degil. Gebze istikametinde TIR'ın solundan giderken refüj ile tır arasında sıkısıyor, yavaslamaya calisirken dengesini kaybedip düsüyor. TIR soförü olay yerini terketmek yerine hemen 155'i
aramıs kacmamış. Hakkinizi helal edin, bi fatiha okuyun lütfen. Inatçiydi evet ama kavgaci degildi, fikirleri tartismayi severdi. Basimiz sagolsun.

Başınız sağ olsun :(

Bosix
08 Aralık 2015, 14:25
Allah sabır versın gerıde kalanlara :(

Panther38
08 Aralık 2015, 14:42
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun...

engin_deniz
08 Aralık 2015, 14:50
Kelimeler anlamsız ne yazsam bilemiyorum :(. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. :(

murad13
08 Aralık 2015, 14:59
Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin. Rabbim mekanını cennet etsin inş. iş için çıktığı bu yolda.

tamerozkul
08 Aralık 2015, 15:03
allah rahmet eylesin nur icinde yatsın

fedos
08 Aralık 2015, 15:47
Allah rahmet eylesin.

Memory42
08 Aralık 2015, 16:00
Allah Rahmet eylesin,çok üzüldüm.Keşkeler anlamsız giden gelmiyor ;(

ZümeR
08 Aralık 2015, 16:16
Arkadaskar merhaba. Ben Bilginin abisiyim. Telefonundan yaziyorum. Bilgini bugün kaybettik. Ölüm sebebi gazetelerde yazdigi gibi sürat degil. Gebze istikametinde TIR'ın solundan giderken refüj ile tır arasında sıkısıyor, yavaslamaya calisirken dengesini kaybedip düsüyor. TIR soförü olay yerini terketmek yerine hemen 155'i
aramıs kacmamış. Hakkinizi helal edin, bi fatiha okuyun lütfen. Inatçiydi evet ama kavgaci degildi, fikirleri tartismayi severdi. Basimiz sagolsun.

Araçların solunu neden işgal edersiniz be güzel kardeşim.
Üstelik 2 teker ile adamlar görse bile "tın" lamıyor zaten bizleri.

:(

ilkadam
08 Aralık 2015, 16:18
Çok yazık olmuş, ancak ecelin nerde geleceği hiç belli olmaz, hayatın motosiklet üzerinde geçer bi gün yolda yürürken başına saksı düşer ölürsün.
Kadercilik değil bu ecel anın geldi mi basiretin bağlanır. Tanımasakta mesajlarını okumuş olmak bile insanda bir bağ kuruyor. çok üzücü...
Allah rahmet eylesin, ailesine yakınlarına sabır versin.

ATAdamZU
08 Aralık 2015, 16:22
allah gani gani rahmet eylesin tanımamakla birlikte üzüldüm yakınlarına başsağlı ve sabır dilerim.

enginalcar
08 Aralık 2015, 16:26
Allah rahmet eylesin, yakınlarının başı sağolsun.

OnNumero
08 Aralık 2015, 17:04
Allah rahmet eylesin.

anılbel
08 Aralık 2015, 17:24
Ailesine sabır diliyorum .

goreny
08 Aralık 2015, 19:43
Oncelikle Allah c.c. Rahmet eylesin..yakinlarina bas sagligi diliyorum.

Ikincisi kaza haberi alindigi an,ilk bakacagimiz sey ekipmani tam miydi? egitim almis miydi? Buyuk cc motor muydu? oluyor.bunlardan bir tanesinde eksiklik varsa icten ice ''abi haketmis'' oluyor.

Scooter kullananida kaza yapar olur buyuk motosiklet kullananda kaza yapar olur.biraz vicdanli olmak lazim.

Bence hata yapan bir arkadasi linc etmek yerine yapici elestiride bulunup dogru yola itmek daha dogru olur.

Aksi halde karsi taraf ''abi 600 luk motor aldim kiskaniyolar''modunda oluyor soylenen seyler bir kulaktan girip diger kulaktan cikiyor..

harung
08 Aralık 2015, 19:50
Allah rahmet eylesin.
Özellikle bilmediğiniz yolda dikkatli gidin arkadaşlar o yol gerçekten tehlikelidir.

bariscinar
08 Aralık 2015, 20:14
Ne biçim üzüldüm arkadaş ya... Motoruna oturan kediler için rahat otursunlar diye sünger ekleten bir mesajini hatirliyorum rahmetlinin ; çok hoşuma gitmişti. Şu ülkenin yol,trafik ,arac ve insan kalitesi bu kadar düşükken zaten riskli olan motorlari Dikkatli sürün, rica ediyorum. Dün yazisiyorduk, bugün donduk, kaldik.

Ms_TunC
08 Aralık 2015, 20:22
Diyecek çok şey var, yazacak hiçbir şey yok.
Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın.

Basimiz sagolsun :( ben de 600rr la basladim ve gercekten cok etkiledi beni.. ne diycegimi bilemiorum..

Ne zamandır bilemem, oldun mu bilemem arkadaşım ama, aman, aman. Allah hepimizi korusun.

tamerozkul
08 Aralık 2015, 20:31
aynı kaza 150 cc de olsa sonuç kötü olur 600 cc ile bir alakası yok bence. ağır vasıtalara yaklaşmamak lazım ama 600 cc motorlada baslanmaz

aurora72
08 Aralık 2015, 21:20
Merhaba

Bilgin'in 16 yıllık arkadaşıyım. İlk mesajım old için, 10 yıl kadar motosiklet deneyimim var (2000-2011 arası)

Haberi dün gece duydum, hala daha üzüntüsündeyim. haberlerde gördüğüm kadarıyla kazaya başka bir araç ta müdahil olmuş ancak kaza sebebi Bilgin'in kullanmasından kaynaklı gibi görülüyor ki olayı ilk duyduğumda ben de o yönde tahmin etmiştim cunku Bilgin'in motosiklet kullanım şeklini az cok biliyorum.

Kaza sebebi karşı tarafın aracı olsaydı üzüntüm aynı kalır üstüne bir de öfke eklenirdi,şu anda öfkesiz salt üzüntü içersindeyim, bugün öğlende Face profiline bakarken ağladım.

Kazanın gerçekleştiği yolu çok iyi biliyorum, Bursa'dan İstanbul'a giderken defalarca geçtiğim yoldur belki 100 kere geçmişimdir.

Motosikleti almadan önce öyle bir motosiklet almamasını söylemiş bu işin zorluklarını anlatmıştım, ancak yine de çok ilgili çıktı ve aldı. Motosikleti aldığı gün ilk alıştırmaları birlikte yaptık.

2011 'de göz sağlığım yüzünden motoru bıraktım; sıcakta tozda miyop olan gözlerimin olumsuz etkilenmesi dolayısıyla, o yüzden 2009 Yamaha XJR1300SP motorumu 2011 sonunda sattım, motor kullanıor olsaydım Bilgin'le birlikte çok daha fazla motorla gezip daha çok deneyim aktarabilirdim ancak olmadı.

2move
08 Aralık 2015, 21:47
Allah mekanini cennet eylesin.... diyecek soz yok. Allah ailesine sabir versi

motorcu adam
08 Aralık 2015, 21:49
allah rahmet eylesin.mekani cennet olsun.

hknsaritas
08 Aralık 2015, 22:00
Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin. Mekanı cennet olur insallah

mcandugme
08 Aralık 2015, 22:00
Allah rahmet eylesin. Allah günahlarını affetsin. Hiç tanımadığım görüşmediğim birisi için bile sabah okuduğumdan beri şoktayım.

Zuzuuw
08 Aralık 2015, 22:05
Bilgin Abi'ye çok takıldık, sat dedik, git kumda oyna dedik. Bilemedim bugün taştaş geçtiğim meselenin 2 gün sonra vukuu bulacağını, vefat haberini okuyacağımı bilemedim.

Kendisini görmedim, tanımam. Ufak tefek kaza video'ları, ABS'li 600 rr'ı ile hatırlarım. Şaka gibi, daha dün otobanlarda EDS'ler radar görevi görüyor mu diye soran adamın bugün vefat haberini okumak inanılmaz.

Panik frenle kaydı, düştü. Düz yolda arkadan çarptı, düştü. İşte şimdi yok. İş görüşmesi için gideceğim yazmıştı, gitti.

Böyle inatçı, çalışkan ve azimli bir insanın son nefesini vermesi bu kadar kolay mı olacaktı ?

eek
08 Aralık 2015, 22:57
Üçyüz beşyüz altıyüz konusunu bir kenara bırakarak mesajlarını okurken gerçekten bilgi almaya çalışan azimli ve çok düzgün birisi olduğunu düşünmüştüm, geride kalanlara sabır diliyorum ciddi anlamda tanıyormuş gibi üzüldüm.

mucit
08 Aralık 2015, 23:09
Allah rahmet eylesin.