PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekipman Seçimi

raude
18 Kasım 2015, 18:27
Merhaba arkadaşlar,
Henüz motorum yok, öncelikle ekipmanları almayı düşünüyorum. Kalan bütçe ile cbr 125R 2013 model üstü temiz az km yapmış bir motor almak istiyorum. Yeni olduğum için ekipman konusunda pek emin olamıyorum. Bu yüzden sizlere danışmak istedim.26 Yaşındayım, Boy 1.83 Kilo 110 Bu bedene göre düşündüğüm ekipmanları yazıyorum.

Kask
NEXX XR2 TORPEDO KASK 779 TL

Ceket
4RIDERS CIRCUIT HÖRGÜÇLÜ SPOR DERİ CEKET 796 TL

Eldiven
DIFI DRIZZLE AX ELDİVEN 203 TL

Dizlik
4RIDERS SOFT DİZ KORUMA 84 tl

Kot pantolon
TECH 90 CİTY JEAN 242 TL

Ayakkabı hariç olmak üzere bu ekipmanlar için 2104 TL Harcamam gerekiyor. Bunun dışından 1000 TL Kilit için 1000 TL hem lastik hemde motorun genel ihtiyaçları için ayırmak istiyorum.
4104 TL harcarsam 6000 TL kalacak bu fiyata Temiz CBR 125R bulabilirsem bu şekilde bir başlangıç yapmak istiyorum. Sizce yeterli midir?

Kanji
18 Kasım 2015, 23:05
Merhaba arkadaşlar,
Henüz motorum yok, öncelikle ekipmanları almayı düşünüyorum. Kalan bütçe ile cbr 125R 2013 model üstü temiz az km yapmış bir motor almak istiyorum. Yeni olduğum için ekipman konusunda pek emin olamıyorum. Bu yüzden sizlere danışmak istedim.26 Yaşındayım, Boy 1.83 Kilo 110 Bu bedene göre düşündüğüm ekipmanları yazıyorum.

Kask
NEXX XR2 TORPEDO KASK 779 TL

Ceket
4RIDERS CIRCUIT HÖRGÜÇLÜ SPOR DERİ CEKET 796 TL

Eldiven
DIFI DRIZZLE AX ELDİVEN 203 TL

Dizlik
4RIDERS SOFT DİZ KORUMA 84 tl

Kot pantolon
TECH 90 CİTY JEAN 242 TL

Ayakkabı hariç olmak üzere bu ekipmanlar için 2104 TL Harcamam gerekiyor. Bunun dışından 1000 TL Kilit için 1000 TL hem lastik hemde motorun genel ihtiyaçları için ayırmak istiyorum.
4104 TL harcarsam 6000 TL kalacak bu fiyata Temiz CBR 125R bulabilirsem bu şekilde bir başlangıç yapmak istiyorum. Sizce yeterli midir?

Sırt korumada al, mümkün mertebe uzun olsun, imkanın varsa boyun korumada al...

raude
19 Kasım 2015, 00:49
Sırt korumada al, mümkün mertebe uzun olsun, imkanın varsa boyun korumada al...

Onlarıda inceleyim hocam teşekkürler peki seçtiğim ekipmanlar sizce yeterli midir başlangıç için

Hondolog
19 Kasım 2015, 01:26
1000 tlye kilit mi var :)

kivancern
19 Kasım 2015, 02:06
Merhaba hocam.. ekipmanda limit yok 10000 tl yede ekipman dizersin.. tavsiyem su olucaktir alcagin her ekipmani arastir kullanici yorumlari ara..

Bahsettigin kot pantolonu bende kullaniorum gayet memlunum rahat fakat yazin biraz cok sicak tutabilio.. birde kotun diz korumalari oldugu icin dizligi atliyabilirsjn bence

Botu ihmal etme derim guzel motosiklet icin yapilmis bir bot al.. bir arastirmada okumustum ingilterede acile motor kazalsrinda gelen hastalari ele almislardi ve en sik ayaklarda hasar oluyordu..

Botun onemini ben egitimde viraj donerken ayagimi azcik acik birakmisim bot sayesinde hic bir sey olmadi

Simdiden hayirli olsun :)

A.Türker
19 Kasım 2015, 02:15
Diz koruma soft değil normal al tecrübe ettim iyiki soft değildi de kaydırdı beni. Kilit için 1 alarmlı disk kilidi ve 1 zincir kilit yeterli ortalama 200-300 tl ama koyacağın yer çok tekinsizse otoparka bırak(sorumluluk kabul etmem).

Lastik michelin pilot street 700-800 tl arası. İkinci el alacaksan lastikliye denk gelebilirsin. Bunun dışında alırken zincir değişiminin ve debriyaj değişiminin ne zaman olduğunu veya olacağını göz önünde bulundur. Cbr 125 doğru seçim.

raude
19 Kasım 2015, 03:37
1000 tlye kilit mi var :)
Sorma hocam ama varmış :(

Merhaba hocam.. ekipmanda limit yok 10000 tl yede ekipman dizersin.. tavsiyem su olucaktir alcagin her ekipmani arastir kullanici yorumlari ara..

Bahsettigin kot pantolonu bende kullaniorum gayet memlunum rahat fakat yazin biraz cok sicak tutabilio.. birde kotun diz korumalari oldugu icin dizligi atliyabilirsjn bence

Botu ihmal etme derim guzel motosiklet icin yapilmis bir bot al.. bir arastirmada okumustum ingilterede acile motor kazalsrinda gelen hastalari ele almislardi ve en sik ayaklarda hasar oluyordu..

Botun onemini ben egitimde viraj donerken ayagimi azcik acik birakmisim bot sayesinde hic bir sey olmadi

Simdiden hayirli olsun :)

Dediğin gibi bot da alıcam haklısın hocam. Yeni başlangıç yapıyor olsam da bilinçli olarak yapmak daha doğru olucak.

Diz koruma soft değil normal al tecrübe ettim iyiki soft değildi de kaydırdı beni. Kilit için 1 alarmlı disk kilidi ve 1 zincir kilit yeterli ortalama 200-300 tl ama koyacağın yer çok tekinsizse otoparka bırak(sorumluluk kabul etmem).

Lastik michelin pilot street 700-800 tl arası. İkinci el alacaksan lastikliye denk gelebilirsin. Bunun dışında alırken zincir değişiminin ve debriyaj değişiminin ne zaman olduğunu veya olacağını göz önünde bulundur. Cbr 125 doğru seçim.

Kilitde masraftan kaçmak istemiyorum. Çünkü çalınırsa bir daha motor alma gibi bir şansım olmayacak onun için güvenlik hususunda en üst seviyede bir kilit + alrm alabilirim. Ayrıca verdiğin güzel bilgiler için ayrıca teşekkür ederim :)

yunusus
19 Kasım 2015, 10:10
Yurtdisindan ayni kalitedeki urunleri 3te1 fiyatina alirsin.

raude
19 Kasım 2015, 12:30
Yurtdisindan ayni kalitedeki urunleri 3te1 fiyatina alirsin.

O zaman daha kalite ürünler alabilirim. Yararlı bilgiydi hocam teşekkür ederim.