PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter ile ilgili sorum olacaktı.

byzirvex
05 Ağustos 2015, 18:22
Arkadaşlar motorumda kısa devre oldu sigorta patlamadı gösterge panelindeki devir saati yandı biraz öyle gittim lamları acmıştım onlarda simsiyah olmus aküye baktım 20v gösteriyor onları değiştirdim şuan hersey normal çalışıyor sorun olsa çalışırmı acaba ? elektrik tesisatında sorun olmuş olabilir mi acaba ? beyinde sorun olsa elden ateşleme yapmaz dedi servisi

Scooterim : MONDİAL RS 151

http://www.camgoz.com.tr/content_files/prd_images/MONDIAL/151RS.jpg

hakikiteker
05 Ağustos 2015, 19:01
Aynı konuya yorum yaptığımı hatırlıyorum. Konu kirliliği oluşturmayın lütfen.

ilkerabi
05 Ağustos 2015, 19:02
RS151 her yaz konjoktör patlatır.. Yani dinamo ile akü arasındaki zamazingo. Ya da benimki öyleydi. Eğer aküyü takarken ŞARJ VOLTAJINI ölçmediyseniz, birkaç gün sonra YENİ BİR AKÜ DAHA almak zorunda kalabilirsiniz. Konjoktörün normal arızası şarjı kesmesidir, nadiren 14.4 volttan fazla gönderir aküye.. O zaman da akü 2 günde emekli..
Yeri direksiyon grenajında sol kısımdadır. Uzun süre güneşte kaldığı için sanırım bu sıcak aylarda patlıyor..

:)

byzirvex
05 Ağustos 2015, 21:36
RS151 her yaz konjoktör patlatır.. Yani dinamo ile akü arasındaki zamazingo. Ya da benimki öyleydi. Eğer aküyü takarken ŞARJ VOLTAJINI ölçmediyseniz, birkaç gün sonra YENİ BİR AKÜ DAHA almak zorunda kalabilirsiniz. Konjoktörün normal arızası şarjı kesmesidir, nadiren 14.4 volttan fazla gönderir aküye.. O zaman da akü 2 günde emekli..
Yeri direksiyon grenajında sol kısımdadır. Uzun süre güneşte kaldığı için sanırım bu sıcak aylarda patlıyor..

:)

şuan normal çalışıyor sorun varmıdırki olsa çalışır mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

özür dilerim fakat son bir soru sormuştum cevp veren olmadı onun için actım konuyu

m125znu
05 Ağustos 2015, 23:08

Yaptıysan neden buna yazdın mesaj kirliliği yapıyorsun şimdi de

byzirvex
06 Ağustos 2015, 16:03
güncel+++++

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

güncel+++++

ilkerabi
06 Ağustos 2015, 16:36
Beyinde (CDI) sorun yapmaz çünkü beyine alternatörden ayrı uçlarla besleme geliyor.. Akü ve konjöktörle alakası yok.
Far ampulleri filan kesmediyse, marş normal basıyorsa, korna normal BİP liyorsa başka sorun yoktur.

byzirvex
06 Ağustos 2015, 20:48
Beyinde (CDI) sorun yapmaz çünkü beyine alternatörden ayrı uçlarla besleme geliyor.. Akü ve konjöktörle alakası yok.
Far ampulleri filan kesmediyse, marş normal basıyorsa, korna normal BİP liyorsa başka sorun yoktur.

teşekkür ederim