PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop halindeki motosıklete 1406 TL CEZA

Sayfa : [1] 2

Özgürr
21 Temmuz 2015, 01:02
Stop halinde motosıklete 1406 TL ceza ehlıyetım yok yarın gıdıp itiraz edicem edebilirmiyim ? kanıtım , şaitim var , mobese var.

serkanADH13
21 Temmuz 2015, 01:05
kanıt,şahit,,MOBESE var ise hepsini yanında bulundur,
Çevrendeki TRAFİK ŞUBE'ye git,
durumu izah et,
Hatta YAZAN MEMUR'a dahi anlat durumu...

Özgürr
21 Temmuz 2015, 01:07
kanıt,şahit,,MOBESE var ise hepsini yanında bulundur,
Çevrendeki TRAFİK ŞUBE'ye git,
durumu izah et,
Hatta YAZAN MEMUR'a dahi anlat durumu...

yazan memur anlattım dıyo naparsan yap ehlıyetın yok sinirlendim bu ay ıcerısınde mahkemede bulusuruz kardesım dedım elımle ıtttırdım mobese gormedıgı yere gelınce gazladım

Onurhan D
21 Temmuz 2015, 01:09
Oraya kadar neyle getirdin motoru ?

shooter1
21 Temmuz 2015, 01:09
olay da eksik yerler mevcut durduk yere stop halindeki motosiklete ceza yazamazlar hem nereden senin motosiklet kullandigina kanaat getirdi
eksikler??

Özgürr
21 Temmuz 2015, 01:12
Oraya kadar neyle getirdin motoru ?

Motoru oraya ben getirdim polis yoktu , işlerimi hallettim , polis var diye motoru ıttırerek goturuyordum durdurdu 1406 TL hayırlı olsun.

vulCANmusti
21 Temmuz 2015, 01:13
Motor ister çalışsın ister dursun . Farketmez. Ehliyetin yok bi kere. Sanki motoru aldın duruyo öyle hiç kullanmıyorsun. Kimse kanmaz yani buna. Tabi ki ceza yazacak. Hata sende.

Özgürr
21 Temmuz 2015, 01:16
olay da eksik yerler mevcut durduk yere stop halindeki motosiklete ceza yazamazlar hem nereden senin motosiklet kullandigina kanaat getirdi
eksikler??

motora bindim kontak cebimde itirerek bayır asagıya saldım durdurdu 1406 TL cuk hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Motor ister çalışsın ister dursun . Farketmez. Ehliyetin yok bi kere. Sanki motoru aldın duruyo öyle hiç kullanmıyorsun. Kimse kanmaz yani buna. Tabi ki ceza yazacak. Hata sende.

TRAFİK POLİSİ dedi ceza yazarken bana anos gecmeseler yazmadım sen en iyisi git itiraz et dedi senımı dinlicem polisimi kardesim ? Yavşaklık toplum polisinde o durdurdu trafık cagırdı tutanakta seyir halinde yazıyor

Bune
21 Temmuz 2015, 01:19

Bu mantıkla motoru gemiden indiren, kutusundan çıkaran, montajını yapan, kısaca eli değen herkesin ehliyeti olması gerekir. Ehliyetsiz motosiklet sürmenin cezası vardır motosiklet taşımanın, itmenin cezası yoktur, yoksa ehliyeti olmadan motosiklet sahibi olan binlerce insan var, ruhsatı babanın üstüne yaptın mesela sigorta ucuz olsun diye ama adamın a2 ehliyeti yok, polis ne yapacak her gördüğü yerde ceza mı yazacak?

Not: Tabii bu ehliyetsiz motosiklet süreni aklamaz az bile olmuş bence ehliyetsiz motosiklet kullananın motoru da elinden alınmalı. Ben de zamanında ehliyetsiz sürdüm şimdi aklıma geldikçe Rabbime dua ediyorum gerçekten sevdiği kuluymuşum başka kimselere zarar vermeden aldım ehliyetimi.

vulCANmusti
21 Temmuz 2015, 01:20
Beni dinle demiyorum zaten sana? "iterek bayır aşağı saldım" yazmışsın. Seyir halinde olmuyor musun :) ?

Özgürr
21 Temmuz 2015, 01:22
seyir halinde demek ''kontak açık gidiyorsun demek'' ve benım marş basmıyordu bıle polis anahtar nerde dıyınce arada bul kontak basimde oyle yaz dedim güldü gende yazdı cezayı

vulCANmusti
21 Temmuz 2015, 01:27
ama şöyle düşün kontak kapalı okey tamam ama motorun üstünde sürüs gerçekleştiriyorsun sen o vakit.Motorla beraber hareket halindesin trafiğe açık alanda ehliyetsiz? Risk unsurudur bu. Bi kazaya sebebiyet verebilirdin vb.. falan filan ..ihtimaller çoğaltılabilir.

Özgürr
21 Temmuz 2015, 01:28
bir nevi haklisin fakat birçokkez başıma geldi kontrak kapalı dıye dokunmadılar , dokunamadılar

vulCANmusti
21 Temmuz 2015, 01:31
Şanslıymışsın o zaman. Umarım bundan sonra da dikkat edersin. Unutma her polis her zaman töleranslı olmuyor ..

Macit250
21 Temmuz 2015, 01:43
Ehliyetsiz motosikleti zaten sürüyorsun.Polisi görünce inip itiyorsun felan .Aklınca çözümü bulmuşun.Lakin 3 . de yapıştırmışlar cezayı .Sen şimdi gidince hakime ne diyeceksin .O ceza sana kalır ,kalmalı.

sey_47
21 Temmuz 2015, 02:47
Kullandın mı kullanmadın mı?

Belkide üstüne binsen adamlar farketmeyecekti. Saçmalığa bak motosiklet itilir mi la. Hırsız sanabilirler. ehliyet yok diye itiyordun ve millet te anlamadı oraya o motosikletin oraya nasıl geldiğini.

DamienRice
21 Temmuz 2015, 02:52
mobese görüntüsünde motoru oraya park ettiğin görünmüyor mu ?

Özgürr
21 Temmuz 2015, 02:58
mobese görüntüsünde motoru oraya park ettiğin görünmüyor mu ?

mobesenin hemen karşısı

sezerh
21 Temmuz 2015, 06:35
Iyiki ceza yazmis polis. Bence kontak kapali bayir asagi salmaniz daha tehlikeli. Fren sisse 137 kg aleti hayatta durduramayip cakarsiniz biyere

actros1
21 Temmuz 2015, 06:56
15 gün için de %25 indirimli ödersin.kanunda diyormuki:motosikletin sürülebilmesi için motorunun çalışması lazım diye.demiyor.uyanık....

natila
21 Temmuz 2015, 07:41
arkadaşlar bu kaç oldu ya!!! ehliyetin olmamasının mazereti yokkkk...suçlusun....

Darkcity2000
21 Temmuz 2015, 08:02
Ehliyetin yok trafige cikiyor ceza yiyince yaygara cikariyorsun... yuzde 200 haksizsin, once kurallara uymayi ogrenmelisin, dakika bir gol bir... Simdi nasi olacak bundan sonra ? guvenli surus kurallara uyma, full ekipman... sana guvenebilecekmiyiz?

agrasiwe
21 Temmuz 2015, 08:10
Kanunlar sabittir bos bos yorum atmayin ayip ya ehliyetin yoksa kimi kandiricaksin ne demek kardesim. Adamin ehliyeti yoksa suc uzerinde yakalayamazsan sucsuzdur kesemezsin o kadar basit ! Ben olsam o polis hakkinda suc duyurusunda da bulunurum savciliga ugrassin dursun. Gorevini kotuye kullanmaktan git suc duyurusu yap, kamera kaydinida alip sulh ceza hakimligine itiraz ediyordun sanirim.

exhell
21 Temmuz 2015, 08:13
normal binip gitsen polis durduracakmıydı seni?

polisi görüp niye telaş yaptınız ehliyet yok diyemi.

burda ehliyetsiz gezen 100den fazla insan vardır. yakalanan duymadım.

atillatopal9
21 Temmuz 2015, 08:23
Motoru oraya ben getirdim polis yoktu , işlerimi hallettim , polis var diye motoru ıttırerek goturuyordum durdurdu 1406 TL hayırlı olsun.

1600 tl yazmadığıa dua et öyleyse.
sen o belgeleri getirdiğinde, poliste sana oraya kadar geldiğine dair video kayıtları izletir+itiraz ettiğin için o prayı faiz ile ödersin.

Peder
21 Temmuz 2015, 08:35
bizler ehliyet alıp ekipman full halde kurallara uyarak sürdüğümüz için ahmak olmamalıyız.
cezayı hak ediyorsun. şartları gerçekleştirmediğin müddetçe daha da fazla yazarlar.

bilginozi
21 Temmuz 2015, 08:40
Mantıksal olarak düşününce itiraz hakkınız var gibi görünüyor ama tahmin ediyorum ki mobese kamerasından sizi görüp o polise bildirmişlerdir. Eğer böyle olduysa itiraz etseniz de pek fayda vermeyebilir.

mozgur
21 Temmuz 2015, 08:47
Hacı git yav. Hem ehliyetsiz motor kullanıyorsun daha da zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun. Çanta mı bu yanında taşıyacaksın motoru kullanmadan? 10 yaşında çocuk yemez bunu.

Gidip bir yayaya, çocuğa çarpsan ne olacak? Ya da bir arabanın altında kalsan?

obarey
21 Temmuz 2015, 09:10
ahahaha kontak anahtarını cebine koymuş iterek bayır aşağı salmış ahahahah zhuauauahah olayaa bak...
bide ceza yemiş burda ağlıyo...
oh be mesaim iyi başladı bayağı bi güldüm.
bi de ne demiş polise konak yok, anahtarı bul zuahahhaahahhahaha...
itirazde edecekmiş benim çakal carlosum amanda aman aamanda aman motor aleminin çakalıııı:)
zuhahahaha

A.Volkan
21 Temmuz 2015, 09:12
Bende de ehliyet var motor yok arkadaş! :pr:

mtunc
21 Temmuz 2015, 09:20
Haklı olsan yanında olalım da kardeşim haksizsin kusura bakma. Arkadaşlar dalga geçmekte haklilar.

cenkito
21 Temmuz 2015, 09:22
arkadas motor calısmasa bile sen ona bindiğin için yazabilir

yoksa arabayıda rampa asagı sal, adam cıgne, sonra calısmıyordu de sucsuzum de

elinde iterek götürseydin belki,bir ihtimal ama bu sekilde bosa kurek cekmiş olursun

Levent
21 Temmuz 2015, 09:28
Polisler bazen işlerini yapıyorlar.

Hondolog
21 Temmuz 2015, 09:35
Sen ne hakla ehliyetsiz bir şekilde trafiğe çıkıp beni enayi yerine koyuyorsun? Senin hiç manevi duygun vicdanın yok mu? Hiç, bir insan olarak sorumluluk duygusuna sahip değil misin. Bir kadına tecavüz ederken polis gelmeden önce sende mercimeği fırından çıkarsan, polise desen ki "ben birşey yapmadım" bu seni aklar mı?

obarey
21 Temmuz 2015, 09:36
ahahahhahaha hala gülüyorum ya,
çakallllll....

Kuralsiz111
21 Temmuz 2015, 09:40
Ehliyetsiz motosikleti zaten sürüyorsun.Polisi görünce inip itiyorsun felan .Aklınca çözümü bulmuşun.Lakin 3 . de yapıştırmışlar cezayı .Sen şimdi gidince hakime ne diyeceksin .O ceza sana kalır ,kalmalı.

bu yoruma tamamen katılıyorum daha ehlıyet bıle almamış bırısı olarak ehliyetsiz motor alıp surmek aklımın ucundan dahi geçmedi bence yerinde birşey olmuş ehliyet için ekipman için bir sürü para döken insanlar var eğer o polis o cezası kesmeseydi bu kadar para harcayan ınsanlara çok büyük haksızlık olurdu

ehliyetsiz kullanmak yanlış olduğu gibi birde burda ''bu cezadan nasıl sıyrılırım'' diye dert yanman daha yanlış paşa paşa öde o cezayı sonrada gidip ehliyetini alırsın

dedikleri gibi itiraz edip mahkemeye gittin diyelim hakime ne diceksin ''ehliyetsiz motor kullanıyorum polisi görünce inip itmeye başladım ama yutturamadım'' mı diceksin ?

eek
21 Temmuz 2015, 09:41
Motoru gerçekten mecbur kalıp iterek bir yere götürmekle ehliyetsiz kullanıp polis görünce kontak kapatmak aynı şey değil. İlkinde ceza kesilmişse kesinlikle itiraz edilmeli. Ama benim anladığım ikinci durum, çakallık yapmışsınız polis yememiş. Kamera kayıtlarını alabilirseniz yayınlayın çok güzel thug life olur..

efendy06
21 Temmuz 2015, 09:42

Fark etmez ki, suç vuku bulmadan ceza yazılamaz. Sen bunu aldın, kesin binersin diye ceza mı yazılır.

Darkfriairs
21 Temmuz 2015, 09:44
@özgürr yapman gereken burada herkese laf yetiştirmek değil, madem öle diyorsun haklıyım diyorsun, cezayı iptal ettir. Boşa insanları germe.

Vortex54
21 Temmuz 2015, 09:49
Ozaman ehliyeti olmayan herkes onundeki araca iple baglasin kendini. Hatta otobanda 300 yapalim polis durdurursada kontak kapali diyelim. Haketmissin yemissin cezayi ehliyetsiz bindiginin polise katekuli cevirim o yokken motora bindiginin kanıtı bikere burada yazilarinda var. Herkes hemfikir cezayi hakedipte yedigine. Ben olsam bende yazardım sana o cezayi. Uzerine temiz birde döverdim hatta. Yok arada bul bilmemne dalgami geciyon adam isini yapmis. Cocuksun sanirim biraz ondan ehliyetin yok senin

A.Volkan
21 Temmuz 2015, 09:54
Özgür bey kaç senedir ittirmenin dışında motoru ehliyetsiz kullanıyorsunuz yada hiç ehliyetsiz motor kullandınız mı?

srkn.ks
21 Temmuz 2015, 09:55
ehliyet motor kullanmadığı için
gerek yok diye düşünmüş heralde arkadaş

Olcay Avşar
21 Temmuz 2015, 10:16
Sene 1996, MZ 251'im var.

Eminönü, Unkapanı civarında sahil yolunda motorlu polis çevirdi. Artçımda kask yoktu (o zamanlar arkada oturana artçı denildiğini bile bilmezdik), motor sürücüleri de zor takardı ya kask neyse.

Kask olmadığı için çevrildik ama ehliyetim de yoktu, yalvardım yakardım dinletemedim. Ceza yazdı ve motoru bağladı, ruhsat sahibi de başkası. Beraber mahkemeye gittik, ceza ödedik, otoparka gittik motoru çıkarttık.

Dünya masraf ve zaman kaybettik, ceza yediğim gün ve sonraki uğraştığımız günler o polise çok küfrettim, çok bela okudum. Allah affetsin, hakkını da helal etsin.

O polisin sayesinde A2 ehliyet aldım ben, neredeyse 20 yıl oldu. Keşke ceza yemeden önce bir büyüğüm deseydi ehliyet al diye ama o zamanlar motor kültürü yoktu.

Sende bundan kendine bir ders çıkar ve git ehliyetini al.

Dodin
21 Temmuz 2015, 10:22
Sene olmuş 2015 hala oyunu kurallarına göre oynamayı öğrenemeyenler var. Polisle, türk mahkemesiyle , bürokrasiyle uğraşmayı seviyorsanız o da sizin zevkiniz.

20-30 yıl daha motora binmeyi düşünüyorsanız, ehliyeti ertelemek enayiliktir bu cezalar da sonucudur. Sürünün

Seko
21 Temmuz 2015, 10:41
Ben itiraz konusunu anlamadım ? Ehliyetsiz motor sürmek yasak değil mi ? Polis yakalamış olsun veya olmasın farketmez. Ayrıca motorun üzerinde trafikte ilerliyorsan sürüyorsun demektir, motor ister çalışsın ister çalışmasın. Sen kenarda duruyorsundur, motorun üzerindesindir o zaman ceza kesemez çünkü ispatı yok. Diğer türlü adam bir şey ispatlamak zorunda değil. Öyle olsa her çevrilen araç sürücüsü aracını sürmediğini iddia edebilirdi.

Ayrıca, ehliyeti olmayan henüz ehliyet kursuna gitmemiş arkadaşlar, siz kuralları bildiğinizi zannediyorsunuz ama bir halt bildiğiniz yok. Bir çoğunuz park edilmez tabelasını bile tanıyabilecek durumda değilsiniz. Taşıt giremez'i tanımıyorsunuz, döner kavşakta kim geçer kim geçmez bilmiyorsunuz. Ehliyeti olmasına rağmen kuralları hiçe sayan etrafınızdaki cahil insanların yaptıklarını taklit etmeye çalışıyorsunuz o kadar. Bir kazaya karışsanız ve ehliyetsiz gezmek suç olmasa yine de kendini savunamazsınız çünkü haklı veya haksız olduğunuzu bilmiyorsunuz. Trafik tabelası algınız yok, yaya geçidi algınız yok, boş boş körlemesine gidiyorsunuz. Bu konuda 1400 TL ceza bile caydırıcı olmuyorsa o zaman ehliyeti olmayanlar (taşımayanlar demiyorum) kısa süre hapse atılmalı. Bu işin başka çözümü yok anlaşılan.

The-Rock
21 Temmuz 2015, 10:45
Ben itiraz konusunu anlamadım ? Ehliyetsiz motor sürmek yasak değil mi ? Polis yakalamış olsun veya olmasın farketmez. Ayrıca motorun üzerinde trafikte ilerliyorsan sürüyorsun demektir, motor ister çalışsın ister çalışmasın. Sen kenarda duruyorsundur, motorun üzerindesindir o zaman ceza kesemez çünkü ispatı yok. Diğer türlü adam bir şey ispatlamak zorunda değil. Öyle olsa her çevrilen araç sürücüsü aracını sürmediğini iddia edebilirdi.

Ayrıca, ehliyeti olmayan henüz ehliyet kursuna gitmemiş arkadaşlar, siz kuralları bildiğinizi zannediyorsunuz ama bir halt bildiğiniz yok. Bir çoğunuz park edilmez tabelasını bile tanıyabilecek durumda değilsiniz. Taşıt giremez'i tanımıyorsunuz, döner kavşakta kim geçer kim geçmez bilmiyorsunuz. Ehliyeti olmasına rağmen kuralları hiçe sayan etrafınızdaki cahil insanların yaptıklarını taklit etmeye çalışıyorsunuz o kadar. Bir kazaya karışsanız ve ehliyetsiz gezmek suç olmasa yine de kendini savunamazsınız çünkü haklı veya haksız olduğunuzu bilmiyorsunuz. Trafik tabelası algınız yok, yaya geçidi algınız yok, boş boş körlemesine gidiyorsunuz. Bu konuda 1400 TL ceza bile caydırıcı olmuyorsa o zaman ehliyeti olmayanlar (taşımayanlar demiyorum) kısa süre hapse atılmalı. Bu işin başka çözümü yok anlaşılan.

Yüzde yüz katılıyorum.

Onurhan D
21 Temmuz 2015, 10:47
O motoru sürdüğünü mobeselerden öyle bi kanıtlarlar ki şaşar kalırsın.

TaTTo0
21 Temmuz 2015, 10:50
Sanmıyorum ama o ceza iptal olursa ben böyle adaletin ...... derim yani.

MimTolga
21 Temmuz 2015, 11:01
Bence motosikleti de bağlamalılar, ehliyetsiz ikinci üçüncü şahıslara vereceğin zararı kim karşılayacak ? Sen iki kuruşluk motosiklet keyfi yapacaksın diye başkası neden bundan zarar görsün ? Ve hatta yaralamalı, ölümlü kazadan hiç bahsetmiyorum bile. Motosiklet işi bir bilinç işidir, şakaya gelmez! Git paşa paşa öde cezanı, bir de git ehliyete yazıl ona da paşa paşa ödemeni yap.

Egee22
22 Temmuz 2015, 12:39
Ozaman her ehliyeti olmayan polisi görünce kontağı kapatıp boşta giysin polis haklı