PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 600 RR aldım (Kutu açılımı, ilk sürüş, ilk izlenimler ve çok şey olacak)

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6]

ArmaganOztas
23 Ocak 2016, 04:30
Dostum öncelikle büyük geçmiş olsun. Kazadan sonra da örnek teşkil edip paylaşımlarını kesmediğin için, açtığın konu 600cc SS'e geçecek arkadaşlar için tam bir ders niteliğinde olmuş bu yüzden motor seven biri olarak sana teşekkür ederim. Kazanın nedeni senin de saptadığın gibi panik frenaj anında ön tekerini kilitlemen olmuş. Forumdaki arkadaşların %90ı benzer kazalar geçirmiş ya da ucuz atlatmıştır bundan eminim. Motorunu tedirgin kullandığını düşünüyorum youtube'dan diğer videolarını da izledim. Bu denli güçlü bir motorun üzerinde tedirgin olmak, kendi yetenek ve becerilerimizi kullanmamıza her zaman engel olur, özellikle tecrübemiz de az ise. Yeni motor güzel motor gıcır gıcır hemde 600rr, Kaybetme korkusu ve hata yapma korkusu tedirginliği besler. 125cc ile de başa gelebilecek bir kaza geçirmişsin. Yanlış anlamazsan 3 tavsiyem olacak; 1) tedirginliği atman için 600rr ına düşük hızlarda kullanarak daha sık binmen. 2) Boş alanlarda ani frenaj ve ani hızlanmalar yaparak kendi motorunun karakterini ve tepkilerini tanımak. 3) Honda güvenli sürüş 2 ve 3 eğitimine katılmak ( bu eğitimler bildiğin gibi istanbul'da, istersen ben de misafir olabilirsin seve seve ağırlarım.) Tekrar büyük geçmiş olsun.

themaniacjoe
23 Ocak 2016, 11:27
Hayırlı uğurlu olsun başkan :)bende 600rr pesindeyim ancak hrc kovaliyorum :) darısı başıma :))

biyeybaraküs
11 Mart 2016, 00:04
ne demişler yiğit düştüğü yerden kalkar :queen:

https://www.youtube.com/watch?v=IrOVutR_LLo

Serk21
11 Mart 2016, 00:14
ne demişler yiğit düştüğü yerden kalkar :queen:
https://www.youtube.com/watch?v=IrOVutR_LLo

Geçmiş olsun, yolda yağ-mazot falan mi var? Mobilden pek anlayamadim? Bide uzerinde korumali mont varmiydi? Biyerine bisey oldu mu?

biyeybaraküs
11 Mart 2016, 00:41
Geçmiş olsun, yolda yağ-mazot falan mi var? Mobilden pek anlayamadim? Bide uzerinde korumali mont varmiydi? Biyerine bisey oldu mu?

video yorum kısmında yeterli açıklamam var ama özet geçeyim mont yoktu üstümde ekipman olarak sadece eldiven ve kask vardı , kaçış alanını görmüyorum panik fren yapıp ön frene sonuna kadar abanıyorum ön lastik asfaltta kilitli vaziyette en az 7 -8 metre kayıyor ve düşüyorum ,asfalt cam gibi üstümdeki hiç bi kıyafet yırtılmıyor

125 cc ve 250 cc yi toplam 5k sürüp 600 rr a binince normal olarak başınıza bunlar geliyor

Serk21
11 Mart 2016, 00:58
video yorum kısmında yeterli açıklamam var ama özet geçeyim mont yoktu üstümde ekipman olarak sadece eldiven ve kask vardı , kaçış alanını görmüyorum panik fren yapıp ön frene sonuna kadar abanıyorum ön lastik asfaltta kilitli vaziyette en az 7 -8 metre kayıyor ve düşüyorum ,asfalt cam gibi üstümdeki hiç bi kıyafet yırtılmıyor

125 cc ve 250 cc yi toplam 5k sürüp 600 rr a binince normal olarak başınıza bunlar geliyor

Telefondan anlayamadim, tekrar gecmis olsun. Aman montusuz binme. Şanslı gunundeymişsin ucuz atlatmişsin

hrnasy
11 Mart 2016, 01:01
arkadaşım geçmiş olsun
motoru garaja çek ve eğitimlere gitmeni tavsiye ederim. ufak bir hızda bu oldu yüksek bir hızda fren yapman gerekirse bu kadar ucuz kurtulamayabilirsin... Hayat uzun kendine biraz zaman ver:cat:

redlion999
11 Mart 2016, 01:06

Geçmiş olsun size birşey olmaması sevindirici. Ancak video korkuttu beni. Ne bir tepki ne bir seçim yapmışsınız sanki donup kalmışsınız. Freni bırakıp tekrar sıkma çabası,soldaki boşluğa yönelme çabası hiçbir şey yok öndeki aracın stop lambalarına odaklanmışsınız gibi.

150 km ile giderken öndeki ani fren yapsa altına girersiniz Allah korusun.

Hubalahubhub
11 Mart 2016, 15:57
öncelikle baya erken oldu :) ama motor hayırlı olsun, sonrasında da geçmiş olsun en kötüsü bu olsun tekrarlamasın inş.

SouthCity07
11 Mart 2016, 16:30
Geçmiş olsun allah bir daha küçük büyük tüm kazalardan korusun. Sende birşey yok anlaşılan geriside pek sıkıntı değil zaten.

something123
11 Mart 2016, 16:44
senin dikkatin dağınıkmış fikrimce, öndeki arabayı tam farkedememişsin,
yoksa öle kaza yapmazdın biyey baraküscan :)

Sam@
11 Mart 2016, 17:27
daha saçamadık :queen: ekipman için eğitime gidersek minimum 7000 tl gibi (3250 tl sırf eiğitim parası şu an ) bir bütçe gerekiyor ,eldiven ve montum şimdilik kullanmalık var ama css ye gidersem bütçe bu rakamlara çıkıyor

bu zevkin uzun sürmesi için acelem yok (sürürken de geçerli bu ) hayırlısı olur inşallah

Eğitime yeterince para saçamadın galiba :)
Neyse ki fazla bir şey yok, geçmiş olsun.

biyeybaraküs
29 Haziran 2018, 17:33
600 rr maceramız bugün itibarı ile 3295 km de son buldu izmirden düzgün bir arkadaşa verdik hayrını görsün , son 1,5 senedir zaten 100 150 km bile binmemiştim motora zaten binecek kafa da yok bir sürü sorun üst üste geldi dağıldık , bir hayır dua nızı alırım arkadaşlar inşallah işler yoluna girer , yeni 1000 rr sp olabilir bunda sonra hiç belli olmaz iyi forumlar herkese , kazasız belasız

Knbcr
29 Haziran 2018, 17:35
kazasız belasız inş

jimi_hendrix
29 Haziran 2018, 17:46
600 rr maceramız bugün itibarı ile 3295 km de son buldu izmirden düzgün bir arkadaşa verdik hayrını görsün , son 1,5 senedir zaten 100 150 km bile binmemiştim motora zaten binecek kafa da yok bir sürü sorun üst üste geldi dağıldık , bir hayır dua nızı alırım arkadaşlar inşallah işler yoluna girer , yeni 1000 rr sp olabilir bunda sonra hiç belli olmaz iyi forumlar herkese , kazasız belasız

hayırlı olsun abi

Guven
30 Haziran 2018, 06:33
Umarım herşey gönlünce olur Biyeybaraküs. :cat:

BikeManiac
30 Haziran 2018, 10:28
Ilk aldığın zaman kaç paraydı, şimdi eğer sıfırı üretiliyorsa kaç para. İstatistik amaçlı yazar mısınız

Zsrvc
30 Haziran 2018, 10:45

Sizin için ne hayırlı ise Allah onu nasip etsin.

biyeybaraküs
17 Kasım 2018, 09:28
Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü; şimdide yazsınlar kral geri döndü! :cherry::rendeer: şaka bir tarafa 600 ü 5 le 6. vitese takmadan satmıştık elektroniği sürüş destekleri olan hatalarımı biraz kapatacak kafama yatan bir 600 lük bulamadığımdan yeni 1000 rr sp ile tekrardan yollarda olacağız inşallah https://www.youtube.com/watch?v=yBwx33yZAQQ bir hayırlı olsun alırım :rendeer: herkese kazasız belasız :thumleft:

sailor33
17 Kasım 2018, 10:20
O zaman hayırlı olsun. Kazasız belasız.

Tekrardan seni görmek güzel

mchi
17 Kasım 2018, 13:13
Kazasız belasız hondacı başgan.

ZamboKage
17 Kasım 2018, 19:54
Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü; şimdide yazsınlar kral geri döndü! :cherry::rendeer: şaka bir tarafa 600 ü 5 le 6. vitese takmadan satmıştık elektroniği sürüş destekleri olan hatalarımı biraz kapatacak kafama yatan bir 600 lük bulamadığımdan yeni 1000 rr sp ile tekrardan yollarda olacağız inşallah https://www.youtube.com/watch?v=yBwx33yZAQQ bir hayırlı olsun alırım :rendeer: herkese kazasız belasız :thumleft:

İlk 600RR aldığınızda demiştim vay be çıktığı günden beri hayalim olan motosikleti , 0 alıp heyecanını yaşıyor demiştim hatta sizin kadar heyecanlanmıştım sonra 600RR ile ufak bir kazanıza denk geldim videodan baya üzülmüştüm forumun nazarının değdiğine inanıyordum :) bugün youtubede gezerden video attığınızı gördüm baktım 1000RR SP almışsınız ufak bir foruma girip kontrol ettim doğruymuş buda çıktığından beri yeni kasası tabi hayalimdi siz benden önce yaşıyorsunuz :) :) tabiki bu işin şakası hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin 600RR daki o ufak üzücü şeyi birdaha yaşamamanız dileğimle.

MeRİchJane
17 Kasım 2018, 20:01
Hayırlı olsun.Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

biyeybaraküs
18 Kasım 2018, 00:19
İlk 600RR aldığınızda demiştim vay be çıktığı günden beri hayalim olan motosikleti , 0 alıp heyecanını yaşıyor demiştim hatta sizin kadar heyecanlanmıştım sonra 600RR ile ufak bir kazanıza denk geldim videodan baya üzülmüştüm forumun nazarının değdiğine inanıyordum :) bugün youtubede gezerden video attığınızı gördüm baktım 1000RR SP almışsınız ufak bir foruma girip kontrol ettim doğruymuş buda çıktığından beri yeni kasası tabi hayalimdi siz benden önce yaşıyorsunuz :) :) tabiki bu işin şakası hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin 600RR daki o ufak üzücü şeyi birdaha yaşamamanız dileğimle.

daha iyileri sana da nasip olur inşallah kardeşim

Hayırlı olsun.Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

sağ olasın kardeşim

GezeGeze
18 Kasım 2018, 08:37
B A, öncelikle hayırlı olsun.

Yalnız kazadan falan bahsedince önceki yazılanları okudum; 2015'te aldıktan 3 ay sonra kaza yapmışsınız ... Yorumlarda, aşırı hızlı kullandığınız yazıyor... Bunda da yine 2-3 ay içinde olumsuz haberlerinizi almayalım... Şehir içi trafiğinde profesyonel motosiklet sürücüleri bile hızlı kullanmıyorlardır, şehir içi riskleriyle pistlerin riski aynı olmadığı için ...

Kurtlarınızı uygun boş alanlarda, boş yollarda ve varsa pistimsi yerlerde atmanızı tavsiye ederim. Pistimsi diyorum, sanki ülkenin her köşesinde pist varmış gibi... gidebiliyorsanız pist olan illere gidin ... İzmir otoyolu bile risk içerebilir bu açıdan ...

Güvenli sürüşler. Hayırlı uğurlu olsun...

Guven
18 Kasım 2018, 08:47
Hayırlı uğurlu olsun Biyeybaraküs. :)
Yeni motosikletini keyifle, neşeyle, hep gülerek kullanmanı dilerim. :cat: