PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kesilemeyen kilit ...

parker
21 Mayıs 2006, 23:36
Arkadaşlar şu master lock un uzun ve defalarca dönebilen kilitlerinin kesilemediğini söylüyorlar doğru mudur?

Çünkü bir arkadaş da kesilip motorunun çalındığını söylüyor. iyice kafam karıştı...

sevgiler

raven
22 Mayıs 2006, 00:14
her kilit kesilebilir. yeterki doğru kesici kullanılsın.

MoToR
22 Mayıs 2006, 00:22
parker dostum çalacak olan buşt kafaya koydummu çalar,kesilmesi kesilmemesi önemli değil kucaklar götürür sonra keser,hiçbir hırsız senin taktığın kilidin markasına bakmaz,sadece motorun para edermi etmezmi o önemli onun için,sağlıcakla kal

emreben
22 Mayıs 2006, 00:24
hırsıza kilit dayanmaz diye bir atasözü var kilit hırsızı engellemez kilit ve önlemler sadece senin malını gözüne kestirme ihtimalini azaltır bunu unutma sen önlemlerini al en iyi biçimde gerisi birazda hırsızın bileceği iş :pale:

Thai
22 Mayıs 2006, 01:45
Masterlock değil de başka bir firma fuarda alarmlı disk kilitleri için kesilemez, kurcalanamaz, kırılamaz falan gibi şeyler söylüyordu....
Ancak bende arkadaşlarıma katılıyorum, kilit belki kesilemez ama disk aynası veya jant kesilebilir.

PcKopatGhostRider
22 Mayıs 2006, 01:52
Masterlock değil de başka bir firma fuarda alarmlı disk kilitleri için kesilemez, kurcalanamaz, kırılamaz falan gibi şeyler söylüyordu....
Ancak bende arkadaşlarıma katılıyorum, kilit belki kesilemez ama disk aynası veya jant kesilebilir.

en basitinden motor abimizin dediği gibi kucaklar götürür.. :pale:

UFUK AYDIN
22 Mayıs 2006, 01:56
arkadaşlar ben daha yeniyim öyle çalmak kolay mı o kadar?

PcKopatGhostRider
22 Mayıs 2006, 02:12
arkadaşlar ben daha yeniyim öyle çalmak kolay mı o kadar?

tabiki.. abi bu işin şakası yok.. birkaç dakika içerisinde motorunu bıraktığn yerde bulamayabiliyorsn.. :salut: :salut:

motodevil
22 Mayıs 2006, 02:18
bi kamyonluk ısı war tuttmumu goturuo vicdansızlar

raven
22 Mayıs 2006, 03:31
genede kilit takmak da fayda var. nedemiş atalarımız "sen eşeğini sağlam kazığa bağla, hırsız çalarsa çalsın." eee çoğumuzda çin malı motor olduğuna göre ve eşekten farksız olduğuna göre sağlam bi' kazık şart. gerçi motorları alırken kazığı vermişlerdi ama :queen:

memin1857
22 Mayıs 2006, 03:51
kesilmez kilit yoktur, hırsız her güvenlik önlemini geçebilir. maksat adamı uğraştırmak vede caydırmak. mesela bakın ben ne yapıyorum:

1) ön tekere disk kilidi takıyorum
2) arka tekere zincir kilit takıyorum
3) 35ytlye alarm aldım bağladım
4) direksiyonu kitliyorum
5) motorumda immobilizer var düz kontakla vs çalışmıyor
6) benzin vanasını kapatıyorum
7) branda örtüyorum
8) apartmanın arkasına görünmez yere koyuyorum
9) motoru viteste ve acil stop düğmesi kapalı durumda bırakıyorum.
10) full çalınmalı kasko yaptırdım
11) motorum 250kg, öyle kaldırılıp götürülmez

bütün bunlar hırsızın geçebileceği şeyler ama hepsi bir arada olduğu için çok zamanını alacaktır. hepsini aynı anda yapıyorum hiçbiri maliyeti olan şeyler değil. adam uğraşmaz çalmakla yani. en azından bikaçını alışkanlık haline getirseniz yeter.
gece dışında gittiğiniz yerlerde motorunuzu parkettiğinizde disk kilidini takmasanız bile MUTLAKA DİREKSİYONU KİTLEYİN. böylece debriyajı sıkıp sürükleyerek götüremezler. (en çok böyle hırsızlık yapılıyor)

afedersiniz, eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın. yoksa üzülürsünüz... biraz paranoyaklıkta yarar var.

ylmzzz
22 Mayıs 2006, 03:51
kiliti yapan da insan kıran da insan. oksijenle keser filan ama bi yolunu bulur.

kesilmeyen kilit yoktur ama zor kesilen kilit olabilir:)
ben 2 kilit kullanıyorum biraz caydırıcı olabilir diye. iyi bi kilide güvenip çaldırmaktansa 10 kilit takarım hepsini açması zaten 1 saat sürer.:cherry:

bi de scooter cup gibi 100kg civarı motorları kilitle sabit bi yere kitlemek en iyisi. kaldırıp götürdükten sonra motoru kilitle donatsanız adam götürdüğü yerde itina ile açar

viper_1
22 Mayıs 2006, 04:15
kesilmez kilit yoktur, hırsız her güvenlik önlemini geçebilir. maksat adamı uğraştırmak vede caydırmak. mesela bakın ben ne yapıyorum:

1) ön tekere disk kilidi takıyorum
2) arka tekere zincir kilit takıyorum
3) 35ytlye alarm aldım bağladım
4) direksiyonu kitliyorum
5) motorumda immobilizer var düz kontakla vs çalışmıyor
6) benzin vanasını kapatıyorum
7) branda örtüyorum
9) motoru viteste ve acil stop düğmesi kapalı durumda bırakıyorum.
10) full çalınmalı kasko yaptırdım
11) motorum 250kg, öyle kaldırılıp götürülmez

bütün bunlar hırsızın geçebileceği şeyler ama hepsi bir arada olduğu için çok zamanını alacaktır. hepsini aynı anda yapıyorum hiçbiri maliyeti olan şeyler değil. adam uğraşmaz çalmakla yani. en azından bikaçını alışkanlık haline getirseniz yeter.
gece dışında gittiğiniz yerlerde motorunuzu parkettiğinizde disk kilidini takmasanız bile MUTLAKA DİREKSİYONU KİTLEYİN. böylece debriyajı sıkıp sürükleyerek götüremezler. (en çok böyle hırsızlık yapılıyor)

afedersiniz, eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın. yoksa üzülürsünüz... biraz paranoyaklıkta yarar var.

Kolayı var...

Kibrit kutusu büyüklüğünde C4 tipi patlayıcı alınır.
Daha sonra bahsedilen motorun yanına konulur.:cat:

İş bittikten sonra, ne motor kalır , ne alarm , ne cam , ne çerçeve...:queen: :queen:

Abi , şaka biryana ; gerçekten güvenlik sistemin süper ama bu sistemi :
dükkana 5 dk girip çıkacam demeden önce yapamazsın.
Sadece kapıdayken çalınmaz.

Onun haricinde yine tehlike devam eder...diye düşünüyorum...:cat:

PcKopatGhostRider
22 Mayıs 2006, 04:22
memin1857, abi güzel önlemler.. çok zor bir ihtimal senin motorla uğraşmaları.. imkanlar dahilinde full güvenlik denen şey bu olsa gerk.. :cat: en çokta immobilizer özelliğini tuttum.. bu sistem her motora olurmu?_?

cuk_o
22 Mayıs 2006, 13:38
yok be abi 6 kişi gelsinler senin motorun üstüne senide koyup götürürler valla
ama harbiden en sağlam kazık seninki galiba harbi tuttum abi bakkala falan girerken bunların hepsini takmıyon dimi bi tek direksiyon kilidini kullanıyon :) :rendeer:

mertdg
22 Mayıs 2006, 13:44
motorun selesinin altına uyduruk bir cep telefonu saklayın ..gözükmicek bi yere tabi ...şarjı telefona takın ve aküye bağlayın bölelikle hep şarjda kalacak...sonra gidip bir hazır kart alın....takın.....

her hangi bir şekilde motor çalındığında polise gidin ve telefon numarasını verin 10 dk içinde 5 metre farkla motorunuzun yerini söliceklerdir.....beraber gidip alırsınız.......adamlar telefonu bulmadan yapmanız lazım bu arada.....

VOYAGER
22 Mayıs 2006, 13:55
motorun selesinin altına uyduruk bir cep telefonu saklayın ..gözükmicek bi yere tabi ...şarjı telefona takın ve aküye bağlayın bölelikle hep şarjda kalacak...sonra gidip bir hazır kart alın....takın.....

her hangi bir şekilde motor çalındığında polise gidin ve telefon numarasını verin 10 dk içinde 5 metre farkla motorunuzun yerini söliceklerdir.....beraber gidip alırsınız.......adamlar telefonu bulmadan yapmanız lazım bu arada.....

Bu arada hiç aramayan münasebetsizin biri halini hatırını sormak için arayıp hırsızı uyandırmaz inşallah.... :queen:
Şaka bir yana bu durumda bu iş için ayrı bir hatta almak gerekecek herhalde... fakat öneri biraz pahalıya malolsada mantıklı görülüyor. tabii dediğn gibi elini çabuk tutup hırsız telefonu bulmadan davranmak koşuluyla.:cat:

mertdg
22 Mayıs 2006, 14:02
Bu arada hiç aramayan münasebetsizin biri halini hatırını sormak için arayıp hırsızı uyandırmaz inşallah.... :queen:
Şaka bir yana bu durumda bu iş için ayrı bir hatta almak gerekecek herhalde... fakat öneri biraz pahalıya malolsada mantıklı görülüyor. tabii dediğn gibi elini çabuk tutup hırsız telefonu bulmadan davranmak koşuluyla.:cat:

abi pahalı değil yaaa...2. el uyduruk bi telefonu 30 YTL ye alırsın hat dediğin zaten 16 YTL......giden motoru düşünürsen bence komik bi rakkam.....telefon numarasını kimseye vermemeni tavsiye ederim......:P

:cyclopsan BİLGİ :salut: bu arada aynı sistemleri arabalara yapan firmalar var..internet üzerindende sana arabanı takip ettiriyorlar..hatta arabayı çalıştırıp stop ettirebiliyorsun bazılarında arabayı arayıp hırsızla konuşabiliyorsun..Bkz. Araç takip sistemleri....tabi arabada saklamak çok daha kolay..fiyatı 200 Euro sanırım.....aylıkta bişisi var....

hırsıza engel olamassın en ama gideni bulursan ne mutlu sana.....

ashes
22 Mayıs 2006, 14:08
bunun gibimi :)
http://img133.imageshack.us/img133/6026/podbor78371wi.jpg

gugukk
22 Mayıs 2006, 14:11
Burda bişey unutuluyor teldeki şarj doldumu şarj etmeyi kesiyor ama hiç konuşulmıyacağı için cep zaten 3-5 gün gider güzel fikir.

zuhtupasa
22 Mayıs 2006, 14:12
ulen ashes alem adamsın vesselam..:queen:
bugünkü benim durumu gösteren bi foto vardır sende koy bakalım..:wiinkk:

mertdg
22 Mayıs 2006, 14:31
paşa senin bisiklete sen ne takıosun ehehhehehe

zuhtupasa
22 Mayıs 2006, 14:35
paşa senin bisiklete sen ne takıosun ehehhehehe

özel kilidim var..:cherry: aynı zamanda adamda kitliooo..:P

ylmzzz
22 Mayıs 2006, 14:41

Allahtan lastiğe bişey olmamış. ya onu da alsalardı :queen:

brsyc
22 Mayıs 2006, 14:46
tasli kesme makinelerinin kesemedigi kilit yok. yeterki hırsızın zamanı olsun. Bence kuytu yerlerden cok ortalık yerlere bırakmalı ve saglam kilitler kullanmalı. Ben 2 halat kullanıyorum biri arkadan. Biri ise baya uzun, iki tekerden birden gecirip dogalgaz borusuna bagliyorum. öne de alarmlı disk kilitlerinden.. maksat caydırma... Ama hepsien ragmen biliyorum ki motor allaha emanet.

memin1857
16 Temmuz 2006, 00:12

Mükemmel bir fikir! Mutlaka yapacağım. Tebrikler, teşekkürler.

Burda bişey unutuluyor teldeki şarj doldumu şarj etmeyi kesiyor ama hiç konuşulmıyacağı için cep zaten 3-5 gün gider güzel fikir.

Arkadaşım, şarj etmeyi kestiği zaman pili şarj etmeyi kesiyor ama cep telefonu sonsuza kadar çalışmaya devam eder.

Gökhan
16 Temmuz 2006, 00:39
evet bu cep tel olayı güzel fikir bende öyle birşey düşünüyordum ama yinede büyük riskleri var . adam motoru çalınca ilk işi tamirhanesine gidip parçalamak oluyor ve sizin cep teli kolaylıkla bulur düşünün adam gece saaat 12:00 motoru çaldı sabaha kadar sizin motorunuzun çalındıgından haberiniz bile olmayacak. ama şimdi bazı araç takip sistemi kuran firmalar var. onların verdigi cihazlar sadece sinyal verdigi için çok daha küçük ve motorun istediginiz yereni koyabilirsiniz. ayrıca bu sistemi alarma baglıyorlar senin motorunun alarmı çaldıgında veya motor hareket ettirildiginde seni arıyor veya sisteme hangi teli kaydetmişsen onu arıyor. ve sen gece uykunda olsan bile motorunun çalınmaya çalışıldıgını anlıyorsun. tabi bundan sonra yapacakların belli
adamı 3-5 kişi ile gidip bir güzel dövüyorsun agız burun dagıtıyorsun sonrada polisi çagırıp motorumu çalmaya çalışırken yakaladım diyorsun) adamı dövmezsende sadece polise teslim edersen adam içerde 3-5 ay yatıp çıkacak. ama döversen en azından içinde dert olmaz:cherry: :cherry:

pirizcinuri
16 Temmuz 2006, 00:45
bende 2 kilit ve branda yöntemi kullanıyorum ama Allaha emanet tabi oda güzel bide düşünmeyceksin abi çalarsa çalsoınlar napalım yani ha çalındı ha çalınacak diyede yaşanmazki

brody
16 Temmuz 2006, 02:21

daha önce okuduğum hırsızlıkla ilgili yazılarda motoru görünür bi yere koyun diyorlardı. Görünmez bi yerde olması hırsızların da işini kolaylaştıracaktır. onlarda kimseye görünmeden rahatça motorla uğraşabilirler. ama herkesin görebileceği bi sokak lambası altı daha güvenli olabilir. herkes görebileceği için hırsızların motorla uğraşması daha zor olur.

Krom
16 Temmuz 2006, 12:58
benim anlamadığım sıradan bir cep telefonu nasıl 5 metre yanılma payıyla bulunuyor? uydu telefon olsa tamam. fakat normal ceplerde sadece hangi baz istasyonunda olduğu belli. diyelim mecidiyeköy/bilmemne... açıklarmısınız?

masterlock'ların çelik halatları yerden güç alınmayacak yani havada kalacak şekilde bağlanmalı. mümkün olduğunca yükseğe. bu demir makası kullanırken yerden destek almayı önlüyor. bir metre boyu olan demir makası çeliği kesermi onu bilmem. adam mortoru yatırır yere vs. ama bir yerden güç alamazsa kesmesi im-kan-sız! ben demir makasını iki elimle havada tutup tırnak makası gibi bir halt kesemem. görünür yere bırakılmış motoru gecenin ikisinde elektrik kablosu çekip 200 desibel sesle taşlama makinesi kullanarak kesmekse zor.

mümkünse çelik halatı tekere değil motor sele arasında bir yere bağlayıp yüksekte bir yere gererek tutturun. tek çaresi maymuncuk kullanmak. iki çelik halat kullanın. en pahalı masterlock kilit yaklaşık 4cm kalınlığı olan çelik zincire sahip 260ytl'lik tip. 2mt boyu var.

bbaday
16 Temmuz 2006, 15:42
yanılmıyorsam cep telefonunun 5m yanılma payı ile şu şekilde buluyorlar gsm telefonunun o anda bulunduğu noktadaki en yakın 3 baz istasyonunun verilerini değerlendiriyorlar yani sadece tek baz istasyonu kullanmıyorlar bu sayede hemen hemen tam yeri bulunabiliyor

memin1857
16 Temmuz 2006, 21:58
daha önce okuduğum hırsızlıkla ilgili yazılarda motoru görünür bi yere koyun diyorlardı. Görünmez bi yerde olması hırsızların da işini kolaylaştıracaktır. onlarda kimseye görünmeden rahatça motorla uğraşabilirler. ama herkesin görebileceği bi sokak lambası altı daha güvenli olabilir. herkes görebileceği için hırsızların motorla uğraşması daha zor olur.

Motoru göremezse, hırsız orda olduğunuda bilemez değilmi? Ben kendim balkondan sokak lambasının altında soygun yapan hırsızlar gördüm. Lambanın altına koyup gelin motor burda duruyo diye reklam vermek daha kötü bence. Apartmanın arkasında motorun alarmı çaldığında yaklaşık 4 metre yukarıdaki penceremden ilk ben duyuyorum zaten :)

Krom
17 Temmuz 2006, 15:17
eyer alarmı duyabileceğin yer varsa nereye gerekiyorsa oraya bırak tabi. ama uluorta çalışmak kuytuda çalışmaktan ne dersen de biraz daha zordur.

bbaday: bu yöntem ikinci dünya savaşında radar istasyonlarından senkron gönderilen radyo sinyalleriyle kullanılmaya başlandı. (sadece haritada bir noktayı işaret etmek için.) birileri bu hikayeyle bütünleştirip şehir efsanesi yapmışta olabilir. çünkü baz istasyonlarına ekstra yatırım gerekir. yapıldıysa doğrudur tabi...

tkalfaoglu
17 Temmuz 2006, 15:45
Selam.. Zaten çalıştıramıyorlar motoru, bilmiyorlar bişey. Yani immobilizer falan fani iş.

Ama 10-12 kişi gelip yüklüyorlar motoru kamyona.
Buna karşı:
1) Branda iyi fikir! Değerli bi motor olduğunu görmesinler
2) Görünür bir yere bırak, ne kadar işlek o kadar iyi.
3) Çevredeki herkesle tanış, senin motorun olduğunu bilsinler,
4) Bir yere zincirle bağla, ne kadar kalın o kadar iyi (uğraştırır)
5) Kasko tabi iyi fikir, tebrikler,
6) Kapalı garaj bulabilirsen süper olur.
7) Alarm da tabi iyi fikir.
8) Bir de, motoru bir kamyonun giremeyeceği bir yere bırakmakta fayda var.

can_dosay
17 Temmuz 2006, 16:48
ya vallahi bu çalınma işi canımı sıktığı için apartmana kadar sokuyorum motoru.hatta full kilitlerinide takıyorum ama evde hala içim rahat olmuyor bir motor sesi duysam gece inip yerinde mi diye bakıyorum.o kadar para verdik insan rahat edemiyor.

trenox
17 Temmuz 2006, 17:28
valla bende duydum kesilemez felan demişler. herifçioğulları kesmiş klidi motoru da götürmüş. motoru calınan kişi de sanırım kesk kilitle masterlock a gtmiş dava mı accakmıs neymiş
cakmıs,cekmiş,cukmuş :)
keslemeyen kilit bence olmaz. çok dayanıklı diyelim biz.

Krom
18 Temmuz 2006, 01:58
yalnız arkadaşlar demir makasıyla kesilmezi kastediyorlar ona göre. yani elektürüklü taşlama makinesini değil. zaten demir makasıyla kesilmeyeceğini bilsem başka bir şey beklemiyorum ben.

bur-k@
18 Temmuz 2006, 02:38
cep telefonu 3 ay da bir kontor yuklemek lazım o kadar kontorude harcamak lazım :P
benm motorum 80 kg ben bile arkadan tutup kaldırıyorum :) araba için garaj var önce arabayı cıkarıp motoru arabanın arkasına paralel olacak şekilde koyuyorum sonra geri geri arabayı garaja çapraz koyuyorum :) bunun sayesinde park etme yeteneğim arttı valla :) b ehliyeti sorunsuz olacak benm için